PDA

View Full Version : Cila ,lule ju pelqen me shume ?


Linka_pz
04-03-08, 20:47
Cila ,lule ju pelqen me shume ?

Te dashur forumist ,meqe jemi ne prag te stines se bukur te Pranveres ,gjdo gje eshte e bukur duke filluar nga Moti , shetitjet e shumta ,por pos ketyre fillojn edhe lulet te qelin .

Cila lule eshte me e bukur per ju ,cila lloj lule
ju pelqen ?!......
pra mund te postoni edhe me foto lloin e saj .

Argetim te kendshem !

Linka_pz
04-03-08, 20:49
Per mendimin tim apo per shijen time , me pelqen Karafili ,
ndersa per dhurate do preferoja Trendafilat .

Buqja_ch
04-03-08, 20:52
Mé pélqen Luljaa e Dardanis .......


Ndérsa nga lulet e Pranverés e dua dhe ma knaq syrin lule Vjollca ..

LuLjaa
04-03-08, 20:55
Mé pélqen Luljaa e Dardanis .......


Ndérsa nga lulet e Pranverés e dua dhe ma knaq syrin lule Vjollca ..

Ufaa ta ha zemren tyy :smile: une kallxoj ma von se ika tash kaloni mire ton.

Linka e ty t'pershendes e urime per kete Teme.

Dardan Kastrati
04-03-08, 21:03
http://img88.imageshack.us/img88/8754/violodo2uq0.jpg

Linka_pz
04-03-08, 21:20
http://img88.imageshack.us/img88/8754/violodo2uq0.jpg

O ,Dardan po s`na e the cila lule(cfare emri ka ) eshte kjo more ?!

Dardan Kastrati
04-03-08, 21:26
O ,Dardan po s`na e the cila lule(cfare emri ka ) eshte kjo more ?!
Linka me fal ahaha Lule vjollca jane keto .lulet te cilat lulezojne tani ne pranvere ....

Linka_pz
04-03-08, 22:12
Eh ,se paskam harruar ta ceki edhe me te bukuren lule

Zambakun , qe e adhuroj shume .

Dardan Kastrati
04-03-08, 22:16
Eh ,se paskam harruar ta ceki edhe me te bukuren lule

Zambakun , qe e adhuroj shume .Te pelqen me ngjyre te bardhe zambaku Linka ...
http://img201.imageshack.us/img201/9786/2232zzt0.jpg

Linka_pz
04-03-08, 22:19
Te pelqen me ngjyre te bardhe zambaku Linka ...
http://img201.imageshack.us/img201/9786/2232zzt0.jpg

Po shume ,te falenderoj Dardan per prurjen e kesaj lule te bukur .

Arkza
05-03-08, 15:44
Jan Shum Lulet qe me Plqejne !
Lule Jasmine , Vjollce, Narcise, Trandafilat ka shume per Momentin spo me Kujtohen Emrat e Tyre !

Arkza
05-03-08, 15:45
http://img88.imageshack.us/img88/8754/violodo2uq0.jpgLinka me Befasove ti qe spo i njeh keto Lulat e para te Praverore !!!!

Linka_pz
05-03-08, 15:52
Linka me Befasove ti qe spo i njeh keto Lulat e para te Praverore !!!!

Arkza ,une i njoh se kam edhe ne shtepi keto lloj lule ,po deshiroja qe ju qe i sillni llojet e luleve te tregoni vete .

ALbanisch_Chik
05-03-08, 15:57
Trendafili edhe ato i kuq :D

Arkza
05-03-08, 16:19
O ,Dardan po s`na e the cila lule(cfare emri ka ) eshte kjo more ?! Linka a ketu koke !
Mir tash me tutje e di edhe uen se qka boj !
Ja shih se qfare ke shkru !?

LaCoStA
05-03-08, 20:00
Mue a , vere e dimer em pelqen veq ni Lule . Nashta pe dini cila a ?

