PDA

View Full Version : Oki-biki


murrizi
13-08-10, 18:04
Ekmeludin Ihsanoglu i pėrgjigjet letrės sė Myftiut Tėrnava

Publikuar: Sot, mė 13 gusht 2010 nė www.koha.net (http://www.koha.net)


http://www.dardania.de/vb/upload/repository/images/13-ihsanoglu5.jpgPrishtinė, 13 gusht - Sekretari i pėrgjithshėm i Konferencės Islamike (OKI), dr. Ekmeludin Ihsanoglu, i ėshtė pėrgjigjur letrės sė Myftiut tė Kosovės, Naim Tėrnava, qė ky i fundit ia pati dėrguar pas vendimit kėshillėdhėnės tė GJND-sė. Nė pėrgjigjen e tij, Ekmeludin Ihsanoglu, shkruan se mendimi kėshillėdhėnės i GJND-sė do t’iu mundėsojė vendeve islamike qė tė marrin vendime nė pėrkrahje tė pavarėsisė sė Kosovės.
“Mendimin kėshillėdhėnės i Gjykatės Ndėrkombėtare nė Hagė, i cili vėrteton se pavarėsia e Kosovės nuk ėshtė nė kundėrshtim me tė drejtėn ndėrkombėtare, paraqet mendim tė rėndėsishėm historik qė na gėzoi pa masė dhe na dha mė shumė optimizėm pėr ta parė Kosovėn duke arritur njohje nga e tėrė bota pėr pavarėsinė e saj tė meritueshme. OKI ėshtė angazhuar qė herėt pėr tė pėrgatitur rrethanat pėr pavarėsinė e
Kosovės, patėm vėnė kontakte tė shumta me zyrtarėt tė lartė dhe kryetarė tė shteteve e qeverive pėr ta mbėshtetur kėtė pavarėsi. Falėnderojmė Allahun qė shumė nga kėto vende i janė pėrgjigjur kėtyre angazhimeve dhe zyrtarisht e kanė njohur Kosovėn. Sigurisht qė juve ju kujtohet deklarata jonė mė 18/07/2008, nė tė cilėn ne patėm shfaqur solidarizimin dhe pėrkrahjen tonė pėr shpalljen e pavarėsisė sė Kosovės. Kjo deklaratė pati bėrė jehonė tė madhe nė pėrkrahjen e pavarėsisė. Dua tė ju rikonfirmoj se mendimi kėshillėdhėnės i GJND-sė do tė na mundėsojė qė t’i realizojmė pėrpjekjet tona nė marrjen e pėrkrahjes zyrtare pėr pavarėsinė e Kosovės, e cila do tė arrihet pėrmes aktiviteteve tė sekretariatit tė pėrgjithshėm tė OKI-sė dhe pėrmes kontakteve me zyrtarėt e lartė dhe kryetarėt e shteteve dhe qeverive anėtare tė organizatės”, thuhet pos tjerash nė pėrgjigjen e sekretarit tė pėrgjithshėm tė OKI-it, drejtuar tė parit tė BIK-ut.

murrizi
13-08-10, 18:21
OKI: Ev ev ev , po a mujti BIKI ?!
BIKI: Ue alejkum selam ve rahmetulla....
OKI: ulu ulu mos mu bėr ma pap se papa BIK
BIKI: tybe stoferllah, tybe stoferllah duke e ulur zėrin, dhe mbajtur me dorė shallvarėn rreth s'prapmes derisa ulej nė kolltuqet e OKI-t.
OKI: hė BIK, qe mirė tė ka sjellur ksajde ? a nuk e di n'ēmonat jemi, dhe se asnjeri s'gjenė duke punuar ? plus asaj ky ėshtė i vetmi muajė ku duhet shfrytzuar rastin dhe pajtuar me tė dashurit tanė, a mendon qė e kemi leht me 3,4,5.... gra sa ka secili ?
BIKI: elham allahut, nuk qenka puna keq, por unė s'do ta zgjas shumė, pėr t'mos ju penguar pikėrisht.
Po kėto syverdhat qė takoj kohė pas kohe kur vijė te ju OKI, janė kėto tonat ?
OKI: paj nuk janė t'tonat, por bėhen t'tonat, pak mund deri nė bank dhe ju kemi parasiguruar garancionin pėr dhjet vitet e ardhshme, dhe kshtu shko puna BIKoooo...
BIKI: aha, kuptova, te na nuk bė ama kshtu...
OKI: nuk bė thua ? hajt hajt se bė, ta them unė se bė BIKOoooo, nė emen tė paras gjithēka bėnė....

