PDA

View Full Version : Kosova i tregon dhėmbėt Serbis, nuk ka mė tė hysh e tė dalėsh si nė bahqe t'babes !


Veterani
23-02-09, 16:25
Serbia ėshtė stepur nga qėndrimet kėmbėngulse tė Republikės sė Kosovės pėr ti ndaluar tė gjithė ata qė dėshirojn tė hyjnė nė Kosovė pėr tė mbjellė pėrqarje mes etnitetetėve qė jetojnė nė Republiken e Kosovės.
"Ministrit pėr Kosovėn" Jo !
Policia ka pranga edhe pėr Tadicin citohet tė ketė thėnė shefi i policis sė Kosovės Sh. Ahmeti.
Oli Ivanovi mundohet ti zbeh kėto, sikurse tė ketė ndodhur ndonjė mosmarrveshje, e jo sikur qė nė tė vėrtet ka ndodhur.
Kosova i'a tregon dhėmbėt Serbis, dhe Brukseli i thotė mirė e ke !


Gati mė pati shkuar mendja qė ka mbetur Kosova n'vasha (nga ato tė urtat e kam fjalėn, sepse gjatė luftės pati aso trimreshash qė si dalloje dot nga meshkujt).
Veterani

Guri i madh
23-02-09, 16:31
mbetet me e vertetue me kalimin e kohes

Arkza
23-02-09, 16:31
O Mjera Une per Kosven time me te shtrejt ne Bot !!!
Qe hala si ka te gjitha ne dor , d.m.th qe te jesh shume i fort dhe Shtet i Fort duhet shume kohe se per Ndryshe Kosova ko me ja Kallxu Qefin sllavit se qysh hin e del ne kete Tok te bekuar !

Arkza
23-02-09, 16:32
mbetet me e vertetue me kalimin e kohesS'ka ketu Mbetum por duhet te Luftojme per kete siq kan Luftuar me mjera vjeqar O Guri !

Guri i madh
23-02-09, 16:37
[quote=Arkza]S'ka ketu Mbetum por duhet te Luftojme per kete siq kan Luftuar me mjera vjeqar O Guri ![/quotnuk shkoj mbas gjithkujt nė luft

Arkza
23-02-09, 16:40
[quote=Arkza]S'ka ketu Mbetum por duhet te Luftojme per kete siq kan Luftuar me mjera vjeqar O Guri ![/quotnuk shkoj mbas gjithkujt nė luft
Ehėėė kur eshte Fjala per Atedhun duhet se bile sllavi s'te vjen me te than tye e mue a po don Dardhė apo Mollė !!!

Jana
23-02-09, 16:42
O prralla jan kto...po a su msut aa...
Hjat se kur t'ju teket atynve vijn...pse Kosova po ata se la me hi se ja prishi Brukselit se sa per Kosov vjen e bon kruka dit e nat...pse kush ka mi ndal.....?????

Guri i madh
23-02-09, 16:43
[quote=Guri i madh]
Ehėėė kur eshte Fjala per Atedhun duhet se bile sllavi s'te vjen me te than tye e mue a po don Dardhė apo Mollė !!!po nese me emroni komandant edhe krejt paret me mi derzue mue qashtu pranoj

Arkza
23-02-09, 16:44
O prralla jan kto...po a su msut aa...
Hjat se kur t'ju teket atynve vijn...pse Kosova po ata se la me hi se ja prishi Brukselit se sa per Kosov vjen e bon kruka dit e nat...pse kush ka mi ndal.....?????
Janushe veq pak Durim , s'eshte leht jo me ja Fillu nga Zeroja jo , Krysore eshte qe Ne e kemi Dor Kosoven e Jo sllavet !

Arkza
23-02-09, 16:46
[quote=Arkza]po nese me emroni komandant edhe krejt paret me mi derzue mue qashtu pranojNe Emrin tim po te Emroj pavarsisht raportet tona por kur eshte fjale per Atdheun ton i harroj te gjitha !!!!

krijuesiii
23-02-09, 16:59
...shkjet jane hie veq kur e kane pas mjeranat ne dore qe dojshin me pas hapune me serbi e me tjera vendet, se tash kadal dal e marrine veshe shkjete se ju ka varros pobratimi i tyre bashke me milloshine ne 2006, dhe se fryen era tjera ne Kosove...


tungiii

Guri i madh
23-02-09, 17:07
...shkjet jane hie veq kur e kane pas mjeranat ne dore qe dojshin me pas hapune me serbi e me tjera vendet, se tash kadal dal e marrine veshe shkjete se ju ka varros pobratimi i tyre bashke me milloshine ne 2006, dhe se fryen era tjera ne Kosove...


tungiii
e more tungiii me kso fjal te mdhaja si tuat nuk mbrohet shtetimos harro se edhe velika pllana ka qen e banume me shqiptar e jana tkurr kena mbet nji shtet qe me vilispic per 24 or i dalim ne kryenji fjal fjal popullore me PORDHA nuk nxehet ODA e qe besa nuk i kena punt ashtu siq i kena fjalt e mdhaja

krijuesiii
23-02-09, 17:18
e more tungiii me kso fjal te mdhaja si tuat nuk mbrohet shtetimos harro se edhe velika pllana ka qen e banume me shqiptar e jana tkurr kena mbet nji shtet qe me vilispic per 24 or i dalim ne kryenji fjal fjal popullore me PORDHA nuk nxehet ODA e qe besa nuk i kena punt ashtu siq i kena fjalt e mdhaja

...deri sa te kete tipa si ti me shumice, veshtire do ta kemi, sepse soji i tipit tend nuk besone ne veten tende dhe nuk besone ne fuqit krijuese dhe veprues te popullit dhe te shoqeris, tipi i sojit tend eshte i prirur vertet te thote shume e te punoj pakeze na pati lodhe b... qe nga vite 1992 veq fjal bla bla bla edhe thaste i pati mushe me fjale edhe barakate e shkrimtarev i pati mushe me fjale, e deri sa te kemi kesi vertet e kemi veshtire.

...Po fal Zotit, Rinia dhe brezi i ri kame shprese se po edukohen dhe po ngriten ndryshe nga soji i tipit tend...

tungiii

Guri i madh
23-02-09, 17:36
...deri sa te kete tipa si ti me shumice, veshtire do ta kemi, sepse soji i tipit tend nuk besone ne veten tende dhe nuk besone ne fuqit krijuese dhe veprues te popullit dhe te shoqeris, tipi i sojit tend eshte i prirur vertet te thote shume e te punoj pakeze na pati lodhe b... qe nga vite 1992 veq fjal bla bla bla edhe thaste i pati mushe me fjale edhe barakate e shkrimtarev i pati mushe me fjale, e deri sa te kemi kesi vertet e kemi veshtire.

...Po fal Zotit, Rinia dhe brezi i ri kame shprese se po edukohen dhe po ngriten ndryshe nga soji i tipit tend...

tungiiime ty me fol si me prashit nė detishqiptart nuk jan shqiptar qe nga vitet 1990 shko pak ma lart lexo librin e DR SABIT UKA tani i ndjer per vendbanimet shqiptare para vitit 1880 e kendejkur te lexojsh ket liber me tregon se e ke lexue po ky liber bjen nė kundershtim me qendrimet tuaja

krijuesiii
23-02-09, 17:59
me ty me fol si me prashit nė detishqiptart nuk jan shqiptar qe nga vitet 1990 shko pak ma lart lexo librin e DR SABIT UKA tani i ndjer per vendbanimet shqiptare para vitit 1880 e kendejkur te lexojsh ket liber me tregon se e ke lexue po ky liber bjen nė kundershtim me qendrimet tuaja

...Une e kam lexuar Shaban Brahen edhe ky i ndjer Gjenocidi serbomadhe dhe Qendresa Shqipetare prej vitit 1848 deri me 1990 e prej te 90 e kendej e kam perjetuar vete, e di se vendlindja ime eshte Pllane e madhe se vetem ne Pllanen e madhe kane jetura me shume se 899 shtepi te pasterta Shqipetare e sa e sa fshatra jane djekur e perndjekure e di se Sangjaku i Nishit me shekuj te tere ishte Shqipetare e sa e sa histori i mbaje te freskete e te dhembshme ne shpirtin time qe nga femijria...


...keto histori i kam mesuar edhe nga Ukshin Hoti e Rexhep Qosja te famshem prandaj soji i tipit tend qe mendonin se Kosova Lirohet nga serbia me fjale e me vizita papes dhe me konvertime jane aq absurde sa edhe injorante, keto per femije duken e jane si nje pralle e bukur e pikaloshit...

...uroj te zgjohesh nga gjumi i erresires te pendohesh per gjerat e kqija qe i bene e i ke bere dhe te marresh abdes njeher te ndjesh lmturin e te qenit njeri, pernrdyshe kerkim te sukseshem te vetevetes...


tungiii

Guri i madh
23-02-09, 18:16
...Une e kam lexuar Shaban Brahen edhe ky i ndjer Gjenocidi serbomadhe dhe Qendresa Shqipetare prej vitit 1848 deri me 1990 e prej te 90 e kendej e kam perjetuar vete, e di se vendlindja ime eshte Pllane e madhe se vetem ne Pllanen e madhe kane jetura me shume se 899 shtepi te pasterta Shqipetare e sa e sa fshatra jane djekur e perndjekure e di se Sangjaku i Nishit me shekuj te tere ishte Shqipetare e sa e sa histori i mbaje te freskete e te dhembshme ne shpirtin time qe nga femijria...


...keto histori i kam mesuar edhe nga Ukshin Hoti e Rexhep Qosja te famshem prandaj soji i tipit tend qe mendonin se Kosova Lirohet nga serbia me fjale e me vizita papes dhe me konvertime jane aq absurde sa edhe injorante, keto per femije duken e jane si nje pralle e bukur e pikaloshit...

...uroj te zgjohesh nga gjumi i erresires te pendohesh per gjerat e kqija qe i bene e i ke bere dhe te marresh abdes njeher te ndjesh lmturin e te qenit njeri, pernrdyshe kerkim te sukseshem te vetevetes...


tungiii
une gjat kohes se luftes kam ndegjue radio tiranen kur hasha e jakputi thojshin se me serrbin kena me fol vetem permjet TYTES sė pushkes ,e kam ndegjue demaqin se si kena me formue nji shtet shqiptar ku do perfshihen krejt trojet shqiptare etj ,etjne shqiptart duhet te msohmi me punue ma shum per kombin e aspak mos me fol


deri me tani shum kena fol e shum pak kena pune


do me than njifar patriotizmi te rrejshem ose per interesa personale

Veterani
24-02-09, 03:20
S'ka ketu Mbetum por duhet te Luftojme per kete siq kan Luftuar me mjera vjeqar O Guri !

Qorrit duhet me ja hap syt me gisht, thuaji ktij shyptarit (as me ne, as me ata)t'gjermanis, se per Kosove ka kush flet, e kush lufton qebesa !

remi.bmc
24-02-09, 16:20
[quote=Guri i madh]une gjat kohes se luftes kam ndegjue radio tiranen kur hasha e jakputi thojshin se me serrbin kena me fol vetem permjet TYTES sė pushkes ,e kam ndegjue demaqin se si kena me formue nji shtet shqiptar ku do perfshihen krejt trojet shqiptare etj ,etjatyre qe sjav mban per luft gjejn arsye te ndryshme qka tha aj qka tha ky
nuk shkoj mas ktina mas atina etj
asht e vertet qe nuk shkon mas atina qe lufton per vendin e vet se duhesh me shtrengu fort aaa

e ti pom vjen mire qe bile lajmet i paske ngu ne luft

ateher ka qen koha e puahkes kur gjdo gje digjej e dikush donte dijalog edhe ateher e u mshefke mas dijalogev edhe paqes por as ne kohen e paqes edhe dijalogut nuk gjinden ata gjejn arsye tjera qe shum njerz edhe i hajn kto karramela ..


VJEN DITA I QELNI SYT

Guri i madh
24-02-09, 21:07
[quote=Guri i madh]une gjat kohes se luftes kam ndegjue radio tiranen kur hasha e jakputi thojshin se me serrbin kena me fol vetem permjet TYTES sė pushkes ,e kam ndegjue demaqin se si kena me formue nji shtet shqiptar ku do perfshihen krejt trojet shqiptare etj ,etjatyre qe sjav mban per luft gjejn arsye te ndryshme qka tha aj qka tha ky
nuk shkoj mas ktina mas atina etj
asht e vertet qe nuk shkon mas atina qe lufton per vendin e vet se duhesh me shtrengu fort aaa

e ti pom vjen mire qe bile lajmet i paske ngu ne luft

ateher ka qen koha e puahkes kur gjdo gje digjej e dikush donte dijalog edhe ateher e u mshefke mas dijalogev edhe paqes por as ne kohen e paqes edhe dijalogut nuk gjinden ata gjejn arsye tjera qe shum njerz edhe i hajn kto karramela ..


VJEN DITA I QELNI SYT

ehh kur une jam ballafaque me shkavin ti ke ndertue vllaznim bashkimin ,qe ta them te verteten ma shum une kam kontribue se ju komandantat e sodit e gjenaralat e sodit


qe ta them te verteten nese je remi edhe mendoj se po po flas se rrjedh nga nji familje rankoviqiste dhe njeri ma i ndyt nė prpellac

shfletuesi_
24-02-09, 23:15
[quote=Arkza]po nese me emroni komandant edhe krejt paret me mi derzue mue qashtu pranoj


Nuk e besoj qe je i luftes ti....

Marco
25-02-09, 04:20
O prralla jan kto...po a su msut aa...
Hjat se kur t'ju teket atynve vijn...pse Kosova po ata se la me hi se ja prishi Brukselit se sa per Kosov vjen e bon kruka dit e nat...pse kush ka mi ndal.....?????

Valla une edhe ti qe sedojm Thaqin e Sejdin ata i than serbit STOP, ka mendu serbi se po shkon en NISH po ka harru se veri shenon tabela MIR SE EDHE NE KOSOVĖ keshtu qe tasht e tutje edhe une kam shtet

Marco
25-02-09, 04:25
O prralla jan kto...po a su msut aa...
Hjat se kur t'ju teket atynve vijn...pse Kosova po ata se la me hi se ja prishi Brukselit se sa per Kosov vjen e bon kruka dit e nat...pse kush ka mi ndal.....?????
Ka mendu serbi se po shkon nish, ka harru se ktu i thojn Kosovė, veq me kan te verbert se atje e kena qit tabelen edhe gjuhen serbe "mir se erdhe" ne Kosovė

MemphiSx
25-02-09, 14:40
Ndalimin e ketij serbi,se kan bo institucionet tona! Per hir te sinqeritetit duhet te thuhet e verteta!

Ndalimin e zyrtarit serb per ne Kosove,e ka ba Brukseli,shkaqet dihen,konflikti i jeremiqit me zyrtarin e BE-s,ne beograd.
Ne ditarin e mbremjes ne RTK,u dha lajmi se urdherin per ndalimin e hyrjes se zyrtarit serb bogdanovic ne Kosove nuk e kishte dhene Qeveria "sovrane" e Kosoves por qeveria e Brukselit!
Jashte krekosjeve dhe lavderimeve te qeveritareve tane se kjo ndalese ishte rezultat i tyre,sikur po na del nga ky lajm i dyte.Realisht si shkas i vertet i ketij ndalimi qendron hidherimi serioz i Brukselit ndaj jeremiqit i cili dite me pare e ka nencmuar shefin e Zyres se BE-s ne beograd,Sorensenin,qe raporton direkt te Solana.
Pritet te shihet se a do te ket ndalesa tjera te zyrtareve serb,dhe kjo qe po e them te jet shum reale.

Maska e qeveris po bie cdo dit e me shum.

gjini
25-02-09, 15:41
...Une e kam lexuar Shaban Brahen edhe ky i ndjer Gjenocidi serbomadhe dhe Qendresa Shqipetare prej vitit 1848 deri me 1990 e prej te 90 e kendej e kam perjetuar vete, e di se vendlindja ime eshte Pllane e madhe se vetem ne Pllanen e madhe kane jetura me shume se 899 shtepi te pasterta Shqipetare e sa e sa fshatra jane djekur e perndjekure e di se Sangjaku i Nishit me shekuj te tere ishte Shqipetare e sa e sa histori i mbaje te freskete e te dhembshme ne shpirtin time qe nga femijria...


...keto histori i kam mesuar edhe nga Ukshin Hoti e Rexhep Qosja te famshem prandaj soji i tipit tend qe mendonin se Kosova Lirohet nga serbia me fjale e me vizita papes dhe me konvertime jane aq absurde sa edhe injorante, keto per femije duken e jane si nje pralle e bukur e pikaloshit...

...uroj te zgjohesh nga gjumi i erresires te pendohesh per gjerat e kqija qe i bene e i ke bere dhe te marresh abdes njeher te ndjesh lmturin e te qenit njeri, pernrdyshe kerkim te sukseshem te vetevetes...


tungiii


Qyre more ku po don me dal ky djali i velika planes apo i kahit thase eshte ???

shiqo nje gje ti ndegjoje dhe tregoju atyre te sojit tan qe kan mbete pas bishtit te shalllit te mbretit te turkije...

kryengritjet dhe levizjet e vitit 1848 kan qene si kunderpergjigje ndaj Tatimeve te randa qe u jan kerkue pupullit nga sundimi i osmanllijve.
Keti njifen si reformat e tanzimatit ku ne ate kohe eshte perdore dhuna ma e paskrupulllt ndaj popullesis se krishter qe te nderrojne fe ....!
Ju eshte ndalue te hyjn ne treg te shesi apo te blejn diqka ne sheher ju eshte pre koka nese nuk ka pranue muslimanizmin.
ata qe skan pranue asesi i kan sjell ne kufirin e ekzisteces o me jetue o me vdek.
Nje pjese per hire te femijve dhe antarve tjer te familjes kan nderrue fen dhe jon ba musliman por vetem njeri nga familjaret e pastaj ka pas leshime dhe ska pague 10 fishin si taks gjlepie siq eshte quajt ne ate kohe o krijuesi i v.Planes.
pra kjo eshte periudha kur jan konvertue me te madhe dhe nen trysnin e shpates nga katolik ne musliman
Ajo kohe mundet te krahasohet me dhunen qe ban forcat serbe per te kthye shqiptarin ne poshteni shiptar.
e sa per avdes qe i ke than ketij fare BURRI me nofken GURI I Madh mos u ban merak se ky eshte edhe musliman ma i mire se ti por edhe shqiptar ma i mire se ti.....

Uragani_99
25-02-09, 16:04
Ndalimin e ketij serbi,se kan bo institucionet tona! Per hir te sinqeritetit duhet te thuhet e verteta!

Ndalimin e zyrtarit serb per ne Kosove,e ka ba Brukseli,shkaqet dihen,konflikti i jeremiqit me zyrtarin e BE-s,ne beograd.
Ne ditarin e mbremjes ne RTK,u dha lajmi se urdherin per ndalimin e hyrjes se zyrtarit serb bogdanovic ne Kosove nuk e kishte dhene Qeveria "sovrane" e Kosoves por qeveria e Brukselit!
Jashte krekosjeve dhe lavderimeve te qeveritareve tane se kjo ndalese ishte rezultat i tyre,sikur po na del nga ky lajm i dyte.Realisht si shkas i vertet i ketij ndalimi qendron hidherimi serioz i Brukselit ndaj jeremiqit i cili dite me pare e ka nencmuar shefin e Zyres se BE-s ne beograd,Sorensenin,qe raporton direkt te Solana.
Pritet te shihet se a do te ket ndalesa tjera te zyrtareve serb,dhe kjo qe po e them te jet shum reale.

Maska e qeveris po bie cdo dit e me shum.Ky eshte realiteti ,qe e ka shkruar zoteriu ,e pershendes per ket informacion te sakte dhe i uroj cdo te mire dhe suksese ne jete.Me nderime Uragani_99

Veterani
25-02-09, 18:35
Mbahu Nėno mos ke frig, se i ke (nisur) djemt nė Amerikė

Administrata e re Amerikane, nuk ka ndėrruar asnjė milimetėr nga ato tė mėparshmet, sa i pėrket qėshtjes Shqiptare.
D.m.th qė nga Nixoni e deri mė sot Amerika vazhdonė ti jetė krahė Shqiptarve kundėr fqinjėve grabitqar.
Andaj me plot tė drejt do e citojė Mretėreshen Elizabet. ku thotė :
Janė miqėsit e popujve ato qė mbesin !

Veterani
25-02-09, 18:53
Udhėheqėsit e Kosovės takohen me zyrtarė tė lartė amerikanė

Washington 25 shkurt.

Udhėheqėsit e Kosovės, presidenti Fatmir Sejdiu, kryeministri Hashim Thaēi dhe ministri i Jashtėm Skėnder Hyseni, do tė zhvillojnė nesėr takime tė rėndėsishme nė kryeqytetin amerikan, Washington, ku pritet tė takohen me zv/presidentin Joseph Biden, me Sekretaren e Shtetit, Hillary Clinton, me anėtarėt e Kongresit, nga i ashtuquajturi Kėshill pėr Ēėshtje Shqiptare, nė Dhomėn e Pėrfaqėsuesve.

Takimi me dy prej tre udhėheqėsve mė tė lartė tė administratės amerikane me udhėheqėsit e Kosovės ėshtė vlerėsuar kėtu nė Washington si njė mbėshtetje e fuqishme pėr shtetin e ri tė Kosovės dhe njė rikonfirmim i vazhdimėsisė sė marrėdhėnieve tashmė shumė tė afėrta midis Washingtonit dhe Prishtinės.

Javėn qė shkoi, me rastin e njėvjetorit tė pavarėsisė, Shtetet e Bashkuara, nga podiumi i zėdhėnėsit tė Qeverisė amerikane kanė pėrshėndetur pėrpjekjet e popullit dhe tė Qeverisė sė Kosovės pėr nxitjen e qėndrueshmėrisė nė rajon dhe…, pėr krijimin e njė tė ardhmeje tė sigurt e tė begatė, ndėrsa takimin e nesėrm e kanė cilėsuar si riafirmim i zotimit amerikan tė miqėsisė dhe mbėshtetjes pėr Kosovėn.

