PDA

View Full Version : ,,Mos e lesho hajatin ma te madh se oden,,


Dardania_KS
04-01-09, 00:00
Deputeti Geci i dergon mesazh Kryeministrit Thaqi
,,Mos e lesho hajatin ma te madh se oden,,


Shumė me te drejt deputeti Geci ju ka drejtuar Hashim Thaqit,ngase siq duket Hashim Thaqi ka marr nje llojė turri drejt asfaltimit apo quajtur me ndryshe eshte duke kontribuar ne mbushjen e kontos se vet e ne anen tjeter Kosova na eshte ber si,,SI HANI I DILIT,,kush don hyn e del pa pasur aspak as nje lloje kontrolli apo qka eshte me e keqja dita dites Kosova siq po duket do te mbet me komunen e Prishtines e hiq me teper ngase territori i saj nuk eshte i paprekshem siq thote kushtetuta e Republikes se Kosoves por qdo dite po i shkputet nga nje cope qe jep me deshmu se hajati i Hashim Thaqit vertet po duket se eshte ma i madhe se oda kjo eshte per keqardhje por ja qe realiteti edhe pse shum i hidhur eshte ky.
Me e mira e qeveris Thaqi kishte me qen qe ne kete kohe te bashkepunoj me shume me ate qe din dhe diten ta sjellin Kosoven deri te Pavarsia ngase nga momenti qe ky ka filluar te qeveris me Kosoven-Kosova eshte kjo pra rezultati qdo muaj nga nje pjese e Kosoves shkputet kurse qeveria Thaqi as me te voglin mundi se ben qe se paku te reagoj dhe te marre masa ne ruajtjen e kesaj toke te shenjet qe shume ketij populli i ka kushtuar.
Mbesim me shpres se Hashim Thaqi do ta ndaj pak hajatin e ta rris oden ngase me sende qfar ka filluar te beje oda e tij do te behet ndoshta nje kend per lojra te femijeve.
Shume pershendetje,zoti e bekoft Kosoven-Dardanin antike.

Dardania_KS
05-01-09, 00:38
[quote=Dardania_KS]Deputeti Geci i dergon mesazh Kryeministrit Thaqi
,,Mos e lesho hajatin ma te madh se oden,,Kjo shprehje ne nje pjese te Kosoves kuptohet si diqka kur dikush genjen shume dhe e tepron,dhe per te ja terhequr vrejtjen i thuhet keshtu,,mos e lesho hajatin m te madhe se oden,,