PDA

View Full Version : Atdhetari qė ka vendosur ta shkrijė gjithēka pėr Kosovėn


Pupi
14-05-09, 20:20
Kush ėshtė ky burrė qė ka nisur boten ta "shėtis", kam pėrshtypjen qė shumė i ngutet diēka (frigė nė mos po vdes, apo ? !).

Behxhet Pacolli ka vendosur ta kryej obligimin e vetė deri nė pik tė fundit, pėrveq qė po lobon me tė madhe pėr njohjen e vendit tonė, ai edhe e ka shkrir krejt ēka pati pėr Kosovėn.
Gazetat e huaja po thonė fjalė tyrlifare (tė ndryshme), nė fakt po tė jetė ashtu si ato po thonė, lum Kosova qė paska aso burra qė e shkriakan tė tėrė kapitalin pėr vendin e tyre.


AKR-ja thotė se El Salvadori do ta njohė Kosovėn mė 1 qershor

Kryetari i Aleancės Kosova e Re, Behxhet Pacolli, po vazhdon lobimin nėpėr vende tė ndryshme tė botės, tė cilin e cilėson pėrpjekje pėr sigurimin e njohjeve tė reja pėr Kosovėn. Aktualisht ai po qėndron nė vende tė jugut tė Afrikės - Lesotho, Kenia, Mauritius, Madagaskar dhe Ujdhesat Komore. Ndėrkohė, nė Prishtinė zėdhėnėsi Arbėr Geci, tha se kryetari i AKR-sė tani mė ka marrė premtime nga mbreti i Jordanisė qė nė koordinim me Egjiptin tė njohin shtetin e Kosovės.


Pėr mė shumė:http://www.rtklive.com/?newsId=35783

Makresh
14-05-09, 22:34
Pacolli nuk osht njeri i keq, po e ka nje te keqe ! > Mungesa e tij ne vitet '99 !!

Gjumashja
18-05-09, 14:47
Oo sa i perket lobimit rrofte USA... sa per kete askush nuk te kish njoft...

Guri i madh
18-05-09, 16:33
Kush ėshtė ky burrė qė ka nisur boten ta "shėtis", kam pėrshtypjen qė shumė i ngutet diēka (frigė nė mos po vdes, apo ? !).

Behxhet Pacolli ka vendosur ta kryej obligimin e vetė deri nė pik tė fundit, pėrveq qė po lobon me tė madhe pėr njohjen e vendit tonė, ai edhe e ka shkrir krejt ēka pati pėr Kosovėn.
Gazetat e huaja po thonė fjalė tyrlifare (tė ndryshme), nė fakt po tė jetė ashtu si ato po thonė, lum Kosova qė paska aso burra qė e shkriakan tė tėrė kapitalin pėr vendin e tyre.Pėr mė shumė:http://www.rtklive.com/?newsId=35783
PUP


kam menduar me e hap nji tem te till po me kto fjal qe ti i ke shkrue


kur te gjith politikanet tan po e plaqkitin popullin ma te varfur te evropes behgjeti po i jap kti populli ,kti shteti ato pare qe i ka fitue me biznesin e tij ne shtetet e evropes e te botes


kosova ka edhe shum milonera tjer po kta popullit nuk po i dhan po veq po kasiratin nga populli

GURI SYLAJ
18-05-09, 18:57
Pacolli nuk osht njeri i keq, po e ka nje te keqe ! > Mungesa e tij ne vitet '99 !!

Jo ,ai nuk ka mungu as ne ate kohe por atehere e ka bajt posten e Jelcinit per ne Kosove !???

jadore
18-05-09, 19:06
Oo sa i perket lobimit rrofte USA... sa per kete askush nuk te kish njoft...

kete se luan as topi ,
(e moj u zgjove ti me ne fund..!)

Guri i madh
18-05-09, 19:13
kete se luan as topi ,
(e moj u zgjove ti me ne fund..!)po tybe JADOR ket vul e ke dhan nė flet te GABUAR se USA po edhe ulliam vokeri po hargjimet jan te BEHGJET PACOLLIT se kto lobime po i ban me avionin e tij privat e hasha pare nuk i jap as ahmet shala


e gjeje nji politikan qe i ka dhan te pakten 1000 € per shoqaten nen tereza apo ka ndihmue dikend nė perjashtim te pacollitmos harro kosova i ka te gjith politikanat MILONERA pa u djersitur ose pa pas naj biznis te regjistruar jash KOSOVE

Dani11
18-05-09, 19:13
Pacolli eshte biznismen i sukseseshem, ndersa ne politik nuk eshte afte, sido qe te jete mendoi qe pacolli do te munde te ndihmonte ne ekonomin e Kosoves, me shprese qe nuk mundohet me i marr krejt tenderat per vete.
Shume normal duhet te respektohet ky njeri, edhe keto lobime qe po i bane jane te mireseardhura per ne, dhe duhet ta falenderoim.

jadore
18-05-09, 19:20
po tybe JADOR ket vul e ke dhan nė flet te GABUAR se USA po edhe ulliam vokeri po hargjimet jan te BEHGJET PACOLLIT se kto lobime po i ban me avionin e tij privat e hasha pare nuk i jap as ahmet shala


e gjeje nji politikan qe i ka dhan te pakten 1000 € per shoqaten nen tereza apo ka ndihmue dikend nė perjashtim te pacollitmos harro kosova i ka te gjith politikanat MILONERA pa u djersitur ose pa pas naj biznis te regjistruar jash KOSOVE
Guri bre ,
dallim shume i madhe ,
mendon qe politika Amerikane ne sferen globale ka mbet per paret e Pacollit-a..!!
le Gur se sa per mendimin tim , kurgjo nuk kish pas qene intervenimi i saj per perfundim lufte ne Kosove sa po i falenderohem tash per punen qe po bene per njohjen tone .
(se thene mes nesh , sa per ne , kush ishim e cfare ishim ne,sot e 700vjet do teishim aty ku ishim ..)

Guri i madh
18-05-09, 19:23
Pacolli eshte biznismen i sukseseshem, ndersa ne politik nuk eshte afte, sido qe te jete mendoi qe pacolli do te munde te ndihmonte ne ekonomin e Kosoves, me shprese qe nuk mundohet me i marr krejt tenderat per vete.
Shume normal duhet te respektohet ky njeri, edhe keto lobime qe po i bane jane te mireseardhura per ne, dhe duhet ta falenderoim.
ooo dan ne politik 30 kshilltar profesora te univerzitetit bile edhe kembet ti pastrojn e ujt nga aj legen e pijn


pse qka ka hasha nji gjysem analfabet krejt profesor doktorrat i ka KSHOILLTAR e shkrimtar siq esht MILAZIM KRASNIQI e per nji vit e gjysem i ka nja 20 skandale te mdhaja ne qeveri


po vallahi qishtu edhe ZIZA E QUBRELIT qeveris me heten e kovaqices

krijuesiii
18-05-09, 20:17
Guri bre ,
dallim shume i madhe ,
mendon qe politika Amerikane ne sferen globale ka mbet per paret e Pacollit-a..!!
le Gur se sa per mendimin tim , kurgjo nuk kish pas qene intervenimi i saj per perfundim lufte ne Kosove sa po i falenderohem tash per punen qe po bene per njohjen tone .
(se thene mes nesh , sa per ne , kush ishim e cfare ishim ne,sot e 700vjet do teishim aty ku ishim ..)


...E gjakoves edhe me kane kaq e ceket ne politike veq Subhan-Allah, Amerika krejte cka ka bere per Shqipetare e ka bere me paret e Pacollit dhe shume e shume Pacollave tjere qe jane biznismen dhe Lobi yne i famshem ne Amerik se sa per Amerikane skishin dite ku eshte Kosova e as qe ekziston kund nje popull Shqipetare, por cdo bombe e Amerikes qe eshte ra mbi serbi dhe kosove eshte paguar trefishe me parat e Shqipetarev e mjera ti e disa si ti qe jane ne agonin e peralles se perjetshme...


...Behxhet Pacolli eshte nje Puntore, Atdhetare, Nje Bire Hallalle i Kosoves dhe i Shqiperis ai ka bere shume dhe po bene shume per Kosoven, Allahu e shperblefte ne boten e perjetesis...

...Eshte njeri fjale pak e pune e vepra shume, i till duhet te jete ne te vertet Shqipetari...


tungiii

Guri i madh
18-05-09, 20:29
Guri bre ,
dallim shume i madhe ,
mendon qe politika Amerikane ne sferen globale ka mbet per paret e Pacollit-a..!!
le Gur se sa per mendimin tim , kurgjo nuk kish pas qene intervenimi i saj per perfundim lufte ne Kosove sa po i falenderohem tash per punen qe po bene per njohjen tone .
(se thene mes nesh , sa per ne , kush ishim e cfare ishim ne,sot e 700vjet do teishim aty ku ishim ..)
jadornuk e die a eke pae emisonin pa rrotulla


ktu te elsalvadori nuk ka NDERHY qeveria e amerikes


po BEHXHET PACOLLI me avionin e tij privat e ka marr me vete edhe ulliam vokerin se edhe ne elsalvador kish pas ndermjetsue per status e pavarasi ETJ , ulliam vokeri ka shum merita ,e ne mosh bukur te thyer po vrapon me lobue per kosoven


veq mos mendo se edhe te lobimi ne disa shtete shkon puna sikur tek ne ne kosov ,kur shkojna ne nga diaspora me e nxjerr naj dokument PASAPORT


e mos te flasim sa i kushton garazhimi i avionit sa kerozin hargjon e shum e shum te tjera


po sido qoft BEHGJETI e meriton respektin nga populli i kosoves ,sa e sa her e kam cek ne kena shum milonera ,mos te harrojna se edhe SELATIN NOVOSELLA pas lufte esht ber miloner ,me ja ndegjue fjalt ne te gjith jena jena shkie veq aI ESHT SHQIPTAR ME ADEM DEMAQIN po per popull as nji cent nuk e ka dhaqn bile edhe TVSH nuk ka pague ne shqiperi po edhe ne kosov nuk e pagun TVSH aq sa fiton pagun nji shum shum te vogel

jadore
18-05-09, 20:38
...E gjakoves edhe me kane kaq e ceket ne politike veq Subhan-Allah, Amerika krejte cka ka bere per Shqipetare e ka bere me paret e Pacollit dhe shume e shume Pacollave tjere qe jane biznismen dhe Lobi yne i famshem ne Amerik se sa per Amerikane skishin dite ku eshte Kosova e as qe ekziston kund nje popull Shqipetare, por cdo bombe e Amerikes qe eshte ra mbi serbi dhe kosove eshte paguar trefishe me parat e Shqipetarev e mjera ti e disa si ti qe jane ne agonin e peralles se perjetshme...


