PDA

View Full Version : Pacolli ska tė ndalur-Nderohet me ēmimin "Gusi Peace Prize International"


murrizi
24-11-11, 19:05
Pacolli merr ēmimin “Gusi Peace Prize International”

http://www.gazetaexpress.com/repository/images/thumb_670x357/pacolli_1_163744.jpg
http://www.rtklive.com/img/vija_lajmi.jpg


Zėvendėskryeministri i Qeverisė sė Kosovės, Behgjet Pacolli ka marrė ēmimin “Gusi Peace Prize International”.
rtk 24.11.2011Nė ceremoninė e jashtėzakonshme tė organizuar me kėtė rast, morėn pjesė mijėra vetė, mes tė cilėve deputetė, trupi diplomatik i akredituar nė Manila, elita intelektuale dhe shoqėrore e Filipineve, thuhet nė komunikatėn e zyrės sė Pacollit.

Zėvendėskryeministri Pacolli u prit me duartrokitje nė sallė i shoqėruar nga njė ushtarak filipinas me veshjen e nderit qė valėviste flamurin e Kosovės.

Ēmimi “pėr aktivitetin ekonomik, qeverisje dhe kontribut humanitar”, atij iu dorėzua nga princesha e Tajlandės, Luang Rajadarasri Jayankura.

Nė motivacionin e ēmimit nė web faqen e fondacionit shkruan: pėr qasjen e tij krijuese nė biznesin e ndėrtimit qė la gjurmė nė tė gjithė botėn; pėr sensin e tij tė ndėrmarrėsisė; pėr aktivitetin e tij filantropik nė vendin e tij dhe pėr angazhimin e tij aktiv nė pajtimin e politikės shqiptare nė Kosovė, nė pėrputhje me frymėn mė tė mirė tė popullit tė tij”.

Pas marrjes sė kėtij ēmimi, Pacolli tha se ndihet i nderuar qė merr kėtė ēmim sė bashku me personalitete tė shquara nga mbarė bota. Ai tha se i pėrket njė populli qė luftoi shumė pėr paqen dhe lirinė, dhe bashkė me to, fitoi dhe pavarėsinė.

“Unė vij nga njė popull i vogėl, tė cilit i pėrket Nėnė Tereza, dhe unė do tė vazhdoj tė punoj fort pėr paqen”, tha ai.

Para marrjes sė kėtij ēmimi, dhėnė nga njė juri ndėrkombėtare, Pacolli pati takime tė rėndėsishme nė funksion tė turit tė tij lobues nė Azi.

Zėvendėskryeministri i Kosovės ėshtė takuar me personalitete tė shquara tajlandeze, me shefin e administratės presidenciale tė Laosit, Phongsavath Boupha, me ministrin e arsimit tė Butanit, Thakyr S.Powdyel dhe pėrfaqėsues tjerė tė vendeve qė nuk e kanė njohur Kosovėn.

Gjatė kėtyre takimeve, Pacolli prezantoi disa nga faktet qė duhet tė kihen parasysh pėr tė njohur Kosovėn si shtet i pavarur dhe sovran. Pacolli u takua gjithashtu me senatorin e Atlantas (SHBA), Emanuel Johns, etj.

panta_rhei
24-11-11, 19:50
Kqyre tash filipinet?!!!
eww pacoll he pis, qe gjithmone t'kan nderu e t'kan respektu bash qato shtete qe nuk e kane njofte kurr shtetin e Kosoves... e ti ne ato shtete i ki miqt ma te mdhaj si... rusia, kazakistani, azerbajxhani, libia, nigeria, filipinet...

Guri i madh
24-11-11, 23:41
Pacoll me kto 7 partit tjera po i numrojn mujt e fundit ne qeveri kshtu e ka programue Kristofer Delli me Hashim THaqin

murrizi
25-11-11, 05:51
Kqyre tash filipinet?!!!
eww pacoll he pis, qe gjithmone t'kan nderu e t'kan respektu bash qato shtete qe nuk e kane njofte kurr shtetin e Kosoves... e ti ne ato shtete i ki miqt ma te mdhaj si... rusia, kazakistani, azerbajxhani, libia, nigeria, filipinet...

Leviz pant leviz, mos u bo kokfort si gamar mos me leviz asnje perēik.

Njohjet kanė me ardhė, ndėrkohė rregullohet edhe ekonomia e shtetit, si dhe ajo private dhe gjithēka dhe gjithkah mirėėėėė.
E sheh si shkojn senet n'biznes (kish me than baba jem), njerzit i bojn men senet 13 vjet perpara shoeq.

jadore
25-11-11, 09:55
Leviz pant leviz, mos u bo kokfort si gamar mos me leviz asnje perēik.

Njohjet kanė me ardhė, ndėrkohė rregullohet edhe ekonomia e shtetit, si dhe ajo private dhe gjithēka dhe gjithkah mirėėėėė.
E sheh si shkojn senet n'biznes (kish me than baba jem), njerzit i bojn men senet 13 vjet perpara shoeq.

qysh jo levizin sendet ne ekonomi , levizin ,
me 01.12.2011 e kemi hapjen e SwissDiamant Hotel -Prishtine . ish Iliria , prone e te nderuarit te Filipineve .. thuaj qe sjemi duke perparuar ..tont hajrin jemi tuj ja bissnisit ne Kosove ..viva la Bissniss, viva la Kosova
p.s
ah , qe ti ndreqim mardhenjet reciproke neve te dyve , ke deshire te jesh percjellesi im ne ate gala hapje , i anuloj tjeret ..ty sta prishi .. ke rastin ta shofesh glamourizitetin qe ofrohet ..

Stuhi Rere
25-11-11, 11:11
Ēka po bejka me kete ēmim.

sherri
25-11-11, 17:32
Ēka po bejka me kete ēmim.
Po e ndertojke nje xhami n'Marevce,:tongue:

Llapjani_HH
25-11-11, 17:51
A thue sa e kish pas ēmimin aj ēmimi?

Ka pare Kosova ja paguan edhe ēmimin veq le te merr ēmimin ky.

jadore
25-11-11, 17:58
A thue sa e kish pas ēmimin aj ēmimi?

Ka pare Kosova ja paguan edhe ēmimin veq le te merr ēmimin ky.

po thu qe Thaqi ja ka pagu qmimin-a..?

sherri
25-11-11, 18:25
A thue sa e kish pas ēmimin aj ēmimi?

Ka pare Kosova ja paguan edhe ēmimin veq le te merr ēmimin ky.
Ehhh ! nifar vakti motii,kur e pata ndegju "lamje parash" gjith mendojsha qe i lajn ne lavatrice?! puna e thmis:mad:

Makresh
27-11-11, 22:10
Hajde rrenc, hajde !

"Un vie nga nje popull, ku vie edhe "nene tereza" "

Ec bre baju, se bash ne cisi momente po e beni mut ! Thu ti se krejt bota e adhuron nene terezen sic e adhuroni ju, interesagjit e interesave te huaja !

Llapjani_HH
28-11-11, 18:18
po thu qe Thaqi ja ka pagu qmimin-a..?

I ka kushtue ma pak se me ja dhan 1 ministri Jadore :biggrin:

Llapjani_HH
28-11-11, 18:22
Ehhh ! nifar vakti motii,kur e pata ndegju "lamje parash" gjith mendojsha qe i lajn ne lavatrice?! puna e thmis:mad:

sherri, lavatriqet jan t'vogla e nuk ja u nxan krejt paret qa i kan vjedhė asi nisa me than qa i kanė fitue pa djersė:mad: