PDA

View Full Version : Franca


Pupi
18-02-08, 18:47
Merci Bocou Mr. Sarkozy,
Merci Bocou Mr. Kushner!
Merci Bocou Grand Nation

„Europe is growing together, Europe is going forward!“

Guri i madh
18-02-08, 18:51
Merci Bocou Mr. Sarkozy,
Merci Bocou Mr. Kushner!
Merci Bocou Grand Nation

„Europe is growing together, Europe is going forward!“pup tash vjen fshatari e komunikoni FRENGJISHT po fshatari nuk i thot merci se e urren atfar tinka martinoviqin shum e urren

Pupi
18-02-08, 18:53
pup tash vjen fshatari e komunikoni FRENGJISHT po fshatari nuk i thot merci se e urren atfar tinka martinoviqin shum e urren

Urime O GURI ,

Ku me dit kah ėshtė hutu "Fshatari" ynė, se ai se kish lan pa ardh deri tashė

Dilaver
18-02-08, 18:54
Kushner emer qė do tė mbahet mend, ....dhe pėr mirė.Flm Francė

Bjeshka1
18-02-08, 18:56
Edhe sot e konfirmoi ministri i jashtem francez dhe tha: Kosoven po e njohim shtet te pavarur dhe sovran.
Afganistani eshte vendi i pare qe njohu Kosoven zyrtarisht..

Preshevar
18-02-08, 19:01
Celui qui était considéré comme l'ami de la Serbie, il c'est découvert qui leur était le pire ennemi :biggrin:


Merci M. Kouchner,

Oqeani
18-02-08, 19:03
On ne sais jamais dans la vie !!!!!

Bjeshka1
18-02-08, 19:09
Condoleezza Rice lajmeroi qe USA njohu Kosoven

Urata
18-02-08, 19:44
Faleminderit France.

Dardan Kastrati
18-02-08, 19:48
Meritat me te madhe ne kete shtet i ka Kushneri
Merci France ..

Murgesha
18-02-08, 19:57
Merci France.
_________________________

>>{SpOnGeBoB}<<
18-02-08, 20:04
bonne Chance La France

Bjeshka1
19-02-08, 10:28
Serbia pelcite mbreme duke qajtur hallin qe Franca u kishte kthyer shpinden.....
Per kuriozitet e pash mbledhjen e jashtzakonshme te tyre..Gjoja doshin ta shpallin te pavlefshme deklaraten e pavarsise. ahhhhaaaaaaaaaaa!
Kjo Franca iu kishte ngelur ne fyt.

Preshevar
19-02-08, 10:44
Ndegjova ne radio, se serbia i paska dhen 48 orė afat ambasadoreve francez per ta liruar serbinė dhe reciprokisht i ka thirrur ambasadoret e vet nga franca, usa, turqia etj,... shtete qe e kan njohur pavarsin e Kosoves.

hasanmehmeti
19-02-08, 10:51
Ndegjova ne radio, se serbia i paska dhen 48 orė afat ambasadoreve francez per ta liruar serbinė dhe reciprokisht i ka thirrur ambasadoret e vet nga franca, usa, turqia etj,... shtete qe e kan njohur pavarsin e Kosoves.

Boll mire po ja bajka serbija, le te rrin e izolume.

Linka_pz
19-02-08, 10:52
MERCI FRANCE .

gazi-de
19-02-08, 11:14
Eshte befasi,Franca nje kohe miku i serbis tash e para e njofti Kosoven Shtet...

Faleminderit Paris.....

Arkza
19-02-08, 11:50
Pajtohem Plotsisht me ty Ortak............:smile:

Merciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii France................:smile:

BE LK
19-02-08, 13:22
Une se di cfar don me thene Merci France, por po them si te tjeret...
MERCI FRANCE....http://www.dardania.de/vb/upload/images/smilies/smile.gif

arton bala
19-02-08, 13:31
Merci Bocou Mr. Sarkozy,
Merci Bocou Mr. Kushner!
Merci Bocou Grand Nation

„Europe is growing together, Europe is going forward!“

vertete e meritojne te quhen populli i lirise. zoti i bekofte

Arb
19-02-08, 17:47
Sarkozy & France!