...Behxhet Pacolli eshte nje Puntore, Atdhetare, Nje Bire Hallalle i Kosoves dhe i Shqiperis ai ka bere shume dhe po bene shume per Kosoven, Allahu e shperblefte ne boten e perjetesis...

...Eshte njeri fjale pak e pune e vepra shume, i till duhet te jete ne te vertet Shqipetari...


tungiii
ma bene kabul , krijuesi
sa per Behxhetin ,ati varri vertet tyrbe ju befte ,e shkofte ne xhehnet
(keshtu thone ne Gjakove ) ,
e une si kandidate e pavarur qe prezentoj Gjakoven te them ,
te na rroj lobi qe jep voten (jo qe nuk jep pare per kongresistet amerikan , po nuk jane shume de krahas politikes qe sillen )
pra te na rroj diaspora ne nr atej perter atllantikut , te na rroj pozita gjeostrategjike e Kosoves , te na rroj sa malet nje teritor jo stabil jo i pregatitur politikisht qe i duhet te bekuares Amerik si baze ,e te nesermen edhe si antare por jo me ze te forte sa qe te kete te drejte te vetos me zerin e forte qe do te kishte ,
e te na rrojne shume e shume gjera tjera , e mbi te gjitha vullneti i asaj superfuqije qe vetem Zoti i madheruem i qofshim fal ja ka jap sabrin qe te kete pak rahmet per Ne
p.s.
me te vertet vlen te cmohet kontributi i Pacollit ,eshte per tu admiruar , mekat qe nuk kemi se paku dhe 20 te tjere se kam frig pastaj qe do te imitojme Berlusconin Ne,
e shef Krijuesi , kjo eshte ndjenja e e te qenit te zhgenjyer aq shume na keqperdoren sa qe sot kemi humbur besimin nese tjetri ka dhe vullnet te mire ..!
Ke te fajsojme per kete ..

panta_rhei
18-05-09, 20:49
E qysh ke puna e tenderit pėr renovimin e Pallatit tė shtypit "Rilindja"!?

Pacolli kėrkoi 15 milion euro...
Firma e dytė mbas Pacollit kėrkoi 8 milion euro...

...tenderin e fitoi pacolli.

Plasuese e tenderit ishte qeveria e hashimit...

p.s. shkojshin misionarėt, thonė, ktynehere nėpėr vendet e varfėra tė afrikės, takonin njerėzit tė rraskapitur nga uria, dhe u ofronin me njėrėn dorė biblėn, nė tjetrėn bukėn...

Behxhet misionari tė tillė e mendon edhe suksesin politik... normal qė e hanė njerzia, e njėjta njerėzi kallet mas mentor kurtishit e sefė durės... demek ky ma i fortė se krejt shteti i Kosovės... rrnoft hashimi pėr me dalė n'syret, rrnoft bexheti qė i kryen punėt e shtetit...

Kosova, behxhetin e ka lanė n'opozitė... ky me ēdo kusht mundohet qė hashimi tė mos rrezikohet si kryeministėr i qeverisė nė kohėn kur populli fundoset pėrditė e mė shumė nė varfėri tė skajshme! Ky ėshtė njė tregues mjaft real se sa i han pacollit pėr Kosovėn.

Guri i madh
18-05-09, 20:59
E qysh ke puna e tenderit pėr renovimin e Pallatit tė shtypit "Rilindja"!?

Pacolli kėrkoi 15 milion euro...
Firma e dytė mbas Pacollit kėrkoi 8 milion euro...

...tenderin e fitoi pacolli.

Plasuese e tenderit ishte qeveria e hashimit...

p.s. shkojshin misionarėt, thonė, ktynehere nėpėr vendet e varfėra tė afrikės, takonin njerėzit tė rraskapitur nga uria, dhe u ofronin me njėrėn dorė biblėn, nė tjetrėn bukėn...

Behxhet misionari tė tillė e mendon edhe suksesin politik... normal qė e hanė njerzia, e njėjta njerėzi kallet mas mentor kurtishit e sefė durės... demek ky ma i fortė se krejt shteti i Kosovės... rrnoft hashimi pėr me dalė n'syret, rrnoft bexheti qė i kryen punėt e shtetit...

Kosova, behxhetin e ka lanė n'opozitė... ky me ēdo kusht mundohet qė hashimi tė mos rrezikohet si kryeministėr i qeverisė nė kohėn kur populli fundoset pėrditė e mė shumė nė varfėri tė skajshme! Ky ėshtė njė tregues mjaft real se sa i han pacollit pėr Kosovėn.
po qeveria duhet te pergjigjet ky esht ndertimtar pse nuk po kundeshtoj partit opozitare ,po edhe kta i kan fut vesht nė lesh


ku jan pytjet e delegatve per nji thes drog po ata po heshtin kta po vjedhin ,shpi pa zot esht kosova qeveria kryetart e sindikatave te pa varura i ka ble populli hesht shkjet vin e shkoj kush para nuk ju del ,her i ndalin po kur nuk munden me i ndal kta rrencat arsyetohen se aj shkavi esht qytetar i kosoves e mundet me ardh ne vizit private ,aj ne vizit private po vjen PO TE KRONI I VITAKUT aty ku shkjet i kan nis me i ndertue shpiat ne pronat qe i ka ble qeveria e shkinis prej shqiptarvee delegatet ton heshtin heshtin HESHTNI HESHTNI po heshtja esht pajtim KOSOVA po degradohet nga kjo qeveri

