PDA

View Full Version : Flamuri dhe Stema e Republikes se Kosoves


Xhino
21-02-08, 18:47
Shkarko t gjitha duke klikuar ktu (http://takohu.free.fr/Flamuri-Ri.rar)

Pamja:
http://img412.imageshack.us/img412/7442/flamuri1qi8.jpg

Shkarko t gjitha duke klikuar ktu (http://takohu.free.fr/Flamuri-Ri.rar)

Murgesha
13-03-08, 16:33
O UK paraqite flamurin me ngjyrn reale

http://img186.imageshack.us/img186/6555/flamurikosoves920893730sz8.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)


Mos ja jep at ngjyr se po m ngjan n ngjyr shum pa lidhje ose ngjyr m***

Preshevar
13-03-08, 16:38
O UK paraqite flamurin me ngjyrn reale

Mos ja jep at ngjyr se po m ngjan n ngjyr shum pa lidhje ose ngjyr m***

s'ka faj UCK-eja, aj Marigonsi tha qe eshte me ngjyr "Ari", e jo me ngjyr t Verdh.

Tash hapet edhe polemika e re se, "Cilt jan ngjyrat e flamurit ???" :biggrin:

uck_aksh
13-03-08, 16:46
qeto jan ngjyrat origjinale

Guri i madh
13-03-08, 17:02
qeto jan ngjyrat origjinale


UQK -AKSH aftarin qe e kie tani aspak nuk tregon me realitetin ADEMI nuk ka luftue per ket stem edhe per ket flamur ,bile as anderr kurr nuk e ka pae

qka ti bajsh tash edhe luftart po i perdorin per perfitime politike fjalen e kam per hashen e sami lushtakun

po tash po e perdorin edhe per perfitime fetare sekte siq sht rasti i fresket ne naten e zjarreve kur e pash krye vehabistin e kosoves ferki shalen i cili deri ne vitin 1992 ka fol dhe ka kendue vetem SERRBQE

Preshevar
13-03-08, 17:17
po tash po e perdorin edhe per perfitime fetare sekte siq sht rasti i fresket ne naten e zjarreve kur e pash krye vehabistin e kosoves ferki shalen i cili deri ne vitin 1992 ka fol dhe ka kendue vetem SERRBQE

S'ka perfitime fetare o Guralec, ata deshmor kan qen musliman, e muslimanet i kenduan. Keshtu eshte edhe per terezen e kaluktes qe i kendon Nikoll Nikprelaj e Dava Gjergji,...

Ti n'daq beso, n'daq jo ! ZEMRA MAL MU BO, Kur e ndegjova at keng per "Nnn Zaide"... isha n familje dhe me mysafir kur kaloj ne RTK, a beson qe ishte hera e par qe kem pas "Qetsin absolute" ???.... veq vaji mungonte !

Na ka ber teper te emocionuar,... Qofshin nen mbrojtjen e Allahut familja Jasharajt ! Dhe banues te xhenetit firdeus inshAllah ! (AMIN)

Guri i madh
13-03-08, 17:27
S'ka perfitime fetare o Guralec, ata deshmor kan qen musliman, e muslimanet i kenduan. Keshtu eshte edhe per terezen e kaluktes qe i kendon Nikoll Nikprelaj e Dava Gjergji,...

Ti n'daq beso, n'daq jo ! ZEMRA MAL MU BO, Kur e ndegjova at keng per "Nnn Zaide"... isha n familje dhe me mysafir kur kaloj ne RTK, a beson qe ishte hera e par qe kem pas "Qetsin absolute" ???.... veq vaji mungonte !

Na ka ber teper te emocionuar,... Qofshin nen mbrojtjen e Allahut familja Jasharajt ! Dhe banues te xhenetit firdeus inshAllah ! (AMIN)


plotsisht t besoj edhe kurr nuk jam hamend n vlersimet e mia

uck_aksh
13-03-08, 17:43
UQK -AKSH aftarin qe e kie tani aspak nuk tregon me realitetin ADEMI nuk ka luftue per ket stem edhe per ket flamur ,bile as anderr kurr nuk e ka pae

qka ti bajsh tash edhe luftart po i perdorin per perfitime politike fjalen e kam per hashen e sami lushtakun

po tash po e perdorin edhe per perfitime fetare sekte siq sht rasti i fresket ne naten e zjarreve kur e pash krye vehabistin e kosoves ferki shalen i cili deri ne vitin 1992 ka fol dhe ka kendue vetem SERRBQE

Guri sa per sekte fetare iq mos me fol se nuk besoj ne asnjeren nuk besoj qe zoti ekziston
un vetem e paraqita flamurin dhe stemen
qe jan origjinalet kto jan ngjyra origjinale qe jan pranu nga BE dhe vendet tjera