Merci bocou!

Oqeani
19-02-08, 17:51
Merci beaucoup France

Arb
20-02-08, 12:42
Nene tereza nuk e ka pranuar se eshte shqipetare deri vone, pra nene tereza mund ta kete bere kete deklarate para se te prannonte publikisht se eshte shqipetare...!

U ka hy ne gjak, te jepni komente sipas qefit te juaj...

Mame tereza nuk ka bere asgje per popullin shqipetar...!

Me thuaj nje gje nga me e vogla qe kjo na paska bere per popullin tone...?!?

Ishte SHQIPTARE! Pak te duket. Per me shume, thote puna dhe vepra e saj.

Ai qe ka gjak Shqiptari, mburret me Nene Terezen, ikonen e Kombit... Ajo me vepren e saj ka shpalosur para botes vlerat e medha te Shqiptareve.

Ajo si qe, si nuk qe, per ne ska qene kurre ne krahun tone apo ne ndihmen tone..!

Kryekriminel Hoxha, nuk e pranoj te shihte se ne c'mjerim jetonte populli saj.

[quotePopulli nuk beson ninulla qe tregoni ju me ca Zvarranika ketej, nuk i beson kush keto. keshtu qe mos u lodh kot...[/quote]

E ti kur u bane me na tregu se cfare beson e cfare nuk beson Populli? Kush te jep te drejte te flasesh ne emen te tij, e te asaj se cfare populli beson?

Preshevar
20-02-08, 12:51
Shqiptare, be Shqiptare ka qen O ARB,... po nese Hoxha ja ka ndalu ne Shqipni, gjon e ka gat e ka pas ne Maqedoni, Kosovė e Cameri... po leni kto historia.... se i keni perzi brushat n'rubriken e gabuar.

Dukagjinas_i
20-02-08, 13:44
Merci France............ !

Honesty^uk.
21-02-08, 18:14
Faleminderit SHIRAK
me

Honesty^uk.
21-02-08, 18:15
Faleminderit SHIRAK ...........

Arkza
22-02-08, 13:10
Te Flm France Te Flm shume qe e Njohe Pavarsin e Kosoves !

Te Flm shume qe ja u Lejove Shqiptareve te Festojne kete Dit Madheshtore dhe Historike !

Te Flm Shqiptareve te France qe keni Perkrah UQK-n Dhe keni dhan te Hollat per Trimat te Kosoves dhe Ata qe jan Bashkangjit Trupat te UQK-es e paqit Faqen e Bardhe !

Te Flm edhe Juve Shqiptareve qe jeni ne France qe i Ndihmuat Kosoven ne Kohet e Veshtira , Po mos te Ishit Edhe ju nuk kishum Arrit kaq Shpejt Deri ketu !Ju Flm shume Gjithe !

legenda
23-02-08, 12:12
....hajt edhe njehere prej meje MERCI _FRANCEEEE,,,
edhe pse Fshatari iu falenderu direkt SARKOZY ,ne PARIS,edhe ne emer timin......

Te Flm France Te Flm shume qe e Njohe Pavarsin e Kosoves !

Te Flm shume qe ja u Lejove Shqiptareve te Festojne kete Dit Madheshtore dhe Historike !

Te Flm Shqiptareve te France qe keni Perkrah UQK-n Dhe keni dhan te Hollat per Trimat te Kosoves dhe Ata qe jan Bashkangjit Trupat te UQK-es e paqit Faqen e Bardhe !

Te Flm edhe Juve Shqiptareve qe jeni ne France qe i Ndihmuat Kosoven ne Kohet e Veshtira , Po mos te Ishit Edhe ju nuk kishum Arrit kaq Shpejt Deri ketu !Ju Flm shume Gjithe !

