PDA

View Full Version : Dobesia e Femres/Gruas


DEA
24-02-08, 12:19
Si cdo qenje tjeter njerzore kemi edhe ne te mirat dhe dobesit tona, urdheroni lirisht thoni ato qe mendoni qe i shiqoni si dobesi qe mundesisht mund te jene edhe te evitueshme te gjinija femrore, te perballemi me realitetin me asgje tjeter pos realitetit e ndoshta edhe te mesojme nga kritikat , per nje te ardhme me te mire pra!


pa dorza , pa lajka, pa hidherime urdheroni thuajeni ate qe ju mundon apo e keni qe sa kohe ne kokat e juaja?

DEA
25-02-08, 08:53
Uh ca po me gzon fakti qe asnje prej jush nuk paska qka te ankohet:biggrin: dhe ti numeroj dobesit e femre, se kur hapa temen boll jam tut se mbushet kjo faqe me kritika po thash dobesin e mund vetem kur ti dalesh balle per balle.
Ejvallah a:wink:

rilinda
25-02-08, 18:39
S'ka pėrgjigje se s'kemi shumė tė meta oj DEA :smile:

E vetmja e metė e femrave ėshtė se harron sesa vlen.

lovely
25-02-08, 19:25
S'ka pėrgjigje se s'kemi shumė tė meta oj DEA :smile:

E vetmja e metė e femrave ėshtė se harron sesa vlen.


po fort e meqme ti mori Rilinda, m knaqe!! :smile:

per teme, po pres nihere edhe pak! :wink:


shume shume pajtohem me ty Rilinda. 100%

Peja-Girl
05-03-08, 07:47
Rilinda edhe une jom me ty motrushe se vertet at dobsi ekan femrat se harojn qfa vlere kan
ju pershendes shummm

artani03
20-03-08, 10:59
Si cdo qenje tjeter njerzore kemi edhe ne te mirat dhe dobesit tona, urdheroni lirisht thoni ato qe mendoni qe i shiqoni si dobesi qe mundesisht mund te jene edhe te evitueshme te gjinija femrore, te perballemi me realitetin me asgje tjeter pos realitetit e ndoshta edhe te mesojme nga kritikat , per nje te ardhme me te mire pra!


pa dorza , pa lajka, pa hidherime urdheroni thuajeni ate qe ju mundon apo e keni qe sa kohe ne kokat e juaja?
te gjithe kemi te meta, por femrat te meten me te madhe kan guximin ne vetvete, per tu perball me jeten dhe sfidat ne jete.

emine
20-03-08, 11:03
Shpirti i but...............

DEA
10-09-08, 08:13
Shpesh mendojme qe jemi superiore..........

Jana
10-09-08, 12:12
Per mendimin tim dobsi e femrse eshte ajo qe KNAQET ME PAK....qe d.m.th ne jeten bashkeshortore i ofrohen shum pak mundesi edhe u kry ...jeton ashtu si ja ofron Burri edhe rrehti mundesin per me jetu....

Me pelqejn Femrat qe kan ambicje qe qdo here kerkojn shum e me shum.....

Prishtinasja_
10-09-08, 12:36
Per mendimin tim dobsi e femrse eshte ajo qe KNAQET ME PAK....qe d.m.th ne jeten bashkeshortore i ofrohen shum pak mundesi edhe u kry ...jeton ashtu si ja ofron Burri edhe rrehti mundesin per me jetu....

Me pelqejn Femrat qe kan ambicje qe qdo here kerkojn shum e me shum.....

Janushe....me trego se cfare po mendon me kete "kerkojn shume e me shume" !?

Te pelqejn femrat qe kerkojn me shume kushte, me shume gjera nga jeta/bashkshorti i tyre, nje te ardhme me te mire apo nje perspektive me te mire per to ?? Si po mendon ?? :smile:

Jana
10-09-08, 12:39
Janushe....me trego se cfare po mendon me kete "kerkojn shume e me shume" !?

Te pelqejn femrat qe kerkojn me shume kushte, me shume gjera nga jeta/bashkshorti i tyre, nje te ardhme me te mire apo nje perspektive me te mire per to ?? Si po mendon ?? :smile:

Thjesht po mendoj Femra mo me leju veten me kon vetem nje Bahkeshorte dhe nje Nene ne shtepi....

Edha ajo duhet me kerku me pas Jeten e vet ne perjashtim te ketyre dyjav qe i ceka me lart....Me punu mu marr edhe me gjera te tjera ne jet...

Luciano
10-09-08, 12:40
Nje te mete nga femrat eshte pleqėria e tyre :(
Kur ti kalojn 30 vite, luftojn (jo te gjitha, por shumica) per ta kthyer rinin ! E kur ti pash plakat te veshura si adoleshente, na bejn per t'vjellur !

Per ate mos e harroni ket thenje rilindase ;

E vetmja e metė e femrave ėshtė se harron sesa vlen.

Prishtinasja_
10-09-08, 12:52
Thjesht po mendoj Femra mo me leju veten me kon vetem nje Bahkeshorte dhe nje Nene ne shtepi....

Edha ajo duhet me kerku me pas Jeten e vet ne perjashtim te ketyre dyjav qe i ceka me lart....Me punu mu marr edhe me gjera te tjera ne jet...


Aha ok tash te kuptoj ! Eshte fakte ate qe e thua ti sepse gjithashtu edhe une jam e mendimit se emancipimi i femres (shqiptare) eshte proces i rendesishem ne shoqeri !:smile:

Sepse sot nje shoqeri dhe nje familje nje femer te ngritur eshte shume me produktive se ku femra eshte e shtypur !

