PDA

View Full Version : Hondurasi


Neferta
03-09-10, 14:42
Hondurasi njeh Kosovėn http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/82/Flag_of_Honduras.svg/125px-Flag_of_Honduras.svg.png (http://en.wikipedia.org/wiki/File:Flag_of_Honduras.svg)http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/81/Coat_of_arms_of_Honduras.svg/85px-Coat_of_arms_of_Honduras.svg.png (http://en.wikipedia.org/wiki/File:Coat_of_arms_of_Honduras.svg)3 statore 2010Republika e Hondurasit ka njohur sot zyrtarisht Kosovėn shtet tė pavarur dhe sovran.

Vendimi pėr njohjen e Kosovės i ėshtė kumtuar sot Ministrit tė Punėve tė Jashtme tė Kosovės, Skender Hyseni nga Ministri i Jashtėm i Hondurasit, Mario Canahuati.

Hyseni dhe Canahuati gjatė njė bisede tė gjatė telefonike gjithashtu janė pajtuar qė menjėherė tė fillojnė procedurat pėr vendosjen e marrėdhėnieve diplomatike midis dy vendeve.

Ministri Hyseni ka theksuar pėrkushtimin e Kosovės pėr tė ndėrtuar bashkėpunim dhe marrėdhėnie tė ngushta me kėtė vend, ndėrsa ministri Canahuati ka theksuar se Hondurasi ėshtė i vendosur qė ta pėrkrahė Republikėn e Kosovės nė tė gjitha rrafshet dhe institucionet ndėrkombėtare

shfletuesi_
03-09-10, 14:58
A ju kam than !!!


Ee perhajr a po e shifni qe ramazani solli nje njohje, bani e bani e bajm krejt vitin ramazan ja arrijm 100-shin , hahahaha :)

Guri i madh
03-09-10, 15:57
A ju kam than !!!


Ee perhajr a po e shifni qe ramazani solli nje njohje, bani e bani e bajm krejt vitin ramazan ja arrijm 100-shin , hahahaha :)na ke than po nuk e ke dit daten se kur ka me na pranue edhe kush ka me na pranue

tipi engjellor
03-09-10, 17:25
hajbafshin mire qenka shtu edhe nje shtet

Honesty^uk.
03-09-10, 18:50
....po Laosi dhe Kamboxhia kur e paskan ne plan njohjen
sepse jane shtete qe kan peshe te madhe nderkombetare

Virti
03-09-10, 19:22
Muchas gracias Honduras! :wink:

murrizi
03-09-10, 20:24
Faliminderit Hondurasit.
Faliminderit Ilir Metes !

Guri i madh
03-09-10, 21:22
qy une duke mendue se kjo njohje esht si rezulltat i punes se qeveris

TU KASOVES