PDA

View Full Version : Sulmohen faqet virtuale,qe japin lajme nga KOSOVA!!!!....


legenda
22-02-08, 15:55
Njoftim:

Ėshtė duke sulmuar faqja e AL KosovaPress
Prishtinė,
22 shkurt 2008 (Kosovapress) Koha 15:35Nga data 19 shkurt, faqja e Agjencisė sė Pavarur tė Lajmeve Kosova Press ėshtė duke u sulmuar nga persona tani pėr tani tė panjohur. Nga kėto sulme, kohė pas kohe me njė ndėrprerje(nganjeherė5-10 minuta ndėrsa tani pėr tani ka me shumė se njė orė qe ne kėto rrjete ėshtė ndėrprerė), ėshtė duke iu pamundėsuar qasja lexuesve (qe janė tė lidhur me IPKO dhe KUJTESA)vetėm nė Kosovė. Po ashtu, kjo ėshtė duke i ndodhur edhe disa faqeve nė Kosovė. Disa burime tė pakonfirmuara i thanė Kosovapress-it se kėto sulme janė duke ardhur nė mėnyrė tė organizuar nga Serbia dhe vendet kundėr pavarėsisė si Rusia, Rumania...pas shpalljes sė Kosovės shtet tė Pavarur dhe Sovran. Po ashtu, kėto burime nuk mund ta konfirmonin nėse kėto sulme janė duke ardhur nė mėnyrė institucionale, apo nga individė tė caktuar.

Lexuesve tė Kosova Press-it nė Kosovė, ju kėrkojmė falje dhe shpresojmė qė kėto kompani ti ndalin kėto sulme nė kohė sa mė tė shkurtėr. /redaksia e Kosova Press-it/

legenda
22-02-08, 16:01
....se sa eshte i rendesishem neti ne jeten bashkohore,dhe se sa ka FUQI _INFORMATA,,,tregojne keto sulme te parreshtura nga armiqte e perbetuar,te cilet tentojne te shkaterrojne cdo gje qe eshte shqiptare,...

ndaj sulmeve te parreshtuara nuk shpeton as Forumi i DARDANISE,....dhe as FORUMET tjera....

te respektojme faqet tona virtuale,...te mundohemi qe sado pak te japim kontributin tone secili prej nesh,...ne INFORMIMIN E DREJTE,si dhe ne te gjitha temat tjera...

BE LK
25-02-08, 13:20
....se sa eshte i rendesishem neti ne jeten bashkohore,dhe se sa ka FUQI _INFORMATA,,,tregojne keto sulme te parreshtura nga armiqte e perbetuar,te cilet tentojne te shkaterrojne cdo gje qe eshte shqiptare,...

ndaj sulmeve te parreshtuara nuk shpeton as Forumi i DARDANISE,....dhe as FORUMET tjera....

te respektojme faqet tona virtuale,...te mundohemi qe sado pak te japim kontributin tone secili prej nesh,...ne INFORMIMIN E DREJTE,si dhe ne te gjitha temat tjera...

Ohooooo....

Ne shqipetaret skemi me u ba njerez kurre...!

p.s. Faqet shqipetare dhe forumet shqipetare sulmohen ne 90% te rasteve nga shqipetare, se pse, kete nuk e dim, por dihet se te gjitha faqet shqipetare sulmohen ne menyre te vazhdueshme nga hakera qe flasin shqip, e ne avatarin e tyre mbajne flamurin shqipetar...!

Me te mira BE LK

AlbtuX
11-04-08, 17:27
Njė webfaqe e cila mendon se ėshtė serioze duhet ėt jetė e mbrojtur nga "sulmet" e ndryshme qė vijnė nga "hackerė" tė ndryshėm. Ekzistojnė edhe eksploitė tė ndryshėm tė cilėt nė mėnyrė automatike hulumtojnė vrimat nė "software" i cili pėrdoret nga webfaqet e ndryshme.
...Pra duhet qė ēdo webfaqe qė mendon tė mbijetojė nė internet tė aktualizohet.

niemand
11-04-08, 20:52
Shyqyr qe KosovaPressi nuk e dika se pikerisht keto faqe nuk sulmohen asnjeher nga te tjeret(Huajt) vende pervec se nga ne Shqiptaret e zi.. ne mesin e ksaj liste gjindet edhe ky forum qe sulmohet shum here nga shqip-folsit..

niemand

BE LK
12-04-08, 10:08
Njė webfaqe e cila mendon se ėshtė serioze duhet ėt jetė e mbrojtur nga "sulmet" e ndryshme qė vijnė nga "hackerė" tė ndryshėm. Ekzistojnė edhe eksploitė tė ndryshėm tė cilėt nė mėnyrė automatike hulumtojnė vrimat nė "software" i cili pėrdoret nga webfaqet e ndryshme.
...Pra duhet qė ēdo webfaqe qė mendon tė mbijetojė nė internet tė aktualizohet.

Ata qe krijojne softet e kohes, krijone dhe viruset per keto softe....!

Se me sa shoh une, se paske mare vesh ti se kane mbet antiviruse pa u shit...hahahahha