Agolli
05-03-08, 20:31
Mua me pelqen orchid, ndersa te dashures ''Kaktusi'' :biggrin:

http://www.wickfordorchids.com/index/orchid_image_Doritaenopsis_Dtps_Lih_Jiang_Beauty_x _P_Luchia_Lip.jpg

egi
05-03-08, 21:58
Me pelqejn lulet e dashuris..me nje kusht...duhen me qen te kuqe


http://bangmalaysia.files.wordpress.com/2007/11/red-rose-posters.jpg

Virti
03-06-08, 14:22
nuk i preferojë lulet... :cool:

^katunari^
03-06-08, 14:38
Kepa, e kur nuk ka kepe, purrini

Dukagjinas_i
03-06-08, 14:40
......lulja e forumit :smile:

Jana
03-06-08, 16:10
Te gjitha llojet e Trendafilave....por keto me shum.....


http://www.blej.com/Merchant2/graphics/00000001/romantik.jpg

emine
03-06-08, 16:44
http://www.soulmade.org/assets/images/weisse-Orchideen-2-St-Verla.jpg

emine
03-06-08, 16:46
Kto dyja
http://www.blumen-buehlmann.ch/roses/images/r1-450x450.jpghttp://res.dada.at/img/grenzenlos/WeisseRose.jpg

rafet llapjani
03-06-08, 16:53
Kto dyja
http://www.blumen-buehlmann.ch/roses/images/r1-450x450.jpghttp://res.dada.at/img/grenzenlos/WeisseRose.jpg

Kysmet koft te dyjat komi ti dhurue ate kom qif a qka bre ja per ty ja per kon ahhaah

Oqeani
03-06-08, 16:53
Kto dyja
http://www.blumen-buehlmann.ch/roses/images/r1-450x450.jpghttp://res.dada.at/img/grenzenlos/WeisseRose.jpg


Me ngjyre te kuqe po e kuptoj, por te bardhen e kisha nderruar me te zeze !!!!!!!!!

emine
03-06-08, 17:08
Kysmet koft te dyjat komi ti dhurue ate kom qif a qka bre ja per ty ja per kon ahhaah


ihaaaaaaaaaaaaaaaaa sa kan than e kure kan ardhe me dure ne gjepa....ti mos ardhshe me naj shllunge lesh mire e kam punen:confused:

emine
03-06-08, 17:08
Me ngjyre te kuqe po e kuptoj, por te bardhen e kisha nderruar me te zeze !!!!!!!!!

Kuqaj-DASHURIN
Bardha_vdekjen

i du dyjat per ket arsye noshta.........

rafet llapjani
03-06-08, 17:10
ihaaaaaaaaaaaaaaaaa sa kan than e kure kan ardhe me dure ne gjepa....ti mos ardhshe me naj shllunge lesh mire e kam punen:confused:

aaghaghaghaghghaghagh ani edhe me ta maron hellomka te leshta aghaghaghhagaghagh

°Avan_Turist°
03-06-08, 17:34
...........në ballkonin e kojshisë. :D

Buqja_ch
03-06-08, 18:14
Lulet e livadhit té katundit mé té miré né boté ..........


http://i109.piczo.com/view/2/g/y/0/o/4/c/j/o/v/g/9/img/i183062966_53172_3.jpg

Paradox_13
03-06-08, 18:20
Lulet e livadhit té katundit mé té miré né boté ..........


http://i109.piczo.com/view/2/g/y/0/o/4/c/j/o/v/g/9/img/i183062966_53172_3.jpg

Ske faj Buqe,se verrtet ne livadhet e katunit gjithmon gjen lule te fresketa..
Enkas per ty sonte...
http://i109.piczo.com/view/2/g/y/0/o/4/c/j/o/v/g/9/img/i184030202_41601_3.jpg

selvija
03-06-08, 18:29
Lule theraaaaaaaaaaaa ..........murriziiiiiiiiihttp://albkristian.com/forumi/style_emoticons/default/tongue.gif