Sonte nė mbrėmje ndėrkaq, Ambasada e Republikės sė Kosovės nė Washington do tė organizojė njė kremtim tė njėvjetorit tė pavarėsisė sė Kosovės, nė njė pritje nė kryeqytetin amerikan, ku do tė marrin pjesė pėrveē udhėheqėsve tė Kosovės edhe zyrtarė tė administratės
amerikane, anėtarė tė Kongresit, si dhe pėrfaqėsues tė korit diplomatik tė vendeve tė ndryshme tė akredituar nė Shtetet e Bashkuara.

Nė kėtė kremte pritet pjesėmarrja edhe e njė numri tė madh tė shqiptarėve anekėnd Amerikės, tė cilėt gjatė dy javėve tė fundit kanė qenė nė njė atmosferė kremtimi duke organizuar njė dyzim festimesh pėr pėrvjetorin e parė tė pavarėsisė, si nė New York, nė Chicago, nė Detroit, Dallas, nė Madison, nė Los Angeles, si dhe nė shumė lokalitete tė tjera ka ata kanė njė prani organizuese. /S.gashi/

krijuesiii
25-02-09, 19:13
Qyre more ku po don me dal ky djali i velika planes apo i kahit thase eshte ???

shiqo nje gje ti ndegjoje dhe tregoju atyre te sojit tan qe kan mbete pas bishtit te shalllit te mbretit te turkije...

kryengritjet dhe levizjet e vitit 1848 kan qene si kunderpergjigje ndaj Tatimeve te randa qe u jan kerkue pupullit nga sundimi i osmanllijve.
Keti njifen si reformat e tanzimatit ku ne ate kohe eshte perdore dhuna ma e paskrupulllt ndaj popullesis se krishter qe te nderrojne fe ....!
Ju eshte ndalue te hyjn ne treg te shesi apo te blejn diqka ne sheher ju eshte pre koka nese nuk ka pranue muslimanizmin.
ata qe skan pranue asesi i kan sjell ne kufirin e ekzisteces o me jetue o me vdek.
Nje pjese per hire te femijve dhe antarve tjer te familjes kan nderrue fen dhe jon ba musliman por vetem njeri nga familjaret e pastaj ka pas leshime dhe ska pague 10 fishin si taks gjlepie siq eshte quajt ne ate kohe o krijuesi i v.Planes.
pra kjo eshte periudha kur jan konvertue me te madhe dhe nen trysnin e shpates nga katolik ne musliman
Ajo kohe mundet te krahasohet me dhunen qe ban forcat serbe per te kthye shqiptarin ne poshteni shiptar.
e sa per avdes qe i ke than ketij fare BURRI me nofken GURI I Madh mos u ban merak se ky eshte edhe musliman ma i mire se ti por edhe shqiptar ma i mire se ti.....

...veq ti edhe do krishter si ti edhe shkjet dine me rrejte e me vajtu kaq mire, duke marre persiper dhe duke endrruar se do mund ta ndryshojne Historin, per faren tende veq skenderbeu nana e egjiptjaneve te indins "tereza" dhe ismail kadare jane Shqipetare se te tjeret jane turq e arab e sene vene, rri kur sdin te flaseshe dhe kur se njeh Historin mos u talle me tragjedin e popullite tend o idiot...

...RRenjete e mija jane nga V. Pllane dhe ky qytet ka qene i banura me Myslimna Shqipetare 100% dhe nuk ka pas berllog si tipi yte, dhe dihet se pas luftes ruso-otomane serbet kane bere gjenocidin me te medha mbi popujte qe kishin besimin Islam e sidomos mbi Shqipetare...


tungiii

krijuesiii
25-02-09, 19:46
...edhe nje gje harrova te shfaqe tipi si ju o gjini, se ju nese si Besonin Shaban Brahes, Rexhep Qosjes e Ukshin Hotit, ndoshta o turpesira i besoni Edi Durhamit nje Angleze e cila ishte veshguse e keti gjenocidi serbo-sllave mbi Shqipetare dhe JO kurr e kurres e Turqeve mbi Shqipetare ne kujtimet e saj nder te tjera do te lexoni: citat:

...Pasi Serbet ia vune flaken shtepis se nje Shqipetari dhe i qiten robet e shpise ne oborre e i lidhen per stegu te sanes per ti djekur te gjithe, komandanti i Zones serbe iu afrua kryeplakute dhe i tha nese e puthe kryqin jeni te shpetuar, Shqipetari u flijua me gjithe familje dhe nuk ia puthi serbite e ty ate kryq te mallkuar. dhe po te ishte ashtu si thua ti se Shqipetaret e murren Islamin me dhune ateher Shqipetaret e asaj kohe shume lehte dhe pa poroblem do ta puthshin kryqin...

...eshte feja katolike ne pergjithesi qe me dhune i ka shti popujte te behen te krishter ose e kane bere kryqine ose jane zhdukure dhe kete idiotesi kriminal e terrorriste mundoheni te ja visheni Islamit, kete kurr sdo ja arrin o turpesira...tungiii

gjini
25-02-09, 19:47
...veq ti edhe do krishter si ti edhe shkjet dine me rrejte e me vajtu kaq mire, duke marre persiper dhe duke endrruar se do mund ta ndryshojne Historin, per faren tende veq skenderbeu nana e egjiptjaneve te indins "tereza" dhe ismail kadare jane Shqipetare se te tjeret jane turq e arab e sene vene, rri kur sdin te flaseshe dhe kur se njeh Historin mos u talle me tragjedin e popullite tend o idiot...

...RRenjete e mija jane nga V. Pllane dhe ky qytet ka qene i banura me Myslimna Shqipetare 100% dhe nuk ka pas berllog si tipi yte, dhe dihet se pas luftes ruso-otomane serbet kane bere gjenocidin me te medha mbi popujte qe kishin besimin Islam e sidomos mbi Shqipetare...


tungiii


Po sipas teje krimet turke nuk bon me i permend perpos te shkijevea???
o I marr nuk po te them idiot se nuk dua me u knaq shkau me ne, por te them se je shum larg realitetit dhe nuk shef ma larg se hunda se mos me e pas ate te shkret hunde bari kishe kullot dhe ate detelin deri sa te kishe kup....!
Une nuk e mbrojta as ate e as kete se per mue eshte njejt si shkau si turku, dhe a i perket kesaj historije qe ti e paske mesue ndryshe nga ajo qka ka gjene ne shkolla , nuk te fajsoj se n jeri fol ate qka dine, e sbon me e ngarkue ma teper magarin nuk mundet me ece.
Lufta ruso turke ka perfundue ne vitin 1876 dhe si perfundim i humbjes se turqve ndaj rusve e bugarve , si sherblim turkija i leshoj si dhurata tokat tona ate bote dhe katundin tend pra kan pastrue shkijet por me izem te turkut
- eshte nje marrveshje nga koha e qubrilloviqit e cila ende nuk eshte qdekretu ende ajo vlen per shqiptaret e jugut te serbise qe munden te shperngulen ne turqi se ajo marrveshje ende ekziston ne mes te shtetit turk e athershem dhe shtetit seb te athershem dhe te tashem.
pra ne ate marrveshje ka qene edhe imadherishmi juaj qe disa krenohen qe ka qene shqiptare dhe i cili ska dasht me dite fare per ta(ataturku) dhe i ka dergue sa ka mujt ne anadoll ne shkretira si qergaret te na
besoj qe ke marr pakez informata dhe nese dikun kam gabu dhe dikun kam harrue me trego se nuk me vjen zheg hiq

Artisti
25-02-09, 19:50
Ndalimin e ketij serbi,se kan bo institucionet tona! Per hir te sinqeritetit duhet te thuhet e verteta!

Ndalimin e zyrtarit serb per ne Kosove,e ka ba Brukseli,shkaqet dihen,konflikti i jeremiqit me zyrtarin e BE-s,ne beograd.
Ne ditarin e mbremjes ne RTK,u dha lajmi se urdherin per ndalimin e hyrjes se zyrtarit serb bogdanovic ne Kosove nuk e kishte dhene Qeveria "sovrane" e Kosoves por qeveria e Brukselit!
Jashte krekosjeve dhe lavderimeve te qeveritareve tane se kjo ndalese ishte rezultat i tyre,sikur po na del nga ky lajm i dyte.Realisht si shkas i vertet i ketij ndalimi qendron hidherimi serioz i Brukselit ndaj jeremiqit i cili dite me pare e ka nencmuar shefin e Zyres se BE-s ne beograd,Sorensenin,qe raporton direkt te Solana.
Pritet te shihet se a do te ket ndalesa tjera te zyrtareve serb,dhe kjo qe po e them te jet shum reale.

Maska e qeveris po bie cdo dit e me shum.Yves de Kermabon ,, Per lejehyrje ne Kosove duhet qe zyrtaret e vendeve tjera te aplikojne ftesen te Organet vendore"


MemphisX, ti do te deshiroje dhe mezi po pret qe nje zyrtare i Serbis te vie ne Kosove. Kete mund ta sheh njeriu keshtu:

Ose po te biejn lekė, ose ti po ke qejf me ardhe ata ne menyre qe te keshe material kunder Qeverise.


Pershendetje te dergon


Artisti

gjini
25-02-09, 20:07
Po sipas teje krimet turke nuk bon me i permend perpos te shkijevea???
o I marr nuk po te them idiot se nuk dua me u knaq shkau me ne, por te them se je shum larg realitetit dhe nuk shef ma larg se hunda se mos me e pas ate te shkret hunde bari kishe kullot dhe ate detelin deri sa te kishe kup....!
Une nuk e mbrojta as ate e as kete se per mue eshte njejt si shkau si turku, dhe a i perket kesaj historije qe ti e paske mesue ndryshe nga ajo qka ka gjene ne shkolla , nuk te fajsoj se n jeri fol ate qka dine, e sbon me e ngarkue ma teper magarin nuk mundet me ece.
Lufta ruso turke ka perfundue ne vitin 1876 dhe si perfundim i humbjes se turqve ndaj rusve e bugarve , si sherblim turkija i leshoj si dhurata tokat tona ate bote dhe katundin tend pra kan pastrue shkijet por me izem te turkut
- eshte nje marrveshje nga koha e qubrilloviqit e cila ende nuk eshte qdekretu ende ajo vlen per shqiptaret e jugut te serbise qe munden te shperngulen ne turqi se ajo marrveshje ende ekziston ne mes te shtetit turk e athershem dhe shtetit seb te athershem dhe te tashem.
pra ne ate marrveshje ka qene edhe imadherishmi juaj qe disa krenohen qe ka qene shqiptare dhe i cili ska dasht me dite fare per ta(ataturku) dhe i ka dergue sa ka mujt ne anadoll ne shkretira si qergaret te na
besoj qe ke marr pakez informata dhe nese dikun kam gabu dhe dikun kam harrue me trego se nuk me vjen zheg hiq


kerkoj falje per ate qe e ka hap kete teme se paskemi dal nga tema krejt por ju pergjigja ketij qe don te paraqet turkijen dhe islamin per qmimin nobel per njerzi dhekultur

pirro
25-02-09, 20:28
Ka qene veret vendim i mire qe tu ndalohet hyjra ne Kosove e liderve serb. Kjo nuk don me thon qe ne te ardhmen skan me hy mirepo nganjhere edhe gjithnje e me shpesh ka me ju ndalu, kjo per shkakin qe te sterviten ne te ardhmen.

gjini nuk e di cili autor e ka pas cek se armiqt e shqiptarve gjate historise jane: Turqit,Greket dhe Serbet.

