PDA

View Full Version : 10 me 4! VULOSJA E PAVARESISĖ SĖ KOSOVĖS NĖ HAGĖ


gazi-de
22-07-10, 15:28
GJND,10 Pro e 4 kunder,qe do te thot pavarsia e kosoves nuk ka thy ase nje rregull nderkomtar,URIME EDHE NJEHER PAVARSIA E KOSOVES!

Arb
22-07-10, 15:45
Ashtu sic eshte pritur, edhe keta hajvanat e GJND-se vendosen pro Pavaresise se Kosoves.

Tash, zyrtare te politikes, mos u qoni peshe me festu, e me mendu se sot keni shkru Historine.

Edhe kesaj rradhe meritat shkojne tek miqte nderkombetare, duke nis me SHBA-te.

Kosova mundi Shkinine politikisht, ushtarakisht edhe juridikisht. Tash ka mbete me mujt edhe zagaret politikane qe kane kthy Kosoven ne biznes te tyre privat.

jadore
22-07-10, 15:46
Ashtu sic eshte pritur, edhe keta hajvanat e GJND-se vendosen pro Pavaresise se Kosoves.

Tash, zyrtare te politikes, mos u qoni peshe me festu, e me mendu se sot keni shkru Historine.

Edhe kesaj rradhe meritat shkojne tek miqte nderkombetare, duke nis me SHBA-te.

Kosova mundi Shkinine politikisht, usharakisht edhe juridikisht. Tash ka mbete me mujt edhe zagaret politikane qe kane kthy Kosoven ne biznes te tyre privat.

kurr ma mire ska fol Arb-i.

Fshatari
22-07-10, 15:53
I mrekullueshem eshte ky lajm. Fitore planetare e shqiptarve!
Ēfare parasheh fshatari per debilat qe inicuen kete proces "juridik" ? Vetevrasja shkakton zhurem! Vetevarrja me litare eshte metode me e qete, e nuk ia prish qetesine askujt! Pra le te zgjedhin metoden qe iu shkon me se miri per shtati ose per ndryshe, vjen najfare legije i zemunit e ua hjek flamen; e fshin krejt ate ndytesire sllave n'beligrat!

Giovanni
22-07-10, 16:45
Presidenti i Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė, Hiasashio Ovaada, tha se shpallja e njėanshme e pavarėsisė sė Kosovės nuk ka shkelur asnjė dokument tė Kombeve tė Bashkuara.
Nė kėtė aspekt, ai ka pėrmendur ecurinė e tėrėsishme tė zhvillimeve politike nė Kosovė, qė kanė tė bėjnė me vendosjen e misionit tė OKB-sė nė Kosovė, vendosjen e KFOR-it e tė tjera.
Sipas tij, shpallja e pavarėsisė ėshtė proces politik dhe jo ligjor.
Pro mendimit se shpallja e pavarėsisė sė Kosovės nuk e ka shkelur asnjė dokument tė sė drejtės ndėrkombėtare, kanė votuar 10 anėtarė tė Gjykatės, ndėrkaq 4 kanė qenė kundėr.
“Gjykata nuk mund tė pranojė argumentin se Rezoluta 1244 paraqet ndalesė pėr shpalljen ose ėshtė kundėr shpalljes. Nuk mund tė rrjedhė njė gjė e tillė nga gjuha qė kuptohet nė kėtė kontekst. Rezoluta 1244 ėshtė nė kėtė aspekt dykuptimėshe dhe objekti dhe qėllimi i rezolutės ėshtė krijimi i njė administrate tė pėrkohshme”, ka thėnė Ovada.
Sipas tij, asnjė dispozitė e tė drejtės ndėrkombėtare nuk ėshtė shkelur me shpalljen e njėanshme tė pavarėsisė mė 17 shkurt 2008.
Ovadak ka thėnė se gjykata tashmė ka vlerėsuar se deklarata e shpalljes sė pavarėsisė nuk ishte nxjerrė nga institucionet e pėrkohshme tė vetėqeverisjes.
“Autorėt e deklaratės sė pavarėsisė nuk obligoheshin nga kompetencat dhe pėrgjegjėsitė e Kornizės Kushtetuese. Prandaj gjykata konsideron se deklarata e pavarėsisė nuk e ka shkelur Kornizėn Kushtetuese”, ka thėnė ai.
Paraprakisht kryetari i Gjykatės ka paraqitur njė pasqyrė tė tė gjitha ngjarjeve qė i kanė paraprirė shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės, duke nisur qė nga vendosja e misionit tė OKB-ve nė Kosovė dhe vendosja e KFOR-it dhe organizatat tjera.
Ovada ka theksuar se shpallja e pavarėsisė e pasqyron atė se negociatat pėr statusin pėrfundimtar kanė dėshtuar dhe kjo pėrcaktohet edhe nė preambulėn e deklaratės, ku i referohet viteve tė negociatave tė sponsorizuara nga ndėrkombėtarėt.
Duke lexuar mendimin e Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė, presidenti Hisashi Ovada tha se "e drejta ndėrkombėtare nuk pėrmban asnjė ndalesė nė deklarimet e pavarėsisė", raporton AP.
Vendimi nga Gjykata Ndėrkombėtare e Drejtėsisė nuk ėshtė detyrues. Por analistėt thonė se njė vendim qė mbėshtet Kosovėn mesa duket do tė bėjė qė mė shumė vende tė tjera ta njohin pavarėsinė e saj.

