PDA

View Full Version : 90 = Brunei Darussalam


Zero Cool
25-04-12, 18:36
Njohja e 90 vjen nga Bruneihttp://www.telegrafi.com/fo/kosove/f.0425184100524_a.jpg

http://www.telegrafi.com/fo/kosove/f.0425184043410_m.jpg


25.04.2012


Ministri i Punėve tė Jashtme dhe i Tregtisė i Brunei Darussalam, Mohamed Bolkiah, pėrmes njė letre dėrguar ministrit tė Punėve tė Jashtme tė Republikės sė Kosovės, Enver Hoxhaj, ka konfirmuar njohjen zyrtare tė Republikės sė Kosovės nga ky shtet.
Po sot, ministri Hoxhaj ka zhvilluar njė bisedė telefonike me Ambasadorin e kėtij shteti nė Organizatėn e Kombeve tė Bashkuara nė New York, Latif Tuha, i cili ka pėrcjell pėrshėndetjet tė pėrzemėrta tė ministrit tė jashtėm dhe i ka konfirmuar ministrit Hoxhaj njohjen e zyrtare nga Brunei Darussalam.

Brunei, zyrtarisht Shteti i Bruneit Vend i Paqes, ėshtė shtet nė Azinė Juglindore nė veri tė ishullit tė Borneo-s. Ėshtė i populluar me mbi 400 mijė banorė dhe ka kryeqytet Bandar Seri Begawan. Ėshtė shteti i 90 qė e ka njohur Kosovėn qė nga shpallja e pavarėsisė mė 17 Shkurt 2008.

murrizi
25-04-12, 21:16
o alekumselam thuju qatyne te lugbunarit qe bon merhamet e na njohen.