PDA

View Full Version : Eurovizioni!!!


DEA
28-02-08, 09:21
Sic e dime thuaja te gjithe qe fituesit e vitit kaluar ishin serbet ne festivalin e kenges europiane, sipas rregullave kete vit ky festival duhet te mbahet ne Serbi, a mendoni se do ta kene guximin dhe sigurine shtetet te cilat pranuan Kosoven e pavarur? a duhet Kosova te marre pjese qe nga tash ne festivale te tilla e nese po si do te funksionoj kjo kur te gjithe e dime situaten momentale?
cka dini ne lidhje me temen , nese keni lexuar apo ndegjuar dikund rreth kesaj teme qe per momentin eshte prezente urdheroni debatoni ..........

Tomori
18-03-08, 15:00
Brunkert Ola
http://www.abba-the-show.com/grafik/billeder/ola.jpg


Ish batersti i grupit legjender ABBA, Brunkert Ola ka nderuar jete ne menyre te mistershme pasi u gjet pajete ne banesen e tij ne Majorka.

egi
18-03-08, 15:43
Kengetarja e Sllovenis ka thene qe nuk do te merr pjes ne Evrisong ne Serbi...po tash nuk di se qka po ndodh...

Arkza
18-03-08, 15:51
Sikur te Isha une ne Vend te saj apo te Tij nuk kisha Marre Pjes ne serrbi Hiq !!!!!!!!!!!!!!!

DEA
18-03-08, 16:37
No Angels do kendoj per Gjermanin

http://media.universal-music.de/dom/_banner/noa_reloaded/landing.html

vjeshta
22-05-08, 22:42
Shqiperia e perfaqesuar nga kengtarja sum e re dhe pothuaj e panjohur Olta Boka ,u klasifikua per naten e finales ,qe do te mbahet te shtunden mbremja!

Urime Oltes !

Gjumashja
22-05-08, 23:49
Gjithashtu i uroj edhe une shume suksese... nese nuk do mar ndoni cmim me rendesi qe deri ne finale ja arriti kjo cupa... por e vecanta kesaj radhe ne eurosong eshte qe kendoj shqip... edhe ate mu ne beograd....:biggrin:

Virti
23-05-08, 00:25
tri vota i dergova per Olten! :cool:

Oqeani
23-05-08, 00:32
Mendoj se duhet marrur pjese nje nje jete kulturore te tille, kur shkohet per biznes ne Beograd duhet te shkohet edhe per kulture.

HNna
24-05-08, 20:31
Forca Olta!

rilinda
24-05-08, 23:33
:tongue: Sen hi puna Shipnis.
Ja dha 5 vota Rusis e edhe vllaznive t'ktyne e ata ka asni hi. Nc nc nc...

Virti
24-05-08, 23:40
cdogje ishte deshprim!!! :mad:

Jana
24-05-08, 23:48
Rusa kish pas fitu.....e mir konga edhe pse Albania me kisha dasht me fitu po nejse......

Pras pse prap kenaqesi ishe ne Beograd me kendu shqip edhe me valu Flamuri me Shqiponje.....

Preshevar
24-05-08, 23:51
Urime fitoren Oltaaaaaaa hahahhahahahahhahahahahahaaa

Prishtinasja_
25-05-08, 00:00
Sa mu bo qefi..qe nuk fitoj Greqia ...:biggrin:

valiii
25-05-08, 00:07
ka u bo me Euroortodoksionin... Kush fitoj ???

Preshevar
25-05-08, 00:08
ka u bo me Euroortodoksionin... Kush fitoj ???


Nona Shypni :tongue:

valiii
25-05-08, 00:15
Nona Shypni :tongue:

Ehhh Nona Shypni - Nona Shypni,,, Po kush te ka hedhur me krye ne hi... Ti ke pas kene nje Zoje e rand - 12 pika ja dhe Greqise qe gjithmon te ka bo pordhe e piskam ... Heu bre... Na myti tomel orizi ....

Preshevar
25-05-08, 00:43
Ehhh Nona Shypni - Nona Shypni,,, Po kush te ka hedhur me krye ne hi... Ti ke pas kene nje Zoje e rand - 12 pika ja dhe Greqise qe gjithmon te ka bo pordhe e piskam ... Heu bre... Na myti tomel orizi ....


Eh, kesi soji jan shqiptaret, "t keqn u a kthejn me te mir" ..... po mos te ishin edhe qata imigrant shqiptar, Shypnia sonte as qato 8 pik greke si kishte mar,.... ani serbis 5 pik :A.... e serbia 0 !

Mir jemi tu shku, mir :biggrin:

egi
25-05-08, 10:03
Fitoj qetnik Rusi....po e kem dit qe kan me ja jep titullin atij :rolleyes: Qfar kenge palidhje ka pas phiii

DEA
25-05-08, 11:50
Me erdhi keq per Shqiprine, me erdhi inat per Rusin dhe disi gjynah per Gjermanin,veq Gjermanet dhane fjalen qe do te hakmerren te futbolli:biggrin:

lyra2
25-05-08, 14:14
Ne art dhe kulture nuk ish dashte te votohet shteti por arti,meqe eshte keshtu si eshte ,turp per "nanen Shqiperi" ,.....sa i mungon ajo ndjenje!!!!!!!!!!!

SANTANA-29
25-05-08, 14:27
Me erdhi keq per Shqiprine, me erdhi inat per Rusin dhe disi gjynah per Gjermanin,veq Gjermanet dhane fjalen qe do te hakmerren te futbolli:biggrin:

hahahahahaa,,,qysh jan bae nervoz ,,ajroplanat mermi serbi ishin hahahahaha..

jadore
25-05-08, 22:36
Ehhh Nona Shypni - Nona Shypni,,, Po kush te ka hedhur me krye ne hi... Ti ke pas kene nje Zoje e rand - 12 pika ja dhe Greqise qe gjithmon te ka bo pordhe e piskam ... Heu bre... Na myti tomel orizi ....

val le sentimentalizmin , ne te gjithe e dime qe Eurovizioni nuk eshte asgje tjeter veqse nje kembane e vogel qe zilja e saj perkujtne post sckiptumin e llafeve politike me dyer te mbyllura..

....keq qe nuk ishte dhe shteti jone aty, se te garantoj qe 8 pika do ti merrte Mali i Zi , 10 pika Maqedonia, dhe 12 point Serbija ..ta prognozova te ardhmen e vlersimeve te eurovizionit ..hahaha

p.s.
valla mua me se shumti me pelqej Portugalija

Domira
26-05-08, 01:13
Sic e dime thuaja te gjithe qe fituesit e vitit kaluar ishin serbet ne festivalin e kenges europiane, sipas rregullave kete vit ky festival duhet te mbahet ne Serbi, a mendoni se do ta kene guximin dhe sigurine shtetet te cilat pranuan Kosoven e pavarur? a duhet Kosova te marre pjese qe nga tash ne festivale te tilla e nese po si do te funksionoj kjo kur te gjithe e dime situaten momentale?
cka dini ne lidhje me temen , nese keni lexuar apo ndegjuar dikund rreth kesaj teme qe per momentin eshte prezente urdheroni debatoni ..........