Neferta
22-07-10, 17:15
Gezuare per te gjith shqiptarethttp://www.dzineit.net/news-blog/images/usa_flag_reduced.jpgjith

Guri i madh
22-07-10, 17:17
urime krejtve neve kjo fitore



po lufta me shkinin muk ka perfundue , e mos po knaqen me ket rrezulltat politikanat ton e po ja futin gjum ,si mbas shpalljes se pavarsis


shkinia nuk flen punon aty ku ka hapsir per veprim

panta_rhei
22-07-10, 18:22
Ju dua tė gjithėve! :smile:

Dilaver
22-07-10, 19:19
Do te ngelet njė datė e shenuar dhe e bekuar nė historinė e kombit shqipetar.

Urime tė gjithė shqiptarve kjo dite e madhe.

murrizi
22-07-10, 21:26
O kokrriz o!

Ty me ta uru fitoren? Hajli kofte he burre, cka paske bo per me ta uru ate alamet fitore? Po a pak po t'doket gjithė kėtė luftė qė po e bėjė me antipavarsuesit e kosovės a ?

ani ani ju mbetet ju tė vendosni !


Ja p.sh. panta paska vendos me na dashtė tė gjithėve, bile bile ai paska shkuar aq larg sa qė nuk paska harruar ti pėrmend edhe Tadicin e Jeremicin (nejse aty ai ka menduuar ti falenderoj pėr ARGATIN qė i bėnė Kosovės) por kam njė vėrejtje sepse ai kishte harruar edhe Irinejn (he ja dhjefsha mjekrren).
Patrikut serb i shkoi huq falja

Publikuar: Sot nė koha.net, mė 22 korrik 2010
http://www.dardania.de/vb/upload/repository/images/22-irinej4.jpg


Beograd, 22 korrik – “Nė kohėn kur krenohemi me drejtėsinė dhe demokracinė, neve na marrin atė qė ėshtė mė e shenjtė, Kosovėn e Metohinė, deklaroi kreu i Kishės Ortodokse Serbe, patriku Irinej tė enjten, pas vendimit tė GJND-sė nė favor tė shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės, transmeton agjencia FoNet.

Tėrė shpresa qė e kemi pasur dhe qė ende e kemi nė njerėz ėshtė e vogėl dhe e pamjaftueshme”, tha patriku pas lutjes qė kishte bėrė sot pėr “zgjidhjen e volitshme tė statusit tė Kosovės e Metohisė” nė kishėn Shėn Sava nė Vraēar tė Beogradit.

panta_rhei
22-07-10, 21:37
murriz,
URIME FITOREN!

roadrunner
23-07-10, 14:16
Qeshtu kish pas thon edhe Paul Oktopusi :D :tongue: URIMEEEE

Antika
23-07-10, 14:35
Urime Kjo Feste E Madhe !

Dilaver
24-07-10, 22:15
Adem Berisha: VULOSJA E PAVARESISĖ SĖ KOSOVĖS NĖ HAGĖ

AMERIKA DHE FUQITĖ E MĖDHA TĖ EVROPĖS KORIGJOJNĖ PADREJTĖSITĖ HISTORIKE TĖ TRAKTATEVE FAMĖKĖQIA TĖ 1913-ĖS E MĖ PAS. LE TĖ VAZHDOJĖ KORIGJIMI PĖRFUNDIMTAR DHE I PLOTĖ I KĖTYRE PADREJTĖSIVE DERI TĖ RIBASHKIMI I SHQIPTARĖVE NĖ NJĖ SHTET TĖ VETĖM NĖ KUFIJTĖ E TIJ TĖ NATYRSHĖM ETNIK.
FITORJA HISTORIKE E REPUBLIKES SĖ KOSOVES NĖ GJND TĖ HAGĖS, FITORE E DREJTĖSISĖ NDĖRKOMBĖTARE DHE KOMBĖTARE E VEĒMAS FITORE E LUMENJVE TĖ GJAKUT TĖ DERDHUR SHQIPTAR NĖ KONTINUITET PĖRGJAT SHEKUJVE TĖ HISTORISĖ PĖR ĒĖSHTJEN E TYRE TĖ SHENJTĖ. "E DREJTA VONON POR NUK HARRON". WUAAAAA 10 : 4. HAGĖ 22. 07. 2010.


NDARJE QĖ SHĖMTON

Atėherė, zoti nuk tė fali tė gjymtuar
por tė stolisi si njė krijesė hyjnore,
i tėri qė tė jetosh i bashkuar
shpinė pėr shpine e kapur dorė pėr dore.

Diēka e trisht mendje e shpirtra trazon
prej shumė kohesh por edhe sot,
forcėrisht nė gjoks zemrat shtrėngon
si ėndėrr e keqe, diē tė mirė nuk thotė.

Tė kishin larguar nga logu i kuvendit,
pa ty, sė mbrapshti pėr ty flitej,
tė bėnė tabu tė kohės dhe vendit
flamurin tė ndaluan tė valėvitej.

Tė vranė, tė dogjėn, tė masakruan...
kushdo qė zgjohej mė i pari,
si bishat pamėshirshėm tė copėtuan
vetėm pse kishe mish e gjak shqiptari.

Ndalem, mendoj dhe pyes veten
mbase, nuk jam duke kuptuar?!
si tė tjerėt pse tė mos e kesh jetėn
vallė, edhe me kėtė duhet pajtuar?!

Jo, jo! nuk ke pėr tė duruar shėmtimin,
pėrbindėsha nuk do tė lejosh kėtupari,
si vėllezėr e motra do tė gėzojnė ribashkimin
Drini, Ibri, Buna dhe Vjosa e Vardari.

Njė ditė ky vend prapė do tė bėhet ILIRI
e me ty kurrė mė nuk do tė abuzohet,
do tė jetosh me dinjitet e krenari
nė trojet tuaja ku lirshėm do tė frymohet.

Do tė jetosh i denjė si e gjithė njerėzia
kėtu, ku me shekuj ke varret e tė parėve
pėr ēka e di mirė edhe parahistoria
ē’prej se kėtupari nuk vinte erė e barbarėve.

Nė kėtė tokė qė zoti e kishte krijuar
e pėr zot tė saj vetėm ty tė caktoi,
kėtė At-Mėmėdhe tė shenjtė e tė bekuar
qė ndėr shekuj krenar me ty bashkėjetoi.

Nė kėtė tokė iliro-dardane
prej kohėsh qė e kishin copėtuar
pėr tė vrarė gjithė bukurinė tėnde
pėrherė tė dukesh i shėmtuar.

Misionin e shenjtė kush nuk ndihmon
penėn e pushkėn tok pėr t’i bashkuar
e At-Mėmėdheut veten nuk i kushton
pėrjetėsisht kjo tokė ka pėr ta mallkuar.

Murgesha
24-07-10, 22:35
Kjo vulė Pavarėsisė ju ka pas dhėnė qė nė Marsin e 99-tės, :smile:

Lapsi
25-07-10, 16:36
Ashtu sic eshte pritur, edhe keta hajvanat e GJND-se vendosen pro Pavaresise se Kosoves.

Tash, zyrtare te politikes, mos u qoni peshe me festu, e me mendu se sot keni shkru Historine.

Edhe kesaj rradhe meritat shkojne tek miqte nderkombetare, duke nis me SHBA-te.

