PDA

View Full Version : Kroacia


Virti
19-03-08, 12:04
te flm Kroaci! :smile:

Albonita
19-03-08, 12:23
http://img180.imageshack.us/img180/7264/hakvaskats0.th.png (http://img180.imageshack.us/my.php?image=hakvaskats0.png)


Faliminderit>>>>>>>Hr.!

lazdrani
19-03-08, 12:30
USTASHI FLM Se per pake e patet prishe.http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Tomori
19-03-08, 14:01
...
Falemderoj popullin Kroat perzemersishte
http://www.bensakoguchi.com/pics/oc-sakoguchi-141.jpg

Gjenerali Shqiptar Armates Kroate

Rahim Ademi
http://news.bbc.co.uk/olmedia/1470000/images/_1472383_150_ademi2_ap.jpg

Preshevar
19-03-08, 14:39
http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Drapeaux/europe-cool.gif
http://www.thomashilfen.de/thevo/e_images/flags/flag_croatia.gif

DritonPR
19-03-08, 17:32
Hvala puno Hrvatska :biggrin:

Dilaver
19-03-08, 20:26
”Me kėnaqesi tė vecante ju drejtohem nė ditėn kur Qeveria e Republikės sė Kroacisė ka marr vendim pėr njohjėn e Republikės sė Kosovės” Thuhet ndėr tė tjera nė letrėn e Stjepan Mesiqit dėrguar homologut nė Prishtinė.


Flm Kroacia

Pupi
19-03-08, 20:46
Ev, Ē'mbrėmje kėndshme, ē'mbrėmje kėndshme.
Edhe Kroacis falimenderit.
Falimenderit Dardani(Dardanis qė ka lajme nga lajmėtarėt/antarėt tė shpejta).

E mė sė shumti falimenderit atijė mjekėrr therrės (Besomėni qė ai njeri, pra kryetari Kroat Stjepan Mesiq,i don shqiptarėt zemėrsisht) edhepse tash i ka rėnė pak publiciteti/intensiteti politik(fama). dmth.ai nuk ka mund tė vendos si person, mirpor ai njeri gjithmonė ka qenė nė krahun e shqiptarėve, dhe se sa i pėrket atij moti e kishte njohur Kosovėn!
Faleminderit Mesiq

Gjumashja
19-03-08, 21:38
Thnx.................... Croatia....:biggrin: ...

halla e madhe
19-03-08, 21:58
Faleminderit Kroaci!

(theju mendjen edhe kojshive tjere):tongue:

mentor*
20-03-08, 00:49
flm kroaci se e ke mbyt serbijen krejt ...meket pranim

Murgesha
20-03-08, 01:22
Falmnderit edhe prej Kroacisė...

Dardan Kastrati
21-03-08, 14:37
Faleminderi Kroacia.

Albonita
21-03-08, 15:28
Ev, Ē'mbrėmje kėndshme, ē'mbrėmje kėndshme.
Edhe Kroacis falimenderit.
Falimenderit Dardani(Dardanis qė ka lajme nga lajmėtarėt/antarėt tė shpejta).

E mė sė shumti falimenderit atijė mjekėrr therrės (Besomėni qė ai njeri, pra kryetari Kroat Stjepan Mesiq,i don shqiptarėt zemėrsisht) edhepse tash i ka rėnė pak publiciteti/intensiteti politik(fama). dmth.ai nuk ka mund tė vendos si person, mirpor ai njeri gjithmonė ka qenė nė krahun e shqiptarėve, dhe se sa i pėrket atij moti e kishte njohur Kosovėn!
Faleminderit Mesiq

..........E vertet asht si e ke than ti.!

Diana007
23-03-08, 11:56
http://www.bgreetings.com/ecards/flowers/thank_you/05.gif

Pupi
21-04-08, 21:46
..........E vertet asht si e ke than ti.!

Jo vetem kaq!

Fqinji i mirė nė ditė tė vėshtirė

Vizita sotme e Kryetarit Kroat nė Tiran ishte zė i fuqishėm dhe grusht i rėnd atyre qė dyshojn nė mos mvehtėsin e Republikės sė Kosovės(ekonomikisht).
Hapja e linjės ajrore Zagreb-Tiran-Prishtinė dhe anasjelltas, dhe asaj detare Rijek-Durrės do ta ofroj edhe mė Kosovėn me Evropen pėrendimore.

lirik
22-04-08, 10:17
Kroacia U Vonua Tragjikisht Ajo Duhet Ti Heq Te Gjitha Vizat Tranzite Te Shqiptarve Dhe Nuk Duhet Te Nxjerr Asnji Pengesė Kalimi Tranzit Shqiptarve
Shqiptart Duhet Te Jen Tė Lirė Ne Kalim Tranzit Neper Kroaci Emal Te Zi
ėsht Interesi Ma Jetik Dhe Ma I Domosdoshem Si Per Shqiptar Si Per Kroat Dhe Malazez
Keto Vonesa Jan Tragjike Lidhjet Kalimet Duhet T Ejen Te Lira Kto Vonesa
Kan Shkaktuar Shqetsime Te Medha Dhe Kan Demtuar Turizmin Shqiptar
Edhe At Kroat Shum Rėnd Sepse Neper Kroaci Drejt Shqiperis Dhe Kosoves Levizjet E Shqiptarve Jan Te Medha Pasi Qe Jan Shum Mergimtarė Jasht
Por Edhe Ata Mbrenda Kan Nevoj Per Levizje Pra Jan Miliona Shqiptarė E Biznese
Qe Kan Nevojė Te Levizin Kah Kroacia
Rruga Shqpėri Pra Shkoder Ulqin Esht Tejet E Nevojshme Te Ndertohet Urgjentisht E Te Lidhet Merrugen Kuksit
Pra Tranziti Ulqin Shkoder Milot Kuks Prizren Si Dhe Rruga E Dubrovnikut
Duhet Tė Rregullohet Qarkullimi I Autostradave Moderne Rruges Duhet Te Ket Motele Te Lira Pushimi E Rekreacioni Ku Mund Te Luajn Femijt Sepse Edhe Familjet Udhtojn Me Makina
Mendoj Se Keto Gjėra Do Te Duhej Te Ishin Tash E Ma Teper Se Tridhjet Vjet Por Tragjikisht Jan Tė Vonuara Kjo Levizje Do Te Ishte Edhe Ne Dobi Te Kroacis
Por Ndalesat Neper Kufij Jan Te Panevosjhme Sidomos Vizat Tranzite Urgjentisht Duhet Ti Heq Kroacia Per Shqiptarė Sepse Ne Shekullin 21 Kjo Esht Tejet Absurde
Lidhjet E Transportit Mallrat Bizneset Tranziti Europ Shqiperi Duhet Te Jet I Lirė Ndersa Mundsisht Qeveria Shqiptare E Kosoves E Shqiperis Se Bashku Me Bashkimin Europian Me Italinė Anglinė Mandej Ne Bashkpunim Me Shtetet E Bashkuara Te Amerikes Turqinė Dhe Shtetet Tjera Qe Kan Interesa Dalje E Lidhje Me Italinė Duhet Ta Mendojn Nji Tunel Nen Ujorė Patjeter Si Ai I La Manshit
Ku Trenat Transporti Mallrat Njerzit Duhet Te Levizin Lirisht Kah Lindja Eperendimi
Mbyllja Esht Erssirė Katran Mbyllja Esht E Keqe Mbyllja Nuk I Duhet Ktyre Zonave Por Hapja Sa Ma E Shpejt Prandaj Sa Ma Shpejt Qeveritė Tona
Shqiptare Tirana Dhe Prishtina Sa Ma Shpejt Duhet E Sa Ma Shum Te Punojn Ne Kto Projekte Ne Kto Drejtime Ne Kto Interesa Jetike Kombtare
Ne Ket Drejtim Duhet Te Na Perkrash Shum Fuqishem Dhe Menjiher Pa Humbur Koh♪7 Amerika Dhe Europa Sepse Keto Tranzite Jan Edhe Ne Interes Te Zhvillimit Te Perithshem Dhe Te Levizjes Se Njerzve Dhe Mallrave
Hapja E Tranzitit Te Kroacis Dhe Te Malit Te Zi Esht Per Ne Shqiptart Arterije
Jetike Por Edhe Tranziti Bullgari Maqedoni Turqi Sepse I Kemi 9 Miljon Shqiptar Ne Turqi Te Cilet 6 Her Ne Vit Duhet Ti Vizitojn Trojet E Veta
Kjo Esht Ne Dobi Te Inetresit Kombtar Si Dhe Te Turizmit Te Liris Te Levizjeve Te Lira Si Dhe Te Kontakteve
Mandej Ne Itali Ne Kemi Vllezrit T An Arbresht Ne Mergatė Po Ashtu Kemi Emigracionin I Cili Na Rrezikohet Nga Asimilimi
Ky Esht Nji Potencial I Madh Qe Duhet Urgjentisht Te Shfrytzohet
Hapja E Tragettit Rjek Durrs Esht Mrekulli Diqka Jashtzakonisht Mrekulli Sepse Familjet Edhe Mund Te Pushojn Ne Anije Dhe Lehtsohet Transporti Nuk Ngarkohen Rruget Esht Nji Mrekulli Prandaj Duhet Te Ket Bileta Ne Nji Qmim Familjarė Se Bashku Me Makinen Por Jo Qmime Astronomike Jo Per Shqiptar Te Jen Qmimet Ma Te Shtrejta Ne Botė Si Aeroplani Si Anija Si Telefoni
Kjo Praktik Tash Duhet Te Ndeprehet Ky Diskrimin Ndaj Shqiptarve
Pershendes Dhe Gzohem Shum Per Ket Fakt Per Ket Nisje Per Ket Fillim Te
Mbarė Ma Ne Fund Akulli Po Fillon Te Shkrihet Pas Kaq Shum Vuajtjesh Qe Oaten Shqiptart
Flameinderit Amerikė E Dashura Ynė Mikeshė E Perjetshme Qe Na I Hape Shtigjet E Levizjes Neper Botė Dhe Na Shpetove Nga Kanibalizmi
Por Shqiptart Jan Potencial Qe Kan Me Tu Dasht Jan Aleatet E Tu Prandaj Vazhdo E Nderuara Mikesha Jonė Eperjetshme Vazhdo Ena Ndihmo Sa Ma Teper Ne Zhbllokime Sepse Na Bllokuan Me Shekuj Ti Je Emrekullushme Amerik
Mbrojtsja Jonė E Dashur E Shtrejta Aleate Me Shum Rrespekt Per Ty E Dashuri
I Merguari Xhelal Ferizi Te Dua Shum E Dashura Amerikė
Ti Je Shpetimtarja E Kombit Tim Te Fala Ke Nga Poeti Lirik
Xhelal Feriz Ne Gjermani Sikur Ti Te Mos Ishe E Dashura Mikeshė Komb Shqiptar Nuk Do Te Kishte Mbi Dhe Te Gjith Do Te I“shim Te Shperndarė
Si Qyqet Neper Eksode Te Botes Ti Na Ndihmove Shum Nuk Te Harrojn Shekujt E Njerzis As Te Historis Shqiptare
Jemi Aleatet E Tu Amerik Jemi Miqt E Tu Te Perjetshem Prandaj Na Ndihmo
Sa Ma Parė Te Hyjm Ne Nato Dhe Ne Bashkimin Europian
Na Ndihmo Te Zhddukum Varfrinė Nga Faqja E Dheut Na Eshpeto Mergaten Shqiptare Te Shkojm Ma Shpesh Ne Atdhe Na I Hap Rruget Shpejtoj Punet E Dashura E Fuqishmja Eglobit O Rrezja E Demokracis ė Kampionja E Lirisė
Vertet Ti Je Ajo Qe Ke Ndikim Dhe Qofsh Ne Jet Te Jketve Ajo Qe Ruan Lirinė Dhe Nuk Lejon Qfarosjen Primitive Te Kombeve Nga Fashizmat E Rasizmat E Terbuar Shoveno Kanibalist Sepse Ti I Mbronė Vlerat Progreset
Pikrisht Se Ti Na Shpetove Nga Asgjesimi Dhe U Tregove Mikesha Ma E Fuqishmja
Ne Glob Ti Ishte Ajo Qe Nxite Dhe Garantove Njohjen E Kosoves Qe As Ne Enderr Nuk Ekzistonte Prandaj Te Dua Aq Shum Prandaj Jam Shum Emocional Kur
Permendet Emri Yt Amerikė Ti Je Vertet Mikesha Ma E Sinqert E Shqiptarve Mbi Dhe

