PDA

View Full Version : Turkia


Murgesha
18-02-08, 19:39
Edhe Turkia njohu Pavarėsinė e Kosovės.

Tė falemnderit Turki.

KTV.

Preshevar
18-02-08, 19:41
Hajde Hajli Koft,..


Tesekkur ederim Turki ! :biggrin: (Falimnderit Turki)

Pupi
18-02-08, 19:42
Edhe Turkia njohu Pavarėsinė e Kosovės.

Tė falemnderit Turki.

KTV.

Tesekyrederin TYRKIE.

Turqia e re gjithmonė ka qenė nė pėrkrahje tė Shqiptarėve!

Urata
18-02-08, 19:42
Faleminderit Turqi.

Guri i madh
18-02-08, 19:42
Hajde Hajli Koft,..


Tesekkur ederim Turki ! :biggrin: (Falimnderit Turki)shykyr allah turkia e njofti pavarsin e kosoves

Dilaver
18-02-08, 19:45
Hjade ju rrit ndera.


Flm Turkie.

Dardan Kastrati
18-02-08, 19:47
Te flm shume Turqia ... nuk e di si ti them turqisht ....

>>{SpOnGeBoB}<<
18-02-08, 20:16
ev Turkie ejvallah be n`kete aksham pazar.

Oqeani
18-02-08, 20:20
Turqia eshte vonuar me shekuj per kete dite madheshtore, andaj, flm duhet thene njerze tane qe arriten ne kete pike.

BE LK
19-02-08, 09:32
Turqia eshte vonuar me shekuj per kete dite madheshtore, andaj, flm duhet thene njerze tane qe arriten ne kete pike.
Po ke te drejte, shume e zgjuar kjo pergjigje....!

UniCorN
19-02-08, 09:35
Merhaba Turkiye. Tesekkuler xhanem benim per Pavaresine e Kosoves..A ke mire more turqishtja ?!

Linka_pz
19-02-08, 10:59
Tesekkurler Turkey

Arkza
19-02-08, 12:11
Te Flm shume Turkia......................:smile:

arton bala
19-02-08, 13:22
Po po, jemi mbete t“i falenderohemi tylyfar dibiduz shteti, qe edhe me deshte me te ndihmu ma shume ta mshon se sa te ndihmon. Ja si e shpjegon gazeta e famshme turke DÜNYA pranimin e pavaresise:

"Vendi une ka mbeshtetur prej fillimit Kosoven. Sepse atje jeton nje pakice turke me influence. Shteti i ri do te jete nje partner ne Ballkan. Nje gje s“ben te harrohet: Ankara ka nje pergjegjesi morale ndaj turqeve ne Kosove dhe familjareve te tyre ne Turqi."

Hehehe ndihma qe shqiptaret e falenderojne. Nervat e forta i keni, zili ua kam per kete gje. Neser ju kisha shkru nje leter dhe ju kisha thone: Jo, flm, ne jemi hala ata arnavutat e vjeter: Kape kete pranim e shtine ne p.t.n. tone :biggrin:

Tekstin e perktheva nga gjermanishtja, nga kjo faqe (ku citohen edhe gazeta tjera):
http://www.dradio.de/presseschau/

"Die türkische Zeitung DÜNYA (http://www.dunyagazetesi.com.tr/) erläutert, warum die Regierung die Unabhängigkeit sofort anerkannt hat:
"Unser Land hat von Beginn hinter dem Kosovo gestanden. Denn im Kosovo gibt es eine einflussreiche türkische Minderheit. Der neue Staat wird für uns in der Region ein guter Partner sein. Eines sollte auch nicht vergessen werden: Ankara hat eine moralische Verantwortung gegenüber den Türken im Kosovo und deren Verwandten in der Türkei", unterstreicht DÜNYA (http://www.dunyagazetesi.com.tr/) aus Istanbul. "

Prishtinasja_
19-02-08, 13:33
Tesekkurler Turkey

Edhe une i bashkangjitem keti falenderimi ! :biggrin:

mentor*
19-02-08, 15:49
Edhe une i bashkangjitem keti falenderimi ! :biggrin:


edhe une i bashkangjitem

lirik
20-02-08, 08:47
Faleminderit Turqi Tu Rrit Ndera Qofsh Faqebardhė Populli Shqiptarė“tė ėsht Mirnjohs Per Ket Njohje Dhe Njeh Miqsinė

Arb
20-02-08, 17:03
Flm Kojshite tane.............!

legenda
20-02-08, 19:31
Tesekkurler,,, TURKAY!!!

Arkza
22-02-08, 13:21
Te Flm Turkia Te Flm shume qe e Njohe Pavarsin e Kosoves !