krijuesiii
18-05-09, 21:16
ma bene kabul , krijuesi
sa per Behxhetin ,ati varri vertet tyrbe ju befte ,e shkofte ne xhehnet
(keshtu thone ne Gjakove ) ,
e une si kandidate e pavarur qe prezentoj Gjakoven te them ,
te na rroj lobi qe jep voten (jo qe nuk jep pare per kongresistet amerikan , po nuk jane shume de krahas politikes qe sillen )
pra te na rroj diaspora ne nr atej perter atllantikut , te na rroj pozita gjeostrategjike e Kosoves , te na rroj sa malet nje teritor jo stabil jo i pregatitur politikisht qe i duhet te bekuares Amerik si baze ,e te nesermen edhe si antare por jo me ze te forte sa qe te kete te drejte te vetos me zerin e forte qe do te kishte ,
e te na rrojne shume e shume gjera tjera , e mbi te gjitha vullneti i asaj superfuqije qe vetem Zoti i madheruem i qofshim fal ja ka jap sabrin qe te kete pak rahmet per Ne
p.s.
me te vertet vlen te cmohet kontributi i Pacollit ,eshte per tu admiruar , mekat qe nuk kemi se paku dhe 20 te tjere se kam frig pastaj qe do te imitojme Berlusconin Ne,
e shef Krijuesi , kjo eshte ndjenja e e te qenit te zhgenjyer aq shume na keqperdoren sa qe sot kemi humbur besimin nese tjetri ka dhe vullnet te mire ..!
Ke te fajsojme per kete ..

...Hallall te qofte e nderuar, me beje edhe ti mua hallall, nuk bene te jemi te zhgenjyer se kurr me mire nuk ka qene, e do te behet edhe shum me mire e Ardhmja i takone popullit Vital dhe te devotshem Shqipetare, duhet te besojme me shume ne vehteveten tone se Allahu kur na ka fal, na ka fal edhe rriskun, nafaken, na i ka dhene te gjitha qe te mendojm punojm e veprojme pune e vepra te mire, Duhet njeriu te krenohet ne mase pa e tepruar me ate qe eshte e cfare e ka...

...Bash ata qe kane duruar shkaun edhe e kishin durua hala jo pengojne zhvillimet ne Ks ju pengon nje Univerzitet me shume, nje rruge e ndertuar nje e shume shkolle te ndertuar ne Ks per nje kohe te shkurte, askushe nuk ka shkope magjike per te ndryshuar boten, por ajo nuk ndryshohet ndryshe vetem se me casje e perkushtime te sinqerte dhe pune...

...me te vertet ndoshta per punet qe i bene Pacolli ne Kosove dikush i kishe be me lire edhe per 5 miljon por ata i kishin marre ato 8 miljon edhe se kishin krye punen kurr si Bujar Bukoshi qe beri me pallatin e rinis dhe sporteve qe ende se kishe kry...


tungiii

Pupi
18-05-09, 22:59
E ai ka bėrė benė, qė nuk do tė ndalet sė vepruari pėr Kosovėn:

Njėjtė si nė kėtė Temė po ngjet edhe me Qeverin qė donė me plas nga inati pėr sukseset e Pacollit.

http://www.rtklive.com/?newsId=35938

E unė do tė shtoja (nė kėto orė tė vona sapo u ktheva nga "tereni") Veq pėrpara zotni Pacolli, Atėdheu/Historia nuk ka pėr tė hyr nė hak.

Dani11
19-05-09, 07:09
Valla ju ka hy do ishujve Behxhet Pacolli, me spunta i sosi e hajt, po keshi.....
Ku me e dite edhe sa ishuj e fise na kishin njoft e na kan pranu po vula nuk kishin e do as me shkru nuk po dine, e me dhan gisht si bajat.Prap po keshi...

P.S. Hashimit hiq mir nuk po i vjen po me doket.

Artisti
19-05-09, 20:00
Politika = Qeveria + Pacolli + Lobimi = Ne sy te mediave kunder njera tjetresE kuptoi kush e kuptoi, me shume nuk do te sqaroje.


.

Pupi
19-05-09, 20:13
E qysh ke puna e tenderit pėr renovimin e Pallatit tė shtypit "Rilindja"!?

Pacolli kėrkoi 15 milion euro...
Firma e dytė mbas Pacollit kėrkoi 8 milion euro...

...tenderin e fitoi pacolli.

Plasuese e tenderit ishte qeveria e hashimit...

p.s. shkojshin misionarėt, thonė, ktynehere nėpėr vendet e varfėra tė afrikės, takonin njerėzit tė rraskapitur nga uria, dhe u ofronin me njėrėn dorė biblėn, nė tjetrėn bukėn...

Behxhet misionari tė tillė e mendon edhe suksesin politik... normal qė e hanė njerzia, e njėjta njerėzi kallet mas mentor kurtishit e sefė durės... demek ky ma i fortė se krejt shteti i Kosovės... rrnoft hashimi pėr me dalė n'syret, rrnoft bexheti qė i kryen punėt e shtetit...

Kosova, behxhetin e ka lanė n'opozitė... ky me ēdo kusht mundohet qė hashimi tė mos rrezikohet si kryeministėr i qeverisė nė kohėn kur populli fundoset pėrditė e mė shumė nė varfėri tė skajshme! Ky ėshtė njė tregues mjaft real se sa i han pacollit pėr Kosovėn.

