PDA

View Full Version : Edhe njė shtet njeh Pavarėsin e Kosovės


jonuzi
07-04-09, 18:47
Gambia njeh pavarėsinė e Kosovės http://www.rtklive.com/img/cnt/news/gambia%20s_flag_170X130.gif Nė njė takim tė veēantė dhe mjaft tė frytshėm qė ministri Hyseni pati mė 26 mars me ambasadoren e Republikės sė Gambias nė OKB, znj. Susan Waffa-Ogoo, ajo kishte paralajmėruar dhe premtuar njohjen e shpejtė tė pavarėsisė sė Kosovės nga qeveria e vendit tė saj. Ky premtim ėshtė realizuar dhe Republika e Gambias e ka njohur pavarėsinė e Kosovės. Vendimi pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės i ėshtė i bėrė i ditur sot, ambasadės sė Kosovės nė Uashington, nga ambasada e Gambias po nė Uashington. Republika e Gambias ėshtė shteti i 57 qė e ka njohur Kosovėn.
Gambia ndodhet nė pjesėn mė perėndimore tė Afrikės. Pėrpos daljes nė Oqeanin Atlantik, Gambia ėshtė e kufizuar me Senegalin, njofton Zyra pėr informim pranė MPJ tė Republikės sė Kosovės.

Faliminderit Gambi....

Virti
07-04-09, 23:06
thanx Gambia! :smile:

>>{SpOnGeBoB}<<
08-04-09, 21:24
hululululululululululu Gambia :tongue:

qishtu i thojne ne gambijanqe faleminderit.

Po drzhave e forte tekoka qillue. Ja ka jepen garant pacolli nja 80 evra presidentit te tyne edhe qe pse mara mu me ngjoften.

gjini
09-04-09, 08:27
O krejt kan me na njoft veq keta Romunt, shkijet dhe arabet e mallkuem skan me na njoft se nuk guxojn pre rusve e shkijeve se i kan kumar

krijuesiii
09-04-09, 22:36
...Shqipetaret kurrr se kane pasure ne kulturen dhe mentalitetin e tyre ti quajn popujte miq te tyre te "mallkuar" por mjerishte si duket e ka lane shkjau faren najkun dhe i paska bie....


...FALIMINDERIT GAMBI...
tungiii

jonuzi
19-05-09, 21:34
Bahrain njeh Kosovėn


Nga Express mė 19.05.2009 nė ora 22:19

Nė fundin e ditės kur Ministria e Jashtme e Kosovės konfirmoi se Ishujt Komore e kanė njohur zyrtarisht Kosovėn, erdhi edhe njė njohje.

Bahrain u bė vendi 60-tė qė njohu shtetin e Kosovės. Kėtė e ka bėrė tė ditur agjencia e lajmeve Bahrain Neės Agency(BNA).

“Bahrain sot e ka njohur Kosovėn si shtet tė pavarur”, ka bėrė tė ditur Ministria e Punėve tė Jashtme tė Bahrainit, transmeton BNA.

“Bahrain i uron Qeverisė dhe popullit stabilitet, zhvillim dhe prosperitet”, thuhet mė tej.

Mbretėria e Bahrainit ėshtė shtet nė Lindjen e Mesme, me kryeqytet Manama (Al Manamah

sherri
20-05-09, 06:47
Bahrain njeh Kosovėn


Nga Express mė 19.05.2009 nė ora 22:19

Nė fundin e ditės kur Ministria e Jashtme e Kosovės konfirmoi se Ishujt Komore e kanė njohur zyrtarisht Kosovėn, erdhi edhe njė njohje.

Bahrain u bė vendi 60-tė qė njohu shtetin e Kosovės. Kėtė e ka bėrė tė ditur agjencia e lajmeve Bahrain Neės Agency(BNA).

“Bahrain sot e ka njohur Kosovėn si shtet tė pavarur”, ka bėrė tė ditur Ministria e Punėve tė Jashtme tė Bahrainit, transmeton BNA.

“Bahrain i uron Qeverisė dhe popullit stabilitet, zhvillim dhe prosperitet”, thuhet mė tej.

Mbretėria e Bahrainit ėshtė shtet nė Lindjen e Mesme, me kryeqytet Manama (Al Manamah
Bahrain,na ka njoft fal lobimit te Regjep Braines,kusheri ishin me keta te Braines tu Kosoves!! flm Bahraina.......qe besa mire qe keta po na njohin po edhe na i njoftem shume ishuje e kneta,qe kurr se kemi dit qe jane shtete!!:rolleyes:

Makresh
20-05-09, 08:26
Falimnderit Behrami :biggrin:


http://www.toffsworld.com/cityguides/images/bahrain_harbour.jpg


Paqi faqet e bardha ! :tongue:

Pupi
20-05-09, 10:56
Falimnderit Behrami :biggrin:


http://www.toffsworld.com/cityguides/images/bahrain_harbour.jpg


Paqi faqet e bardha ! :tongue:
Ata i kan t*bardha o ti faqezi.

Makresh
20-05-09, 12:14
Ata i kan t*bardha o ti faqezi.

Vec me t'rrejt, s'jam kcyr asnihere per seri :biggrin: