PDA

View Full Version : Liechtenstein


Virti
28-03-08, 21:19
Vielen Dank Lichtenstein! :smile:

Gjumashja
29-03-08, 12:22
Thnx.................:biggrin: ......

Dardan Kastrati
29-03-08, 12:43
Te faleminderit Lichtenstein .

Tomori
29-03-08, 14:25
..Faleminderit Lichtenstein .
http://www.gios.us/images/Liecht-flag.gif

Fshatari
29-03-08, 15:00
Flm Lichtenstein!

Tri nga 4 principatat sa ka Evropa e pranuen shtetin e Kosovės. Ka mbetur edhe Andora.

Guri i madh
29-03-08, 15:03
Flm Lichtenstein!

Tri nga 4 principatat sa ka Evropa e pranuen shtetin e Kosovės. Ka mbetur edhe Andora.edhe SAN MARINO ka mbet urimit te fshatarit i bashkangjitet edhe Guri i madh

Fshatari
29-03-08, 15:19
edhe SAN MARINO ka mbet urimit te fshatarit i bashkangjitet edhe Guri i madh

Kurr s'paskna ndegjue per kete principate; po nejse, le t'na pranojne edhe kjo nuk prish pune.
PS. Qeveria e Kosovės duhet me i sigurue nja 5 princa-princesha e me i que nė principatat nė fjalė(nė vend tė ambasadorve).
Nashta dardania.de ia huazon pėr nji kohė princin(nakin) dhe princeshėn(Selviushen): i kisha que qatje n'Monako; ka pllazhe t'bukura; pasuni(bile edhe ujvare ka...)!
Ky asht vetem propozim i fshatarit; nuk di a e merr nė konsideratė qeveria a jo...!

Guri i madh
29-03-08, 16:49
Kurr s'paskna ndegjue per kete principate; po nejse, le t'na pranojne edhe kjo nuk prish pune.
PS. Qeveria e Kosovės duhet me i sigurue nja 5 princa-princesha e me i que nė principatat nė fjalė(nė vend tė ambasadorve).
Nashta dardania.de ia huazon pėr nji kohė princin(nakin) dhe princeshėn(Selviushen): i kisha que qatje n'Monako; ka pllazhe t'bukura; pasuni(bile edhe ujvare ka...)!
Ky asht vetem propozim i fshatarit; nuk di a e merr nė konsideratė qeveria a jo...!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
ja ku gjindet principata e SAN MARINOS

http://wikitravel.org/upload/de/9/9d/Karte-sm.png (http://wikitravel.org/de/Bild:Karte-sm.png)

Estella
30-03-08, 23:51
Danke Lichtenstein :) shume shtet i madhe eshte ky Lichtenstein :P
Das Land misst an seiner längsten Stelle 24.56 km und an seiner breitesten 12.36 km.:P

Virti
31-03-08, 00:04
Danke Lichtenstein :) shume shtet i madhe eshte ky Lichtenstein :P
Das Land misst an seiner längsten Stelle 24.56 km und an seiner breitesten 12.36 km.:P
Liechtenstein hat das höchste Bruttoinlandsprodukt (http://lexikon.power-oldie.com/Bruttoinlandsprodukt) pro Kopf weltweit, es liegt bei 80.900 Euro (2005).
:wink:

dardan100
31-03-08, 12:02
A ka mundesi te me tregoni se sa prej ketyre principatave dhe shteteve te vogla na kane pranuar deri tani, e sa jo? (San Marino, Liechtenstein, Andorra, Vatikani, Monako)

Nese keni pergjigje , me tregoni!

Faleminderit