Arkza
23-02-08, 12:30
....hajt edhe njehere prej meje MERCI _FRANCEEEE,,,
edhe pse Fshatari iu falenderu direkt SARKOZY ,ne PARIS,edhe ne emer timin......Po a !!! Lere Legenda se me Bore Xheloze tani ! :biggrin:
Doti Them edhe une Fshtari te Flm... edhe per mua !!! :biggrin: (pak Hajgare te Pershnedes shuem sis.........:wink: )

lirik
23-02-08, 12:42
Rrnofshi Bashkatdhetarė Te Pa Lodhur Bota Le Ta Din Se Kombi Shqiptarė ėsht Mirnjohs Dhe Mik I Kombeve Botrore
Kekrojm Bashkpunim Mikruptim Per Paqe E Rend Botrorė Dhe Mirsi Emiqsi Me Kombet Ne Botė E Gjith Bota E Din S Enatyra E Shqiptarit
Esht Paqsore Dhe Mirnjohse Mikpritse Dhe E Njerzishme
Bota Na Ka Kutpuar Prandaj Na Dio On E Na Nderon Me Plot Deshir N Amban Ne Gjirin E Sajė Por Brezat Amanet E Kan Kujdes Imazhin
Te Shqiptari Perveq Punes Dhe Dnerit Nuk Guxon Te Mbillet E Keqe As Nuk Guxojn Te Ne Tė Mbijn Vese Barbare Kromogjenetike
Cilivilizimi Shqiptarė Duhet Tejet Shembull Mbi Dhe
Kunder Korrupcionit Dhe Krimit Kunder Hajdutrisė Dhe Poshtersife Mafioze
Ju Pershendet Autori I Vargjeve Shqiptare Xhelal Ferizi Nga Mergimi
Liriku Juaj Ua Uron Pavarsinė Te Gjith Bashkatdhetarve Neper Botė Dhe Ne Atdheun E Dashur

bukuroshi_paris
26-02-08, 16:46
Merci Bocou Mr. Sarkozy,
Merci Bocou Mr. Kushner!
Merci Bocou Grand Nation

„Europe is growing together, Europe is going forward!“
merci beaucoup la france de merd je vous déteste car je vous aime pas mes je vie isi commeme bisous a tous le mond bisousssssssssssssssss je vous embrasse les fille du kosovo sur tou!!!!!!!!!!!!!!!!

Xhino
27-02-08, 19:29
tan evropa spo pranojn azilanta dhe u bo fshtir n'tana ant per letra e krejt ja paten nis me ardh n'franc, e tash e ka pranu franca pavarsin, dhe kush po vjen po ju thojn shkoni n'kosov a e keni tash pavarsi... a ja pranum pavarsin? etj...
Franca, Rusia, Serbia = VLLEZER !!!
Kur dola me festu pavarsin qat dit, krejt shqiptart bertitshin SARKOZY SARKOZY, t'nesrit, heeee bre nanen sarkozyt po pis ish kon spo na jepin letrat. krhuhahuha :0

Dilaver
04-03-08, 18:15
18 shkurt Franca & Sarkozi mbajtėn fjalėn.


Flm Francė

Fshatari
06-03-08, 15:00
tan evropa spo pranojn azilanta dhe u bo fshtir n'tana ant per letra e krejt ja paten nis me ardh n'franc, e tash e ka pranu franca pavarsin, dhe kush po vjen po ju thojn shkoni n'kosov a e keni tash pavarsi... a ja pranum pavarsin? etj...
Franca, Rusia, Serbia = VLLEZER !!!
Kur dola me festu pavarsin qat dit, krejt shqiptart bertitshin SARKOZY SARKOZY, t'nesrit, heeee bre nanen sarkozyt po pis ish kon spo na jepin letrat. krhuhahuha :0

Nė pėrjashtim tė Sarkozy-t, vlerėsimi i Xhinos :
"Franca, Rusia, Serbia = VLLEZER !!!" ka qenė, ėshtė e do mbetėt shumė e saktė pėr i kohė tė gjat. Po ėshtė shumė mirė qė kjo "vllazeni" nuk peshon hiē karshi miqėsisė USA-Shqiptari.
Kėshtu flitet nėpėr fshatrat malorė tė rajonit ku gjallon fshatari.

