PDA

View Full Version : Gaboni e njohu zyrtarisht kosoven


Neferta
13-10-11, 11:16
Konfirmohet njohja e Kosovės nga Gaboni http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQSTCHSin7KTeuATvn-XFkcKgmFjAu_vYUFSkR4r_2bKOaQu7knKytavwE (http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.ird.fr/filomeeting2008/img/REP_GABON.jpg&imgrefurl=http://www.ird.fr/filomeeting2008/gabon.php&usg=__fcx-cOsftyiNbVBlqoTFSNJlI-c=&h=95&w=113&sz=8&hl=en&start=51&zoom=1&tbnid=T-wswCWyX9sYRM:&tbnh=72&tbnw=86&ei=8rqWTqPeGcfHsgaEpZioBA&prev=/search%3Fq%3Drepublic%2Bof%2Bgabon%26start%3D42%26 hl%3Den%26sa%3DN%26tbm%3Disch&itbs=1)


Prishtinė, 13 tetor 2011 - Mė nė fund Ministria e Punėve tė Jashtme e Republikės sė Kosovės ka pranuar notėn verbale tė njohjes sė shtetit tė pavarur dhe sovran tė Kosovės, nga Republika e Gabonit.
Nė notėn verbale konfirmohet njohja e Kosovės nga Republika e Gabonit dhe shprehet vullneti pėr lidhjen e marrėdhėnieve diplomatike mes dy vendeve.

Ministria e Punėve tė Jashtme e Kosovės tashmė ka pranuar notat verbale tė njohjes prej 83 shteteve, ndėrsa priten qė konfirmimet zyrtare pėr njohjen e Kosovės tė arrijnė edhe nga Nigeria dhe Bregu i Fildishtė.

valiii
13-10-11, 15:25
Ani bofshin hajr... P'shtu me ftyre na paskan.

tipi engjellor
13-10-11, 15:36
ani flm prej tyre ...qdo dite po shtohet numri...

jEtA_1
13-10-11, 15:59
E falenderoj shtetin e Gabonit per njohjen zyrtare te shtetit ton Kosoves

Zero Cool
13-10-11, 19:43
Thnx Gabon