PDA

View Full Version : Norvegjia


Fokus
20-02-08, 16:37
http://www.mesazhi.com/images/news/3521.jpg
Norvegjia njeh shtetin e KosovėsNorvegjia rreshtohet pėrkrah shteteve qė kanė njohur pavarėsinė e Kosovės. Konfirmimi pėr njohjen e pavarėsisė sė shtetit mė tė ri nė botė ka ardhur nga vetė ministri i Jashtėm Norvegjisė, Jonas Gahr Store.


E mėrkurė, 20 Shkurti 2008 14:21

"Mund tė deklaroj sot se Norvegjia do tė njohė Kosovėn si shtet tė pavarur", ka bėrė tė ditur Store nė njė deklaratė pėr shtyp.

Info:Mesazhi.comMes vendeve nordike Oslo ndjek gjurmėt e Finlandės, Suedisė dhe Danimarkės, tė cilat nė ndryshim nga vetė Norvegjia janė tė gjitha anėtare tė BE-sė. /BW/

Arkza
20-02-08, 16:39
Te Flm shume Norvegjia................:smile:

Dardan Kastrati
20-02-08, 16:40
Nje falemderim edhe shtetitt Norvegjez .....

Preshevar
20-02-08, 16:45
Takk(e), takk Norvegji :tongue:
Takk=Flm

Arb
20-02-08, 16:56
Thanks NORWAY!

Ajt tash edhe ti Suedi e Danimarke, cka jeni ka pritni? Ajt mo!

Murgesha
20-02-08, 17:05
Thanks NORWAY!

Ajt tash edhe ti Suedi e Danimarke, cka jeni ka pritni? Ajt mo!

Edhe Danimarka sė shpejti do ta njof Kosovėn e Pavarur.


Tak Norge.

Arb
20-02-08, 17:07
Edhe Danimarka sė shpejti do ta njof Kosovėn e Pavarur.

Tak Norge.

Eh qashtu bre Fisnike! Po na mbetet edhe Suedia prej ketyre shteteve Skandinave atehere...

More me Zvicren cka u bo? Fjalet e medha i paten, ma heret.

Preshevar
20-02-08, 17:13
Eh qashtu bre Fisnike! Po na mbetet edhe Suedia prej ketyre shteteve Skandinave atehere...

More me Zvicren cka u bo? Fjalet e medha i paten, ma heret.

Zvicrra do ta njeh,.. por s'po duan me qen nga pioneret e par. Pritėt per n'kėt javė.

dr1ta
21-02-08, 18:38
Thanks NORWAY!

Ajt tash edhe ti Suedi e Danimarke, cka jeni ka pritni? Ajt mo!


Kan haru me te pyet ty :tongue:
Takkkkk NORGEEEEEEEEEEEEE:*)

Urata
21-02-08, 22:03
Faleminderit Norvegji!

Arkza
22-02-08, 13:03
Te Flm Norvegjia Te Flm shume qe e Njohe Pavarsin e Kosoves !

Te Flm shume qe ja u Lejove Shqiptareve te Festojne kete Dit Madheshtore dhe Historike !

Te Flm Shqiptareve te Norvegjis qe keni Perkrah UQK-n Dhe keni dhan te Hollat per Trimat te Kosoves dhe Ata qe jan Bashkangjit Trupat te UQK-es e paqit Faqen e Bardhe !

Te Flm edhe Juve Shqiptareve qe jeni ne Norvegji i qe i Ndihmuat Kosoven ne Kohet e Veshtira , Po mos te Ishit Edhe ju nuk kishum Arrit kaq Shpejt Deri ketu !Ju Flm shume Gjithe !

Virti
08-03-08, 21:48
flm Norvegjise! :smile:

Gjumashja
09-03-08, 16:39
Thnxxxx.......................

lovely
09-03-08, 17:07
TUSEN HJERTELIG TAKK NORGE!! :smile:A E DINI JU SE NORVEGJIA E KA DITEN E PAVARSISE ME 17 MAJ? DATA E NJEJTE ME TONEN...

Agolli
09-03-08, 17:26
Tack så mycket Norge!
Hjertleig takk Norge!
Te falemnderit Norvegji!

http://www.arbetaren.se/klimatblogg/wp-content/uploads/2007/04/norway-flag.jpg

Bjeshka1
09-03-08, 17:29
17. mai er Norges nasjonaldag.

Norwegian Constitution Day is the National Day of Norway
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/Oslo-May-17th-2005.jpg