Artist, d.mth. sipas teje vetem Panta rhei e paska kuptue si duhet !
Valla mer Artsit vet naleti ishe edhe ti.
Pse vlla pi shtremnon gjanat, Pacolli nuk "mban" kah PYDYKYJA jote, ai ma shume mban pi Opozite.

Artisti
19-05-09, 20:24
Artist, d.mth. sipas teje vetem Panta rhei e paska kuptue si duhet !
Valla mer Artsit vet naleti ishe edhe ti.
Pse vlla pi shtremnon gjanat, Pacolli nuk "mban" kah PYDYKYJA jote, ai ma shume mban pi Opozite.


PDK eshte vetem nje Parti e cila nese nuk punon bie tekeeeerrrrr e ne lloq.

PDK nuk eshte e imja, ajo eshte e gjithesecilit qe deshiron ti bashkangjitet ose mendon se programi i kesaj partie i flen ne nje cope trupi.

Edhe ti, une nuk kisha ndermend me spjegue me shume po ēka me be Politiken eshte veshtire me kuptue, une u mundova me barazime e me plusa pra ne menyren matematikore se ndryshe, vetem me shkronja nuk pe kuptojne haahaaha.

Sa per sqarim:

Une nuk jam Lojetari as Psikologu as Pantollrami as ai tjetri e aq me pak Naleti hahahhahahahahahaaa


Te pershendesssssssssssssssssss.


.

19-05-09, 20:52
...E gjakoves edhe me kane kaq e ceket ne politike veq Subhan-Allah, Amerika krejte cka ka bere per Shqipetare e ka bere me paret e Pacollit dhe shume e shume Pacollave tjere qe jane biznismen dhe Lobi yne i famshem ne Amerik se sa per Amerikane skishin dite ku eshte Kosova e as qe ekziston kund nje popull Shqipetare, por cdo bombe e Amerikes qe eshte ra mbi serbi dhe kosove eshte paguar trefishe me parat e Shqipetarev e mjera ti e disa si ti qe jane ne agonin e peralles se perjetshme...


...Behxhet Pacolli eshte nje Puntore, Atdhetare, Nje Bire Hallalle i Kosoves dhe i Shqiperis ai ka bere shume dhe po bene shume per Kosoven, Allahu e shperblefte ne boten e perjetesis...

...Eshte njeri fjale pak e pune e vepra shume, i till duhet te jete ne te vertet Shqipetari...


tungiii


Realisht!

Dani11
20-05-09, 07:48
Valla trimi qe ish Behxhet Pacolli hallall e i koft, po me doket per trimni krej flejt i ka lane,po habitna qysh po guxon me shku ne tulifar ishulli e te tulifar fisi.Mos e baft zoti po me bo e me ju shku nerva ky atyne, po ja ngulin naj shigjet a qyski,e qka bajm tani.Po keshi....

Dani11
30-05-09, 20:53
Do tė kthehem me njohje nga El Salvadori"Kreu i AKR-ės, Behxhet Pacolli, do tė marrė pjesė nė inaugurimin e presidentit tė ri tė El Salvadorit, Mauricio Funes.
E shtunė, 30 Maj 2009 14:56Zėdhėnėsi i AKR-sė, Arbėr Geci ka thėnė se pritet qė Pacolli tė kthehet me letrat kredenciale pėr njohjen e shtetit tė Kosovės nga El Salvadori. Gjithashtu ai ka bėrė tė ditur se gjatė kėsaj vizite kryetari i AKR-sė do tė zhvillojė takime edhe me disa pėrfaqėsues shtetesh tė Amerikės Latine nga tė cilėt do tė kėrkojė njohjen e republikės sė Kosovės.

AKR-ja thotė se nuk janė nė luftė mė Ministrinė e Jashtme se cila po lobon mė shumė dhe po siguron njohjen e Republikės sė Kosovės.

Ndėrkaq Geci ka pranuar se nė prill Pacolli kishte marrė njė dokument zyrtar nga kryeministri Thaēi, me tė cilin edhe kishte kėrkuar nga El Salvadori qė ta njihte Republikėn e Kosovės. /ktv/

Fshatari
30-05-09, 20:58
Besa po na del burre i forte ky Pacolli.Vertet kam gabue shume kur e kam pas gjykue n'prag te shpalljes se pavaresise.Po ky jau kaloi te gjitheve.
Hallall!

Guri i madh
30-05-09, 21:20
Besa po na del burre i forte ky Pacolli.Vertet kam gabue shume kur e kam pas gjykue n'prag te shpalljes se pavaresise.Po ky jau kaloi te gjitheve.
Hallall!
ehhhh more FSHATAR


ne krejt temat te politika i kerkoj vetem shkrimet tuja e i bej krahasimet me shkrimet tuja para dy viteveke pas than se nifar PACOLLI vidhke ne tregun e gjelbert ktynehere kur ke shit lakna


sen nuk ke lan pa than per pacollin, se kishe frig se po ja merr hyqmetin HASHIM QKULANIT

Pupi
30-05-09, 21:39
ehhhh more FSHATAR


ne krejt temat te politika i kerkoj vetem shkrimet tuja e i bej krahasimet me shkrimet tuja para dy viteveke pas than se nifar PACOLLI vidhke ne tregun e gjelbert ktynehere kur ke shit lakna


sen nuk ke lan pa than per pacollin, se kishe frig se po ja merr hyqmetin HASHIM QKULANIT

hahahahahahahahahaaaaashaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

hej qe tybe edhe une nuk pas fol mir hiq per tė...
hahahahahahahahashaaaaaa

Guri i madh
30-05-09, 21:41
hahahahahahahahahaaaaashaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

hej qe tybe edhe une nuk pas fol mir hiq per tė...
hahahahahahahahashaaaaaa
edhe ti laknagji si fshatari hhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaa

uck_aksh
31-05-09, 18:31
E qysh ke puna e tenderit pėr renovimin e Pallatit tė shtypit "Rilindja"!?