Guri i madh
13-08-10, 18:34
OKI: Ev ev ev , po a mujti BIKI ?!
BIKI: Ue alejkum selam ve rahmetulla....
OKI: ulu ulu mos mu bėr ma pap se papa BIK
BIKI: tybe stoferllah, tybe stoferllah duke e ulur zėrin, dhe mbajtur me dorė shallvarėn rreth s'prapmes derisa ulej nė kolltuqet e OKI-t.
OKI: hė BIK, qe mirė tė ka sjellur ksajde ? a nuk e di n'ēmonat jemi, dhe se asnjeri s'gjenė duke punuar ? plus asaj ky ėshtė i vetmi muajė ku duhet shfrytzuar rastin dhe pajtuar me tė dashurit tanė, a mendon qė e kemi leht me 3,4,5.... gra sa ka secili ?
BIKI: elham allahut, nuk qenka puna keq, por unė s'do ta zgjas shumė, pėr t'mos ju penguar pikėrisht.
Po kėto syverdhat qė takoj kohė pas kohe kur vijė te ju OKI, janė kėto tonat ?
OKI: paj nuk janė t'tonat, por bėhen t'tonat, pak mund deri nė bank dhe ju kemi parasiguruar garancionin pėr dhjet vitet e ardhshme, dhe kshtu shko puna BIKoooo...
BIKI: aha, kuptova, te na nuk bė ama kshtu...
OKI: nuk bė thua ? hajt hajt se bė, ta them unė se bė BIKOoooo, nė emen tė paras gjithēka bėnė....ehhhh murriz zeza ,EDHE VET ME VETI PO FOLSHE ani po thue se po te vjen me vjell kur po i lexon shjkrimet e mia


po prap po me dhimbsesh qe je ra ne ket gjendje zoti te ndihmoft

murrizi
13-08-10, 18:38
ehhhh murriz zeza ,EDHE VET ME VETI PO FOLSHE ani po thue se po te vjen me vjell kur po i lexon shjkrimet e mia


po prap po me dhimbsesh qe je ra ne ket gjendje zoti te ndihmoft
faliminers Guri

ēka me bo, sėmundja e bėka t'veten.

Guri, ti je shumė burrė i mirė, por unė kam bėrė shaka me tya, jemi nė muajin e shenjėt dhe ma bė hallall, kushedi miku imė, kam sėmundjen e rėndė dhe nuk arrijė tė hallashitem me tya qė t'kam hyr n'hak.

Guri i madh
13-08-10, 21:19
faliminers Guri

ēka me bo, sėmundja e bėka t'veten.

Guri, ti je shumė burrė i mirė, por unė kam bėrė shaka me tya, jemi nė muajin e shenjėt dhe ma bė hallall, kushedi miku imė, kam sėmundjen e rėndė dhe nuk arrijė tė hallashitem me tya qė t'kam hyr n'hak.po po e kam vendos ne kto momentet e fundit me ardh me nji mindil te lagt me ta flladit ballin e me ta bae hall at fjal

murrizi
14-08-10, 16:53
-100,
Po po ishin rrafsh njėqindė pikė mė pakė nė reputacjonin "t'pazavėndėsueshėm timin, nė mėngjesin e 14 gushtit 2010.
Kjameti nuk ėshtė larg mendova me vete dhe u luta ta kem gabim. Gabim sepse mėnjėher mė shkoj menjda nė mos Pakistani apo Irani e paskan njohur Kosovėn gjatė natės, nga dhe do tė koritėsha me ta pėr-pak
Ev thash qu bė kshtu, dhe pėr ē'arsye ?
Kur pash qė ishte shkaku i pashakut qė kishte indinjuar bashkforumistėt e mijė kėtu, e kjo duhet mesiguri tė ketė ndodhur pas ngrėnjės sė iftarit e shijimit t'kofashave t'pulės me aso oriz tė kuq ėhhhhhm, dhe si me mahi, hajt tja "skuqim" murrizit pak.
e doni, apo se doni hallallin ?

valiii
14-08-10, 17:10
Murriz ta reputacirata njo t'gjelbert sa mos me t'kajte zemra edhe njekosishte me ta z'bute pakez :))

Dallandyshja_718
14-08-10, 17:11
-100,
Po po ishin rrafsh njėqindė pikė mė pakė nė reputacjonin "t'pazavėndėsueshėm timin, nė mėngjesin e 14 gushtit 2010.
Kjameti nuk ėshtė larg mendova me vete dhe u luta ta kem gabim. Gabim sepse mėnjėher mė shkoj menjda nė mos Pakistani apo Irani e paskan njohur Kosovėn gjatė natės, nga dhe do tė koritėsha me ta pėr-pak
Ev thash qu bė kshtu, dhe pėr ē'arsye ?
Kur pash qė ishte shkaku i pashakut qė kishte indinjuar bashkforumistėt e mijė kėtu, e kjo duhet mesiguri tė ketė ndodhur pas ngrėnjės sė iftarit e shijimit t'kofashave t'pulės me aso oriz tė kuq ėhhhhhm, dhe si me mahi, hajt tja "skuqim" murrizit pak.
e doni, apo se doni hallallin ?


Hich nuk jane kah njoften t'skuqurat, murriz, krejt gjelbrim po duket, hala vere eshte e gjelbrim...:smile:

P.S. N'a byrm n'iftar ooo murriz aga, jo n'kofsh pulet por n'mish deljet!:biggrin:

murrizi
14-08-10, 17:17
Murriz ta reputacirata njo t'gjelbert sa mos me t'kajte zemra edhe njekosishte me ta z'bute pakez :))

Nejse u bo mirė (i bona pikt gati pėr pjesmarrje n'finale).
Jo ber Vali se skam dyshue n'tye :biggrin: jemi "patriot" ne dy ?

premium
14-08-10, 21:31
faliminers Guri

ēka me bo, sėmundja e bėka t'veten.

Guri, ti je shumė burrė i mirė, por unė kam bėrė shaka me tya, jemi nė muajin e shenjėt dhe ma bė hallall, kushedi miku imė, kam sėmundjen e rėndė dhe nuk arrijė tė hallashitem me tya qė t'kam hyr n'hak.
murriz ... po m'befason me keto shkrime ore !