Kosova mundi Shkinine politikisht, ushtarakisht edhe juridikisht. Tash ka mbete me mujt edhe zagaret politikane qe kane kthy Kosoven ne biznes te tyre privat. Kur me mire ske shkruar, keshtu te ka thene Jadore - pajtohem. Por, cuditerisht Kosova mundi shkinin :
1. Ushtarakisht kur Hashimi ishte Drejtor i drejtorive te UCK-se
2. Politikisht kur krahu i luftes shpalli pavaresin
3. Juridikisht, kur Hashimi qeverise me Kosoven

Fshatari
25-07-10, 16:56
Kur me mire ske shkruar, keshtu te ka thene Jadore - pajtohem. Por, cuditerisht Kosova mundi shkinin :
1. Ushtarakisht kur Hashimi ishte Drejtor i drejtorive te UCK-se
2. Politikisht kur krahu i luftes shpalli pavaresin
3. Juridikisht, kur Hashimi qeverise me Kosoven

Keshtu i vihet kapaku.Me laps. Me vetem 3 fjali .Defintivisht.

Murgesha
25-07-10, 17:46
Ishin thirrjet e Profetit tė shqiptarėve pėr bombat e NATO-sė qė e sollėn kėtė ditė, se sa pėr drejtorat e hoteleve tė Tiranės as nė ėndėrr nuk e kishim parė Kosovėn nė GJND tė Hagės.

Neferta
25-07-10, 22:40
Ishin thirrjet e Profetit tė shqiptarėve pėr bombat e NATO-sė qė e sollėn kėtė ditė, se sa pėr drejtorat e hoteleve tė Tiranės as nė ėndėrr nuk e kishim parė Kosovėn nė GJND tė Hagės. U mbyll dera e profetve motiiiiii paske harru krejt.

Arb
26-07-10, 10:07
Kur me mire ske shkruar, keshtu te ka thene Jadore - pajtohem. Por, cuditerisht Kosova mundi shkinin :
1. Ushtarakisht kur Hashimi ishte Drejtor i drejtorive te UCK-se
2. Politikisht kur krahu i luftes shpalli pavaresin
3. Juridikisht, kur Hashimi qeverise me Kosoven
Ndoshta, pasna shkru mire, vec ti e paske flliq me ka krejt.

E verteta qe e dijne Shqiptaret eshte kjo:

1. NATO-ja, ne krye me SHBA-te, kane mundur politikisht shkinine.
2. Rugova bashke me miqte tane nderkombetare e ka mundur politikisht shkinine.
3. Miqte tane nderkombetare kane mundur juridikisht shkinine.

Arb
26-07-10, 10:09
U mbyll dera e profetve motiiiiii paske harru krejt.

Edhe, cka do te thote kjo sipas teje?

Shqiptare_ne_Turqi
26-07-10, 12:30
Ashtu sic eshte pritur, edhe keta hajvanat e GJND-se vendosen pro Pavaresise se Kosoves.

Tash, zyrtare te politikes, mos u qoni peshe me festu, e me mendu se sot keni shkru Historine.

Edhe kesaj rradhe meritat shkojne tek miqte nderkombetare, duke nis me SHBA-te.

Kosova mundi Shkinine politikisht, ushtarakisht edhe juridikisht. Tash ka mbete me mujt edhe zagaret politikane qe kane kthy Kosoven ne biznes te tyre privat.



Po kta qe i kan kap burimet (te embela si mjalta ;)) e te ardhurave "si maca qe e kap mishin" a thu,kush munet me i mujte o Arb !?

valla si nje endérr e largét,pufff :frown:

Shqiptare_ne_Turqi
26-07-10, 12:32
kurr ma mire ska fol Arb-i.


Arb-i gjithemon fol mire jadore,veqe qe shan ngapak ;)) hahahahahahhahahaaha

roadrunner
26-07-10, 13:02
Bash qeshtu eshte. Se lun topi bile.Ndoshta, pasna shkru mire, vec ti e paske flliq me ka krejt.

E verteta qe e dijne Shqiptaret eshte kjo:

1. NATO-ja, ne krye me SHBA-te, kane mundur politikisht shkinine.
2. Rugova bashke me miqte tane nderkombetare e ka mundur politikisht shkinine.
3. Miqte tane nderkombetare kane mundur juridikisht shkinine.

Lapsi
26-07-10, 14:40
Nuk dua te merrem dhe te shkruaj per lakuriq te nates, e as per strucat qafegjate. Ne komentin e pare kalimthi permenda tre nga ndodhit qe ne historin me te re shqiptare do te shkruhen me shkronja te arta. Kam thene se :.. cuditerisht Kosova mundi shkinin :
1. Ushtarakisht kur Hashimi ishte Drejtor i drejtorive te UCK-se
2. Politikisht kur krahu i luftes shpalli pavaresin
3. Juridikisht, kur Hashimi qeverise me Kosoven
Per veprimtarin e UCK-se nuk dua te shkruaj ne kete koment, vetem se ato qe e mohojn luften e UCK-se dhe e vene ate nen thembra nuk jane hic me teper se sa plehera qe do i mallkoj historia. Pikerisht, historia ka nje ligj, toka nuk falet por per te luftohet, mandje te dishe si te luftosh.
Shpallja e pavaresise eshte fitore, Kosova njihet nderkombetarisht si shtet sovran – ishte enderr e shume gjeneratave qe luftuan per Kosoven. Fati deshti qe leximin e deklarates ta beje Hashim Thaci – njeriu i sakrifices.
Gjate zhvillimit historik te komunitetit nderkombetar jane be orvatje per tejkalimin e shkaqeve per konfliktet, mandje jane ngritur mjetet per zgjidhjen e tyre. Habitem kur lexoj komentet qe mohojn UCK-ne dhe qe ngritin shume larte NATON. Marredheniet nderkombetare funksionojn ne ate drejtim qe menjanimin e shkaqeve per mosmarreveshje te behen ne plan politik, gjetja e mjeteve ne plan juridik, e ne rast te deshtimit te dy te parave te kalohet ne plan ushtarak. Pikerisht, sulmet e Natos jane konsideruar si lufte kunder luftes. Nese kjo shprehje ( LUFTE KUNDER LUFTES) e ka burimin nga ”miqt nderkombetar” atehere me shpjegoni teorin e luftes.
A kishte lufte ne Kosove gjate viteve 1998-1999?
Kush luftonte ne Kosove qe te flitet per lufte ( kur dihet se per lufte duhet te kete dy pale qe kane ne shenjester njeri-tjetrin)?
Konfliktet a nuk paraqesin mosmarreveshje lidhur me ndonje baze juridike... qofte e natyres ekonomike, territoriale, ideologjike etj ?
Kosova i kaloi fazat: ate te luftes, te bisedimeve, te shpalljes se pavaresise, te proceseve gjyqesore ( te vertetuarit se ajo nuk paraqet shkelje te se drejtes nderkombetare ) e gjithe kjo u be duke qene udheheqes Hashim Thaci, qofte ushtarak e qofte politikan.
Eshte mire qe mos te gjykoni per te, se asnjehere nuk do te arrini ta duani Kosoven.
Mos rrini ne gjunje para nderkombetareve, se nje dite do te ikin e ta dini se nuk iu marin me vete se kane familje ne vendet e veta

Neferta
26-07-10, 15:26
Edhe, cka do te thote kjo sipas teje? Nese jeni fetare dhe besoni koha e profetve ka mbaruar para 16 shekujve. Nese jeni ateiste profetet nuk kan eksistuar fare, mendoj qe jemi kuptuar tani per kete qeshtje.

Murgesha
26-07-10, 15:45
Ndoshta, pasna shkru mire, vec ti e paske flliq me ka krejt.

E verteta qe e dijne Shqiptaret eshte kjo:

1. NATO-ja, ne krye me SHBA-te, kane mundur politikisht shkinine.
2. Rugova bashke me miqte tane nderkombetare e ka mundur politikisht shkinine.
3. Miqte tane nderkombetare kane mundur juridikisht shkinine.

E meriton nje 5-she te madhe te shtypit o ti njeri! :smile:

Murgesha
26-07-10, 15:49
Nese jeni fetare dhe besoni koha e profetve ka mbaruar para 16 shekujve. Nese jeni ateiste profetet nuk kan eksistuar fare, mendoj qe jemi kuptuar tani per kete qeshtje.