Guri i madh
06-03-08, 17:26
Nė pėrjashtim tė Sarkozy-t, vlerėsimi i Xhinos :
"Franca, Rusia, Serbia = VLLEZER !!!" ka qenė, ėshtė e do mbetėt shumė e saktė pėr i kohė tė gjat. Po ėshtė shumė mirė qė kjo "vllazeni" nuk peshon hiē karshi miqėsisė USA-Shqiptari.
Kėshtu flitet nėpėr fshatrat malorė tė rajonit ku gjallon fshatari.fshatar po edhe une ti jena vllezer po i kena prish punt bile ska ymyd qe kena me u marue

Gjumashja
08-03-08, 17:05
Merci................:biggrin: ............

Virti
08-03-08, 21:22
merci beaucoup France! :smile:

Diana007
08-03-08, 21:25
http://www.bgreetings.com/ecards/flowers/thank_you/05.gif

Pupi
22-06-09, 21:02
Merci Bocou Mr. Sarkozy,
Merci Bocou Mr. Kushner!
Merci Bocou Grand Nation

„Europe is growing together, Europe is going forward!“

Dhe kisha tė drejtė kur besoja kaq shumė nė Francėn asokohe kur i shkrova kėto fjalė.

Presidenti Francez i shkroi homologut tė tijė Kosovar

Presidenti i Francės, Nikolas Sakorzy i shkroi letėr Presidentit Fatmir Sejdiu http://www.rtklive.com/img/cnt/news/sejdiu_borione_170X130-3.gif Presidenti i Republikės sė Kosovės, dr. Fatmir Sejdiu priti sot Ambasadoren e Francės nė vendin tonė, znj. Dolphine Borione, e cila me kėtė rast i dorėzoi Presidentit Sejdiu njė letėr drejtuar atij nga Presidenti i Francės, Nikolas Sarkozy. Nė letrėn e presidentit Sarkozy thuhet se “gati njė vit e gjysmė pas pavarėsisė sė tij, Shteti juaj ka ditur tė afirmohet nė skenėn ndėrkombėtare dhe pakthyeshmėria e ekzistimit tė tij i ėshtė imponuar tė gjithėve. Njohjet e fundit tė vendit tuaj sikurse edhe hyrja e kohėve tė fundit nė institucionet mė tė rėndėsishme financiare dėshmojnė pėr dinamizmin e procesit nė tė cilin ai ėshtė angazhuar.

Me vullnetarizėm, ju keni ndėrmarrė pėrsipėr qė tė udhėhiqni reformat delikate tė nevojshme pėr tė konsoliduar demokracinė dhe shtetin e sė drejtės nė Kosovė, nė respekt tė plotė tė vlerave evropiane. Ju keni sjellė njė kontribut personal vendimtar ndaj pėrpjekjeve qė kanė pėr qėllim qė t’u japin vendin e merituar bashkėsive tė ndryshme qė e pėrbėjnė Kosovėn dhe nė kėtė mėnyrė tė forconi stabilitetin regjional.

E di pėr rėndėsinė qė ka pėr juve afirmimi i njė Kosovė stabile, tė prosperueshme dhe nė rrugėn e Evropės. E njoh po ashtu edhe vullnetin tuaj pėr tė punuar nė pėrforcimin e lidhjeve miqėsore dhe tė besueshmėrisė nė mes tė dy shteteve tona.

Franca e pėrkrah plotėsisht Republikėn e re tė Kosovės dhe jam shumė i kėnaqur me bisedėn qė kam pasur me Kryeministrin tuaj, z. Hashim Thaēi, nė 8 qershorin e fundit. E kemi pėrmendur sė bashku atė qė vendi juaj e ka bėrė tashmė, por gjithashtu edhe progreset qė mbesin pėr t’u pėrmbushur. Do tė gėzohesha t’ju ftoja nė njė moment, tė cilin do tė duhet ta pėrcaktojmė me kujdes sė bashku, pėr tė paraqitur takimin tonė si njohjen e kalimit tė njė etape tė re prej shtetit tuaj", thuhet nė letrėn e Presidentit Nikolas Sarkozy drejtuar Presidentit tė Republikės sė Kosovės.


| s.b & RTK staff |

Fshatari
22-06-09, 21:24
E mire kjo leter po une mendoj se kryetari francez kish mujt me ba diēka ma domethenese per Kosoven: psh. me fut shtetin tane ne zonen e Shengenit.

