PDA

View Full Version : Mos i bieni n'qafė Skendes, ai nuk ka fajė


Pupi
29-01-09, 18:19
Krejt janė que n'kėmbė e i kėrkojnė "llogarin" Skendės, Sikur Skenda tė ishte fajtori pėr tė gjitha.
Sikurse tė kishte rrjedhur e tėra si duhet dhe Kosova tė ishte njohur me tė shppejt nga e gjithė Bota, askush nuk do ti'a linte kėto tė arritura "Skendes". Por ja qė nuk ndodhi kėshtu dhe duhet "kėrkuar" fajtori, e kush mundė tė jetė fajtori ? Skenda !

Ata qė mbeten "anash", pra tė pakyqyr nė politikė, apo ma mirė me thanė QEVERI. Sepse politik nė Kosovė po bėjnė i madhė e i vogėl, thuja se kanė zbuluar ushqimin e ditės. Skenda k'shtu Skenda ashtu, Skenda i ka fajet qė unė nuk fitova (mashtrova) kėndė kėtė vitė, Skenda i ka fajet qė unė nuk isha pėr pushime kėtė vitė nė "Turkie".
Pra "gjellėra Skenda duket tė jetė bėrė Spezialitet i "Analistėve" politikė ende tė pakyqyr apo tė lėnė pasdore e gjuajtur anash nga QEVERIA.

Skendė, mos tė ha palla (sikur qė spo tė hanė), dhe fortė mirė je kah punon.

hasanmehmeti
29-01-09, 22:26
Skendė, mos tė ha palla (sikur qė spo tė hanė), dhe fortė mirė je kah punon.

hahaha , me vend.:tongue: