PDA

View Full Version : Greqia kėrkon para nga SHBA-ja e BE-ja pėr ta njohur Kosovėn!?


Dilaver
27-07-10, 22:04
Greqia kėrkon para nga SHBA-ja e BE-ja pėr ta njohur Kosovėn!?

Greqia po kėrkon para nga SHBA-ja dhe BE-ja nė shkėmbim tė njohjes sė Kosovės. Keshtu njoftojne mediat serbe, e me pas lajmi eshte publikuar ne shumicen e mediave te rajonit.

Portali serb "Press" nga Beogradi shkruan se qeveria greke po mundohet qė tė nxjerrė para nga SHBA dhe BE, tė cilat janė duke kėrkuar nga Athina qė ta njohė Kosovėn. Sipas te njejtij burim, paratė pėr Greqinė do tė ishin tė mirėpritura nė kohėn kur ajo gjendet nė krizė financiare pėr shkak tė borxheve tė jashtme.

Press citon burime anonime qeveritare serbe tė kenė thėnė se Greqia pritet qė ta njohe Kosovėn, pas opinionit pozitiv tė GJND-sė pėr pavarėsinė.

Athina pritet qė ta njohe Kosovėn nė mesin e shtatorit pak para takimit tė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė OKB-sė. nderkohe sipas burimeve te paidentifikuara, deri atėherė ajo do tė pėrpiqet qė tė bind SHBA-nė dhe BE-nė qė tė paguhet pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės.

Deri tani nuk ka ndonjė shenjė pėr ndryshime qėndrimesh kundėr pavarėsisė sė Kosovės, nga venet e mbetura tė BE-sė: Spanja, Sllovakia, Qipro dhe Rumania, transmeton Zhurnal.

Guri i madh
27-07-10, 22:22
edhe kta hyqmeti i jon kogja do pare i kan mbledh prej lufte e knej edhe kta munden me dhan


po nejse kta jan msue veq me marr , po vlla let e lshojn doren edhe ne kahjen tjter ne te djatht

Fshatari
28-07-10, 22:29
edhe kta hyqmeti i jon kogja do pare i kan mbledh prej lufte e knej edhe kta munden me dhan


po nejse kta jan msue veq me marr , po vlla let e lshojn doren edhe ne kahjen tjter ne te djatht
Nese shihni ndonje kloshard(lypes te ndyre neper rrugte e kryeqytetit si keta lypsat e euleshit)
ēitnja naj cent se n'gushe i ka punet!
Fjala eshte per kryelahperin e ish-greqise se korruptuar, shtet ky qe e
shkaterroi veten me hajni, plaēkitje, luftra civile...
Ju kerkoje ndjese forumist te nderuar po nuk e kopjova krejy artikullin se ky hajvan
gazetari e kish zgjat shume teper!
Ky as keto dy tri fjali nuk i meriton po hajt thash mos t'ia bej edhe une si gladiatoret
e dikurshem qe ia prejshin koken kundershtarit te gjunjezuar...
Naj cent per kete lypes me ble naj cope buke goje se cof krejt!
_____________________________________
Kryediplomati grek vjen nė Kosovė
Ministri grek i Punėve tė Jashtme, Dimitris Droutsas do tė vizitojė kėtė fundjavė Beogradin dhe Prishtinėn, pėr t’u theksuar tė dyja palėve nevojėn e uljes nė tryezėn e dialogut.
...............
______________________
http://www.telegrafi.com/?id=2&a=9700&komentet=1

gllogjani
29-07-10, 22:48
valla ish kon mir mi shit kta politikant tan do nuk po them tana villat e veta si i marun me pare te popullit si jan met kosovart mazi sikur jan kon shkijet ktu ,, mi shit kta naj send si i kan bo e kishin ble greqin me na njoft !!!

Guri i madh
30-07-10, 20:39
si mbas disa burimeve te fshehta informative krejt ish komandantat e uqkes nga tre e kater prej nji lagj.je


po i tubojn lekt e me ja thae gerrkut per me njoft REPUBLIKEN E TU KASOVESkrejt ato villat e lokalet i kishin shit per shtetin e tu kasoves

Fshatari
31-07-10, 17:51
Mesazhi i dimitris drutzasit ka qene shume i qarte dhe inkurajues, e ne veēanti, mesazhi i tij tregon se be po levize nga pozicioni i saj tradicional!
Deri sot pasdite, evropa gjithemone ka pas thane:

"Kosova dhe serbia e kane vendin ne evrope". drtzskazi tha se ne diskutimin e fundit per Kosoven, evropa ka shenue nje hap shume te rendesishem perpara sepse
"Kosova dhe serbia e kane vendin ne evrope", nenvizoi me forcen e herkulit papagalli i athines se bllokuar nga skamja ekstreme, korrupcioni, hajnia, e mos vet ma keq se s'ka ma keq!