PDA

View Full Version : Malejzia


Rizuana
31-10-08, 19:15
Malejzia zyrtarizoi njohjen e pavarėsisė sė Kosovės. Shefi i Zyrės sė Malejzisė nė Prishtinė, Mustafa Mansor, i dorėzoi ministrit tė jashtėm kosovar, Skėnder Hyseni letrėn e homologut tė tij malajzias pėrmes sė cilės konfirmon njohjen e shtetit tė tė Kosovės. Ministri Hyseni ka falenderuar shefin e zyrės sė Malejzisė dhe ėshtė shprehur se pret se do tė ketė edhe njohje nga vendet tė tjera. Me njohjen nga Malejzia, Republika e Kosovės ėshtė njohur nga 52 vende tė botės.

(Burimi: RTK)

ritta
31-10-08, 19:17
Faleminderit..............Malejzija.......

Angel_
31-10-08, 19:20
Flm prej saj.............

Dilaver
31-10-08, 19:38
Njė fjalė e urtė popullore thot "Kur tė djeg qumshti i fryn edhe kosit". Ec e besoju mu.... a e kanė seriozisht apo sa herė tė ju teket e lepijnė ate qe e pshtyjnė. Ku ta dim e terhjekin prap njohjen, ani ku e paskan gjetė mu nė prag tė "natės sė shtrigave", po nejsė hajt po them ndoshta ketė herė mos e kan pa rrėna.

LisMalisi
31-10-08, 20:21
F L M M a l e j z i a, rr u g a gj a r p r o r e po v a zh d o n.

MemphiSx
31-10-08, 20:43
Hajde me ne fund,rrezikoi me na njofte! Shfrytezoj rastin te pershendes edhe Ministrin e Jashtem te Shqiperis Z.Lulzim Bashen,qe kerkoi nga Malejzia qe t'e njoh Kosoven si Shtet!

Faleminderit Malejzi!

ShEjToNkA
31-10-08, 21:59
Hajde me ne fund,rrezikoi me na njofte! Shfrytezoj rastin te pershendes edhe Ministrin e Jashtem te Shqiperis Z.Lulzim Bashen,qe kerkoi nga Malejzia qe t'e njoh Kosoven si Shtet!

Faleminderit Malejzi!


Memphis po tė kundershtoj, mė fal a.
Nuk ka rreziku ajo por SHBA-tė kanė dėshiru, kėshtu qė unė po i falenderoj Shtetet e Bashkura tė Amerikės!


Thank You USA!

MemphiSx
31-10-08, 22:46
Memphis po tė kundershtoj, mė fal a.
Nuk ka rreziku ajo por SHBA-tė kanė dėshiru, kėshtu qė unė po i falenderoj Shtetet e Bashkura tė Amerikės!


Thank You USA!


Kundershtim me vende,eshte ky!! Pere te gjitha njohjet duhet ti Falenderohemi Amderikes!! Se sa per Skenderin e hashimin,as Lugi Baranit sna kish njoft :D :)

Por mos t'harrojm se Qeveria e Shqiperis po Lobon fuqishem per njohje te reja te Shtetit te Kosoves!

Tomori
31-10-08, 23:53
Faleminderit Malejzija..

http://www.puturist.com/images/galleries/250-250/55b8e544-a524-420d-9b51-6dd0ce54bf8c-malaysia.jpg

Veterani
01-11-08, 08:12
Eu ē'sihariq i mirė nė kėtė mėngjes fundjave.

Faleminderit Malejzis.

GURI SYLAJ
01-11-08, 11:49
Eeeee ketu po! Kah ta merresh flene nje falenderim i sinqerte !!

Guri i madh
01-11-08, 12:01
mir paska punue malezija qe dy her po e njeh kosoven shtet

BACALOKU
01-11-08, 12:29
Tuj ba muhabet me ni odė, pėr gjendjen nė Kosovė, e kish pas vetė njani Osman Ajvazin, plakun e urtė nga Miradia e Fushė Kosovės:
-Mixha Osman, ēka po ta merr menja, si do t“bahet puna e Kosovės, a do t“dimė na shqiptarėt me u gjetė kėsaj here, a jo?
Osman Ajvazi kish pas thanė:
-Na shqiptarėt tash kemi njerz dhe kemi zanė miq, n“koftė se dimė m“e qitė menėn para inatit, kemi me fitu edhe me ecė shpejt pėrpara.

Ev Baca Osman, po ti mirė e ki por ēka me ba se menen e kemi qitė krejt mbrapa e bile mu aty ku se ka venin hiq!

DetiJon
01-11-08, 13:09
Memphis po tė kundershtoj, mė fal a.
Nuk ka rreziku ajo por SHBA-tė kanė dėshiru, kėshtu qė unė po i falenderoj Shtetet e Bashkura tė Amerikės!


Thank You USA!


Oj zana e malit sa bukur e ke than se per krejt te mirat qe tani i kemi , merita eshte USA me balin KLINTON e njejt edhe pasardhsi i tij Babushi

po mos te isha Klintoni ne do ishim shkep neper bote si Judet ne Histori


Thank You USA

Murgesha
01-11-08, 23:05
Memphis po tė kundershtoj, mė fal a.
Nuk ka rreziku ajo por SHBA-tė kanė dėshiru, kėshtu qė unė po i falenderoj Shtetet e Bashkura tė Amerikės!


Thank You USA!


Po po falėnderimi i takon Amerikės.


Thank You USA!

krijuesiii
09-11-08, 12:51
... Ne radhe te pare Faliminderimi i takone ALLAHUT ZOTIT TE BOTERAVE, dhe me pas te gjithe miqeve te kombit tone e ne kete raste Malejzise

pra nje falm. per Malejzine...


tungiii