Une mendoj qe ka qene konstatim shume me vend ky.

gjini
25-02-09, 20:43
Ka qene veret vendim i mire qe tu ndalohet hyjra ne Kosove e liderve serb. Kjo nuk don me thon qe ne te ardhmen skan me hy mirepo nganjhere edhe gjithnje e me shpesh ka me ju ndalu, kjo per shkakin qe te sterviten ne te ardhmen.

gjini nuk e di cili autor e ka pas cek se armiqt e shqiptarve gjate historise jane: Turqit,Greket dhe Serbet.

Une mendoj qe ka qene konstatim shume me vend ky.

O pirro armiq kemi pas ne te tana anet ne si shqiptare por ma se shumti qe na kan skombetarizue jon turqit .
serbet na kan masakrue si ata skan dite askush por as greket ne jug s kan lan asgje mangut
malazezet kan djeg fshtra shqiptare dhe ne kemi djeg fshatra te tyre e keshtu me malazez , kemi lftue si dy armiq.
ne njeren ane po me i ndegjue anen e vitise dhe gjilant kur kan qene en bugarin ata thojn se ma i flliqt se bugari ska asnje e keshtu me rend e miqt tane u pan cilet jan dhe cilet na e deshen gjithmon te miren....

E shjta AMERIKA dhe ANGLIA me pejgamerin ne kry KLINTONIN dhe me engjullin Medlin ollbrait.

Veterani
25-02-09, 21:33
Unė kam i problem ta kuptoj drejtė e sa mė drejtė, pėrse i gjithė ky mllef / urrejtje ndaj Turqis.
Lufta me turqin ka mbaruar qėmoti, ka me qindra vjet bile. Neve jemi pandalur e parreshtur nė luftė me fqinjėt tanė, grabitqar tė tokave tona. Pėrkundėr asajė vėrehet njė lloji ekulibri i shėmtuar. Nė rendė tė parė shihen si armiqė Turqit, Arabet qė nuk na kan bėrė asgjė tė keqe qindvjetshin e fundit sėpaku. e nė tė dytin apo tė tretin janė "fqinjėt" tanė qė vetėm tė vdekur pėr ta jemi tė mirė.

Prandaj tė nerum e rrespektum, unė nuk e shohė edhe aq tė arsyeshme tė "armiqsohėmi" panevojė me dikė qė nuk don tė Armiqsohėt me neve.

Kjo ishte nė pika tė shkurta lidhur me atė qė ėshtė lajthitur nga Tema.

Tema nė fjalė flet, ka pėr qėllim qė ti vė nė pahė ata qėllimkqinjė qė ende nuk e kan kuptuar realitetin e ri nė juglindje tė Evropės ku ėshtė shpallur njė Shtet i ri me emrin REPUBLIKA E KOSOVĖS.
pra edhe njėher pėr ata qė e kan problem ta kuptojn Termin REPUBLIK.
˝Republik˝ Njėsi territoriale me kufijė tė caktuar dhe e mbrojtur me kushtetutė. E edhe me ushtri po qe nevoja !

gjini
25-02-09, 22:18
Unė kam i problem ta kuptoj drejtė e sa mė drejtė, pėrse i gjithė ky mllef / urrejtje ndaj Turqis.
Lufta me turqin ka mbaruar qėmoti, ka me qindra vjet bile. Neve jemi pandalur e parreshtur nė luftė me fqinjėt tanė, grabitqar tė tokave tona. Pėrkundėr asajė vėrehet njė lloji ekulibri i shėmtuar. Nė rendė tė parė shihen si armiqė Turqit, Arabet qė nuk na kan bėrė asgjė tė keqe qindvjetshin e fundit sėpaku. e nė tė dytin apo tė tretin janė "fqinjėt" tanė qė vetėm tė vdekur pėr ta jemi tė mirė.

Prandaj tė nerum e rrespektum, unė nuk e shohė edhe aq tė arsyeshme tė "armiqsohėmi" panevojė me dikė qė nuk don tė Armiqsohėt me neve.

Kjo ishte nė pika tė shkurta lidhur me atė qė ėshtė lajthitur nga Tema.

Tema nė fjalė flet, ka pėr qėllim qė ti vė nė pahė ata qėllimkqinjė qė ende nuk e kan kuptuar realitetin e ri nė juglindje tė Evropės ku ėshtė shpallur njė Shtet i ri me emrin REPUBLIKA E KOSOVĖS.
pra edhe njėher pėr ata qė e kan problem ta kuptojn Termin REPUBLIK.
˝Republik˝ Njėsi territoriale me kufijė tė caktuar dhe e mbrojtur me kushtetutė. E edhe me ushtri po qe nevoja !

eshte mire te mos permendet ma jo e mallkuar e azise por qka ti bajsh kur njerzit dojne me e amnistue ate per krimet qe ka ba mbi popullin ton aj pis milet.
sikur te ishte gjalle mic sokoli , sylejman vokshi dhe abdyl frasheri do bijshin ne gjak keta turkoshak me ta, si tradhtare te kombit.
kur eshte tema te ndalimi i nje serbit mos me hy ne kosove e gjera tjera mos u merrni aq shum me te se ai ka me hy prap por kur do shkojm na, ne mitrovicene veriut , atje me ngran drek apo me pi nje kafe pa frige.
kjo mue po me intereson se ne kosoove ka shkije qe jon ma te flliqt se aj fare derri qe e kan khye eulexi prapa.

kurr mos e te amnistohen armiqt pa kerkue falje dhe pa e pagu damshperblimin

MemphiSx
26-02-09, 14:30
Yves de Kermabon ,, Per lejehyrje ne Kosove duhet qe zyrtaret e vendeve tjera te aplikojne ftesen te Organet vendore"


MemphisX, ti do te deshiroje dhe mezi po pret qe nje zyrtare i Serbis te vie ne Kosove. Kete mund ta sheh njeriu keshtu:

Ose po te biejn lekė, ose ti po ke qejf me ardhe ata ne menyre qe te keshe material kunder Qeverise.


Pershendetje te dergon


ArtistiYves de Kermabon dhe Hashim Thaqi,jan pergjegjes per hyrje daljet ne Kosove,andaj duhet ta mbulojn njeri tjetrin!


Une me padurim po e pres kthimin e tyre,se mka met do mall i Rrustem Mustafes andej Mitrovices,e keshtu qe tash mduhet me shti me tren Beograd-Zveqan :D

Pupi
26-02-09, 17:55
Yves de Kermabon dhe Hashim Thaqi,jan pergjegjes per hyrje daljet ne Kosove,andaj duhet ta mbulojn njeri tjetrin!


Une me padurim po e pres kthimin e tyre,se mka met do mall i Rrustem Mustafes andej Mitrovices,e keshtu qe tash mduhet me shti me tren Beograd-Zveqan :D
Nuk asht per te mos e besuar kete qe ti shkruan, nuk ka nevoj te jete krejtesisht ashtu si e ke cekur, por mund te kesh interesa tjera per tu kthyer pushtuesit serbet ne Kosove.
"Mjerisht" me duhet te zhgenjej, kjo nuk do te ndodhe. mundohu te pajtohesh me realitetin e ri, nese nuk ja del kerko ndihm profesionale (TERAPI).

P.s.

Terbimet e radhes munde te pasojn, priten dhe nuk jane per tu quditur. 99 vite burgim per 5 ushtarak shkije.(Gjykata Nderkombtare e Hages).

Guri i madh
26-02-09, 18:04
oo ne nuk kemi dhemb per te treguar askujt po duhet te kemi miq si ameriken edhe anglin


macen prej persheshi nuk mundemi me e largue

shfletuesi_
26-02-09, 18:17
oo ne nuk kemi dhemb per te treguar askujt po duhet te kemi miq si ameriken edhe anglin


macen prej persheshi nuk mundemi me e largue


Njeri nder forumistat qe se pranon realitetin ishe ti Guri i Madh...... Dert me Kali Dert pa Kali... Me pas hy kishit gjet fjale hynen i lan, tash nuk i kan lan gjeni fjal ai ai ai.... ncncn Njerez te till si duhen askujt. thjesht e mira duhet perkrahur qoft edhe e kundershtarit.

Guri i madh
26-02-09, 18:30
Njeri nder forumistat qe se pranon realitetin ishe ti Guri i Madh...... Dert me Kali Dert pa Kali... Me pas hy kishit gjet fjale hynen i lan, tash nuk i kan lan gjeni fjal ai ai ai.... ncncn Njerez te till si duhen askujt. thjesht e mira duhet perkrahur qoft edhe e kundershtarit.esht zor nė ditet e sodit me fol realitetin se po kena qef me fol fjal te mdha e pun aspak , pse nuk intervenum ne preshev kurr u arrestun 10 shqiptar pse nuk shkojn delegatet ton atje me mbajt mbledhje ,pse nė luginenen e presheves kryetart e komunave nuk jan zgjedh at,her kur jan mbajt zgjedhjet nė kosov


e kto serrbia krejt i ka bae edhe perkunder gjenocidit nji shekullor nė kosov edhe perkunder 20000 femnave tė dhunura gjat luftes edhe perkunder disa qindra kopilave serrb qe kan lind si shkak i dhunimeve e ne duhet me i rritti nese ki deshir nė arbain me kosotin livadhin esht diqka tjter po ne arbain largohet bora nga rrugt

shfletuesi_
26-02-09, 18:37
Yves de Kermabon dhe Hashim Thaqi,jan pergjegjes per hyrje daljet ne Kosove,andaj duhet ta mbulojn njeri tjetrin!


Une me padurim po e pres kthimin e tyre,se mka met do mall i Rrustem Mustafes andej Mitrovices,e keshtu qe tash mduhet me shti me tren Beograd-Zveqan :D


E Malli i Sabri Hamitit ka mbrri moti apo.... :biggrin:

shfletuesi_
26-02-09, 18:39
esht zor nė ditet e sodit me fol realitetin se po kena qef me fol fjal te mdha e pun aspak , pse nuk intervenum ne preshev kurr u arrestun 10 shqiptar pse nuk shkojn delegatet ton atje me mbajt mbledhje ,pse nė luginenen e presheves kryetart e komunave nuk jan zgjedh at,her kur jan mbajt zgjedhjet nė kosov


e kto serrbia krejt i ka bae edhe perkunder gjenocidit nji shekullor nė kosov edhe perkunder 20000 femnave tė dhunura gjat luftes edhe perkunder disa qindra kopilave serrb qe kan lind si shkak i dhunimeve e ne duhet me i rritti nese ki deshir nė arbain me kosotin livadhin esht diqka tjter po ne arbain largohet bora nga rrugt

More lejeni rehat qeverin se kjo qe 1 vit eshte ketu duhet te bej plane strategjike qe te shkoj dhe ne presheve e tani eshte formuar sherbimi sekret I kosoves si te shkohet atje vetem hajt si bagetin ne livadh kur te lshojn.... ncncn Po mos akuzoni kot akuzoni vetem me fakte sa i perket per ate qe ke cekur " A mos ka qen qeveria e meparshme andej ka the ti... ? vetem kesaj pergjigju po Jo.

