PDA

View Full Version : Protesta nė Serbi kundėr pavarsisė


Dilaver
17-02-08, 21:13
Grupe huliganėsh demolojnė nėper Beograd. Janė thyer dritaret e Amasadės sė SHBA-ve dhe tė Sllovenisė.
Protesta nė Beograd (http://de.youtube.com/watch?v=IVGNY8a3NNc&eurl=http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=02&dd=17&nav_id=285229)

Dilaver
22-02-08, 13:25
Pėr Patika e japim Kosoven, shih si demonstrojn shkinia (http://de.youtube.com/watch?v=5VWZoKWBYXE&eurl=http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=02&dd=22&nav_category=640&n av_id=285968] [FONT="Book Antiqua)

legenda
22-02-08, 17:20
....gjate prostestave ne Beograd,disa e treguan thekshem "patriotizmin " serb,....duke shfrytezuar rremujen ia mesyen dyqaneve,pse JOOOO,????
me mire nje pale PATIKA ne dore,se ashtu keshtu KOSOVEN E HUMBEN....http://www.youtube.com/watch?v=5VWZoKWBYXE (http://www.youtube.com/watch?v=5VWZoKWBYXE)

Arkza
22-02-08, 17:25
....gjate prostestave ne Beograd,disa e treguan thekshem "patriotizmin " serb,....duke shfrytezuar rremujen ia mesyen dyqaneve,pse JOOOO,????
me mire nje pale PATIKA ne dore,se ashtu keshtu KOSOVEN E HUMBEN....http://www.youtube.com/watch?v=5VWZoKWBYXE (http://www.youtube.com/watch?v=5VWZoKWBYXE)Hhahahahahha Legenda Zemra mal mu bo kur po i shoh ata keshtu Ihuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :biggrin:

P/S Te Pershendes shume se ka kohe ste kam pa , Dhe Urime Pavarsia e Kosoves Sis..............:wink:

legenda
22-02-08, 17:34
ahahaaaa,kjo eshte ARKZA
rinia serbe -" PATRIOTIZEM I FLAKTE ",.....

nuk ka faj kamermani ,kur iu drejtohet me fjalet :
- " Si quheni iu lutem,,,po JU jeni te vetmet HEROINA ne kete proteste..."P.s. gjithashtu te pershendes shuuume sis.,,,nuk ke faj,edhe pak e ....Legenda - humb ne mjegulle.....misionit po i afrohet fundi......


te perqafoj shuuume per PAVARESINE E KOSOVES.Hhahahahahha Legenda Zemra mal mu bo kur po i shoh ata keshtu Ihuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :biggrin:

P/S Te Pershendes shume se ka kohe ste kam pa , Dhe Urime Pavarsia e Kosoves Sis..............:wink:

Guri i madh
22-02-08, 17:37
une kam mendue se veq gjina mashkullore vjedh po gjina femrore po na e kapercejke

Preshevar
22-02-08, 17:54
I gzofshin e i shkepshin shangajkat e reja :smile:

Arb
22-02-08, 22:31
....gjate prostestave ne Beograd,disa e treguan thekshem "patriotizmin " serb,....duke shfrytezuar rremujen ia mesyen dyqaneve,pse JOOOO,????
me mire nje pale PATIKA ne dore,se ashtu keshtu KOSOVEN E HUMBEN....


Aaa ku don Zoti, e bohet fare revolucioni i vonum e demokratik, e djegen e pjeken me njeri tjetrin, e kthehen mas edhe per nja 1 dekade...

Naki
23-02-08, 23:07
Ministri i jashtėm serb - Jeremic, paralajmėroi skenarin qė ia denoncoi FBKSH...!

DEKLARATĖ PUBLIKE E ZĖDHĖNĖSIT POLITIK TĖ FBKSH :

Nė mbledhjen e e sotme tė OSB-sė, Ministri i Jashtėm i Serbisė, Z. Jeremic, duke shpifur ashtu sic dijnė dhe sic kanė bėrė deri me tani serbėt, paralajmėroi pjesė tė planit, tė cilin kohė mė parė ua denoncoi FBKSH dhe strukturat e tij inteligjente, Sigurimi Kombėtar Shqiptar (SKSH), prandej edhe e urdhėroj Depratamentin pėr Diplomacisė tė FBKSH-sė qė, bashkė me kėtė "Deklaratė Publike",edhe nje herė ta shpėrndajė kudo (te tė gjitha institucionet dhe masmediat e shkruara dhe elektronike kombėtare e ndėrkombėtare), jo vetėm nė shqip por edhe nė anglisht, nė frengjisht dhe nė gjermanisht edhe Deklaratėn Publike nr. 6 :FBKSH DENONCON PLANIN OPERATIV SERB MBI KOSOVĖN..!

Kurse, Z. Jeremic dhe tė gjithė vicat e Beogradit i kėshilloj qė tė tėrhiqen nga rruga e tyre e turpit, sepse koha e shpifjeve dhe e shtrembėrimit tė historiografisė shqiptare ka pėrfunduar njė herė e pėrgjithėmonė, sepse bota demokratike pėrfundimisht ėshtė bindur se serbėt janė sjellur dhe po sillen sipas asaj thėnies popullore shqiptare:
"Ujku qimen e ndėrron, por kurrėn e kurrės vesin jo !"

Mr. Gafurr ADILI,
Zėdhėnės Politik dhe Shef i Diplomacisė sė FBKSH-sė.

Tiranė, 20 shkurt 2008.