Reagova diku tjeter lidhur me "getoizimin" e Kosoves:

http://www.shekulli.com.al/2009/06/20/shba-senati-miraton-rezolute-per-zgjedhjet-ne-shqiperi.html

Pupi
22-06-09, 21:37
E mire kjo leter po une mendoj se kryetari francez kish mujt me ba diēka ma domethenese per Kosoven: psh. me fut shtetin tane ne zonen e Shengenit.

Reagova diku tjeter lidhur me "getoizimin" e Kosoves:

http://www.shekulli.com.al/2009/06/20/shba-senati-miraton-rezolute-per-zgjedhjet-ne-shqiperi.html

Mirė mirė o puna, Fshatar.

Ev ev, rrespekto vetvehten pėr tė rrespektuar tė tjerėt.

Nėse neve ja dalim tė organizojm zgjedhje tė mira, si nė shqipri kėsaj tė diele, si nė Kosovė nė Nėntorin qė vjen, neve ja kemi dalur.
Hrebickova foli sot pėr Kosovėn, duket se Miqt tanė nuk jan pajtuar me "getoizmin" e Shqiptarve, e posaqėrisht tė Kosovės, kur dihet kush mund ta shfrytzoj rastin.

Mirpor Frances faleminderit prap e them, sepse ishte mu po kjo franca/Sarkozy qė foli pėr ndryshmin e kufijve nė Evropė!
F.l.m Karla

Neferta
24-06-09, 09:26
E mire kjo leter po une mendoj se kryetari francez kish mujt me ba diēka ma domethenese per Kosoven: psh. me fut shtetin tane ne zonen e Shengenit.

Reagova diku tjeter lidhur me "getoizimin" e Kosoves:

http://www.shekulli.com.al/2009/06/20/shba-senati-miraton-rezolute-per-zgjedhjet-ne-shqiperi.ht ml KA BERE GABIM QE NUK E KA PRU EHE LUVRIN NE PRISHTIN EDHJE DE GAULIN E LE ME TE BJEN VIZA A KA ME MIRE NE FJETE I DUAM ATO FLENI SHIPTAR SE FANCA PO PAGUAN EDHE SHERBETOR QE TE NA USHQEJ

Fshatari
24-06-09, 09:30
KA BERE GABIM QE NUK E KA PRU EHE LUVRIN NE PRISHTIN EDHJE DE GAULIN E LE ME TE BJEN VIZA A KA ME MIRE NE FJETE I DUAM ATO FLENI SHIPTAR SE FANCA PO PAGUAN EDHE SHERBETOR QE TE NA USHQEJ

Franca nuk i ushqen shqiptaret zotri i nderuar!

Ja veprimet konkrete franceze ndaj shqiptarevet:

"Lajm
“KFOR-i e heq zhavorrin e shtruar nė rrugė”
Disa ushtarė tė kontingjentit francez tė KFOR-it e kanė hequr tė martėn me buldozer zhavorrin e shtruar njė ditė mė parė nga shqiptarėt nė rrugėn e lagjes “Kroi i Vitakut”, nė veri tė Mitrovicės. Musa Halili, nga kjo lagje, tha se heqja e zhavorrit tė shtruar, madje deri nė dhe, si dhe hedhja e tij nė pronėn, pėrkatėsisht nė livadhin e Agim Vitakut, pa e pyetur fare atė, bėhej nga ushtarėt francezė me njė buldozer dhe nė prani tė disa policėve serbė tė Kosovės, policėve tė EULEX-it dhe njė pėrfaqėsuesi tė UNMIK-ut.
___________________
24 qershor 2009