DEA
10-09-08, 14:38
Aha ok tash te kuptoj ! Eshte fakte ate qe e thua ti sepse gjithashtu edhe une jam e mendimit se emancipimi i femres (shqiptare) eshte proces i rendesishem ne shoqeri !:smile:

Sepse sot nje shoqeri dhe nje familje nje femer te ngritur eshte shume me produktive se ku femra eshte e shtypur !

Edhe une pajtohem me ju, po se di se sa ju ka rasti ku emancipimi edhe degradimi padashje ju ndrrohen vendet. Nje femer e edukuar nuk e kerkon lirine nga burri, po e punon ate. E punon ate do te thot se kur hyne ne nje jete bashkeshortore dhe sjelle ne jete femije duhet te jete primare jeta e perbashket familjare e me pas deshirat vetjake...
Shume femra i kerkojne te gjitha, dhe nuk jane ne gjendje asnje ta kryejne me sukses, po ka edhe prej tyre qe i kryejne te gjitha me sukses dhe ju mbetet kohe per aktivitete te lira

emine
10-09-08, 14:52
DObsia e Gruas...???Interesante femra eshte e dobt para fmijes saje,ndersa keni harru qka mundet nje femer me perballu,lindjen e fmijes,dhimbte e shume gjana qka mashkulli kurrre sa i afte mi perballu,Hjekeni prej mendje se nje femer ka dobsi,Femra a ma fort se mundet edhe vet ajo me marr me mend;););)

emine
17-08-12, 11:19
DObsia e Gruas...???Interesante femra eshte e dobt para fmijes saje,ndersa keni harru qka mundet nje femer me perballu,lindjen e fmijes,dhimbte e shume gjana qka mashkulli kurrre sa i afte mi perballu,Hjekeni prej mendje se nje femer ka dobsi,Femra a ma fort se mundet edhe vet ajo me marr me mend;););)

Ta keni parasyshe e

Codexx
17-08-12, 15:38
DObsia e Gruas...???Interesante femra eshte e dobt para fmijes saje,ndersa keni harru qka mundet nje femer me perballu,lindjen e fmijes,dhimbte e shume gjana qka mashkulli kurrre sa i afte mi perballu,Hjekeni prej mendje se nje femer ka dobsi,Femra a ma fort se mundet edhe vet ajo me marr me mend;););)

O veq thmija mos te hjekun breeee hahahahahaahaha oj emindeeee hahaahahahahahahahahahahaahahah

Ju fet e boni e knaqni..., ah ju na thoni neve truni i vogel e i madhe a vet kur tju qorrohen syt... shkelni permi ta ani ne dasma e kanagjegje shnollat 1 here hahahahaha


I harron fėmijėt pėr seks me komshiun (video)

http://www.dardania.de/vb/upload/repository/images/amerikanja.JPG (http://www.kosovatimes.net/repository/images/amerikanja.JPG)


09.08.2012 13:40 Crystal Rusaw i la tre fėmijėt e mitur pa asnjė mbikėqyrje pėr seks nė shtėpinė e komshiut. Ajo ėshtė arrestuar nga policia sepse nuk u kthye katėr orė pėrderisa fėmijėt e saj rrezikuan jetėn pasi kishin dalė nė rrugė. Amerikania 24 vjeēare, Crystal Rusaw, ėshtė arrestuar nga policia nė Florida pėr shkak se kishte lėnė fėmijėt vetėm nė shtėpi dhe kishte shkuar nė shtėpinė e fqinjit me tė cilin kishin njė aferė seksuale.

Pėrderisa ajo po shuante epshet me fqinjin, tre fėmijėt e saj tė moshės 4 deri nė dhjetė muaj, arritėn tė dalin nga shtėpia duke rrezikuar jetėn pranė njė rrugė shumė tė ngarkuar me trafik.

Zyra e Sherifit ka thėnė pėr “Daily Mail” se njė fqinje kishte vėrejtur fėmijėt pa nėnėn e tyre dhe i ka telefonuar policisė.

Crystal Rusaw ka pranuar nė polici se i kishte lėnė fėmijėt vetėm por kishte planifikuar tė kthehet shpejt pas seksit me komshiun, por fatkeqėsisht kishte rėnė nė gjumė pėr tė mos u zgjuar katėr orė.

Ajo ėshtė arrestuar dhe akuzuar si nėnė e papėrgjegjshme. Ajo ka pranuar fajin duke u arsyetuar se nuk kishte menduar me arsye tė shėndoshė.

Kjo ngjarje ka pushtuar televizionet amerikane dhe mediat ndėrkombėtare nė botė.

Dardanesha
17-08-12, 16:40
DObsia e Gruas...???Interesante femra eshte e dobt para fmijes saje,ndersa keni harru qka mundet nje femer me perballu,lindjen e fmijes,dhimbte e shume gjana qka mashkulli kurrre sa i afte mi perballu,Hjekeni prej mendje se nje femer ka dobsi,Femra a ma fort se mundet edhe vet ajo me marr me mend;););)

E vertete eshte Emine, femra eshte e dobet vetem para femiut te saj, krijeses se saj, perndryshe jemi shume te forta, ashtu na ka kriju zoti me perballu vuajtjet dhe sfidat e jetes, pershendetje.

Jana
29-09-12, 19:06
,,,evladi ...