PDA

View Full Version : Ishujt Marshall


Bjeshka1
17-04-08, 19:00
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Flag_of_the_Marshall_Islands.svg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2e/Flag_of_the_Marshall_Islands.svg/570px-Flag_of_the_Marshall_Islands.svg.png
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2e/Flag_of_the_Marshall_Islands.svgMarshall IslandsIshujt Marshall, respektivisht Republika e Ishujve Marshall, ka njohur tė enjten Republikėn e Kosovės – duke e ngritur kėshtu nė 37, numrin e shteteve qė edhe formalisht kanė njohur pavarėsinė e vendit tonė.

Ministri i Punėve tė Jashtme i Republikės sė Ishujve Marshall, Tony A. deBrum i ka dėrguar kryeministrit tė Qeverisės sė Kosovės, Hashim Thaēi, letrėn zyrtare pėr njohjen e Republikės sė Kosovės, shtet i njohur dhe sovran.

Republika e Ishujve Marshall ėshtė anėtare e Organizatės sė Kombeve tė Bashkuara.

Ishujt Marshall ndodhen nė pjesėn perėndimore tė Oqeanit Paqėsor, ndėrsa ky shtet me disa dhjetėra mijėra banorė (63.174: CIA factbook), ėshtė pavarėsuar nė vitin 1986.

Nė kėta ishujt janė tė vendosur sistemet e shumta ushtarake tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, tė cilėt i kanė administruar ato para pavarėsimit tė kėtij vendi, pėr disa dekada rresht. /Telegrafi/

Fshatari
17-04-08, 21:49
Thenk's Ishuj Marshall. Po shtohet po shtohet numri.

Guri i madh
17-04-08, 22:20
shum falimenderit oo ishujt marrshal