PDA

View Full Version : Kuvajti zyrtarisht njeh Kosovėn


Zero Cool
11-10-11, 09:11
Kuvajti zyrtarisht njeh Kosovėn


http://www.telegrafi.com/fo/kosove/f.1011093512370_m.jpg


9:35 / 11.10.2011

Shteti i Kuvajtit ka njohur pavarėsinė e Republikės sė Kosovės, raporton agjencia e lajmeve kuvajtiane, Kuna.


Mė tej thuhet se do tė nisė edhe shkėmbimi i pėrfaqėsuesve diplomatikė nė nivel ambasadorėsh.

Ministri shtetėror pėr marrėdhėnie me kabinetin, Ali Al-Rashed, sipas agjencisė Kuna, tha se “Qeveria zyrtarisht e njeh Republikėn e Kosovės pas udhėzimeve tė marra nga Lartmadhėria e Tij, Amir Sheikh Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah, dhe do tė bėhet shkėmbimi i pėrfaqėsuesve diplomatikė nė nivel ambasadorėsh”.

“Gjatė takimit tė kabinetit, Lartmadhėria e Tij, kryeministri Sheikh Nasser Mohammad Al-Sabah, i dha detyrėn ministrit tė jashtėm qė t’i merr masat e duhura pėr forcimin e marrėdhėnieve me Kosovėn”, citohet tė ketė thėnė Al-Rashed. /Telegrafi/

tipi engjellor
11-10-11, 12:06
Edhe nje shtet shtuar ne njohjen e Kosoves ....e falenderojme