FBKSH DENONCON PLANIN OPERATIV SERB MBI KOSOVĖN !
FRONTI PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR - FBKSH ;

SEKRETARIATI VENDIMARRĖS I KRYESISĖ QENDRORE ;
PROT. NR. 006 - 12 - 02 - 08 / DEKLARATĖ PUBLIKE NR. 6
Tiranė, Prishtinė, Shkup, Tivar, Pre shevė dhe Prevezė, 12 shkurt 2008.

- Struktura inteligjente e Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), Sigurimi Kombėtar Shqiptar (SKSH), kėto ditė arrijti qė tė zbulojė pjesė tė planit sekret operativ tė Serbisė mbi Kosovėn, nga dita e "shpalljes" sė "pavarėsisė" sė Kosovės dhe nė vazhdim, i cili ėshtė si mė poshtė vijon :

1. Serbia nuk do ta sulmojė Kosovėn ushtarakisht, por kėtė do ta bėjė pėrmes agjenturės sė saj (ish oficerėve tė ish APJ-sė, ish oficerėve tė ish KOS-it, ish oficerėve tė ish UDB-sė dhe bandės "Car Lazarėt) tė dislokuar prej kohėsh, jo vetėm nė Kosovėn Veriore (nė pjesėn veriore tė Mitrovicės, nė Zubin Potok dhe Leposavic) dhe nėpėr tė gjitha enklavat serbe brenda territorit tė Kosovės Protektorat, por edhe brenda gjithė territorit tė Kosovės Protektorat dhe nė Kosovėn Lindore (nė Preshevė, nė Medvegjė dhe nė Bujanoc).

2. Agjentura serbe nė Kosovė, e cila numėron njė kontigjent prej mė tepėr se 5.000 vetash, nėpėr qytete tė ndryshme tė Kosovės Protektorat dhe me theks tė veēantė nė Prishtinė, do tė kryejė shumė akte terroriste nėpėr objekte publike, ku objekt sulmesh do tė jeshin, jo vetėm institucionet vendore dhe ndėrkombėtare, por edhe objektet fetare dhe ato tė masmedias sė shkruar dhe elektronike tė Prishtinės, dhe pėr kėto akte terroriste Serbia do tė pėrpiqet qė t'i fajėsojė shqiptarėt.

3. Mbi tė gjitha plani operativ serb do tė jetė i pėrqėndruar nėpėr enklavat serbe brenda territorit tė Kosovės Protektorat dhe do tė organizojė ekzodin serb, ku popullata serbe do tė zhvendoset nė pjesėn veriore tė Mitrovicės, pėr tė ciln egzod do t'i fajėsojė edhe nė kėtė rast shqiptarėt dhe qė do tė pasqyrohet me marrjen me vete (me kamionė, traktorė dhe karroca) tė tė gjitha orendive shtėpiake, ku pėr pasojė shtėpitė serbe do tė ngelen tė boshatisura dhe tė pashfrytėzueshme pėr shqiptarėt qė do tė vijnė nga Kosova Veriore dhe nga Kosova Lindore.

4. Serbėt e zhvendosur nga enklavat serbe dhe tė vendosur fillimisht nė pjesėn veriore tė Mitrovicės dhe mė pas edhe nė Kosovėn Lindore (Bujanoc, Medvegje dhe Preshevė), tė komanduar nga agjentura serbe e pauniformuar, do t'iu hakmerren shqiptarėve dhe pėr pasojė do tė shkaktohet shpėrngulja e shqiptarėve nga Kosova Verire dhe Kosova Lindore.

- Prandej, Sekretariati Vendimmarrės i Kryesisė Qendrore tė FBKSH-sė i URDHĖRON tė gjitha kėshillat e FBKSH-sė tė Zonės Nr. 2 (Kosova Historike) dhe mbi tė gjitha Divizionin "ADEM JASHARI" tė Armatės Kombėtare Shqiptare (AKSH) qė tė vihen nė gadishmėrinė luftarake nr.1 dhe tė japin kontributin maksimal nė evitimin dhe minimizimin e dėmeve nė njerėz (pa dallim feje, krahine, ideje, moshe dhe pėrkatėsie kombėtare e gjinore) dhe nė pasurinė tonė kombėtare qė do tė na e shkaktojė Serbia pėrmes bandave tė saj tė dislokuara nė Kosovėn Protektorat dhe pėr-rreth saj.

- Kurse, nga institucionet ndėrkombėtare ushtarake (KFOR) dhe ato civile (UNMIK) nė Kosovėn Protektorat kėrkojmė qė ta zbatojnė me pėrpikmėri Rezolutėn 1244 tė OKB-sė, e cila decidivisht i obligon qė tė ruajnė rendin e qetėsinė dhe tė sigurojnė kufijt e Kosovės, si dhe tė hyjnė nėpėr enklavat serbe dhe t'i godasin bandat agjenturore tė Serbisė, pėrmes tė cilave veprime do tė parandalonin anarkinė totale dhe luftėn nė Kosovė.


Pėr Sekretariatin Vendimarrės tė Kryesisė Qendrore tė FBKSH-sė :
Kryetari i FBKSH-sė,
Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (D.V.)
Zėdhėnėsi Politik i FBKSH-sė,
Mr. Gafurr ADILI (D.V.)
E-mail: [email protected]
Tel.: 00355 (0) 692735656
Tiranė-Prishtinė, 12 shkurt 2008./20 Feb 2008/F.F.


Marrė nga Lajmet.com

Pupi
23-02-08, 23:16
Kjo Deklerat sqaron vrasjet e pasluftės mė sė miri. Qė fajin t'ua lėnė Shqiptarėve!