Ky Profeti i shqiptareve dmth. Ibrahim Rugova nuk ka te beje fare me profetet semit, andaj te keshilloj mos ta drejtojsh temen ne ujera fetare!
Urtesia me te cilen ai jetoi dhe punoi per popullin shqiptar te Kosoves tejkalon punet e cdo profeti semit, te cilet edhe pse na i ngulen ne mendjet tona kurr asnje problem a qeshtje madhore nuk na e zgjodhen!

Arb
26-07-10, 23:09
Nese jeni fetare dhe besoni koha e profetve ka mbaruar para 16 shekujve. Nese jeni ateiste profetet nuk kan eksistuar fare, mendoj qe jemi kuptuar tani per kete qeshtje.

Pak ka rendesi se si e quajme Rugoven, profet apo bari, me rendesi eshte puna e tij e madhe per Kosoven.

Arb
26-07-10, 23:30
Nuk dua te merrem dhe te shkruaj per lakuriq te nates, e as per strucat qafegjate.

Megjithese, jo rralle shkrimet e tua te jepin pershtypjen se jane shkruar bash per ta.

Ne komentin e pare kalimthi permenda tre nga ndodhit qe ne historin me te re shqiptare do te shkruhen me shkronja te arta. Kam thene se :.. cuditerisht Kosova mundi shkinin :
1. Ushtarakisht kur Hashimi ishte Drejtor i drejtorive te UCK-se
2. Politikisht kur krahu i luftes shpalli pavaresin
3. Juridikisht, kur Hashimi qeverise me Kosoven
Per veprimtarin e UCK-se nuk dua te shkruaj ne kete koment, vetem se ato qe e mohojn luften e UCK-se dhe e vene ate nen thembra nuk jane hic me teper se sa plehera qe do i mallkoj historia. Pikerisht, historia ka nje ligj, toka nuk falet por per te luftohet, mandje te dishe si te luftosh.

Askush nuk e permendi as nuk e mohoj luften e djemve me te mire te Kombit. Ndersa lufta e UCK-se mohet, sepse ka pasur te atille ne rradhet e UCK-se qe flliqur ate uniforme. Jo te gjithe ne ate uniforme kane kryer me nder detyren e madhe Kombetare.

1. Ishte NATO-ja ajo qe detyroj shkinine te ulet e te nenshkruaj kapitullimin. E jo drejtoria e veteshpallur e UCK-se.

2. Cka eshte ky krahu i luftes? E ke fjelen per kete krahun e luftes qe Ramushi i quajti, "Komandante te Bllaces?"

Kosova ka shpallur pavaresine e dy here me pare. Ne vitin 1990, dhe dikun kah viti 2003. Puna eshte se miqte nderkombetare nuk e njohen pavaresine.

Shpallja e Pavaresise, me 17 Shkurt, ishte e organizuar dhe orkestruar nga miqte nderkombetare.

3. Po, eshte e vertete se Hashimi po qeveris Kosoven. Por punen per te mbrojtur juridikisht pavaresine e Kosoves, e kane bere miqte nderkombetare, e jo Hashimi, e as Hyseni...

Shpallja e pavaresise eshte fitore, Kosova njihet nderkombetarisht si shtet sovran – ishte enderr e shume gjeneratave qe luftuan per Kosoven. Fati deshti qe leximin e deklarates ta beje Hashim Thaci – njeriu i sakrifices.

E ka bo nomin qe ka lexu deklaraten. Ate deklarate ka mundur ta lexoj me mire nje nxenes qe sapo ka mesuar te lexoj.

Na trego cfare sakrifice paska be, Hashim Taci?

Cilin organizim ushtarak e paska be Hashim Taci. Na trego se paku per nje beteje te vetme te cilen e ka be Taci me shoke!

Lapsi
27-07-10, 10:06
Megjithese, jo rralle shkrimet e tua te jepin pershtypjen se jane shkruar bash per ta.




dmth per ty

Neferta
27-07-10, 10:16
Ky Profeti i shqiptareve dmth. Ibrahim Rugova nuk ka te beje fare me profetet semit, andaj te keshilloj mos ta drejtojsh temen ne ujera fetare!
Urtesia me te cilen ai jetoi dhe punoi per popullin shqiptar te Kosoves tejkalon punet e cdo profeti semit, te cilet edhe pse na i ngulen ne mendjet tona kurr asnje problem a qeshtje madhore nuk na e zgjodhen! Me gjithat njeriu do te mbetet njeri, kulti individit ne ditet tona dhe ne te ardhmen eshte nje prapambeturi te te menduarit. Nese e identifikon punen shekullore te popullit me nje hap te nje njeru eshte katastofe apo mendim i ceket, a nuk u ngrit edhe Kaligula me kultin e tije ne piadestalin e qenurit ZOTE.

