PDA

View Full Version : Neser nė New York, Duel mes Minit dhe Elefantit


Pupi
22-03-09, 16:40
Neser pritet tė ndahet shapi prej sheqerit, neser e ndoshta pėr her tė parė nė historin e re tė kosovės diplomacia Kosovare do tė ballafaqohet me burrat e botės direkt.
Pra neser ėshtė Duel, nesėr ėshtė Meq mes Davidit dhe Goliatit, Nesėr dihet kush ėshtė xhuxh (i than Skendes) e kush Elefant (i thojnė Zanierit).

Pra nė pritje tė sė nesermės, shtėrngohuni........


ė
ė
ė
ė
ė
ė
ė
!

pirro
22-03-09, 20:00
Une besoj qe neser keni me e pas se kush osht skenda i vertet. Keni me u bind se skenda qe osht dyshu qe eshte i vogel qe neser do te del se osht i madh.

Shqiptare_ne_Turqi
22-03-09, 20:24
Neser pritet tė ndahet shapi prej sheqerit, neser e ndoshta pėr her tė parė nė historin e re tė kosovės diplomacia Kosovare do tė ballafaqohet me burrat e botės direkt.
Pra neser ėshtė Duel, nesėr ėshtė Meq mes Davidit dhe Goliatit, Nesėr dihet kush ėshtė xhuxh (i than Skendes) e kush Elefant (i thojnė Zanierit).

Pra nė pritje tė sė nesermės, shtėrngohuni........


ė
ė
ė
ė
ė
ė
ė
!Jam shtérngu, por ndihem si ne aeroplan .... :confused:

shfletuesi_
22-03-09, 20:44
Neser pritet tė ndahet shapi prej sheqerit, neser e ndoshta pėr her tė parė nė historin e re tė kosovės diplomacia Kosovare do tė ballafaqohet me burrat e botės direkt.
Pra neser ėshtė Duel, nesėr ėshtė Meq mes Davidit dhe Goliatit, Nesėr dihet kush ėshtė xhuxh (i than Skendes) e kush Elefant (i thojnė Zanierit).

Pra nė pritje tė sė nesermės, shtėrngohuni........


ė
ė
ė
ė
ė
ė
ė
!

Valla Skenda eshte i vogel kshtu po sherrin e ka te madh....

Pupi
22-03-09, 21:23
Valla Skenda eshte i vogel kshtu po sherrin e ka te madh....

Thane drejten edhe une kam besim te madhe n'te.

Veq te ishte edhe nja 10 cm me i gjate, sepse po doli me Zannierin vertet do te duket i vogel.

Ah po, edhe kete e-n me dy pika nalt edhe k'te ta harrojn se si kogja fort po zgjat e muhabetin, e atje burrat nuk kane kohe fort me e zgjate, duhet te jesh i sakt, i shkurter dhe kompetent. Mos te nxjerresh shume me duar e me kembe, dhe ti shiqosh njerzit drejt ne sy, e jo si Obama her djathtas e her majtas (paaaaa cfar krahasimi).

panta_rhei
22-03-09, 23:16
Temė minukėsh,
"U mbars mali - polli njė mi"... si tė gjitha temat e tjera tė kėtij autori.

Pupi
23-03-09, 11:42
Ashtu ėshtė, sepse pėr tė qenė Autori dhe Temat e tija interesant, duhet ta lėjn mend mas Ibos tėndė. Meqė kjo nuk ndodhi, e as qė pritet tė ndodhė nė njė tė ardhme tė afėrt, tė tillėt nuk "bėjnė punė".

Pupi
24-03-09, 21:41
Dhe si rezultat kemi:
Ivanko: UNMIK mė nuk siguron pėrcjellje

Misioni i OKB-sė mė nuk i kryen funksionet policore dhe nuk siguron pėrcjellje, ka deklaruar, zėdhėnėsi i UNMIK-ut, Alexander Ivanko pėrkitazi me ndalesėn qė iu ėshtė bėrė dje funksionarėve serbė, tė cilėt nuk u lejuan tė hynin nė Kosovė. "Ēdo kėrkesė qė marrim nga zyrtarėt serbė, pėr pėrcjelljen e tyre gjatė qėndrimit nė Kosovė, do tė procedohet te institucionet e Kosovės dhe EULEX-i”, ka shpjeguar Ivanko.
Ai pėr mediat serbe ka thėnė se UNMIK-u mė nuk ka mundėsi tė sigurojė pėrcjellje, pėr shkak se nuk ka mė policė tė UNMIK-ut nė Kosovė dhe ka shtuar se pėr kėtė gjė janė pėrgjegjėse institucionet e Kosovės dhe EULEX-i.