Adina-R.Ks
13-03-08, 17:58
Uck_Aksh te theme te drejten flamuri nuk me ka pelqy dhe ende nuk me jane mesuar syt me nje gje te till e aq me pak eshte e pranushme per zemren time, gjeneratat te te jemi lind e rrin ne shqipen dy krenare e te kuqen simbol i gjakut...po keshtu na eshte serveruar dhe nese do ha mire dhe nese nuk do vdis urie, kjo eshte pijata e bashksis nderkomtare. Te theme te drejten nuk desha te hy ne kete tem se keto tema jane te gjera po pa jap pak nga mendimet e mija te shumtaaaa...


a keni degjuar se do ndrrohet flamuri?!, se kishin harruar te vene edhe nje yll per kinezet hahaha.

Guri i madh
13-03-08, 18:07
Guri sa per sekte fetare iq mos me fol se nuk besoj ne asnjeren nuk besoj qe zoti ekziston
un vetem e paraqita flamurin dhe stemen
qe jan origjinalet kto jan ngjyra origjinale qe jan pranu nga BE dhe vendet tjera


o miku i nderuar te njoh je i paster si pika e lotit si thojn nji fjal popullore kjo ishte ma shum si kshill apo sqarim ADEMI nuk ka luftue per ket stem per ket flamur po as per ket himnin me ushtim te traktorit te slavishes


i nderuar edhe ti nuk ke luftue per kto ngjyra t magjupve as anderr nuk i ke pae kso leckash ktyne here i bajshin magjupet neper strajca

FeratPolaci
01-11-08, 22:36
qeto jan ngjyrat origjinale

vallahi per mendimin tim personal marre eshte me pranu kete flamur e kete hymn nese ti ke qene pjestar i UCK-se kur dihet se ne qka jan betu ushtaret e UCK-se dhe komandanti legjendar Adem Jashari .
Ky flamur me yje eshte si fustani i shkinave bre marre duhet me ju ardh atyre qe kontribuan ne luftene e shente te UCK-se me e pranu kete flamur multietnik, flamurin e Ahtisarit ,kur dihet se sa eshte vlera e tij pra veq 10000 euro eshte vlera e tij , ndersa flamuri yne me shqiponjen dy krenare ishte po ai flamur kuq e zi, flamur i luftrave heroike , i vuajtjeve dhe gjakut t derdhur, i shum viktimave t rinis deri n mosha t ndryshme, t rn dshmor pr ideale, kombtare, pr nj t ardhme m t mir t shqiptarve q nga koha e heroit ton kombetar Skenderbeut e gjr m sot.

MemphiSx
02-11-08, 01:48
Enver Gjergjeku u varros me Flamur Kombetar,gje qe me erdhe shum mir!!!

Wolf
06-11-08, 21:52
Paj t`mira Sbon mi Shajt masi po Eshte en Flamur en Stema Harta e Kosoves


Veq kur e ka qit Dr.Ibrahim Rugova Stemen Flamurin Keshin kta Budallt thojshin kqyre ky Budalla e ju erdh Koha se Ja gjoni vet naj flamur ja jav gjojm na Kta t`shteteve t`perendimit Po Shqiptari Shqiptar kan pas Modele edhe ma t`mira po qe t`njejt sit Bosnjes edhe Na Flamurin pO mIR QE po eshte Harta e Kosoves se tybe i mir hiq so

Marco
04-03-09, 04:21
O UK paraqite flamurin me ngjyrn reale

Mos ja jep at ngjyr se po m ngjan n ngjyr shum pa lidhje ose ngjyr m***

Murgesh qysh ke mujt me qit ket flamur edhe J. K qe sdike as me fol,

Adina-R.Ks ty stu kan msu syt mas 1 muji, une i bona 1 vjet edhe hale po thom jo more edhe najdt edhe e kthejm tonin apet hhehe

Oqeani
04-03-09, 15:43
O UK paraqite flamurin me ngjyrn reale

http://img186.imageshack.us/img186/6555/flamurikosoves920893730sz8.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)


Mos ja jep at ngjyr se po m ngjan n ngjyr shum pa lidhje ose ngjyr m***

Pse a ka ktu UK ... jo bre kta jane UDB-a !

Arkza
04-03-09, 17:07
Le te merre Dreqi te gjitha keto Postime ne kete Teme !
Qysh se kuptoni njehere e gjithemone se ketu s'ka te boj as UQK-ja me Flamurin te rij e as PDK-ja e as njeri pal !!!
Krejt dhe te gjitha po varim nga Bashkesia Ndrekombetareve dhe neve na mbet per nje kohe te kemi durim dhe te mbaj kete flamur !

