PDA

View Full Version : Qka Mbas Pavarsis


Peja-Boy
17-02-08, 18:14
Siq shihet edhe Pavarsia u nenshkrua ..!

Tash qka mbas Pavarsis ???

Peja-Boy
17-02-08, 18:19
http://www.dw-world.de/image/0,,896726_1,00.jpg

valiii
17-02-08, 19:46
Siq shihet edhe Pavarsia u nenshkrua ..!

Tash qka mbas Pavarsis ???

Pas gjithė kesaj kremte, pas gjithė kėtyre pėrjetimeve tė paharuara, pas kėsaj date qė do tė shkruhet me shkronja tė arta, pas Pavarėsisė ėshtė e ditur se nuk do vijė ndonjė shkop magjik i cili do bėn mrekulli...
Njė ditė pas pavarėsisė ne do tė jemi tė njejtit njerėz tė cilėt do tė jetojmė nė tė njejtat shtėpi, do tė hamė tė njejtin ushqim, do tė ecim nė rrugėt e njejta siē deri me tani, do tė lypim ndonjė punė pėr tė mbijetuar, do shpresojmė nė reduktime mė tė ralla tė KEK-ut etj...
Kosoven si Shteti me i ri nė botė e presin sakrifica tė mėdha, pėrkatėsishtė institucionet e saja duhet t'i shpallin luftė tė pa kompromis korrupcionit, nepotizmit, shkeljes e sė drejtave tė njeriut etj etj ...
Pėrkundėr sfidave tė reja qė e presin vendin tonė, nga ne lypset qė tė jemi sa mė dinjitoz dhe do i kalojmė tė gjitha me emrin e Zotit .....

HAJDE MORE PERHAJR NA QOFTE.... E gėzofshim tė gjithė pa dallim kombi, feje, regjioni a bindje politike.... E Gezofshin stėrnipat tanė ...

Jim Belushi
18-02-08, 15:20
PUN PUN DHE VETEM PUN per SHTETIN ME TERI NE EVROP.
DHE ta VARROSIM URREJTJEN mes SHQIPTAREVE(PARTIVE POLITIKE)
NJERZIT ME TE ZGJUT dhe ME TE SHKOLLUAR ne FUNKTIONE TE LARTA.
LIGJIN qe te SUNDOJ MBI TE GJITH.

legenda
18-02-08, 16:21
**********************************

legenda
18-02-08, 16:22
kjo teme eshte e hapur nga une,qysh ne muajin qershor 2007


http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22106 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22106)



CKA PAS PAVARESISE???!!!....

-jemi ne prag te DITES se MADHE,por si e shohim
Kosoven pas Pavaresise,cka do te nderroj ne:

-STRUKTURAT POLITIKE
-SITUATEN EKONOMIKE
-JETEN SOCIALE

etj.etj.

si e paramendoni periudhen kohore pas PAVARESISE.,duke paramenduar fillimishte se e arritem kete dite...

panta_rhei
18-02-08, 16:25
kjo teme eshte e hapur nga une edhe at ne muajin qershor 2007

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22106 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22106)

hahahahahahahaaa... nga une... hahahahaaa... me siguri veq qasaj teme nuk ia paske pasė qitė 5 yje...

Peja-Boy
22-02-08, 21:30
kjo teme eshte e hapur nga une,qysh ne muajin qershor 2007


http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22106 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22106)



CKA PAS PAVARESISE???!!!....

-jemi ne prag te DITES se MADHE,por si e shohim
Kosoven pas Pavaresise,cka do te nderroj ne:

-STRUKTURAT POLITIKE
-SITUATEN EKONOMIKE
-JETEN SOCIALE

etj.etj.

si e paramendoni periudhen kohore pas PAVARESISE.,duke paramenduar fillimishte se e arritem kete dite...








Une e kam Hap temen pa pergjigje per shkak se deshiroja te ndi nga Antaret tjer se qka do te behet mbas Pavarsis, kurse prap se prap ne dore na kan 5shtete qe flasin per ne, edhe deshiroj ta di pergjigjen e zoteri Valit, qe shpresoj se do ta Realizojn shqiptaret ate gje edhe do te punojn per shtetin e tyre ...!!

luckyman
22-02-08, 21:33
Peja-Boy,ej a beson se ma shumė u gzova kur e pashė se koke bo *Moderator*sesa pėr pavarsi :biggrin: !!

***URIMRE*** dy herė

Peja-Boy
22-02-08, 21:51
Peja-Boy,ej a beson se ma shumė u gzova kur e pashė se koke bo *Moderator*sesa pėr pavarsi :biggrin: !!

***URIMRE*** dy herė


Sikur rryma kur ndalet mesohemi pa rrym edhe kur vjen rryma na i vret syt edhe Pavarsia po me duket ashtu ....po i frigohem se do ket Pasoja por prap gezohem qe e fituam kete Pavarasi....!


Urime te gjithve edhe shpresoj qe do din ta udheheqin Shtetin Politikanet tane !!

euroscorpion
26-02-08, 22:47
Nese nuk ia bene vetes nje pytje te tille athere pse e shpalle atehere pavarsie kur nuk e sheh asnje dite ne horizont ne te ardhmen. Bravo legenda kjo eshte pyetja me me vend nga shpallja e pavarise. Cka me tutje si te veprohet me tej.
Me ba eshte lehte por veshtire eshte me mbajte...

Urata
26-02-08, 23:38
legend, varfenjaket do te varferohen edhe me e ata "te pasurit" do te pasurohen edhe me shume....!

Pupi
26-02-08, 23:48
Nuk e dijė ju, si ju shkoi ky muhabet, veqse mua pėrveq qė u lodha duke bėrtitur e buluruar si i marrė (shpesh thoja pėr turqit kur festonin fitoret e futbollit, sa tė marrė duhet tė jenė njerzit, eh, mos kesh se vesh), e nesėrma larg me thon, vetėm disa orė, e frenat nduar [email protected]
Nė pėrkthim shqip-shqip:
Mos t'mendojm si vllezrit tanė nga mėmė shipnia, se e gjitha pikė nga qielli. Pėrkundrazi tash duhėt punuar shumė pėr tė ecur (sadopak) nė hap me rajonin, se bota ėshtė larg me milje.
Edhe diēka!
Mos u mundoni pėr pasukeset e juaj ti hedhni fajin Pushtetarėve, atyre qė ishin, kėta qė janė dhe ata qė do vijnė!

Urata
26-02-08, 23:54
Pup, m'vrafte zoti n'me mos kjofte ashtu siq kam thane me heret...! Them. duke pas e dite shume fakte te deritanishme...!

Pupi
26-02-08, 23:57
Pup, m'vrafte zoti n'me mos kjofte ashtu siq kam thane me heret...! Them. duke pas e dite shume fakte te deritanishme...!
Jo valla hiq mos t'vraft zoti pėr kėtė punė.

N'gjithė botėn ka tė pasur, dhe pak mė pak tė pasur.
Varfnjakėt (poqėse nuk janė me tė meta, psiqike apo fizike) nuk i dua!

Peja-Boy
24-01-11, 13:06
l varfenjaket do te varferohen edhe me e ata "te pasurit" do te pasurohen edhe me shume....!

Ashtu eshte tu ndodh ....mbas dy vite te ketij postimi po me vone te shohim se si ?? hahaha

Llapjani_HH
24-01-11, 19:12
Qka mbas Pavarsis?

Kur tė bėhet Kosova komplet e pavarur do tė shohim.

Se momentalisht tė pavarur nuk jemi* kur dihet qė diku rreth 33-35% e territorit tė Kosovės kontrollohet nga shkijet dhe serbia.

Pastaj edhe pse shumica ndoshta nuk e din* fjalėn pėrfundimtare nuk e kanė organet e "zgjedhura" nga populli por tė huajt qė sundojn nė Kosovė.

E qysh pom doket mue* Pavarsia e plot do mu vonue kogja deri t'vjen te na.

Peja-Boy
31-01-11, 21:01
Qka mbas Pavarsis?

Kur tė bėhet Kosova komplet e pavarur do tė shohim.

Se momentalisht tė pavarur nuk jemi* kur dihet qė diku rreth 33-35% e territorit tė Kosovės kontrollohet nga shkijet dhe serbia.

Pastaj edhe pse shumica ndoshta nuk e din* fjalėn pėrfundimtare nuk e kanė organet e "zgjedhura" nga populli por tė huajt qė sundojn nė Kosovė.

E qysh pom doket mue* Pavarsia e plot do mu vonue kogja deri t'vjen te na.


More Pavarsin e kemi Fitu po Eminja ish kon en Kosove edhe ish kthy tu kajt en Gjermani hahahahahahahaha...

Llapjani_HH
01-02-11, 20:17
More Pavarsin e kemi Fitu po Eminja ish kon en Kosove edhe ish kthy tu kajt en Gjermani hahahahahahahaha...

E ka pa Eminja qė ska pavarsi atje* qata u kthye tu kajt ajo.

A pe sheh Peja-Boy qė mirė e paskna une* se pėr tjetėr Eminja sish kthye tu kajt :biggrin:

Ps. Emine mos thuj s'ėshtė qyshtu* se meniher ky djali i Pejės thet apet e kena fitue komplet pavarsin:biggrin:

Guri i madh
01-02-11, 20:24
mbas pavarsis dalngadal do te mvarsohemi duke ber kompromise me shkinin