PAVARSIA E KOSOVĖS PO FUNKSIONON TĖ NDERUAR SKEPTIQAR E PISA !!!

Fshatari
24-03-09, 21:53
Valla boll inati po me vjen qe ia paskane qellue se skenda ishte personalitet i zoti(pupi, shfletuesi, pirro...).
Mue dje me ka befasue per te mire ministri kosovar. Vertet u tregue shume i qete, bindes, i shkathte duke ia rrexue te gjitha genjeshtrat tadiēit. Ky i fundit e harroi edhe anglishten, s'di a e keni pa! Keta rrencat nuk kane konsiderate per aske! askush nuk duhet te kete kurfare konsiderate per ta! leader i mjere i nje populli te mjere! mjere per ta!

Isinqerti25
25-03-09, 00:25
Po a opse nuk shkove per Refer ti? se bohen copa ata

Pupi
25-03-09, 21:16
Pas debatit tė zjarrt nė selin ky thyhen arrat me dhėmbė, mini Skenda u rritė brenda nate , duke ja kaluar rivalit tė tijė, gurgushanit Zannier.
"Pėr pasoj", kemi edhe kėtė rezultat:


Rusia pėrmbyll angazhimin nė policinė e UNMIK-ut

Sipas njoftimit nga agjencia Itar Tas, Rusia ka pėrmbyllur pjesėmarrjen e saj nė misionin e Kombeve tė Bashkuara nė Kosovė. Lajmin e ka konfirmuar Leonid Pogorelov, komandues i kontingjentit policor rus, nė kuadėr tė UNMIK-ut.
“Paqeruajtėsi i fundit rus ka lėshuar Kosovėn mė herėt gjatė kėsaj jave” , thuhet nė raport, ku sqarohet se kjo tėrheqje ėshtė bėrė nė dy faza- se grupi i parė e ka lėshuar Kosovėn mė 28 janar ndėrsa tjetri mė 23 shkurt. Raporti pėrmbledh aktivitetin e pjesėtarėve rusė tė policisė sė UNMIK-ut dhe sukseset e tyre.

Pėrmendet se gjatė kėsaj kohe vetėm nė dy raste - mė 1999 dhe2000, policėt rusė kane qenė nė situatė qė tė pėrdorin armė tė zjarrta.

Raporti po ashtu thotė se rreth 400 pjesėtarė rus kanė kontribuar nė Kosovė, qė nga fillimi i misionit. “Ka qenė e vendosur nė vitin 2007 qė tė reduktohen numerikisht nė minimum forcat, dhe qė, pas kėsaj, detyrat e zbatimit tė ligjit t’i adresohen misionit tė policisė sė BE-sė. Pas kėsaj, misioni ėshtė pėrmbyllur” ka deklaruar Pogorelov.

Sipas tij, “shefat e misionit e konsiderojnė gjendjen aktuale nė Kosovė si mė stabile”.

Guri i madh
25-03-09, 21:29
a skenda i vogel po si ATOMI fort mir ka fol


mesiguri HASHA e ka msue qka me fol

shfletuesi_
25-03-09, 21:40
a skenda i vogel po si ATOMI fort mir ka fol


mesiguri HASHA e ka msue qka me fol

Sigurisht hahahahah :smile: Zanin ska ja jap ama ja ka pergatit :P :) :smile:

Veq skendes te vogel i lumt

lazdrani
26-03-09, 10:53
Shume bukure eshte paraqiture,pastaj edhe dy here nderhyrjet e tij ne drejtim te shkaut Tadiq ...shkelqyshem plote merite...