Te Flm shume qe ja u Lejove Shqiptareve te Festojne kete Dit Madheshtore dhe Historike !

Te Flm Shqiptareve te Turkis qe keni Perkrah UQK-n Dhe keni dhan te Hollat per Trimat te Kosoves dhe Ata qe jan Bashkangjit Trupat te UQK-es e paqit Faqen e Bardhe !

Te Flm edhe Juve Shqiptareve qe jeni ne Turki qe i Ndihmuat Kosoven ne Kohet e Veshtira , Po mos te Ishit Edhe ju nuk kishum Arrit kaq Shpejt Deri ketu !Ju Flm shume Gjithe !

Dilaver
04-03-08, 18:06
Flm Kojshite tane.............!


18 shkurt edhe kėta si burrat ja kan bėrė.

Edhe njėherė flm Turqia.

get_up
08-03-08, 17:41
Turqia na ka ndihmuar qe nga themelimi i krahines se Kosoves
teşekkürler türkiye

Tomori
08-03-08, 21:00
Turqia kėrkon lokacion pėr ndėrtimin e ambasadės nė Prishtinė
Ambasadori i Republikės sė Turqisė nė Prishtinė, Mustafa Sarnic, kėrkoi dje nga komuna e Prishtinės qė tė caktojė njė lokacion pėr ndėrtimin e Ambasadės sė Turqisė nė kryeqytet, ndėrkohė qė ka ofruar gatishmėrinė e vendit tė tij pėr ndėrtimin e kompleksi universitar dhe njė spitali nė kryeqytet. Gjatė njė takimi me kryetarin e komunės sė Prishtinė, Isa Mustafa, ambasadori turk tha se vendi i tij ėshtė duke shikuar pėr gjetjen e njė lokacioni tė pėrshtatshėm pėr vendosjen e ambasadės sė Kosovės nė Ankara.
Ambasadori Sarnic, theksoi se vendi i tij tashmė ka ndarė mjetet pėr ndėrtimin e kompleksit universitar tė Universitetit Teknik tė Evropės Juglindore, si dhe pėr ndėrtimin e Ambasadės sė re, prandaj sipas tij, nevojitet bashkėpunim pėr caktimin e lokacioneve pėr ndėrtimin e kėtyre projekteve tė domosdoshme. Sarnic tha se edhe Turqia ėshtė duke i shqyrtuar disa lokacione nė kryeqytetin e tij, tė cilat do t'i vinte nė funksion tė ndėrtimit tė ambasadės sė Republikės sė Kosovės nė Ankara. Ndėrsa, kryetari i Prishtinės, Isa Mustafa, duke falėnderuar shtetin turk pėr njohjen e Kosovės si shtet tė pavarur dhe sovran, theksoi nevojėn e rritjes se bashkėpunimit dhe komunikimit tė dyanshėm, nė mėnyrė qė brenda njė periudhe tė shkurtėr tė gjenden zgjidhje pėr lokacionet pėr ndėrtimin e ndėrtesės se re tė ambasadės, kompleksit universitar dhe njė spitali nė qytetin e Prishtinės. "Ju falėnderoj nė emėr tė qytetarėve tė kryeqytetit, pėr njohjen e shpejt tė shtetit tė Kosovės nga ana e Republikės se Turqisė. Ky gjest thellon edhe mė tutje besimin e popullit tė Republikės se Kosovės ndaj Republikės sė Turqisė", ėshtė shprehur Mustafa. Nė lidhje me kėrkesėn pėr gjetjen e lokacionit, pėr ndėrtimin e Ambasadės turke nė Prishtinė, Mustafa theksoi se komuna qė ai drejton ėshtė duke punuar pėr zgjidhjen afatgjate tė lokacioneve pėr ambasadat qė do tė hapen nė Republikėn e Kosovės, pėrfshirė kėtu lokacionin pėr ambasadėn e Republikės se Turqisė, ndėrsa theksoi se lokacionet pėr ambasadat pritet tė jenė nė "Prishtinėn e Re" nė lagjen Hajvalia. Ai informoi ambasadorin turk se Drejtoria e Shėndetėsisė tė Komunės sė Prishtinės nė bashkėpunim mė Ministrinė e Shėndetėsisė ėshtė duke punuar nė hartimin e projektit tė ndėrtimit tė spitalit tė qytetit.