Guri i madh
26-02-09, 18:45
More lejeni rehat qeverin se kjo qe 1 vit eshte ketu duhet te bej plane strategjike qe te shkoj dhe ne presheve e tani eshte formuar sherbimi sekret I kosoves si te shkohet atje vetem hajt si bagetin ne livadh kur te lshojn.... ncncn Po mos akuzoni kot akuzoni vetem me fakte sa i perket per ate qe ke cekur " A mos ka qen qeveria e meparshme andej ka the ti... ? vetem kesaj pergjigju po Jo.po prej 17 shkurtit 1008 jena shtet e ma par jena qeveris me nji KORNIZ KUSHTETUSE qe hasha shum e urren ket kornizat,her hasha thoshte se nuk ka mitrovic jugore e veriore po vetem nji mitrovic edhe vetem nji kosovėveq nji mos harro me i pas punt ne si i kena fjalt ballkanin e kishim tonin do me than ballkani shqiptar

shfletuesi_
26-02-09, 18:50
po prej 17 shkurtit 1008 jena shtet e ma par jena qeveris me nji KORNIZ KUSHTETUSE qe hasha shum e urren ket kornizat,her hasha thoshte se nuk ka mitrovic jugore e veriore po vetem nji mitrovic edhe vetem nji kosovėveq nji mos harro me i pas punt ne si i kena fjalt ballkanin e kishim tonin do me than ballkani shqiptar


More Hasha edhe sot thot Mitrovica eshte Nja... Politika eshte Dipllomaci e brenda bipllomacis ka edhe dredhina e mashtrime te llloj llojshme..... Une pajtohem me disa pune te qeveris se tanishme por jo me te gjitha ato se qka i thot dhe qka i flet.....

E sa i perket shqiptareve no coment po shihet kjart....ku do qe jan shqiptaret ne radh te par skemi Drita.... Rryme... eh Drita eshte rruga me e mire per te ecur drejt per nje shtet. Pajtohem me ty me kete te fundit... e ne ato me lart pjeserisht.

Guri i madh
26-02-09, 18:55
More Hasha edhe sot thot Mitrovica eshte Nja... Politika eshte Dipllomaci e brenda bipllomacis ka edhe dredhina e mashtrime te llloj llojshme..... Une pajtohem me disa pune te qeveris se tanishme por jo me te gjitha ato se qka i thot dhe qka i flet.....

E sa i perket shqiptareve no coment po shihet kjart....ku do qe jan shqiptaret ne radh te par skemi Drita.... Rryme... eh Drita eshte rruga me e mire per te ecur drejt per nje shtet. Pajtohem me ty me kete te fundit... e ne ato me lart pjeserisht.qy drita more i kena humb krejt teritorej jena shkep neper shtetet e ballkanit si vot e qyqespo duhet pranuar ne nuk kemi mundsi me ndryshue asgjė pa miqt ton amerikan edhe anglez se kta evropjant tjer nuk i kena fort miq deri dikund gjermant

Fshatari
27-02-09, 15:54
Para nja i jave, nje serb i krisun i zubinit deshti me ba kerdi ne familje e me i vra besa edhe policine kombtare te Kosoves po kjo e fundit nuk ia tregoi dhamte po plumat ia futi n'xhoks.

Edhe sot, ne Mitrovicė(nuk ka jugore e veriore), u ēuen tre bandita serbė dhe u kacafyten me policine kombtare kosovare. Policia i lidhi si qente e i dergoi para nje gjykatesi ne Mitrovicė(as veriore as jugore).

Guri i madh
27-02-09, 16:24
Para nja i jave, nje serb i krisun i zubinit deshti me ba kerdi ne familje e me i vra besa edhe policine kombtare te Kosoves po kjo e fundit nuk ia tregoi dhamte po plumat ia futi n'xhoks.

Edhe sot, ne Mitrovicė(nuk ka jugore e veriore), u ēuen tre bandita serbė dhe u kacafyten me policine kombtare kosovare. Policia i lidhi si qente e i dergoi para nje gjykatesi ne Mitrovicė(as veriore as jugore).
polict qe e kan vra jan serb aj serbi ka kercnue familjen e vet e policet serb nė veri jan nen komanden e unmikut ose EULEXIT


do me than qeveria e as ministri i rendit nuk jan informue e as nuk kan dhan urdhna

MemphiSx
28-02-09, 14:35
Nuk asht per te mos e besuar kete qe ti shkruan, nuk ka nevoj te jete krejtesisht ashtu si e ke cekur, por mund te kesh interesa tjera per tu kthyer pushtuesit serbet ne Kosove.
"Mjerisht" me duhet te zhgenjej, kjo nuk do te ndodhe. mundohu te pajtohesh me realitetin e ri, nese nuk ja del kerko ndihm profesionale (TERAPI).

P.s.

Terbimet e radhes munde te pasojn, priten dhe nuk jane per tu quditur. 99 vite burgim per 5 ushtarak shkije.(Gjykata Nderkombtare e Hages).


Gjykata e Hages,sinqerisht e ka humbur besueshmerin tek qytetaret e Kosoves,si cdo her,krimineli lihet i lire!
Per dijeni te joten,Pupalak,milutinoviqi ka qen njeriu i dyt ne hierarkin shteterore serbe,pas millosheviqit. Si cdo her denohen ata qe kan marr urdhera nga zyrtaret e sistemit serb,kurse urdher dhenesi lihet i lire!

Nese ty te duken shum keto 99 vite,kjo nuk vlen per familjaret e atyre qe ende nuk i din eshtrat e te afermeve te tyre,duke iu "falenderu" milutinoviqit!

E tmerrshme apo...!!

Qytetaret e Kosoves,jan ata qe po zhgenjehen cdo dit,nga kjo udheheqesi palidhje,pa legjitimitet,pa aftesi menagjuese!!

Merre si shembull,ne nje vend te varfer,Bugjetit te Kosoves ti teprojn 500 milion euro!!!!!!! Qka dmth kjo,munges e projekteve dhe ideve se si te shpenzohen parat e bugjetit te Kosoves!!

Pupi
28-02-09, 21:25
Gjykata e Hages,sinqerisht e ka humbur besueshmerin tek qytetaret e Kosoves,si cdo her,krimineli lihet i lire!
Per dijeni te joten,Pupalak,milutinoviqi ka qen njeriu i dyt ne hierarkin shteterore serbe,pas millosheviqit. Si cdo her denohen ata qe kan marr urdhera nga zyrtaret e sistemit serb,kurse urdher dhenesi lihet i lire!

Nese ty te duken shum keto 99 vite,kjo nuk vlen per familjaret e atyre qe ende nuk i din eshtrat e te afermeve te tyre,duke iu "falenderu" milutinoviqit!

E tmerrshme apo...!!

Qytetaret e Kosoves,jan ata qe po zhgenjehen cdo dit,nga kjo udheheqesi palidhje,pa legjitimitet,pa aftesi menagjuese!!

Merre si shembull,ne nje vend te varfer,Bugjetit te Kosoves ti teprojn 500 milion euro!!!!!!! Qka dmth kjo,munges e projekteve dhe ideve se si te shpenzohen parat e bugjetit te Kosoves!!

Aiiiiih se n'telashe t'paskna qit more djel. po ti me te vertet qenke i lodhun more i ngrat.

Ēka me qu njeri ma gat me ty kot.
Veq nji gja po me qudit tejmase, qe ka kso budallsh e ksi pisash n'gjakove isha pre.

MemphiSx
01-03-09, 14:23
Aiiiiih se n'telashe t'paskna qit more djel. po ti me te vertet qenke i lodhun more i ngrat.

Ēka me qu njeri ma gat me ty kot.
Veq nji gja po me qudit tejmase, qe ka kso budallsh e ksi pisash n'gjakove isha pre.Hahahahah,sa lehte me kuptu se je pupalak :D Ndegjo Ilir Shaqirin me shpesh kur te folesh per Gjakove!


http://www.youtube.com/watch?v=mbGhjjPUS9Y


Kopil njeri je ;)

Pupi
01-03-09, 21:47
Hahahahah,sa lehte me kuptu se je pupalak :D Ndegjo Ilir Shaqirin me shpesh kur te folesh per Gjakove!


http://www.youtube.com/watch?v=mbGhjjPUS9Y


Kopil njeri je ;)

Jam......

Fshatari
05-03-09, 14:22
Serbėt bllokojnė hyrjen e Ahmetit nė LeposaviēSH.Ahmeti: Do t'arrestohej edhe boris tadiēi...Disa qindra serbė nė Leposaviq bllokuan sot hyrjen e ndėrtesės sė policisė, pas njoftimeve se atė do ta vizitonte drejtori i Policisė sė Kosovės, Sheremet Ahmeti.

Shefi i Policisė sė Kosovės vizitoi vendkalimin kufitar nė Jarinje dhe kur ai u pėrpoq tė hynte nė Leposaviq, serbėt e penguan atė qė tė hyjnė nė qytet. Ata bllokuan rrugėn me makina, kamion?, makinerisė dhe qytet, njofton agjencia Beta.

Protestuesit serbė thuhet se e kanė informuar Ahmetin se ata nuk do tė lejojė njė anėtar tė “tė ashtuquajturit shtet i Kosovės” pėr tė hyrė nė qytetin e tyre.

Mediat serbe theksojnė faktin se nė fund tė shkurtit, Ahmeti paralajmėroi se do tė arrestojė edhe presidentin Boris Tadi nėse ai u pėrpoq tė hynte nė Kosovė pa leje tė autoriteteve tė Prishtinės.
_______________________________________
Nga Express mė 05.03.2009 nė ora 13:46

Guri i madh
06-03-09, 16:31
QYSH morra vesh SHEREMET AHMETIN nuk e kishin lejue nė veri tė kosoves a thua pse nuk i tregoj dhembet

Makresh
06-03-09, 16:39
QYSH morra vesh SHEREMET AHMETIN nuk e kishin lejue nė veri tė kosoves a thua pse nuk i tregoj dhembet


Plak be Guri, aj nom qe po mun me fol :biggrin:

Guri i madh
06-03-09, 16:47
Plak be Guri, aj nom qe po mun me fol :biggrin:


po thash nashta i tregon ata dhembet e drakullese ky sheremeti nė kohen e SLLOBES ka qen shum i madh deri sa ka kris lufta i vetmi nder shqiptaret

Fshatari
06-03-09, 17:02
po thash nashta i tregon ata dhembet e drakullese ky sheremeti nė kohen e SLLOBES ka qen shum i madh deri sa ka kris lufta i vetmi nder shqiptaret
Siē shkruejne gazetat anonime, ketij ia kishin pas thye krejt dhambte qysh moti. E kurr ka mrri ne leposaviē nuk ka pas ēka me tregue hiē! dud ma!

pirro
06-03-09, 17:19
Ne tentativen e dyt mrrin ne destinacion.

ksajde jemi

MemphiSx
07-03-09, 14:24
Bogdanoviqi ja kthen borgjin Kosoves! Se lejon drejtorin e Policis se Kosoves qe ti vizitoj stacionet e Policis se Kosoves,fati i keq ketu eshte se Sheremet Ahmeti eshte ne vendin e vet,ne shtetin e vet,dhe ska qen dashte te ndalet,por ti kryente vizitat ashtu siq e ka pas plan programin :D :D

Oqeani
07-03-09, 20:37
haahah Plan Program ka sigurisht aty ku e presin duke mos marre frym, - thot njeri se burri qe po viziton diēka, se skijet nuk ja ndojne hiq !

