PDA

View Full Version : Saint Kitts dhe Nevis njeh pavarėsinė e Kosovės


Neferta
14-11-12, 11:56
Kosova ėshtė njohur sot nga Saint Kitts dhe Nevis, njė shtet ky nga ishujt Levardė nė Detin e Karaibeve. Burime tė Radio Kosovės, brenda Ministrisė sė Jashtme thanė se Ministri Hoxhaj ka marrė sot konfirmimin nga homologu i tij nga ky vend.

Burimi brenda Ministrisė sė Jashtme, i tha Radio Kosovės se MPJ-ja nuk ka ndėrmend tė bėjė publik lajmin pa marrė notėn verbale, e cila nė MPJ mund tė arrijė gjatė ditės sė sotme apo ditėve nė vazhdim.
Njohja tha burimi brenda MPJ-sė vjen si rezultat i angazhimit dhe lobimit tė ministrit tė jashtėm Enver Hoxhaj nė kėtė vend./
http://go.hrw.com/atlas/norm_map/stkitts.gif Caribbean (http://go.hrw.com/atlas/norm_htm/caribean.htm) |

lazdrani
14-11-12, 12:19
Saint Kitts dhe Nevis flm ishallah keni lane kemben zhage..haaaaa

sherri
14-11-12, 16:18
...na e kan lodh K amen me qeta ishuj,bazena,puqilla eiii edhe ne fund po dalin rrena,, hi syve miletit thu qe skan tjera derte......P.S

Gjumashja
15-11-12, 20:14
falemnderit :smile:

Murgesha
15-11-12, 23:34
"Shyqyr qe ra kjo dek e u pam" kishin thon plakat ktyne her.

E une sot do te thoja,

Shyqyr qe u pavaresu Kosova, e msova edhe emrat e do shteteve qe kurr me par si kam dit.

Megjithat nese eshte i vertet lajmi ateher

Falemnderit Saint Kitts e Nevis.