PDA

View Full Version : Xhozef Bajdeni: Thaēi ky burrė sikur George Washingtoni


murrizi
22-07-10, 15:11
Biden e quan Thaēin George Washington tė Kosovės

- 22 korrik – Kryeministri i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, ėshtė pritur tė mėrkurėn nė Shtėpinė e Bardhė nga zėvendėspresidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Joseph Biden.


Sipas njoftimi pėr shtyp tė Zyrės sė kryeministrit, Thaēi dhe Biden kanė diskutuar pėr zhvillimet aktuale politike nė Kosovė dhe rajon, pėr proceset e zhvillimit tė qėndrueshėm ekonomik dhe pėr pėrmbushjen e tė gjitha standardeve demokratike nga ana e institucioneve tė Kosovės.
“Kryeministri Thaēi nė fillim shprehu konsideratėn dhe mirėnjohjen mė tė lartė pėr kontributin qė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės kanė dhėnė nė procesin e ēlirimit dhe pavarėsimit tė Kosovės, si dhe tani nė procesin e zhvillimit tė qėndrueshėm ekonomik dhe tė pėrparimit tė gjithėmbarshėm.
Kryeministri Thaēi me kėtė rast ritheksoi qėndrimin e Qeverisė sė Republikės sė Kosovės dhe tė popullit tė Kosovės pėr raporte tė pėrhershme me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės”, thuhet nė komunikatė.
Kryeministri Thaēi ka shprehur bindjen se pas marrjes se vendimit nga ana e Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė, do tė fillojė njė valė e re e njohjeve pėr shtetin e Kosovės, duke dėshmuar kėshtu se pavarėsia e Kosovės ka sjellė mė shumė paqe, mė shumė stabilitet dhe mė shumė zhvillim pėr gjithė rajonin, vazhdon komunikata.
Ndėrsa, zėvendėspresidenti i SHBA-sė, Joseph Biden, sipas komunikatės, ka shprehur konsideratėn e lartė pėr pėrkushtimet e Qeverisė sė Republikės sė Kosovės pėr sundimin e rendit dhe ligjit nė Kosovė, vendosmėrinė nė luftėn e pakompromis kundėr korrupsionit dhe krimit tė organizuar, zhvillimin e qėndrueshėm ekonomik, pėr respektimin afirmativ tė tė drejtave tė komuniteteve, dhe tė proceseve tė tjera zhvillimore.

Nė takim, zėvendėspresidenti amerikan, Biden, ka rikonfirmuar qėndrimin e Shteteve tė Bashkuara se pavarėsia e Kosovės ėshtė proces i pakthyeshėm dhe se do tė ketė vetėm ecje pėrpara drejt proceseve integruese dhe tė zhvillimit tė qėndrueshėm ekonomik tė tė gjitha vendeve tė rajonit.
“Zėvendėspresidenti Joseph Biden ka theksuar se Hashim Thaēi ėshtė George Washingtoni i Kosovės”, ėshtė theksuar nė komunikatėn e Zyrės sė kryeministrit.
Po sipas kėsaj komunikate, zėvendėspresidenti Biden e ka siguruar kryeministrin Thaēi se integriteti territorial i Kosovės mbetet i pacenueshėm dhe se rendi dhe ligji duhet tė vendosen nė tėrė territorin e Kosovės.
“Zėvendėspresidenti Biden theksoi se e ardhmja e Kosovės ėshtė e sigurt nė NATO dhe nė Bashkimin Evropian”, pėrfundon komunikata.
Tė mėrkurėn, kryeministri Thaēi ėshtė takuar edhe me ish-sekretaren amerikane tė Shtetit, Madeline Albright. “Nė takimin miqėsor me znj.Albight, kryeministri shprehu mirėnjohjen e Qeverisė sė Republikės sė Kosovės dhe tė popullit tė Kosovės pėr kontributin qė ka luajtur ish-sekretarja Albright nė ēlirimin dhe pavarėsimin e Kosovės dhe rolin qė edhe sot luan ajo nė mbėshtetje tė zhvillimeve nė Republikės sė Kosovės”, thuhet nė njoftimin e zyrės sė Thaēit. Ish-sekretarja Albright ka rikonfirmuar mbėshtetjen e saj pėr Republikėn e Kosovės dhe ka theksuar se “ndihet krenare me arritjet qė ka shėnuar Kosova, posaēėrisht nė dy vitet e pavarėsisė”. Tė mėrkurėn, kryeministri Thaēi ėshtė takuar edhe me ambasadorin Frank Uisner, me tė cilin ka diskutuar pėr zhvillimet aktuale politike nė Kosovė dhe pėr arritjet e deritanishme tė institucioneve tė Kosovės.

Arb
22-07-10, 15:50
Tybe Joe Biden koka kon i pime drrase.

shfletuesi_
22-07-10, 16:11
Paj i pine jo se me pas kan i pine nuk ish ndodh ne shtepin e bardh po ne ndonje bar caffe ne TeXaS . Ama pranone qe po e dojn Thaqin tash qy :) :D Murrizi te lumt per keto infromacione secrete qe po i sjell ne publik - hahahahhahaha-

prototyp
22-07-10, 18:26
Biden e quan Thaēin George Washington tė Kosovės

- 22 korrik – Kryeministri i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, ėshtė pritur tė mėrkurėn nė Shtėpinė e Bardhė nga zėvendėspresidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Joseph Biden.


Sipas njoftimi pėr shtyp tė Zyrės sė kryeministrit, Thaēi dhe Biden kanė diskutuar pėr zhvillimet aktuale politike nė Kosovė dhe rajon, pėr proceset e zhvillimit tė qėndrueshėm ekonomik dhe pėr pėrmbushjen e tė gjitha standardeve demokratike nga ana e institucioneve tė Kosovės.
“Kryeministri Thaēi nė fillim shprehu konsideratėn dhe mirėnjohjen mė tė lartė pėr kontributin qė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės kanė dhėnė nė procesin e ēlirimit dhe pavarėsimit tė Kosovės, si dhe tani nė procesin e zhvillimit tė qėndrueshėm ekonomik dhe tė pėrparimit tė gjithėmbarshėm.
Kryeministri Thaēi me kėtė rast ritheksoi qėndrimin e Qeverisė sė Republikės sė Kosovės dhe tė popullit tė Kosovės pėr raporte tė pėrhershme me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės”, thuhet nė komunikatė.
Kryeministri Thaēi ka shprehur bindjen se pas marrjes se vendimit nga ana e Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė, do tė fillojė njė valė e re e njohjeve pėr shtetin e Kosovės, duke dėshmuar kėshtu se pavarėsia e Kosovės ka sjellė mė shumė paqe, mė shumė stabilitet dhe mė shumė zhvillim pėr gjithė rajonin, vazhdon komunikata.
Ndėrsa, zėvendėspresidenti i SHBA-sė, Joseph Biden, sipas komunikatės, ka shprehur konsideratėn e lartė pėr pėrkushtimet e Qeverisė sė Republikės sė Kosovės pėr sundimin e rendit dhe ligjit nė Kosovė, vendosmėrinė nė luftėn e pakompromis kundėr korrupsionit dhe krimit tė organizuar, zhvillimin e qėndrueshėm ekonomik, pėr respektimin afirmativ tė tė drejtave tė komuniteteve, dhe tė proceseve tė tjera zhvillimore.

Nė takim, zėvendėspresidenti amerikan, Biden, ka rikonfirmuar qėndrimin e Shteteve tė Bashkuara se pavarėsia e Kosovės ėshtė proces i pakthyeshėm dhe se do tė ketė vetėm ecje pėrpara drejt proceseve integruese dhe tė zhvillimit tė qėndrueshėm ekonomik tė tė gjitha vendeve tė rajonit.
“Zėvendėspresidenti Joseph Biden ka theksuar se Hashim Thaēi ėshtė George Washingtoni i Kosovės”, ėshtė theksuar nė komunikatėn e Zyrės sė kryeministrit.
Po sipas kėsaj komunikate, zėvendėspresidenti Biden e ka siguruar kryeministrin Thaēi se integriteti territorial i Kosovės mbetet i pacenueshėm dhe se rendi dhe ligji duhet tė vendosen nė tėrė territorin e Kosovės.
“Zėvendėspresidenti Biden theksoi se e ardhmja e Kosovės ėshtė e sigurt nė NATO dhe nė Bashkimin Evropian”, pėrfundon komunikata.
Tė mėrkurėn, kryeministri Thaēi ėshtė takuar edhe me ish-sekretaren amerikane tė Shtetit, Madeline Albright. “Nė takimin miqėsor me znj.Albight, kryeministri shprehu mirėnjohjen e Qeverisė sė Republikės sė Kosovės dhe tė popullit tė Kosovės pėr kontributin qė ka luajtur ish-sekretarja Albright nė ēlirimin dhe pavarėsimin e Kosovės dhe rolin qė edhe sot luan ajo nė mbėshtetje tė zhvillimeve nė Republikės sė Kosovės”, thuhet nė njoftimin e zyrės sė Thaēit. Ish-sekretarja Albright ka rikonfirmuar mbėshtetjen e saj pėr Republikėn e Kosovės dhe ka theksuar se “ndihet krenare me arritjet qė ka shėnuar Kosova, posaēėrisht nė dy vitet e pavarėsisė”. Tė mėrkurėn, kryeministri Thaēi ėshtė takuar edhe me ambasadorin Frank Uisner, me tė cilin ka diskutuar pėr zhvillimet aktuale politike nė Kosovė dhe pėr arritjet e deritanishme tė institucioneve tė Kosovės.
Se pari kjo eshte sipas njoftimit per shtyp te ...., por nese ketu nuk ka gabim ne perkthim ateher z. Biden eshte keqkuptuar sepse me nje fjale ai ka luajt k... me Hashimin sepse me kete ai ka deshiruar ti thote se Hasha po udheheq me Kosoven ne shek. XXI si Georg Washington ne shek. XVIII ...