Virti
08-03-08, 21:10
teşekkür ederem Türkiye! :cool:

Diana007
08-03-08, 21:39
http://www.bgreetings.com/ecards/flowers/thank_you/05.gif

Fokus
11-03-08, 14:27
Turqia sjell ne Prishtine dokumentin origjinal te pranimit
te shtetit te Kosoves


http://www.balkanweb.com/index.php?id=16472


(Dėrguar mė: 19/02/08) I derguari i posaēem i Turqise,
Ambasadori Mehmet Tasher, do te arrije sot ne Prishtine per
t’i dorezuar zyrtareve te larte te Kosoves kopjen
origjinale te pranimit te shtetit te Kosoves


“I derguari i posaēem i Turqise, ambasadori Mehmet Tasher,
do te arrije sot ne Prishtine per t’i dorezuar zyrtareve te
larte kopjen origjinale te letres se ekselences se tij Ali
Babaxhan, minister i Jashtem i Turqise, drejtuar ekselences
se tij Fatmir Sejdiu, President i Republikes se Kosoves dhe
ekselences se tij Hashim Thaēi, kryeminister i Republikes
se Kosoves, ne te cilen thuhet se Republika e Turqise njeh
Republiken e Kosoves si nje shtet te pavarur dhe se eshte e
gatshme t’i vendos marredheniet e plota diplomatike.I
derguari i posaēem i Turqise, ambasadori Mehmet Tasher do
te takohet me presidentin e Republikes se Kosoves Fatmir
Sejdiu ne presidence, ne ora 16.45,” njofton Zyra turke ne
Prishtine.

DritonPR
11-03-08, 21:50
Tessekurler Turkiye :D

Me kujtohet javen e kaluar kur luajti futboll Fenerbahce (ekip Turk) kunder Sevilla (ekip Spanjoll) dhe fitoj ekipi Turk ne Spanje... Oh sa knaqesi e madhe ishte, ekipi i shtetit qe nuk perkrahi Kosoven humbi nga ekipi Turk :D

Pupi
13-01-09, 17:22
Atė qė mjellė dhe do tė korrėsh


Duket qė vizita e kryeparlamentarit Krasniqi nė Turqi, i njohur si KUPA nė opinjon solli bereqetet e para kėtyre ditėve.
Turqia, pėrkatėsisht Ministri i jashtėm i Turqis premton se do tė bėjė qmos pėr njohjen sa mė masive tė vendeve ku ata kanė ndikim/Miqėsi.
Falimenderit Babacan.

Pupi
28-02-09, 22:20
Miku i mirė ( edhe) n'ditė tė v'shtirė


Njė shesh i komunės Bajram Pasha nė Stamboll pagėzohet me emrin e Adem Jasharit
Stamboll, 28 Shkurt 2009 (Kosovapress)

Qė nga dita e sotme njė shesh i komunės Bajram Pasha nė Stamboll do tė mbajė emrin e komandantit legjendar tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK) Adem Jashari.


Prandaj edhe i themė unė "armiqėsis" me Turqin, qysh moti tė pėrfunduar !

Makresh
28-02-09, 22:54
Kjo eshte nje flakaresh gjekse per armiqt e kombit !
http://img201.imageshack.us/img201/7039/ademjashari.jpg
http://img26.imageshack.us/img26/7039/ademjashari.jpg
http://img201.imageshack.us/img201/6061/imgo.jpg

Shqiptare_ne_Turqi
28-02-09, 23:03
Esht bér njé puné vértet shum e mire , pér vendimin qe,té quhet tash e tutje ky shesh,me emrin e komandandit legjendar " Adem Jashari "

Ne Bajrampasha mundem té thojm se 2/3 'a e popullates jan kryesisht té shpérngulur nga Kosova,Maqedonia e tani dhe nga Shqipéria ... Thuaja té gjith kjo popullat,ésht me origjin Shqipétaré ...

Esht shum me réndési ky vendim dhe,pér vetédiesimin té rinis dhe fémijéve té kétyre Shqiptaréve qé do linden ketu ...

Faleminderit nga ata qé kan punuar pér két ...

hasanmehmeti
01-03-09, 10:33
Na paskan nderuar me kete gje Shetit Turke. Tash duhet ky shtet me iniciativen e popullit shqiptare te u hap shkolla shqipe bashkatedhetareve tane atje.

Gjumashja
01-03-09, 12:21
Shume gjest i mire, nga ana e Turqise... gjithashtu i shqiptareve atje... !

Marco
04-03-09, 03:09
Shume gjest i mire, nga ana e Turqise... gjithashtu i shqiptareve atje... !

Kqyre more Tyrqit qka po ban , wallahin don me na dal hakesh, keqyre edhe gjumashja u qu kur ka ni qe Tyrkia po ja len Bulevardit emrin Adem Jashari haha
Gjumashja tasht shko futja gjum deri sat na pranon Rusia haha e paske hanger !!!