Tador
22-04-08, 21:14
eeeeeeee qka i thuni kesaj kur Miss kroacia ka deklaru se nese merr pjes pjes perfaqesuesaj e kosoves ne Miss Univers un nuk do marr pjes ne at gare.

lirik
23-04-08, 07:46
Kroatėt po po kroatėt pse tė mos tallne me ne kur ne shqiptarėt nė shpinė e mbajtėm
barėn kryesore tė mjerimit nė jugosllavi
ne pėrjetuam me miliona mjerime e dolen tė pa varur sepse as nė ėndėrr kroacia nuk do ta shihte pavarsinė po tė mos ishin shqiptart emjerė e tė shumvuajtur.
Kroacia ka qenė plotsisht ne kthetrat e serbisė ne kthetrat e oficerrve tė udb s dhe ko s
sigurimit ushtarak serb ku oficerėt serb tė punve tė mbreeddnshme asimilonin martonin kroatėt me qellims erbizimi edhe ne dalmaci e ku do bėnin kerdi me martesa tė perziera
ku nė fakt kroaci po shėndrrohej nė njė serbi tė re.
Nė kroaci nė fakt serbet kishin pushtetitn ne secilin aspekt te jetes ,serbėt dominonin aty dhe kontrollonin qd gjė edhe martesat e perziera me pla “kahjet kulturore kahjet ekonomike shfrytzimet ne te gjitha seksionet arsimin dhe formen mashtruese tė intepretimit tė tė ashtuquajturit bashkim vllazrimit politkė shkrirse asimiluese fund e krye
boshnjakt dhe koratė e malazezt ishin shqiptaro ilir dikur ata e pohonin edhe vet dhe ekzistojn elemente faktike sa te duash por asimilimi i tyre filloj heret qe ne shekullin e shtatė pas krishtit dhe vazhdoj neper periudhat historike deri ne kohrat sot
kroacia duhet te pastrohet nga ndikimi serb shekullorė duhet kohė tė ndodhė kjo dhe njė punė tė tillė mund ta bėj vetem ndonjė fuqi perendimore pra perendimi sepse serbizmi aty la gjurmė tė thella luan rol indirekt edhe sot prandaj duhet nji pastrim gjeneral i kroacisė duhet gjetė njė formė metodė qė kroacia tė jet sa ma proshqiptare e properendimore jo pro serbe.
Edhe pse lufta ka perfunduar siq e thash ndikimi serb me shekuj aty e ka bė tė veten prandaj duhet shum punė per pastrimine ndegjegjes se kroacisė sepse aty ka shum martesa te perzziera serbo kroate dhe kishte ndikime te fuqishme nga serbet ne te gjitha fushate jetes kroacia e them ishte po thuajse gati ne prag te asimilimit dhe te serbizimit .
Shpėtoj vetem per pak por e them se perendimi duhet te angazhohet shum aty dhe shum ma shum ta ket nen kontroll kroacinė punėt urgjentisht duhet te shpejtohen dhe tė filloj ndryshimi i kroacis punet po shkojn shum ngadale mendoj se kroacia duhet te hyj zyrtarisht ne bashkimin europian
ndersa shqiptart qe jetojn aty me shekuj duhet teken shum ma shum te drejta pasi ne kohen
e suindimit serbo sllav aty u sakotesn shum se nga pikpamja kulturore si ne te gjitha aspektet ejetes dhe te drejtave.
Merre me mend ne shqiptart as te drejten e tranziti pa viza nuk e kemi neper kroaci ndersa ata banoret shqiptarė me shekuj qejetojn aty as shkollė fillore ne gjuhen amtare nuk kan
kjo ėsht ma teper se katastrofė ja pra shihet ndikimi serb aty me shekuj dhe mendoj se punet duhet te shpejtohen shum dhe urgjent kohė nuk ka per pritje zvarritja e demton interesin epergjithshėm

lirik
23-04-08, 07:55
Sa i perket asaj kroates se ashtuqujtur qė paska thėnė nuk marr pjesė nė mis univers shum punė e madhe aq ma mirė per ne por sigurisht ajo e ashtuqujtur kroate ose nėnėn ose baben e ka serb ose gjyshin ose dikund lidhet pas qė martesat kroato serbe kan qenė po aq tė perziera sa ne bosnje
shum mir enjoh ket dukuri jam njohs i mirė i zonave i atyre anve dhe jam bukur mirė i informuar
se qka ndodhte e si ndodhte ne ato kohra strategjija e asimilimit t e ktyre popujve
punė qe nuk i ndahej serbia nat e dit.
SėRBėT siq e thash ne bredetin kroat dergonin oficerat ma shovenist me te terbuar qetnik dhe me
plan krijonin lidhjet nepermes informatave dhe martonin vajzat dalmatine e kroate te bregdetit e zonave
ku kishte qen dikur plotsisht etnija e ilirve kėt veprim e bėnte politika serbe ne bashkpunim kos in ushtarak dhe udb n martesa me qellim asimilimi ku femijve pastaj ju veheshin emra serb dhe edukoheshin ne frymen qetnike
kjo kroate qenka sigurisht e asaj fare dikund prandaj nuk duhet te na brengos kjo
ne krooaci ka shum punė perendimi europa sepse proserbizmi deri tash po shhet dhe u pa shum mirė edhe gjat luftes por edhe tash veprimet me shqiptarė tash ka fillu8ar te ndryshoj pak
por jam i mendimit se amerika dhe europa pak kan punuar ne kroaci dhe jan vonuar bukur shum
koha ėsht te veprohet te mos humbet kohė sepse jam i bindur se po tu jepej shans kroatve ata prap do ta ndertonin federaten me serbet ish jugosllavinė e re per shkak se gjat shekujve ishin te przier me ta ndersa ne shqiptart shpetuam se mjaft ne rezik ishim edhe ne
fati yne ishte qe nuk patem shum martesa te perziera sikur te ndodhte kjo
kosov dhe shqiptarzem nuk do te kishte sot ne trojet e ballkanit