panta_rhei
22-07-10, 18:42
Disa minuqėr tė hashim shales, tranohen mbas pordhėve e gogėsimave tė disa miqėve nė dehje e sipėr.

Tė njėjtėve, absolutisht, nuk u bėjnė pėrshtypje BOMBAT e Bill Klintonit dhe Toni Blerit nė qendėr tė Prishtinės, para gjithė kombit.
Kur thojke Toni Bleri qė Rugovės ia kam dhanė Besėn qė kam me luftu pėr shqiptarėt sikur pėr popullin tim... qita minuqėrit e hashim shalės qė ishin prezent nė Kuvend dojshin me e qu kokėn te luci prej turpit e prej kaskanit.

uck_aksh
22-07-10, 19:12
Disa minuqėr tė hashim shales, tranohen mbas pordhėve e gogėsimave tė disa miqėve nė dehje e sipėr.

Tė njėjtėve, absolutisht, nuk u bėjnė pėrshtypje BOMBAT e Bill Klintonit dhe Toni Blerit nė qendėr tė Prishtinės, para gjithė kombit.
Kur thojke Toni Bleri qė Rugovės ia kam dhanė Besėn qė kam me luftu pėr shqiptarėt sikur pėr popullin tim... qita minuqėrit e hashim shalės qė ishin prezent nė Kuvend dojshin me e qu kokėn te luci prej turpit e prej kaskanit.
po at dit ish kan nen ndikim te alkoholit edhe bleri hahahhahahahahahh

LOJETARI
22-07-10, 19:44
Tybe Joe Biden koka kon i pime drrase.

Nuk ka qenė drrasė , por lujke testise me Mr .Taqin !:tongue:

Daglasi
22-07-10, 20:18
Ka shume mundesi qe i ka than,se thaqi qyshtu don me qu nalt,me fjale ,edhe me ndonje artiste te hollivudit naj mbremje romatike,qe me tregue cka ka ne zemer,e me tregue per njerezit e vet te aferm ne parti apo ne qeveri,se si i bajn punt e keqija,korrupsionin,etj etj ..

valiii
22-07-10, 21:31
Ani de ! Hasha "George Washingtoni" i Kosoves, Ibra "Mahatma Gandi i Kosoves", Albin Kurti "Che Guevara" i Kosoves, Bylbyl Sokoli "Mourinjo" i Kosoves... Sekiraqa "All Kapone" i Kosoves, Adelina "Ceca" e tu kosovs ... Etj etj
Pse aaaa... Jemi mesuar ne, tash me, me keto krahasime qe burojne nga kompleksi i inferioritetit. Qysh ende se ndegjova askend duke bere krahasime (te natyres pozitve) me shqiptar.
Paska thene Xho Bajdeni... Ufff qyqja une, pune e madhe koka bo .

Arb
22-07-10, 21:34
Kjo Valja, me dasht ia qellon kanihere.

LOJETARI
22-07-10, 21:34
Ani de ! Hasha "George Washingtoni" i Kosoves, Ibra "Mahatma Gandi i Kosoves", Albin Kurti "Che Guevara" i Kosoves, Bylbyl Sokoli "Mourinjo" i Kosoves... Sekiraqa "All Kapone" i Kosoves, Adelina "Ceca" e tu kosovs ... Etj etj
Pse aaaa... Jemi mesuar ne, tash me, me keto krahasime qe burojne nga kompleksi i inferioritetit. Qysh ende se ndegjova askend duke bere krahasime (te natyres pozitve) me shqiptar.
Paska thene Xho Bajdeni... Ufff qyqja une, pune e madhe koka bo .

shih xhelozi !

murrizi
22-07-10, 21:38
Kjo Valja, me dasht ia qellon kanihere.
hahahahahaha
a qja ke bo si hoxha kur kishin pa vet a duhet ngue gruaja.....

panta_rhei
22-07-10, 21:39
shih xhelozi !
a edhe ti e verejte qe ky xhelozi qenka me ramushin a

LOJETARI
22-07-10, 21:43
a edhe ti e verejte qe ky xhelozi qenka me ramushin a

jo , jo nuk besoj , vali ėshtė shumė neutral ! !!!! :biggrin:

valiii
22-07-10, 21:46
hahahahahaaa... Ja u dorzova ! Shume koket bo sonte.

murrizi
22-07-10, 21:48
a edhe ti e verejte qe ky xhelozi qenka me ramushin a

aiiii nime shihe shihe foreeeeeeen !

Derisa na merremi me "fitoren" e harrojm njėkohėsisht Ramushin e ngrat tuj bo "dergj" n'fllad.
E nga ana tjeter shkit poashtu e festojn "kapjen"e Rambushit.
Mė njė fjalė dretėsia e hagės edhe shkjet spo i lė pa "fitore".

Guri i madh
22-07-10, 21:51
as per polar i katunit nuk i plotson kushtet me kto ligjet evropjane

panta_rhei
22-07-10, 21:52
jo , jo nuk besoj , vali ėshtė shumė neutral ! !!!! :biggrin:
tash s'di qysh e vlerson edhe murrizi (se ai asht ma kompetent per keto sende), veq qaty qe e ka permend cecen ky xhelozi s'po doket me qenė bash i paqt :P:P

LOJETARI
22-07-10, 21:57
tash s'di qysh e vlerson edhe murrizi (se ai asht ma kompetent per keto sende), veq qaty qe e ka permend cecen ky xhelozi s'po doket me qenė bash i paqt :P:P

murizi s'ka kohė me vlerėsue sot se ėshtė tu i pranue urimet e fitores .Po i duket vetja si BERLUSKONI i Kosovės .:biggrin: , koxha i farė tipi , hahahhahaa

valiii
22-07-10, 21:57
aiiii nime shihe shihe foreeeeeeen !

Derisa na merremi me "fitoren" e harrojm njėkohėsisht Ramushin e ngrat tuj bo "dergj" n'fllad.
E nga ana tjeter shkit poashtu e festojn "kapjen"e Rambushit.
Mė njė fjalė dretėsia e hagės edhe shkjet spo i lė pa "fitore".
Per te shpetuar shqiptaria, jo vetem rambushi, por edhe taci edhe edi rama edhe salia berisha edhe menduh taci e sejdiu fatmir duhet te shkojne tu Haga respektivisht (po te pyetem une) keto koka duhen te egzekutohen fizikisht ( e vetmja rruge dalje per te shpetur shqiptaria nga kollapsi ).

murrizi
22-07-10, 21:59
tash s'di qysh e vlerson edhe murrizi (se ai asht ma kompetent per keto sende), veq qaty qe e ka permend cecen ky xhelozi s'po doket me qenė bash i paqt :P:P

Paj ani ani mbase po vetė (spo bon keq hiq) po tė drejtojė, burrė kam frigė ti mbesi kujt borxh.

Edhe unė besoj qė sė shpejti nostalgjikėt e dikurshėm do ti shuajn etjet (nė daq thuaj edhe epshet).

murrizi
22-07-10, 22:02
murizi s'ka kohė me vlerėsue sot se ėshtė tu i pranue urimet e fitores .Po i duket vetja si BERLUSKONI i Kosovės .:biggrin: , koxha i farė tipi , hahahhahaa
Jaaa shokit mos u ngut (me fol pėr hallkun).
Unė sot jam "kujdestar" edhe sa pėr mua deri n'sabah ju kthej pėrgjegjie :tongue: