PDA

View Full Version : Timori Lindor njeh pavarėsinė e Kosovės


Fshatari
09-11-12, 12:20
Ministri i Punėve tė Jashtme i Republikės sė Kosovės, Enver Hoxhaj sot ka pranuar njė letėr nga Ministri i Punėve tė Jashtme tė Timorit Lindor, Jose Luis Guterres, pėrmes sė cilės ky shtet njeh pavarėsinė e Republikės sė Kosovės.
“I nderuari Ministėr Hoxhaj, shpreh mirėnjohjen pėr vizitėn tuaj nė Timorin Lindor me 15 shtator, ku ne kemi diskutuar ēėshtjet e interesit tė pėrbashkėt. Timori Lindor ndan eksperienca tė pėrbashkėta dhe solidarizohet me popullin dhe Qeverinė e Kosovės. Kam nderin qė t’u pėrcjell juve, dhe pėrmes juve Qeverisė sė Kosovės, se Qeveria Demokratike e Timorit Lindor njeh pavarėsinė e Republikės sė Kosovės. Me kėtė njohje formale ėshtė dėshira ime qė Timori dhe Kosova mund tė lidhin marrėdhėnie diplomatike sa mė parė”, thuhet nė letrėn dėrguar Ministrit Hoxhaj.
Nė kėtė letėr po ashtu thuhet se Timori Lindor shpreh urimet e pėrzemėrta popullit tė Kosovės pėr progresin e arritur.
Ministri i Punėve tė Jashtme i Kosovės, Enver Hoxhaj me 15 shtator ka vizituar Timorin Lindor, ku ishte pritur nga pėrfaqėsues tė lartė tė kėtij shteti.
Gjatė takimeve tė ndryshme edhe nė Fiji dhe New York, Ministri Hoxhaj kishte marr mbėshtetjen e kėtij shteti pėr tė njohur pavarėsinė e Kosovės.
______________________________________
http://www.gazetaexpress.com/?cid=1,13,96358
_____________________________________________
Flm Timor.
Baroneshat po zgerdhihen gjithnje e me pak.

Gjumashja
09-11-12, 20:07
falemnderit :smile:

tipi engjellor
09-11-12, 22:56
e falenderojm....