PDA

View Full Version : Japonia


gjini
18-03-08, 08:25
Njoftojne te gjitha agjensit e lajmeve se Japonija e njohu KOsoven si shteti i 26.

Faliminderit ju Japonve.

Bjeshka1
18-03-08, 08:37
Vend i rendesishem dhe i fuishem ky 日本国. flm shteti i "lindjes se diellit"
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9e/Flag_of_Japan.svg/800px-Flag_of_Japan.svg.png
http://sv.wikipedia.org/wiki/Bild:Flag_of_Japan.svg

Fshatari
18-03-08, 09:03
Arigatou gozaimasu Nihon Tomodashi!(Shumė faleminderit Japonia mike)

Gjumashja
18-03-08, 09:25
thnx...................:biggrin: .......

Preshevar
18-03-08, 10:26
Aligatou gozaimasu (^_~)

http://www.smilchat.net/smileys/lettresnombres/drapjapo.gif

Tomori
18-03-08, 13:52
Flm shume...
http://www.nippon-imports.nl/LOGO-NIPPON-IMPORTS.jpg

Virti
18-03-08, 14:13
flm Japonise! :smile:
kerkojme ndjese qe as emrin, ne titull, s'ta kemi shkruar si duhet! :mad:

Fshatari
18-03-08, 14:16
flm Japonise! :smile:
kerkojme ndjese qe as emrin, ne titull, s'ta kemi shkruar si duhet! :mad:

Nė gjuhėn japoneze, emri Japoni thuhet NIHON.

Virti
18-03-08, 14:18
Nė gjuhėn japoneze, emri Japoni thuhet NIHON.
fjala ishte per gjuhen shqipe...

Dardan Kastrati
18-03-08, 14:36
Te faleminderit shtetit Japonez .

Tomori
18-03-08, 15:16
Nė gjuhėn japoneze, emri Japoni thuhet NIHON.

O Fshatar JO NIHON.

PO emri Japoni thuhet NIPPON

Fshatari
18-03-08, 16:14
O Fshatar JO NIHON.

PO emri Japoni thuhet NIPPON
Pranohen tė dy ortografėt(Kėtė ma konfirmoi njė miku im japonez).
Flm pėr sqarimin.

DEA
18-03-08, 16:21
Faleminderit Japoni.

Pse e flisni edhe japonishten dy durt ne zjerem i kisha shti:smile:, ku more mos me na pranu !:smile:

Pupi
18-03-08, 20:33
Falimenderiiiiit Japonis. (kjo i-ja e zgjatur ishte njė lloj heqje kapele, apo si ata e bėnė tė pėrkulurit leht gjatė falenderimeve).

Dilaver
18-03-08, 22:30
”Ne stopuam njohjet”

15 mars 2008 -Presidenti serb Boris Tadic dhe Ministri i Jashtėm Vuk Jeremic thonė se politika aktive e Beogradit ka arritur ta stopojė procesin e njohjes sė pavarėsisė sė Kosovės.

Hahaha..., fore e ditės.


Flm USA, flm Japonia.

gjini
19-03-08, 09:11
flm Japonise! :smile:
kerkojme ndjese qe as emrin, ne titull, s'ta kemi shkruar si duhet! :mad:

e pash qe e paskam mderrue nje germ ne vend te a e paskam ba o
po le ta ndreqin moderatoret se une skam mundesi me e ndreq kete gabim.
ju kerkoj falje por isha heret ne mengjes e si kom pas syzet afer me mixhen.

lazdrani
19-03-08, 09:46
Japoni hei Arigato.....Cig cang cung Samuraj Lazdranihttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
20-03-08, 01:27
Falemnderit Japonezve.....

Diana007
23-03-08, 11:54
http://www.bgreetings.com/ecards/flowers/thank_you/05.gif