PDA

View Full Version : Maqedonia


ritta
09-10-08, 20:55
Parlamenti i Maqedonisė njohu pavarėsinė e Kosovės

Parlamenti i Maqedonisė votoi rezolutėn pėr njohjen e pavarėsisė sė Republikės sė Kosovės dhe ngritjen e marrėdhėnieve diplomatike me kėtė shtet tė ri fqinj.Nga 111 deputetė tė pranishėm, 85 deputetė tė VMRO-DPMNE-sė, BDI, PDSH-sė dhe DR-sė votuan pro rezolutės, 1 deputetė kundėr dhe 16 kanė abstenuar.
Rezoluta pėr Kosovėn do t`i dorėzohet Qeverisė, e cila menjėherė pritet tė sjellė vendimin pėrfundimtar tė njohjes sė Kosovės, njofton agjencia INA.

Miratimit tė saj i parapriu njė debat i ashpėr midis pozitės dhe opozitės.telegrafi.com

Dilaver
09-10-08, 21:37
Thank you very much USA

Ledri_PR
09-10-08, 22:07
Krejt keto gjera jane perpjekje shekullore e Shqiptareve dhe luftrat qe i bene per keto dite mirpo me ndihme e miqve te mdhenje si USA UK D,F,CH,B,H, ..................etj etj tash edhe MAqedonia dhe Mali i ZI .

THank You friendes

Honesty^uk.
09-10-08, 22:21
RRNOFT DYSHJA SHEKULLORE
ANGLO - AMERIKANE
E MBIZOTERIMIT DHE DIKTATIT TE NJEREZIMIT

Anthrax
09-10-08, 23:32
Fenkju... Makedon (Y)

Virti
10-10-08, 00:40
flm USA!
flm Shqiptarėve ne Maqedoni! :smile:

lazdrani
10-10-08, 01:22
Une falenderoje Ameriken dhe Shqiptaret ne Maqedoni.

mentor*
10-10-08, 10:09
Falenderoj Maqedonin

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f8/Flag_of_Macedonia.svg/200px-Flag_of_Macedonia.svg.png (http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Bild:Flag_of_Macedonia.svg&filetimestamp=20080212201236)

lirik
10-10-08, 11:53
Gjithqka po shkon mirė sikur tė mund te ndikonin miqtė e tanė PERENDIMORė
ne kroacinė qė ajo te na i heq vizat
PER TE GJITH SHQIPTART DHE NE SHPETUAM SI KOMB KALOJM SA HE R TE DUAM NE ATDHEUN TON LIRISHT DHE KSHTU MUND TI KONTRIBOJM KOSOVES E SHQIPERIS ME LIDHJE DHE KONTAKTE TE SHPESHTA E ME BASHKPUNIME
EUROPA DUHET TE JA IMPONOJ KROACIS HEQJEN E VIZAVE PER SHQIPTAR
QE KALOJN NEPER KROACI
DERI KTU KA ARDH MIR PUNA TASH FATI KA FILLU ME JU BUZQESH SHQIPTARVE
NA DUHET EDHE HYRJA NE FONDIN MONETAR NE BANKEN BOTRORE NE ORGANIZATEN E TREGTIS BOTRORE SI DHE LEHTESIRA PER KREDI TE GJITH SHQIPTARVE TE SHUMVUAJTUR TE KOSVES SEPSE ESHT POPULLI QE VUAJTI MA SE TEPERMI NE BOTė PIKRISHT KOSOVA
E SECILI BANOR I SAJ ME PERJASHTIM TE ATYRE QE KAN SPIUNUAR PER SHKJAUN SECILI MERITON NJI KREDI AFATGJAT PER BIZNES
MAQEDONI NJOHU SHTETIN E KOSOVES EDHE NJI GODITJE SERBISė TASH DUHET TA NJOH
EDHE NJI PJES TJETER E SHTETEVE DHE U KRY KY MUHABET
NE NUK NA DUHET BASHKPUNIMI AS ME RUSI AS ME SERBI
FARE NUK NA DUHET NJOHJA E KTYRE SHTETEVE AS NE NUK I NJOHIM ATO SHTETE
PASAPORTA SHQIPTARE EKOSOVES PA VIZė NE GJITH BOTEN KJO DUHET TE JET TASH LUFTA KRYESORE
E MANDEJ VIJN TJERAT DHE DAL NGA DAL PO NA BUZQESH FATI NE SHQIPTARVE

Murgesha
10-10-08, 11:56
E po ishte koha qė tė na pranonin.

Tė falemnderit Maqedoni qė miratove pranimin e tė rujt Zoti Amerikė qė i detyrove pėr kėtė pranim. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Angel_
10-10-08, 14:07
Une falenderoje Ameriken dhe Shqiptaret ne Maqedoni.Flm Lazdran...u dasht ma heret me ba ket veprim po pritshim momentin ma te pershtatshem edhe siq po shihet e realizum pikerisht kur serbia mendonte se do ta kthente pas diqka te pakthyeshme.............Me respekt Angel_

SANTANA-29
10-10-08, 14:27
FLM,,,TETOVA SHKUPI,,,,.............-------

Keneri
10-10-08, 14:35
Flm Anglo-amerik Per Te Gjitha.

Dardan Kastrati
10-10-08, 16:58
Nje falenderim te veqante shkon per te gjithe Shqiptaret ne trojet e Ilirides ...Per te gjitha qe kane dhene per Kosoven ,ndersa falenderimi tjeter shkon per USA -- UK qe ja treguan dhembet maqedoneve ...

vjeshta
10-10-08, 17:12
Flm per njohjen prej zorit ..!

Mademoiselle
10-10-08, 22:07
Faleminderit de :p

cati_
10-10-08, 23:26
Danke Maqedonia

deti_om :-)
11-10-08, 08:45
Falemnderit Maqedoni :)

Gjumashja
11-10-08, 11:33
thnx.... :biggrin: ...

Tomori
11-10-08, 13:18
I R J Maqedonise e ka pas detyrimishte te pranoj KOsoven Dardane..prandaj ju lutem mos falemderoni ket shtet pa emer te ashtuquajtur Ish repbublika Jugosllave e Maqedonse..

selvija
11-10-08, 13:22
Flm Mali Zi ,,dhe Maqedonia,,se shpejt do vizitojm ohrin per mirnjohje..:wink:

ku jeni muslimanntttttttttttttt......Hagjallar......?????? ?????

gjini
11-10-08, 15:09
Flm Mali Zi ,,dhe Maqedonia,,se shpejt do vizitojm ohrin per mirnjohje..:wink:

ku jeni muslimanntttttttttttttt......Hagjallar......?????? ?????


Selvije, ruju se tash kan me te terhek verejtjen se po i shan dhe ofendon vellazerit ton musliman nga malajzija e sudani deri na gabelistan te arrabcve. se lendohen leht keta hogjallaret e forumit......!!!!

faruk_01
22-10-08, 22:09
u bene tok BDI dhe PDSH dhe me ndihmen e Amerikes u njoh Kosova si shtet i pavarur dhe sovra, jemi krenar ne te gjithe shqiptaret e Maqedonise per aktin e tille, pak te vonuar por fundja ndodhi

Skyfter
22-10-08, 22:57
........
....
.....................


God Bless United States Of America!