Pasi s'desha te shkruaj ne kete teme me ra mend per par pram keshtu me nipin tim i cili i ka mush tashme 2 vit ! Ishte duke lujt me dy Flamura njera ishte ajo qe e kemi gjithe KUQ-E-ZI Ndresa tjtra kjo qe eshte ne Foto dhe ishte tu lujt e shikova e shikova keshtu thell keshtu qe zemra me mundojke qe e pasha edhe ate te Kaltren dhe me than te drejten s'di se kush ja dhuroj ate as qe e kam Pyte !
Por ju Drejtova o Rrezi halles a me fal nje ama halles edhe mu nje !?
Me shikoj dhe i keqyri Flamurin e keqyri e keqyri dhe mu drejtu qe hall me tha qe merre kete !
I thash jo jo kete merre vet ama ate te Kuqen ?
Tha a jo a jo a jo mele ket me tha ! !!!
U Ktheva e shikova ne sy Baben i thash e sheh AS Femija dy vjeqar s'po e dojne kete e lemo na !!!

remi.bmc
04-03-09, 20:33
Pse a ka ktu UK ... jo bre kta jane UDB-a !
gati mos me fol edhe ti diqka u quditem ku ke dej tash aaaa


fol shlir se shumica e ka kuptu qe nuk ja vlen te merret me juve qe i fyeni njerzit e temelit te kosoves .
keta jan heronj ju pelqej juve ose jo
e nese nuk ju pelcejn herojt e kosoves keni edhe heroj te serbis folne naj fjal te mire per ta aa hahah

shfletuesi_
04-03-09, 20:47
Le te merre Dreqi te gjitha keto Postime ne kete Teme !
Qysh se kuptoni njehere e gjithemone se ketu s'ka te boj as UQK-ja me Flamurin te rij e as PDK-ja e as njeri pal !!!
Krejt dhe te gjitha po varim nga Bashkesia Ndrekombetareve dhe neve na mbet per nje kohe te kemi durim dhe te mbaj kete flamur !

Pasi s'desha te shkruaj ne kete teme me ra mend per par pram keshtu me nipin tim i cili i ka mush tashme 2 vit ! Ishte duke lujt me dy Flamura njera ishte ajo qe e kemi gjithe KUQ-E-ZI Ndresa tjtra kjo qe eshte ne Foto dhe ishte tu lujt e shikova e shikova keshtu thell keshtu qe zemra me mundojke qe e pasha edhe ate te Kaltren dhe me than te drejten s'di se kush ja dhuroj ate as qe e kam Pyte !
Por ju Drejtova o Rrezi halles a me fal nje ama halles edhe mu nje !?
Me shikoj dhe i keqyri Flamurin e keqyri e keqyri dhe mu drejtu qe hall me tha qe merre kete !
I thash jo jo kete merre vet ama ate te Kuqen ?
Tha a jo a jo a jo mele ket me tha ! !!!
U Ktheva e shikova ne sy Baben i thash e sheh AS Femija dy vjeqar s'po e dojne kete e lemo na !!!

Per bes ty ta kan inati ketu vetem qe i thua gjerat troq ashtu si jan.. Pajtohem me ty plotesisht.

I kish pas njani 2 Kij te mdhoj e te mire mi pa sa te duash syni ne ta te metke po me vy gja jo me punu hiq... I merr nje dite i zotriu i shpis mi qu ne sheher e mi shit... shkon ne sheher afrohet nje fshatar tjeter interesohet per ata kij mi ble...e vet qysh jan a kan ndonje behane... i zoti kijeve po i thot vallahi qeshtu qysh po i sheh te mire jan... po e kan nje behane: Ai bleresi i thot ha qfar behanje kan.. ky i thot kur ti ngjes ne Zgjedh njani merr per te majt tjetri ne te djatht... More tjeter behane mos te kan se kaq une i qes n'ta... Ja ban perhajr ky edhe i blen ai Kijet..

I merr te nesermen kijet i ngjet ne zgjedh edhe don me dal me shku n'mal me ta... Kush qe i nis s'kish Kijet, njani merrke ne te djatht tjetri ne te majt, dojshin me keput zgjedhen kijet tu e ngreh njani tjetrin........ Nkofsh bektesh e merr vesh thot populli......

qet biqym na kan qellu Udheheqesia jone...

Peja-Boy
07-03-09, 17:04
O UK paraqite flamurin me ngjyrn reale

http://img186.imageshack.us/img186/6555/flamurikosoves920893730sz8.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)


Mos ja jep at ngjyr se po m ngjan n ngjyr shum pa lidhje ose ngjyr m***

Murgesha ma mire ka qen keshtu ....Me nigu Plakun pak !!


http://i119.piczo.com/view/1/8/l/k/y/g/i/8/2/m/h/t/img/i302393333_81116_4.jpg