Arb
29-07-10, 11:23
Me gjithat njeriu do te mbetet njeri, kulti individit ne ditet tona dhe ne te ardhmen eshte nje prapambeturi te te menduarit. Nese e identifikon punen shekullore te popullit me nje hap te nje njeru eshte katastofe apo mendim i ceket, a nuk u ngrit edhe Kaligula me kultin e tije ne piadestalin e qenurit ZOTE.
Se paske qef me hi llugave.

Cka je ka thu bre pashe Zoten?

Askush nuk e mohoj kontributin e asnje gjenerate. Por, Rugova eshte qe vuri procesin e Pavaresise se Kosoves ne binare. Eshte vizioni, mencuria e tij qe ndryshoj te ardhmen e Kosoves.

Prandaj, deshtem apo nuk deshtem ta pranojme, Pavaresia e Kosoves identifikohet me emrin e tij.

Neferta
29-07-10, 12:03
Se paske qef me hi llugave.

Cka je ka thu bre pashe Zoten?

Askush nuk e mohoj kontributin e asnje gjenerate. Por, Rugova eshte qe vuri procesin e Pavaresise se Kosoves ne binare. Eshte vizioni, mencuria e tij qe ndryshoj te ardhmen e Kosoves.

Prandaj, deshtem apo nuk deshtem ta pranojme, Pavaresia e Kosoves identifikohet me emrin e tij. Ju keni plotesisht te drejt ta quani i parlindur , madheri, temeltare, gjeni, mbinjeri kjo eshte e drejta e juaj mendimi juaj , andaj e drejta e mendimit tim eshte relative.

Lapsi
29-07-10, 13:29
Se paske qef me hi llugave.

Cka je ka thu bre pashe Zoten?

Askush nuk e mohoj kontributin e asnje gjenerate. Por, Rugova eshte qe vuri procesin e Pavaresise se Kosoves ne binare. Eshte vizioni, mencuria e tij qe ndryshoj te ardhmen e Kosoves.

Prandaj, deshtem apo nuk deshtem ta pranojme, Pavaresia e Kosoves identifikohet me emrin e tij.Cfare, cfare??? Me pare qetesou dhe vene veten ne binar se mbete injorant.
Ti siduket nuk e di rolin e Hoxhe Kadri Prishtines... :tongue:

Arb
29-07-10, 14:32
He, a fole dicka a?

Hajt hec msyja te nenforumi i fese, se per aq pune je ti.

Lapsi
29-07-10, 17:13
po, fola dhe mesova se nuk di gje. Ne jete ke mesuar emrin e Ibraim Rugoves asgje me teper

teutaA
29-07-10, 17:31
ejjj kuku per ta qe sjau kan marr krejt ate pavarsi

Guri i madh
29-07-10, 17:44
He, a fole dicka a?

Hajt hec msyja te nenforumi i fese, se per aq pune je ti.



arb veq vazhdo mir e kie ne nuk kena koh sa hoxha i mahallve qe ka shkrue hajmalia tash me i krahasue me njezit ma eminent te kombit shqiptar
tash po flasim per myderriza e per myftit e hamamit qe gjith,her i kan kontribue shkavit bile edhe tash pas lufte ma shum jan te angazhuar

Lapsi
29-07-10, 19:48
arb veq vazhdo mir e kie ne nuk kena koh sa hoxha i mahallve qe ka shkrue hajmalia tash me i krahasue me njezit ma eminent te kombit shqiptar
tash po flasim per myderriza e per myftit e hamamit qe gjith,her i kan kontribue shkavit bile edhe tash pas lufte ma shum jan te angazhuarnese e ke per hoxhe Kadri Prishtinen me vjen keq qe nuk ke lexuar per te... njeriu qe e mbrojti Kosoven dhe pjese te shqiperise se veriut duke luftuar kunder serbeve qe kishin ambicie per aneksim