Pacolli kėrkoi 15 milion euro...
Firma e dytė mbas Pacollit kėrkoi 8 milion euro...

...tenderin e fitoi pacolli.

Plasuese e tenderit ishte qeveria e hashimit...

p.s. shkojshin misionarėt, thonė, ktynehere nėpėr vendet e varfėra tė afrikės, takonin njerėzit tė rraskapitur nga uria, dhe u ofronin me njėrėn dorė biblėn, nė tjetrėn bukėn...

Behxhet misionari tė tillė e mendon edhe suksesin politik... normal qė e hanė njerzia, e njėjta njerėzi kallet mas mentor kurtishit e sefė durės... demek ky ma i fortė se krejt shteti i Kosovės... rrnoft hashimi pėr me dalė n'syret, rrnoft bexheti qė i kryen punėt e shtetit...

Kosova, behxhetin e ka lanė n'opozitė... ky me ēdo kusht mundohet qė hashimi tė mos rrezikohet si kryeministėr i qeverisė nė kohėn kur populli fundoset pėrditė e mė shumė nė varfėri tė skajshme! Ky ėshtė njė tregues mjaft real se sa i han pacollit pėr Kosovėn.me kujtohet edhe renovimi i kuvendit te kosoves gazetaret edhe ateher opozita kritikonin kryetarin e kuvendit z.Nexhat Dacin se ka rrit qmimin ne faktura tash a me than qe ka qen e vertet apo???????????????????

Neferta
24-06-09, 09:34
Pacolli Eshte Trim A Po E Shifni Se Qka Ban Shqiptari Pasi Ti Del Gjumi Ta Kall Krejt Marvcin Po Ma Mire Prap Qe E La Gjumin Se Booll Pare Ka Tubue Duke Ju Perkulur Politikes Fjete

Neferta
24-06-09, 09:38
EDHE E NJIHNI MOTI PACOLLIN AI AS KOHE NUK KA PASE PER MARTESE SE SA ISHTE FJETE U PRISH ME GRUA DHE u MARTUE ME ILIRJANA HOGJEN ANA OKSA PO EDHE AJO MESAP SPO DOJKE POLITIK DUKE FJET PO MUNE ANDAJ JA THRRI ME NJE GRUSHT PRE TE MAJME

shfletuesi_
24-06-09, 10:14
po tybe JADOR ket vul e ke dhan nė flet te GABUAR se USA po edhe ulliam vokeri po hargjimet jan te BEHGJET PACOLLIT se kto lobime po i ban me avionin e tij privat e hasha pare nuk i jap as ahmet shala


e gjeje nji politikan qe i ka dhan te pakten 1000 € per shoqaten nen tereza apo ka ndihmue dikend nė perjashtim te pacollitmos harro kosova i ka te gjith politikanat MILONERA pa u djersitur ose pa pas naj biznis te regjistruar jash KOSOVE

Si jep kesh po i jep tendera :biggrin:

lirik
24-06-09, 13:40
Valla trimi qe ish Behxhet Pacolli hallall e i koft, po me doket per trimni krej flejt i ka lane,po habitna qysh po guxon me shku ne tulifar ishulli e te tulifar fisi.Mos e baft zoti po me bo e me ju shku nerva ky atyne, po ja ngulin naj shigjet a qyski,e qka bajm tani.Po keshi....


VALLA MOS U TREM SE NUK TA GJEN GJA A S NUK TA PREK KUSH

Neferta
26-06-09, 20:01
VALLA MOS U TREM SE NUK TA GJEN GJA A S NUK TA PREK KUSH se i paska dale gjumi nje politikani hiq nuk po ma mer mendja po na edhe ne gjum kure jane i ushqejme haniii thoshte Fisha hanii e fryni kacat se fjet keni me mbete nje kohe te gjate

Dani11
03-07-09, 08:57
Pacolli takohet me Shimon Peresin
Lideri i AKR-sė ėshtė takuar me presidentin izraelit me tė cilin ka biseduar pėr njohjen e Kosovės.
E enjte, 02 Korrik 2009 23:52
Gazeta Lajm shkruan se lideri i AKR-sė, Behgjet Pacolli, paralajmėroi njohje tė reja. Tė enjten, Pacolli ėshtė lajmėruar nga Izraeli ku ėshtė takuar me presidentin izraelit, Shimon Peres, me tė cilin ka biseduar pėr njohjen e Kosovės.

Pacolli mė herėt kishte deklaruar se El Salvadori mė 2 qershor e ka njohur Kosovėn, por pritet qė vendimi pėr njohje tė bėhet sipas procedurave tė kėtij vendi – nėpėrmjet Parlamentit.

"Njohja nga El Salvadori dhe nga Republika Domenikane ėshtė ēėshtje procedurale. Ju siguroj se shumė shpejt do tė ketė edhe njohje tė reja. Nė Izrael, ndėrkaq, jam takuar me presidentin izraelit, me tė cilin edhe kam darkuar. Natyrisht, temė e bisedimeve ishte njohja e pavarėsisė sė Kosovės nga Izraeli, dhe sinjalet janė pozitive", tha Pacolli pėr "Lajm".

Muajin e kaluar, disa media tė huaja kishin raportuar se Kosova do tė njihet nga Izraeli gjatė muajit gusht, por kjo ishte hedhur poshtė nga Ministria e Jashtme e kėtij vendi.

Para disa muajve, Kosova ishte vėrshuar nga deklaratat pompoze pėr njohje tė reja, qė proklamoheshin nga pėrfaqėsues tė institucioneve tė Kosovės dhe nga disa liderė tė partive politike. Por, kaluan njė muaj e gjysmė qė nga njohja e fundit dhe Kosova nuk u njoh nga asnjė vend. /GaetaLajm/mesazhi/

---------------------------------------

Pacolli nuk ka te ndalur ne rrugen e Lobimit per njohje te reja, ky jo vetem qe ia ka kalu qeveris Kosovare ne kete drejtim po besa edhe Amerikes.

TE LUMT BEHGJET PACOLLI!

TURP PER QEVERIN E HASHIM THAQIT!

Fshatari
08-07-09, 18:19
Pacolli: Radhėn e ka njohja nga Katari, pastaj nga Kuvajti

http://www.telegrafi.com/fo/kosove/f.0708181754322_m.jpgPas Jordanisė, Katari e ka nė rend tė ditės njohjen e pavarėsisė sė Kosovės, ka thėnė tė mėrkurėn nė njė intervistė pėr Radio Dukagjinin, kryetari i AKR-sė, Behgjet Pacolli. Madje, sipas kreut tė AKR-sė, ky shtet tashmė e ka tė gatshme edhe notėn verbale pėr njohjen e Kosovės.
Pacolli nė kėtė intervistė ndėr tė tjera ka paralajmėruar se deri nė fundvit do tė sjellė 20 njohje tė reja tė Kosovės.
“Njohja nga Mbretėria e Jordanisė ėshtė tejet e rėndėsishme. Kjo do tė pasojė shumė shpejt edhe me njohje nga disa shtete duhet veēuar Katarin, qė e ka nė rend dite njohjen e Kosovės, apo mė mirė tė them e ka tė gatshme notėn verbale tė njohjes. Kėtu nuk bėn pėrjashtim edhe Kuvajti”, ėshtė shprehur Pacolli
Ai ka potencuar se tash ėshtė fokusuar nė fushatėn e tij diplomatike nė Amerikė dhe Afrikė. Pacolli ka shtuar se gjatė kėtyre ditėve do tė mbahet konferenca Organizatės sė Shteteve tė Caricomit, ku ai do tė paraqesė kėrkesė zyrtare pėr njohje nė bllok.
Ndėrkohė duke u pėrgjigjur se sa ėshtė optimist se Kosovėn deri nė fund tė vitit do ta njohin numėr i mjaftueshėm shtetesh, nė mėnyrė qė tė sigurohet ulėsja nė OKB.
Pacolli ka theksuar se sikur ti kishin koordinuar veprimet me institucionet, numri i shteteve qė e kanė njohur Kosovėn deri nė fundvit do tė ishte 130. “Me mundimin tim, me koston time dhe ēdo gjė tė organizuar vetėm nga unė, mendoj se do ti mbledh frutet e njohjes deri nė fundvit edhe tė 20 shteteve tė tjera” ka pėrfunduar Pacolli. /RTVD/Telegrafi/
Postuar: 18:17 / 8 Korrik 2009 | RSS
__________________________________________________ _____________________________________________
Komente (17)
ilir:

El salvadori te ka premtu,sepse ka mendu se ka ndonje perfitim material prej tej,kur e ka pa se nuk jep as edhe nje cent per kosove e ka lan krejt.Tana shtetet kan me na pranu,veq me mujt me dite renditjen per me mujt me fitu ndonje poen politik.
__________________________________________________ _______________
Ky komenti i Ilirit me pelqeu shume dhe me beri te qesh!
Lexoni komentet tjere ne kete adrese:
http://www.telegrafi.com/?id=2&a=4799

Pupi
11-07-09, 22:37
Se nė politik luhen lojėra tė ndyra (flliqta) nuk ėshtė hera e parė ,e as qė do tė jetė e fundit.
Nuk ėshtė edhe pėr ti'a mohuar Pacollit kėto "bredhje" nėpėr dyje, edhe sikur tė mos kishte asnjė njohje falė tijė (e jo siq edhe ka ndodhur, ka patur njohje).
Qeveria (alias) Pushtetarėvet PDK-LDK nuk u shkojn pėr Shtati njohje tė tilla, prandaj edhe aty-kėtu lejhjet e ndonji klyshi tė tyre. Bile "ata" do tė shkonin aq larg, sa do ti ngadalsonin njohjet pėr tė pėfituar politiksht, siq do tė ndodhė me Autostraden MORIN-MERDARE. fillimi i punimėve tash para zgjedhjeve tė nėndorit, e pėrfundimi para zgjedhjeve parlamentare.

