PDA

View Full Version : Palau e njeh pavaresine e Kosoves


Fshatari
09-03-09, 18:51
Palau njeh shtetin e Kosovės


09.03.2009 Presidenti i Republikės sė Palaut, pėrmes njė letre pėr presidentin e Kosovės, dorėzuar tė ngarkuarit me punė tė Kosovės nė Uashington, ka konfirmuar njohjen e shtetit tė Kosovės nga Palau.

Palau ėshtė njė ishull nė Paqėsor i vendosur mes Filipineve dhe Japonisė dhe ėshtė njohur si shtet nė vitin 1994. Administrimi i Palaut para pavarėsisė ėshtė bėrė nga SHBA-tė. Palau ėshtė vend anėtar i Kombeve tė Bashkuara.

Republika e Palaut ėshtė vendi i 56-tė qė njeh shtetin e pavarur tė Kosovės.
Evropa e lirė
_____________________________________
Faleminderit Palau!

Po rritet, po rritet numri. Nuk mund te ndodhte ndryshe me keta drejtues qe ka shteti i Kosoves.Shumė qeveri e fuqishme.

Guri i madh
09-03-09, 18:54
Palau njeh shtetin e Kosovės


09.03.2009 Presidenti i Republikės sė Palaut, pėrmes njė letre pėr presidentin e Kosovės, dorėzuar tė ngarkuarit me punė tė Kosovės nė Uashington, ka konfirmuar njohjen e shtetit tė Kosovės nga Palau.

Palau ėshtė njė ishull nė Paqėsor i vendosur mes Filipineve dhe Japonisė dhe ėshtė njohur si shtet nė vitin 1994. Administrimi i Palaut para pavarėsisė ėshtė bėrė nga SHBA-tė. Palau ėshtė vend anėtar i Kombeve tė Bashkuara.

Republika e Palaut ėshtė vendi i 56-tė qė njeh shtetin e pavarur tė Kosovės.
Evropa e lirė
_____________________________________
Faleminderit Palau!

Po rritet, po rritet numri. Nuk mund te ndodhte ndryshe me keta drejtues qe ka shteti i Kosoves.Shumė qeveri e fuqishme.sha zoten more fshatar po mos tė ishin do ISHUJ UJDHESA e si ujdhesa KNETA e MOQALE me na njoft shtetsin ton sa per qeverin e hashimit patem me u bae horpo tash besoj se edhe do moqale po thojn se mir i kena punt

Fshatari
09-03-09, 19:00
sha zoten more fshatar po mos tė ishin do ISHUJ UJDHESA e si ujdhesa KNETA e MOQALE me na njoft shtetsin ton sa per qeverin e hashimit patem me u bae horpo tash besoj se edhe do moqale po thojn se mir i kena punt
Paj s'kemi ēka me ba tash. Numri i "moēaleve " asht aq i nalt sa qe po i jep te drejte te plote kryeministrit.
Une per veti nuk jam ma i menēur se 56 vende te botes. Ata kane te drejte dhe aresye. Krejt me ren po i nenshtrohen karizmes se kryeministrit te Kosoves!

Guri i madh
09-03-09, 19:02
Paj s'kemi ēka me ba tash. Numri i "moēaleve " asht aq i nalt sa qe po i jep te drejte te plote kryeministrit.
Une per veti nuk jam ma i menēur se 56 vende te botes. Ata kane te drejte dhe aresye. Krejt me ren po i nenshtrohen karizmes se kryeministrit te Kosoves!edhe nji prrock e kish marr nė konsiderat lutjen e thaqit

Llapjani_HH
09-03-09, 20:06
sha zoten more fshatar po mos tė ishin do ISHUJ UJDHESA e si ujdhesa KNETA e MOQALE me na njoft shtetsin ton sa per qeverin e hashimit patem me u bae horpo tash besoj se edhe do moqale po thojn se mir i kena punt

O Guri, ishalla nuk ndodh naj far tsunami e mej marr ujt kta ishuj t'vogėl, se bani e u ba qajohja jesėm pa na noft kush :biggrin:

Po pom doket Skenda vet i vogėl :tongue: e po shkon veq te kto venet e vogla, se po m'doket pej t'mdhajave po tutet hale :biggrin:

sherri
09-03-09, 21:11
Edhe pusat e Surkishit sot e njoften Kosoven,,ket lajm e beri te ditur Beg-Surkishi rahmetlia......

vendasi
09-03-09, 23:55
Qfar shteti na qenka ky far Palau more??euuuv po mu dashka prap me ju kthye klases se gjashte ne Shkolle Fillore..se kam pas mendue se ne GJeogarfi jam kogja i fort por hmmm...jo mjaft..:smile:

Virti
10-03-09, 00:04
Thanks a lot Palau! :smile:

http://www.softscuba.com/pix/PalauPacificResort.jpg

Eleon
10-03-09, 16:32
Paj s'kemi ēka me ba tash. Numri i "moēaleve " asht aq i nalt sa qe po i jep te drejte te plote kryeministrit.
Une per veti nuk jam ma i menēur se 56 vende te botes. Ata kane te drejte dhe aresye. Krejt me ren po i nenshtrohen karizmes se kryeministrit te Kosoves!Me te vertet Kryeministri Kosovar nje Person karizmatik, apo ndoshta mendove person karikaturistik. Nuk kuptoj se ēfar karizme posedon Thaqi kur nuk ėshtė ne gjendje ta bėj nje bisede intelegjente ne Anglisht, unė me parė do e quaja kryeministrin nje person Incubus.