Guri i madh
07-03-09, 20:48
deri ku ka mirrie ky shermeti edhe sa minuta arrin nė ZVEQAN

shfletuesi_
07-03-09, 21:36
Baza Lajmrohu... Ka levizje tė armikut.... njė veturė e kuqė mė targa tė dyshimta kaloj kufirin.....!!!

Fshatari
16-03-09, 16:28
S’i lejohet hyrja nė Kosovė delegacionit serb

Pikė kufitare Kosovė - Serbi
16.03.2009
Edona Peci
Mosrespektimi i procedurave legale, sipas zyrtarėve kosovarė, ishte arsyeja kryesore e kthimit prapa tė njė delegacioni parlamentar tė Serbisė, qė tentoi tė hynte nė Kosovė pėr tė zhvilluar takime me pėrfaqėsues tė serbėve kosovarė.
Policia e Kosovės ia ka ndaluar sot njė grupi parlamentar tė Serbisė hyrjen nė territorin e Kosovės. Ky delegacion serb, i cili ishte nisur nė Kosovė pėr tė mbajtur njė mbledhje nė fshatin Ranillug tė Kamenicės, pėr t’u takuar me, siē ėshtė thėnė, strukturat qeverisėse nė mjediset e banuara me serbė, nė orėt e mėngjesit ėshtė kthyer prapa, ngase nuk u kishte kėrkuar leje pėr realizimin e vizitės zyrtare institucioneve kosovare.
Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės, Arbėr Beka, sqaron situatėn:
“Pikėrisht sot, rreth orės 10:45, nė portėn numėr pesė te Dheu i Bardhė i ėshtė ndaluar hyrja delegacionit, i cili vinte nga Serbia. Nė qoftė se kemi tė bėjmė me ndonjė vizitė tė delegacioneve zyrtare, atėherė duhet qė tė njoftohen ministritė pėrkatėse, pėrkatėsisht Ministria e Punėve tė Jashtme, pastaj Ministria e Punėve tė Brendshme dhe Ministria e Punėve tė Brendshme njofton policinė”, u shpreh Beka.
Pėrfaqėsues tė Ministrisė sė Punėve tė Brendshme nė Kosovė thonė se delegacioni zyrtar serb qė tentoi tė vizitojė Kosovėn i kishte kėrkuar Zyrės sė Kombeve tė Bashkuara nė Beograd lejen pėr realizimin e vizitės.
Kėshilltari i ministrit tė Punėve tė Brendshme, Fisnik Rexhepi, vlerėson se pėrfaqėsuesit e shtetit serb nuk do tė mund tė injorojnė Qeverinė e Kosovės, duke vazhduar sipas, siē e quan ai, avazit tė vjetėr.
“Nė delegacion kanė qenė disa parlamentarė serbė tė Parlamentit tė Serbisė, pėrkatėsisht tė njė komisioni parlamentar atje. Si dhe herėve tė kaluara, delegacionet zyrtare tė shtetit serb kanė vazhduar me avazin e vjetėr, kanė injoruar realitetin e ri tė krijuar nė vend, nuk kanė komunikuar me institucionet legjitime tė Republikės sė Kosovės, por pėr vizita tė tilla vetėm kanė njoftuar Zyrėn e Kombeve tė Bashkuara nė Beograd”, tha Rexhepi.
Zyrtarė tė kėtij komisioni, ndėrkohė, kanė deklaruar se mbledhja e komisionit parlamentar e paraparė tė zhvillohet sot, ėshtė shtyrė pėr njė afat tė pacaktuar kohor.
Njėri nga udhėheqėsit e komisionit, Lubomir Kragoviq, ka thėnė se do tė insistojė qė sa mė shumė mbledhje tė kėtilla tė mbahen nė Kosovė, nė pėrputhje me, siē ka thėnė, vendimet e kėtij komisioni.
Mirėpo, kėshilltari nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme nė Kosovė, Rexhepi, thekson se pėrfaqėsuesit e Qeverisė sė Serbisė duhet t’i respektojnė edhe nė tė ardhmen ligjet e Republikės sė Kosovės.
“Ne do tė vazhdojmė tė respektojmė ligjin, i cili shumė qartė pėrcakton procedurat se si duhet tė sillen delegacionet e huaja nė rast se vizitojnė Kosovėn. Nuk dua tė paragjykoj, por delegacionet qė i injorojnė dhe nuk i respektojnė kėto procedura, nuk do tė lejohen tė hyjnė zyrtarisht nė territorin e Kosovės, ndėrsa privatisht atė mund ta bėjė ēdokush”, konsideroi Rexhepi.
Zyrtarėt e Qeverisė sė Kosovės, kohė mė parė, i kishin ndaluar hyrjen nė Kosovė dhe ministrit serb pėr Kosovėn, Goran Bogdanoviq, duke u zotuar se nuk do tė lejojnė zhvillimin e vizitave tė zyrtarėve serbė, e tė cilat, siē thuhej, kanė pėr qėllim tensionimin e situatės dhe dėrgimin e mesazheve politike te banorėt serbė nė Kosovė.

Guri i madh
17-03-09, 18:31
S’i lejohet hyrja nė Kosovė delegacionit serb

Pikė kufitare Kosovė - Serbi
16.03.2009
Edona Peci
Mosrespektimi i procedurave legale, sipas zyrtarėve kosovarė, ishte arsyeja kryesore e kthimit prapa tė njė delegacioni parlamentar tė Serbisė, qė tentoi tė hynte nė Kosovė pėr tė zhvilluar takime me pėrfaqėsues tė serbėve kosovarė.
Policia e Kosovės ia ka ndaluar sot njė grupi parlamentar tė Serbisė hyrjen nė territorin e Kosovės. Ky delegacion serb, i cili ishte nisur nė Kosovė pėr tė mbajtur njė mbledhje nė fshatin Ranillug tė Kamenicės, pėr t’u takuar me, siē ėshtė thėnė, strukturat qeverisėse nė mjediset e banuara me serbė, nė orėt e mėngjesit ėshtė kthyer prapa, ngase nuk u kishte kėrkuar leje pėr realizimin e vizitės zyrtare institucioneve kosovare.
Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės, Arbėr Beka, sqaron situatėn:
“Pikėrisht sot, rreth orės 10:45, nė portėn numėr pesė te Dheu i Bardhė i ėshtė ndaluar hyrja delegacionit, i cili vinte nga Serbia. Nė qoftė se kemi tė bėjmė me ndonjė vizitė tė delegacioneve zyrtare, atėherė duhet qė tė njoftohen ministritė pėrkatėse, pėrkatėsisht Ministria e Punėve tė Jashtme, pastaj Ministria e Punėve tė Brendshme dhe Ministria e Punėve tė Brendshme njofton policinė”, u shpreh Beka.
Pėrfaqėsues tė Ministrisė sė Punėve tė Brendshme nė Kosovė thonė se delegacioni zyrtar serb qė tentoi tė vizitojė Kosovėn i kishte kėrkuar Zyrės sė Kombeve tė Bashkuara nė Beograd lejen pėr realizimin e vizitės.
Kėshilltari i ministrit tė Punėve tė Brendshme, Fisnik Rexhepi, vlerėson se pėrfaqėsuesit e shtetit serb nuk do tė mund tė injorojnė Qeverinė e Kosovės, duke vazhduar sipas, siē e quan ai, avazit tė vjetėr.
“Nė delegacion kanė qenė disa parlamentarė serbė tė Parlamentit tė Serbisė, pėrkatėsisht tė njė komisioni parlamentar atje. Si dhe herėve tė kaluara, delegacionet zyrtare tė shtetit serb kanė vazhduar me avazin e vjetėr, kanė injoruar realitetin e ri tė krijuar nė vend, nuk kanė komunikuar me institucionet legjitime tė Republikės sė Kosovės, por pėr vizita tė tilla vetėm kanė njoftuar Zyrėn e Kombeve tė Bashkuara nė Beograd”, tha Rexhepi.
Zyrtarė tė kėtij komisioni, ndėrkohė, kanė deklaruar se mbledhja e komisionit parlamentar e paraparė tė zhvillohet sot, ėshtė shtyrė pėr njė afat tė pacaktuar kohor.
Njėri nga udhėheqėsit e komisionit, Lubomir Kragoviq, ka thėnė se do tė insistojė qė sa mė shumė mbledhje tė kėtilla tė mbahen nė Kosovė, nė pėrputhje me, siē ka thėnė, vendimet e kėtij komisioni.
Mirėpo, kėshilltari nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme nė Kosovė, Rexhepi, thekson se pėrfaqėsuesit e Qeverisė sė Serbisė duhet t’i respektojnė edhe nė tė ardhmen ligjet e Republikės sė Kosovės.
“Ne do tė vazhdojmė tė respektojmė ligjin, i cili shumė qartė pėrcakton procedurat se si duhet tė sillen delegacionet e huaja nė rast se vizitojnė Kosovėn. Nuk dua tė paragjykoj, por delegacionet qė i injorojnė dhe nuk i respektojnė kėto procedura, nuk do tė lejohen tė hyjnė zyrtarisht nė territorin e Kosovės, ndėrsa privatisht atė mund ta bėjė ēdokush”, konsideroi Rexhepi.
Zyrtarėt e Qeverisė sė Kosovės, kohė mė parė, i kishin ndaluar hyrjen nė Kosovė dhe ministrit serb pėr Kosovėn, Goran Bogdanoviq, duke u zotuar se nuk do tė lejojnė zhvillimin e vizitave tė zyrtarėve serbė, e tė cilat, siē thuhej, kanė pėr qėllim tensionimin e situatės dhe dėrgimin e mesazheve politike te banorėt serbė nė Kosovė.
ishalla nuk ju shkon mendja atyre delegatve shkie me ardh knej nga pikat kufitare 1 edhe 31 se deri nė suhadoll nuk mundet kush me i prit ,bile BAJRAM REXHEPIN per veshi e marrin deri te ura e ibrit e qesin knej kah jugu