Dani11
12-07-09, 07:49
Pacolli: Republika Dominikane e njohu Kosovėn
Behgjet Pacolli konfirmoi para mediave se ka marrė notėn zyrtare nga Republika Dominikane pėr njohjen e Kosovės.
E shtunė, 11 Korrik 2009 14:14


Kryetari i Aleancės Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli konfirmoi tė shtunėn para mediave kosovare, se ka marrė notėn zyrtare nga Republika Dominikane, pėr njohjen e Republikės sė Kosovės, duke e shtuar, sipas tij, nė 62 numrin e njohjeve.

Pacolli, i cili shpesh herė nuk ka qenė i saktė nė prognozat e njohjes, i bėri kėto komente nė njė video konferencė qė ai e zhvilloi nga Lugano e Zvicrės, qė u transmetua nė selinė e AKR-sė nė Prishtinė.

Ai tha se notėn zyrtare tė njohjes sė Kosovės e ka marrė mbrėmė nga diplomacia e Republikės Dominikane. Ndėrkaq konfirmoi se letrėn zyrtare ia ka dėrguar edhe Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Qeverisė sė Kosovės.

Megjithatė kėta tė fundit akoma nuk e kanė konfirmuar letrėn e njohjes.

"Njohja nga Republika Dominikane ėshtė shumė me rėndėsi pasi qė vjen menjėherė pas fushatės nė media tė ministrit tė Punėve tė Jashtme tė Serbisė, Vuk Jeremic, i cili shpesh e ka theksuar se do tė punojė nė atė aspekt qė tė ndalė njohjet nė Amerikėn Qendrore pėr pavarėsinė e Kosovės", tha Pacolli.

Ky ėshtė paralajmėrim i dytė, brenda njė kohė jo tė gjatė, qė Pacolli alarmon qytetarėt dhe institucionet pėr njohje nga shtetet e botės. Ai kishte paralajmėruar njohjen nė fillim tė qershorit nga shteti i El Salvadorit, por kjo njohje nuk ka ndodhė deri mė tani.

Afaristi kosovar i angazhuar nė politikė, Pacolli kėmbėngul qė njohja nga El Salvadori do tė ndodhė shpejt, ndėrsa pa adresė, fajėsoi diplomacinė kosovare se po i bėnė shantazh pėrpjekjeve tė tij pėr njohje.

Njohja nga El Salvadori ėshtė duke u vonuar edhe pėr njė fakt tjetėr, sepse dikush, sipas tij, i ka dėrguar njė letėr Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė kėtij shteti, nė tė cilėn ka shkruar se Behxhet Pacolli nuk ėshtė pėrfaqėsues i shtetit tė Kosovės.

Kjo letėr, siē tha ai nė konferencėn e tė shtunės, ka krijuar huti tek autoritet e jashtme tė El Salvadorit. Pacolli nė fund pėrgėzoi qytetarėt e Kosovės pėr njohjen e 62-tė tė shtetit kosovar, ndėrsa tha se javėn tjetėr do tė sjellė edhe njohje tė reja, por nuk e specifikoi se nga cila pjesė e botės vijnė ato.
/gazetaexpress/

Avdyl Gashi
08-10-09, 21:14
Nese e kupton se si esht politika ateher e kupton edhe arsyen e heshtjes se qeveris..mendo njeher ne viteet e 90 kur kosova mundohej te qlirohej,,,a ka mundur ndokush te leviz lir(ata qe kan mundur kan qen spiun ose serb) Shteti serb nuk na ka lejuar kete....dhe ti a po thu qe edhe na me u bo si serbia me ju ndalu drejten e liris se fjales serbeve ne kosov..aa???
plus edhe Hashim Thaqi esht ai i cili ka luftu ne kohe te luftes se bashku me trimat tjer te UĒK-se e jo Bexhet Pacolli..un asgje skam kunder kti njeriu ama ju po e teproni me lavdata...mosnii breh se ky o kon aj qe ka thon se negociatat duhet te mbahen ose ne prishtin ose ne beograd sidhe ka than qe nuk ka nevoj per perkthyes se te dy palet e njohin gjuhen serbe...
un e falenderoj zotin Pacolli per ndihmen qe i ka bere Kosoves...
mirepo nuk duhet ngritur aq lart roli i tij ne kosove...

pranveruesi
08-10-09, 21:23
Nese e kupton se si esht politika ateher e kupton edhe arsyen e heshtjes se qeveris..mendo njeher ne viteet e 90 kur kosova mundohej te qlirohej,,,a ka mundur ndokush te leviz lir(ata qe kan mundur kan qen spiun ose serb) Shteti serb nuk na ka lejuar kete....dhe ti a po thu qe edhe na me u bo si serbia me ju ndalu drejten e liris se fjales serbeve ne kosov..aa???
plus edhe Hashim Thaqi esht ai i cili ka luftu ne kohe te luftes se bashku me trimat tjer te UĒK-se e jo Bexhet Pacolli..un asgje skam kunder kti njeriu ama ju po e teproni me lavdata...mosnii breh se ky o kon aj qe ka thon se negociatat duhet te mbahen ose ne prishtin ose ne beograd sidhe ka than qe nuk ka nevoj per perkthyes se te dy palet e njohin gjuhen serbe...
un e falenderoj zotin Pacolli per ndihmen qe i ka bere Kosoves...
mirepo nuk duhet ngritur aq lart roli i tij ne kosove...


...pse a mos endrrove qe veq ibrahimi rugoven e hashim thaqin duhet me i lavderue aaa.???


...une cmoj punen e madhe te keti Atedhetari te madhe Shqipetare...


tungiii