PDA

View Full Version : Pakistani njeh Republikėn e Kosovės


Zero Cool
21-12-12, 16:54
Naki, sa jan ba o i nderum ?


Pakistani njeh Republikėn e Kosovės


http://www.knninfo.com/repository/images/21_12_12_11934_pakistan.jpgPrishtinė, 21.12.2012

Burime diplomatike kanė konfirmuar pėr “Kohėn Ditore” se Republika Islamike e Pakistanit ka marrė vendim qė ta njohė pavarėsinė e Republikės sė Kosovės, tė shpallur nė shkurt tė vitit 2008. Konfirmimi pėr kėtė njohje pritet qė nė adresė tė Qeverisė sė Kosovės tė bėhet brenda pak ditėsh.

Shteti aziatik me njė popullsi 157 milionė banorėsh vlerėsohet tė jetė njohje e rėndėsishme pėr shkak tė rolit qė ka ky shtet nė organizatėn islamike dhe tek njė varg shtetesh tė tjera, qė ende nuk e kanė marrė vendimin pėr njohjen e Kosovės.

Vendimin e Pakistanit pėr ta njohur pavarėsinė e Kosovės, “Koha Ditore’ e ka marrė vesh edhe nga postimet e disa gazetarėve tė kėtij shteti nė rrjetet sociale.

murrizi
21-12-12, 16:59
ani mir, hajr bofshin.
jan vonu pak po cka me bo, ma mir von se i fundit.

Gjumashja
21-12-12, 21:39
Falemnderit, nese nuk gaboje 98 u bonen

tipi engjellor
21-12-12, 22:24
e falenderojm ....

Kalimero
22-12-12, 11:15
qa u bo be qi pu na ngjohin qita arapt, kejt pu dishoj qi alima pu intervenon qaqe :rolleyes:

oni be oni ,viq pu na intirison qaj numer, ju rit nera:cool:

Fshatari
22-12-12, 11:20
Flm Pakistan, shteti me i madhe musliman ne bote. Tash e ka radhen Egjipti, e keshtu me radhe. Shteti i Kosoves po pergatitet te anetaresohet ne OKB dhe do te hyje per deren e madhe e jo skutave si do qene sllave ortodoks ballkanikas.
Pas kjametit te djeshem te "civilizimit" indian maja, kjo njohje shenon fillimin e mbare te xhenetit per kombin shqiptar.
I juaji, fshatari!

Kalimero
22-12-12, 11:26
oni be oni ,viq , ju rit nera:cool:

Alima
22-12-12, 14:08
qa u bo be qi pu na ngjohin qita arapt, kejt pu dishoj qi alima pu intervenon qaqe :rolleyes:

oni be oni ,viq pu na intirison qaj numer, ju rit nera:cool:

...

Normal !

Lldhezma qishti http://rlv.zcache.com/smiley_emoticon_cigarette_post_cards-p239241005552516649en7lo_216.jpg

....arab e persi jane njejt,pra jemi nje(thojne) !!!

.

Kalimero
22-12-12, 14:34
...

Normal !

Lldhezma qishti http://rlv.zcache.com/smiley_emoticon_cigarette_post_cards-p239241005552516649en7lo_216.jpg

....arab e persi jane njejt,pra jemi nje(thojne) !!!

.

viq avitmu pak ma ngat e t'karzaj qish ta Ldhlldhlldhezi u ti :rolleyes:

Alima
22-12-12, 15:25
viq avitmu pak ma ngat e t'karzaj qish ta Ldhlldhlldhezi u ti :rolleyes:

...

Pooo me kon une budall me tu avit (ofru=ka me t piskat Liriku qe po e bastardon gjuhen , e sheh ti ) ...me ma marr canabisin mandej !


rrolleyes

.

Alima
22-12-12, 15:27
...


... edhe kta me kamxhi qe jane kane me t'rreh se po me shtin me dal prej teme mu... Le te njohin Kosoven kush te don se edhe naj dite ma zi se ne Palestin ... edhe Palestina po mbledhe numra u "knaq" !!!


Pfff!

.

halla e madhe
22-12-12, 20:14
Naki, sa jan ba o i nderum ?


Pakistani njeh Republikėn e Kosovės


http://www.knninfo.com/repository/images/21_12_12_11934_pakistan.jpgPrishtinė, 21.12.2012

Burime diplomatike kanė konfirmuar pėr “Kohėn Ditore” se Republika Islamike e Pakistanit ka marrė vendim qė ta njohė pavarėsinė e Republikės sė Kosovės, tė shpallur nė shkurt tė vitit 2008. Konfirmimi pėr kėtė njohje pritet qė nė adresė tė Qeverisė sė Kosovės tė bėhet brenda pak ditėsh.

Shteti aziatik me njė popullsi 157 milionė banorėsh vlerėsohet tė jetė njohje e rėndėsishme pėr shkak tė rolit qė ka ky shtet nė organizatėn islamike dhe tek njė varg shtetesh tė tjera, qė ende nuk e kanė marrė vendimin pėr njohjen e Kosovės.

Vendimin e Pakistanit pėr ta njohur pavarėsinė e Kosovės, “Koha Ditore’ e ka marrė vesh edhe nga postimet e disa gazetarėve tė kėtij shteti nė rrjetet sociale.


..jaa tybe u gezova, Pakistani, athu a ja shofim hajrin ketij shteti a veq na u shtu nje numer? hajr e beft zoti!