Guri i madh
17-03-09, 18:31
S’i lejohet hyrja nė Kosovė delegacionit serb

Pikė kufitare Kosovė - Serbi
16.03.2009
Edona Peci
Mosrespektimi i procedurave legale, sipas zyrtarėve kosovarė, ishte arsyeja kryesore e kthimit prapa tė njė delegacioni parlamentar tė Serbisė, qė tentoi tė hynte nė Kosovė pėr tė zhvilluar takime me pėrfaqėsues tė serbėve kosovarė.
Policia e Kosovės ia ka ndaluar sot njė grupi parlamentar tė Serbisė hyrjen nė territorin e Kosovės. Ky delegacion serb, i cili ishte nisur nė Kosovė pėr tė mbajtur njė mbledhje nė fshatin Ranillug tė Kamenicės, pėr t’u takuar me, siē ėshtė thėnė, strukturat qeverisėse nė mjediset e banuara me serbė, nė orėt e mėngjesit ėshtė kthyer prapa, ngase nuk u kishte kėrkuar leje pėr realizimin e vizitės zyrtare institucioneve kosovare.
Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės, Arbėr Beka, sqaron situatėn:
“Pikėrisht sot, rreth orės 10:45, nė portėn numėr pesė te Dheu i Bardhė i ėshtė ndaluar hyrja delegacionit, i cili vinte nga Serbia. Nė qoftė se kemi tė bėjmė me ndonjė vizitė tė delegacioneve zyrtare, atėherė duhet qė tė njoftohen ministritė pėrkatėse, pėrkatėsisht Ministria e Punėve tė Jashtme, pastaj Ministria e Punėve tė Brendshme dhe Ministria e Punėve tė Brendshme njofton policinė”, u shpreh Beka.
Pėrfaqėsues tė Ministrisė sė Punėve tė Brendshme nė Kosovė thonė se delegacioni zyrtar serb qė tentoi tė vizitojė Kosovėn i kishte kėrkuar Zyrės sė Kombeve tė Bashkuara nė Beograd lejen pėr realizimin e vizitės.
Kėshilltari i ministrit tė Punėve tė Brendshme, Fisnik Rexhepi, vlerėson se pėrfaqėsuesit e shtetit serb nuk do tė mund tė injorojnė Qeverinė e Kosovės, duke vazhduar sipas, siē e quan ai, avazit tė vjetėr.
“Nė delegacion kanė qenė disa parlamentarė serbė tė Parlamentit tė Serbisė, pėrkatėsisht tė njė komisioni parlamentar atje. Si dhe herėve tė kaluara, delegacionet zyrtare tė shtetit serb kanė vazhduar me avazin e vjetėr, kanė injoruar realitetin e ri tė krijuar nė vend, nuk kanė komunikuar me institucionet legjitime tė Republikės sė Kosovės, por pėr vizita tė tilla vetėm kanė njoftuar Zyrėn e Kombeve tė Bashkuara nė Beograd”, tha Rexhepi.
Zyrtarė tė kėtij komisioni, ndėrkohė, kanė deklaruar se mbledhja e komisionit parlamentar e paraparė tė zhvillohet sot, ėshtė shtyrė pėr njė afat tė pacaktuar kohor.
Njėri nga udhėheqėsit e komisionit, Lubomir Kragoviq, ka thėnė se do tė insistojė qė sa mė shumė mbledhje tė kėtilla tė mbahen nė Kosovė, nė pėrputhje me, siē ka thėnė, vendimet e kėtij komisioni.
Mirėpo, kėshilltari nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme nė Kosovė, Rexhepi, thekson se pėrfaqėsuesit e Qeverisė sė Serbisė duhet t’i respektojnė edhe nė tė ardhmen ligjet e Republikės sė Kosovės.
“Ne do tė vazhdojmė tė respektojmė ligjin, i cili shumė qartė pėrcakton procedurat se si duhet tė sillen delegacionet e huaja nė rast se vizitojnė Kosovėn. Nuk dua tė paragjykoj, por delegacionet qė i injorojnė dhe nuk i respektojnė kėto procedura, nuk do tė lejohen tė hyjnė zyrtarisht nė territorin e Kosovės, ndėrsa privatisht atė mund ta bėjė ēdokush”, konsideroi Rexhepi.
Zyrtarėt e Qeverisė sė Kosovės, kohė mė parė, i kishin ndaluar hyrjen nė Kosovė dhe ministrit serb pėr Kosovėn, Goran Bogdanoviq, duke u zotuar se nuk do tė lejojnė zhvillimin e vizitave tė zyrtarėve serbė, e tė cilat, siē thuhej, kanė pėr qėllim tensionimin e situatės dhe dėrgimin e mesazheve politike te banorėt serbė nė Kosovė.ishalla nuk ju shkon mendja atyre delegatve shkie me ardh knej nga pikat kufitare 1 edhe 31 se deri nė suhadoll nuk mundet kush me i prit ,bile BAJRAM REXHEPIN per veshi e marrin deri te ura e ibrit e qesin knej kah jugu

Pupi
17-03-09, 21:49
ishalla nuk ju shkon mendja atyre delegatve shkie me ardh knej nga pikat kufitare 1 edhe 31 se deri nė suhadoll nuk mundet kush me i prit ,bile BAJRAM REXHEPIN per veshi e marrin deri te ura e ibrit e qesin knej kah jugu

ishalla ?

Po jo mor shpirt, shkiet nuk bėjnė gjė tjetėr veqse mendojn si tu shkoj mendja e mė sė keqi kur ėshtė Kosova nė pyetje.

Por jo, si duket ksaj radhe dikush vėrtet ka filluar ti ruaj kufijt e Kosovės.

P.s Guri M

Kosova, instuticionet e Kosovės, ushtria e Kosovės, policia e Kosovės e tė gjitha ēfar kan tė bėjnė me Shtetėsin e njė vendi, NUK JANĖ PDK E AS HASHIM THAĒA. tregoju edhe tjerve nėse ka ende tė tillė qė se dijnė !

Uragani_99
18-03-09, 13:55
ishalla nuk ju shkon mendja atyre delegatve shkie me ardh knej nga pikat kufitare 1 edhe 31 se deri nė suhadoll nuk mundet kush me i prit ,bile BAJRAM REXHEPIN per veshi e marrin deri te ura e ibrit e qesin knej kah jugu

Nuk kam c'far t'i shtoj ketij komenti te z.Guri i madh,vetem et pershendes

Fshatari
19-03-09, 14:41
Zyrtari serb ndalohet tė hyjė nė Kosovė
19.03.2009
Zėdhėnėsi i Qeeverisė sė Kosovės, Memli Krasniqi ka deklaruar se nė Kosovė mund tė hyjnė qytetarėt e shteteve tjera, por hyrja nuk do t'u lejohet zyrtarėve, tė cilėt nuk kanė marrė leje nga institucionet e Kosovės.
"Qytetarėt e shteteve tjera mund tė hyjnė nė Kosovė pa kurrfarė problemi dhe procedure shtesė, por ata qė nė Kosovė duan tė vijnė nė cilėsinė e zyrtarėve tė tė shteteve tjera duhet t'i pėrmbahen procedurės dhe parpaprakisht tė kėrkojnė pėlqimin e institucioneve tė Kosovės", ka thėnė Krasniqi.
Sot, ndihmės ministri pėr Kosovėn nė qeverinė e Serbisė, Bojan Angjelkoviq tha se policia e Kosovės e ka penguar atė dhe njė delegacion nga Beogradi qė tė hyjė nė Kosovė.
Krasniqi ka thėnė se procedura pėr hyrjen ėshtė zbatuar edhe nė rastin e Angjelkoviqit, dhe se "kėshtu do tė veprohet gjithmonė ndaj tė gjithė zyrtarėve tė Qeverisė sė Serbisė, por edhe tė shteteve tjera".

__________________________________________________ __
Ky si duket kish tentue qatje kah pika 1 e pastaj pika 31 po pa sukses.
Dy here ja paskane tregue dhamte e dy here ia paskan pergjak hunt ketij fare banditi, rrugaē i piste.

Guri i madh
19-03-09, 18:11
ishalla ?

Po jo mor shpirt, shkiet nuk bėjnė gjė tjetėr veqse mendojn si tu shkoj mendja e mė sė keqi kur ėshtė Kosova nė pyetje.

Por jo, si duket ksaj radhe dikush vėrtet ka filluar ti ruaj kufijt e Kosovės.

P.s Guri M

Kosova, instuticionet e Kosovės, ushtria e Kosovės, policia e Kosovės e tė gjitha ēfar kan tė bėjnė me Shtetėsin e njė vendi, NUK JANĖ PDK E AS HASHIM THAĒA. tregoju edhe tjerve nėse ka ende tė tillė qė se dijnė !

fatkeqsisht nuk shkun as 3 dit erdhen shkiet deri te ura e ibrit ooo pup komita

Llapjani_HH
19-03-09, 19:49
Zyrtari serb ndalohet tė hyjė nė Kosovė
19.03.2009
Zėdhėnėsi i Qeeverisė sė Kosovės, Memli Krasniqi ka deklaruar se nė Kosovė mund tė hyjnė qytetarėt e shteteve tjera, por hyrja nuk do t'u lejohet zyrtarėve, tė cilėt nuk kanė marrė leje nga institucionet e Kosovės.
"Qytetarėt e shteteve tjera mund tė hyjnė nė Kosovė pa kurrfarė problemi dhe procedure shtesė, por ata qė nė Kosovė duan tė vijnė nė cilėsinė e zyrtarėve tė tė shteteve tjera duhet t'i pėrmbahen procedurės dhe parpaprakisht tė kėrkojnė pėlqimin e institucioneve tė Kosovės", ka thėnė Krasniqi.
Sot, ndihmės ministri pėr Kosovėn nė qeverinė e Serbisė, Bojan Angjelkoviq tha se policia e Kosovės e ka penguar atė dhe njė delegacion nga Beogradi qė tė hyjė nė Kosovė.
Krasniqi ka thėnė se procedura pėr hyrjen ėshtė zbatuar edhe nė rastin e Angjelkoviqit, dhe se "kėshtu do tė veprohet gjithmonė ndaj tė gjithė zyrtarėve tė Qeverisė sė Serbisė, por edhe tė shteteve tjera".

__________________________________________________ __
Ky si duket kish tentue qatje kah pika 1 e pastaj pika 31 po pa sukses.
Dy here ja paskane tregue dhamte e dy here ia paskan pergjak hunt ketij fare banditi, rrugaē i piste.
Ja qyty paska rrejt asi m'falni paska gėnjye deshta me thanė ky Memlia, se ata shkiet ishin hi n'Kosovė bile deri te ura e Ibrit ishin ardh.

Apo mos e ka nda qeveria tinzaj Kosovėn e nuk po kallxojn, e qata ka than Memlia se s'do ti lam me hy n'Kosovė pa marrė leje?????

Fshatari pėr ty nuk ėshtė Kosovė ajo pjesa matan urės sė Ibrit a?

Fshatari
19-03-09, 19:53
Ja qyty paska rrejt asi m'falni paska gėnjye deshta me thanė ky Memlia, se ata shkiet ishin hi n'Kosovė bile deri te ura e Ibrit ishin ardh.

Apo mos e ka nda qeveria tinzaj Kosovėn e nuk po kallxojn, e qata ka than Memlia se s'do ti lam me hy n'Kosovė pa marrė leje?????

Fshatari pėr ty nuk ėshtė Kosovė ajo pjesa matan urės sė Ibrit a?
Jo per mue eshte shtet i Kosoves i gjithe territori i Kosoves. Ti munesh me kontribue e me shkue pertej ures se Ibrit qe po e dashke aq shume Kosoven!

Guri i madh
19-03-09, 21:37
Ja qyty paska rrejt asi m'falni paska gėnjye deshta me thanė ky Memlia, se ata shkiet ishin hi n'Kosovė bile deri te ura e Ibrit ishin ardh.

Apo mos e ka nda qeveria tinzaj Kosovėn e nuk po kallxojn, e qata ka than Memlia se s'do ti lam me hy n'Kosovė pa marrė leje?????

Fshatari pėr ty nuk ėshtė Kosovė ajo pjesa matan urės sė Ibrit a?

pse kur ka tregue diqka drejt ky klyshi i rrencit ma te madh tė gjitha kohnave ani kan e ka BAB po ky vrapon kshtu si dhelpra pas atyre tė dashitpo shkavi deri te huduti i kosoves qe e ka marue thaqi te ura e ibrit

Llapjani_HH
20-03-09, 18:45
Jo per mue eshte shtet i Kosoves i gjithe territori i Kosoves. Ti munesh me kontribue e me shkue pertej ures se Ibrit qe po e dashke aq shume Kosoven!

Aha, dmth.veq kush e don Kosovėn po u dashka me shkue anej urės sė Ibrit a?

Llapjani_HH
20-03-09, 18:48
pse kur ka tregue diqka drejt ky klyshi i rrencit ma te madh tė gjitha kohnave ani kan e ka BAB po ky vrapon kshtu si dhelpra pas atyre tė dashitpo shkavi deri te huduti i kosoves qe e ka marue thaqi te ura e ibrit

O Guri, a ban vaki i ka que tadiqi me ja que naj selam Thaqit, pėr mej kallxue ku dojn me u takue e duart mej shtrėngue :biggrin::biggrin:

Guri i madh
20-03-09, 19:26
O Guri, a ban vaki i ka que tadiqi me ja que naj selam Thaqit, pėr mej kallxue ku dojn me u takue e duart mej shtrėngue :biggrin::biggrin:


po ky thaqi po thot se serrbia e burgos ku e nxen rrena jan ato nuk kan arsye me burgos ,po kto jan politika te serrbis qe ne me e fitue besimin te thaqi


neser nese hjeket nga politika edhe jet qytetar i thjesh ka me shkue nė qender tė beogradit bile edhe me pie kafe ku te don e askush nuk ka me e ndalue me ja kerkue leternjoftimin ,po mendoj nga policia ,e naj budall shka qe e ka marr seriozisht ket propogand tė UDBes mundet me e bae naj mosmarrveshje me thaqin deri sa te vijn organet e rendit

MemphiSx
21-03-09, 14:25
Jo per mue eshte shtet i Kosoves i gjithe territori i Kosoves. Ti munesh me kontribue e me shkue pertej ures se Ibrit qe po e dashke aq shume Kosoven!


Problemi eshte se pse nuk eshte percjell deri jasht kufijve te Kosoves,por e kan qit veq deri te Ura??

Kjo po i bjen se kjo pjes spo i perket Kosoves,tek qe del nje zedhenes e thot se ska marr leje tek institucionet e Kosoves,e per me hy ne Mitrovic spaska nevoj per leje???!??!?!?!??!!?

shfletuesi_
21-03-09, 14:41
Problemi eshte se pse nuk eshte percjell deri jasht kufijve te Kosoves,por e kan qit veq deri te Ura??

Kjo po i bjen se kjo pjes spo i perket Kosoves,tek qe del nje zedhenes e thot se ska marr leje tek institucionet e Kosoves,e per me hy ne Mitrovic spaska nevoj per leje???!??!?!?!??!!?

Pasi qe Qeveria nuk po ka guxim me dal matan ures e mi ndalue....A po vjen Une Ti shkojna bashk i ndalojme ..... !!! ??? :smile:

MemphiSx
21-03-09, 14:48
Pasi qe Qeveria nuk po ka guxim me dal matan ures e mi ndalue....A po vjen Une Ti shkojna bashk i ndalojme ..... !!! ??? :smile:


Kur ti,te je i gatshem,per mu ska problem!!!

shfletuesi_
21-03-09, 14:59
Kur ti,te je i gatshem,per mu ska problem!!!

Une veq shok po pres jo vetem me ja tregu dhembet serbis por edhe grushtat...!!! :smile: :smile:

Llapjani_HH
21-03-09, 19:32
Shfletuesi edhe MemphiSx, si qytetar me shkue e me u shėtit muni me shkue.

Veq amani u koft mos shkepni grushta, se jo qė po m'dhimen ata, po ju shtin qeveria n'burg edhe ju shpall terrorista se po i sulmoni shkiet:biggrin::biggrin:

Edhe tani Zoti e dit mas naj incidenti kur munet Hashimi me tadiqin mu takue e duart mej shtrėngue:biggrin::biggrin:

Fshatari
23-03-09, 13:39
Kthehen pėr here tė tretė


Nga Faton Ismajli mė 23.03.2009 nė ora 13:03

(Update) Nė mes tė ditės sė sotme, zyrtarėt serbė nuk u lejuan tė hyjnė nė Kosovė. Pasi janė legjitimuar nga Policia kosovare dhe ėshtė vėrtetuar se zyrtarėt serbė nuk kanė kėrkuar leje pėr tė hyrė nė Kosovė, ata janė kthyer mbrapsht.

Me kėtė rast, Policia e Kosovės ua ka shkruar nga njė “hajmali” zyrtarėve serbė, nė tė cilėn u janė dhėnė arsyet e ndalesės.

Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės, Arebėr Beka tha pėr Express se zyrtarėt serbė nuk u lejuan tė hyjnė nė vendin tonė ngase nuk ishin tė pajisur me leje nga Ministria e Punėve tė Brendshme.

“Nė ora 12 e 15 minuta zyrtarėt kanė mbėrritur nė kufi me Kosovės, por nuk u lejuan tė hyjnė nė shtetin tonė sepse nuk kishin leje pėrkatėse”, njoftoi Zėdhėnėsi Beka.


Nuk lejohen tė hyjnė nė Kosovė?

Policia e Kosovės ėshtė e vendosur tė mos i lejojė zyrtarėt serbė ta vizitojnė vendin tonė, pa marrė leje pėrkatėse. Delegacioni serbė, i prirė nga Kryetari i Beogradit, Dragan Gjilas dhe kėshilltari i presidentit serb, Mlagjan Gjorgjeviq nuk do tė lejohen tė hyjnė nė Kosovė, ka bėrė tė ditur Policia.

“Nuk do tė lejohen tė hyjnė nė Kosovė sepse nuk kanė marrė leje nga autoritetet pėrkatėse”, tha Zėdhėnėsi i Policisė, Arbėr Beka.

Njė ditė mė herėt ėshtė njoftuar se zyrtarėt serbė do tė vizitojnė qytetin e Kamenicės, pėrkatėsisht vendin ku ėshtė djegur njė shtėpi shėndeti si dhe do tė kenė takime me pėrfaqėsues tė strukturave paralele.

Nė njoftim thuhet se kjo vizitė ėshtė nė vazhdėn e ndihmave humanitare qė shteti serb jep pėr serbėt e Kosovės.

Nėse nuk lejohen edhe kėsaj herė zyrtarėt serbė tė hyjnė nė Kosovė, do tė shėnihet hera e tretė qė zyrtarėt serbė ndalohen tė shkelin tokėn e Kosovės.

Ndalimi i parė i ishte bėrė pikėrisht Ministrit pėr Kosovėn, Goran Bogdanovic, muajin shkurt.

Kurse ndalimi i dytė u ėshtė bėrė shtatė deputetė tė Parlamentit tė Serbisė tė cilėt ishin nisur para disa ditėsh pėr nė Ranillug tė Gjilanit.

Pėrfaqėsuesit e Serbisė nuk pranojnė tė pyesin institucionet kosovare.

Nė tė kaluarėn zyrtarėt serbė, tė cilėt kanė qenė tė interesuar pėr tė vizituar Kosovėn, i kanė dėrguar njoftime UNMIK’ut. Ky mision pastaj shpesh edhe u ka siguruar pėrcjelljen e nevojshme policore.

Prej datės 9 dhjetor kur UNMIK’u nuk ka mė policė aktivė nė Kosovė, ky mision vetėm u pėrcjell kėrkesat EULEX’it respektivisht Ministrisė sė Brendshme tė Kosovės.

Ministri i Brendshėm Zenun Pajaziti ditė mė parė u ka bėrė thirrje zyrtarėve serbė qė tė respektojnė procedurat ligjore nėse dėshirojnė tė vizitojnė Kosovėn.

“Kėto grupe duhet tė kuptojnė se nuk ėshtė Zyra e UNMIK’ut nė Beograd mekanizėm adekuat ku ata duhet tė drejtohen, por organet kompetente tė Kosovės”, ka thėnė Ministri Pajaziti, pėr Express.
__________________________________________________ _____

Kjo policia e Kamenices po e rrespekton rreptesisht Kushtetuten e shtetit te pavarur, te fuqishem e sovran tė Kosovės.
I ftoj mitrovicasit te vine ne vizite atje ne komunen time e u tregojme se ēka duhet me iu ba shkavellave.

Fshatari
27-05-09, 11:18
Bogdanoviq i padėshirueshėm nė Kosovė
Me arsyetim se janė tė padėshirueshėm nė Kosovė, pėrfaqėsuesit e pushtetit nė Prishtinė, me ndėrmjetėsim tė EULEX-it, ia kanė ndaluar tė ashtuquajturit ministėr pėr Kosovėn nė Qeverinė e Serbisė, Goran Bogdanoviq dhe kėshilltarit tė presidentit tė Serbisė, Mllagjan Gjorgjeviq, tė realizojnė vizitėn e planifikuar nė vendin tonė.
Nė pėrgjigjen qė ka marrė nga EULEX-i Ministria pėr Kosovėn e Qeverisė serbe, Bogdanoviq dhe Gjorgjeviq trajtohen si persona tė padėshirueshėm dhe pėr kėtė shkak u ndalohet hyrja nė Kosovė, bėn tė ditur gazeta “Veēernji Novosti”.
Duke konstatuar se ky veprim i pushtetit kosovar dhe EULEX-it paraqet shkelje tė tė drejtave tė njeriut, Bogdanoviq ka thėnė se do t’i drejtohet shefit tė diplomacisė evropiane, Javier Solana, si dhe sekretarit tė pėrgjithshėm tė OKB-sė, Ban Ki-moon. /Telegrafi/
______________________________________
27 maj 2009
___________________________________________
"Ne i dim me emer e mbiemer kush jane banditet serb ne veri te Mitrovices", pati deklaruar departamenti i shtetit disa dite para vizites se z.Biden nė viziten zyrtare ne shtetin me te fuqishem te ballkanit, Kosove.
Diēka te ngjashme kemi lexue lidhur me qendrimin e autoriteteve te Kosoves : asnje vizite ilegale nuk do te tolerohet; ēdo person qe thyen kete rregull do te arrestohet(fjala asht per keto paēavurat serbe, natyrisht.