Eurovisionin e shoh ne disa aspekte. Se pari per Olten e gjithe shoqeria kemi votuar nga 10 here sepse vertet eshte nje balade e bukur dhe meriton te vleresohet.
Se dyti, kete vit u konfirmua edhe me bindshem se Eurovisioni ashtu si eshte sot, mbetet nje festival me dominim vertet ortodoks ose sllav.
Eshte e kuptueshme mospjesemarrja e Italise e cila ka tradite per kenge dhe muzike ne pergjithsi, ne kete festival dhe mendoj se nese nuk ndryshon dicka ne kete festival atehere eshte memire qe fare mos te merr pjese as Kosova e as Shqiperia. Por nese eventualisht do te rritet interesimi per pjesemarrje te shteteve tjera josllave dhe SHBA evetualisht, atehere eshte e udhes qe edhe ne te marrim pjese ne te ardhmen.
Une besoj se nese keshtu vazhdojne kriteret e votimit ne Eurovision do te fillojne te terhiqen shtetet nje nga nje nga Eurovisioni dhe do te krijohet nje organizim tjeter i gares per kenge dhe vlera te mirefillta muzikore, ku nuk do te lejohen vjedhjet e melodive siq po ndodh tani. Kenga fituese si dhe disa kenge te tjera me dukej se i kam degjuar sepse kishin ngjajshmeri me kenge te degjuara me pare.

Sidoqofte kenga e Shqiperise ka marre kritika si kenge me vlera muzikore po edhe interpretimi i Oltes 16 vjecare ishte shume i bukur edhepse mosha e saj e re ne te vertete nuk eshte e lehte per interpretim te nje balade te tille. Gjithsesi ishte kenaqesi dhe krenari qe ne kete festival u degjua nje kenge shume e bukur shqiptare.

LABI
26-05-08, 01:27
Pa u marre fort me elementin romantik- nacionalist .

Mendoj qe kenget qe kane qen me t'denjeta , si pernga muzika, teksti , mesazhi , kane qene propozimi i Frances dhe Spanjes .

Mendoj qe Franca eshte dashur te mare vendin e pare !

Domira
26-05-08, 01:32
Pa u marre me elementin internacionalist...:tongue: (kjo ke per ty LABI:biggrin: )... po mendoj se pervec Shqiperise kenga me ka pelqyer jashtezakonisht shume edhe kenga e Norvegjise.

LABI
26-05-08, 01:36
Pa u marre me elementin internacionalist...:tongue: (kjo ke per ty LABI:biggrin: )... po mendoj se pervec Shqiperise kenga me ka pelqyer jashtezakonisht shume edhe kenga e Norvegjise.

Mua prej te gjitha prezentueseve (femra) , me s'shumti me ka pelqy kjo topolinka e rrumbullaket bjonde e Norvegjise :biggrin:

Domira
26-05-08, 01:43
Mua prej te gjitha prezentueseve (femra) , me s'shumti me ka pelqy kjo topolinka e rrumbullaket bjonde e Norvegjise :biggrin:

Kush ke vlla ajo topolinka prezentuse:redface: ...qajo prezentusja ne Biligrat ke shkin vlllau jem a dallash jam:confused:

LABI
26-05-08, 01:55
Kush ke vlla ajo topolinka prezentuse:redface: ...qajo prezentusja ne Biligrat ke shkin vlllau jem a dallash jam:confused:

e kam fjalen per prezentuesen e kenges se norvegjise (te parapelqyeres tande ) :rolleyes:

Domira
26-05-08, 01:59
e kam fjalen per prezentuesen e kenges se norvegjise (te parapelqyeres tande ) :rolleyes:

...ahaaa ok me fal se nuk te kuptova...

LABI
26-05-08, 02:11
...ahaaa ok me fal se nuk te kuptova...


fal te koft , veq mos me rreh :biggrin:

DritonPR
26-05-08, 02:21
phuuuu more cfar show ncncncnn ani eurovision, marre me pa Amerika evropen cfar show ka bo pa pa pa...krejt politik o kjo, dihet secili shtet voton per shtetin qe kufizohet....POLITIK o kjo....edhe ma marre se Shqipria ja dha shkaut 5 pika, po shum me pelqeu se shkau nuk ja dha asnje pik Shqipris!! Budall qata qe per shkaun kan votu alla alla cka kom merak mi rreh shum do shqiptar llom mi bo

Gjumashja
26-05-08, 23:52
Eshte be sikurse puna e serialeve latinc...