Nuk me vjen inat pse me genjeni, por me vjen inat pse mendoni qe besoj ne ju !

Fshatari
10-03-09, 17:00
Me te vertet Kryeministri Kosovar nje Person karizmatik, apo ndoshta mendove person karikaturistik. Nuk kuptoj se ēfar karizme posedon Thaqi kur nuk ėshtė ne gjendje ta bėj nje bisede intelegjente ne Anglisht, unė me parė do e quaja kryeministrin nje person Incubus.

Nuk me vjen inat pse me genjeni, por me vjen inat pse mendoni qe besoj ne ju !

Nuk jeni i shtrenguar te besoni po shtetin e pavarur dhe sovran te Kosoves e kane njohur, ne daten e sotme, 56 shtete boterore(fal kryeministrit karismatik kosovar).
Nuk ju vjen inati pse "ne genjejme" se ky eshte fakt i pamohueshem, e vertete e paster e jo genjeshter.
Te besh "nje bisede inteligjente ne anglishten" nuk eshte kriter paresor i karizmes.Bile kujt as mendja nuk i shkon te rezonoje keshtu.

Ajo qe mua me habit pa mase eshte se paskeni harruar te pergezoni per kete njohje te re te shtetit te pavarur e sovran te Kosoves.
Mund te perfundohet pa asnjė dyshim qe ju nuk ia deshironi te miren shtetit tim, Kosoves.
Inatoseni, xhelozoni, pezmatoheni dhe gjindoseni sa here qe nje shtet e njeh kosoven shtet te pavarur e sovran.
Une besoj, pa inat, ne kete qe thash lidhur me ju.

Oqeani
10-03-09, 17:10
Me te vertet Kryeministri Kosovar nje Person karizmatik, apo ndoshta mendove person karikaturistik. Nuk kuptoj se ēfar karizme posedon Thaqi kur nuk ėshtė ne gjendje ta bėj nje bisede intelegjente ne Anglisht, unė me parė do e quaja kryeministrin nje person Incubus.

Nuk me vjen inat pse me genjeni, por me vjen inat pse mendoni qe besoj ne ju !

Leje anglishten, le ta beje ai ne shqip, boll e ka !

Eleon
10-03-09, 20:56
Nuk jeni i shtrenguar te besoni po shtetin e pavarur dhe sovran te Kosoves e kane njohur, ne daten e sotme, 56 shtete boterore(fal kryeministrit karismatik kosovar).
Nuk ju vjen inati pse "ne genjejme" se ky eshte fakt i pamohueshem, e vertete e paster e jo genjeshter.
Te besh "nje bisede inteligjente ne anglishten" nuk eshte kriter paresor i karizmes.Bile kujt as mendja nuk i shkon te rezonoje keshtu.

Ajo qe mua me habit pa mase eshte se paskeni harruar te pergezoni per kete njohje te re te shtetit te pavarur e sovran te Kosoves.
Mund te perfundohet pa asnjė dyshim qe ju nuk ia deshironi te miren shtetit tim, Kosoves.
Inatoseni, xhelozoni, pezmatoheni dhe gjindoseni sa here qe nje shtet e njeh kosoven shtet te pavarur e sovran.
Une besoj, pa inat, ne kete qe thash lidhur me ju.

Zoteri i nderuar te jesh nje person karizmatik dmth te zoterosh artin e elokuences dhe te flasesh me bindje karizma eshte nje dhunti e lindur natyrore qe pershkruan nje personalitet te padefinueshem Supernatyral, nje person qe ka prirje per udheheqje, bindes, inspiries dhe qe terheq vemendjen lehte tek njerzit dhe fiton admirim.

Ndersa Thaqi do ishte figure e mire te luante filma me Alfred Hitchcock me ato Draculat Rumune ne kohen e mesejetes.

NA pranojne shtetet e reja per arsye te USA, sepse Thaqi me karizmen e tij nuk do arrinte ta binde as popullin me te prapambetur ne bote, Fisi Coroway ne Provincen e Indonesise .

Baba Rugove i krijoj miqė Kosoves, deri sa Rugova bente udhetime neper botė pėr Kosoven Thaqi ishtė i zene me shitjen e Xhinseve ne Zvicer. Po mos ja fut kot edhe ti!

Guri i madh
11-03-09, 18:48
po thojn nese doni njofjen e shteteve tė mdha duhet me e bae minester perjashna ,AGIM VELIUN se ky skenda edhe pse muskuloz i vogel po thojn