Buqja_ch
03-06-08, 18:39
Ske faj Buqe,se verrtet ne livadhet e katunit gjithmon gjen lule te fresketa..
Enkas per ty sonte...
http://i109.piczo.com/view/2/g/y/0/o/4/c/j/o/v/g/9/img/i184030202_41601_3.jpg


Si duket as ti ske faj se sa her vjen kéndej pari je i freskét dhe sjell freskin e atyne livadhev té bukura ...

qdo her e ma shumé ma shton déshiren si tjau béj ni vizit atyre livadhev ati katundi mé pritni ............hahahahh

Flm shumé pér kéto lule té bukura

vushtrria
03-06-08, 19:39
Lulet ne pergjithesi me pelqejne

Dreni30
03-06-08, 23:32
Lulet jane te gjitha te bukura, vetem se aroma eshte e ndryshme.

mentor*
03-06-08, 23:42
lule bomboni:biggrin:

Dreni30
03-06-08, 23:53
lule bomboni:biggrin:

Qy qy bomboni, hahahhaahh bombonjer de. hahahah

Domira
04-06-08, 00:34
P.sh. zambaku.

http://160.114.99.91/astrojan/flowers/3/lily2.jpg

Buqja_ch
04-06-08, 05:46
http://i109.piczo.com/view/2/g/y/0/o/4/c/j/o/v/g/9/img/i182902639_95067_3.jpg

emine
04-06-08, 06:45
http://live.focus.de/imedia/437/8437_X+YwxOxPhcuHF_lQJ7I7kgf934oWv1JwnMCzU_9nGfo=. jpg

rafet llapjani
04-06-08, 08:51
Lul kaqe veq qe din me therr aghaghahgaghaghaghaghghaaghahgaghaghagh

xekrri
04-06-08, 09:24
mu pom pelqen qikjo Lula e forumit valla pasha eminen:wink:

Urata
24-07-09, 01:35
I dua lulet shume...! e kam bere oborrin si park...kush t'kalon ketej qe ka me u ndal dhe me thane : "BEAUTIFUL, you did it"...?!

ps: trendafilat ne 23 ngjyra te ndryshme kam...


ps: nje dite nje plak u afrue shiqoi lulet dhe mu drejtua me : Kjo tregon se si je ne brendesi...!

speci
24-07-09, 06:35
Mu me pelqen URATA,
se kjo eshte sikur trendafil shume ngjyresh:biggrin:

emine
24-07-09, 16:31
http://www.arenablumen.de/product_image/catalog/weisse_orchideen_wonne.jpg?1226665585http://www.kriyayoga.com/wallpapers/desktop_hintergrund_bilder/hintergrundbilder_widescreen/rosen/rosen-dsc01772-a4.jpg

shfletuesi_
24-07-09, 18:14
Lule Dafine tyben...

Agolli
24-07-09, 21:21
Zambaku, padyshim!
phaaa gati e harrova orchide-n :biggrin:

Tinky-Winky
24-07-09, 21:26
Zambaku, padyshim!
phaaa gati e harrova orchide-n :biggrin:
edhe un shkrina mas zambakav shashtrisna kejt po shka hamamin asht qita orshideja a ka malev tone qesoshne ta di e ti krasiti pak.shnetje

DEA
24-07-09, 21:28
Lulet e livadhit té katundit mé té miré né boté ..........


http://i109.piczo.com/view/2/g/y/0/o/4/c/j/o/v/g/9/img/i183062966_53172_3.jpg

Buqe ketyne ju thojshim Lule-Kosove, kur pash ne Gjermani thash e paskan pru faren shqiptaret ketu:biggrin:

Orchiden

Agolli
24-07-09, 21:31
edhe un shkrina mas zambakav shashtrisna kejt po shka hamamin asht qita orshideja a ka malev tone qesoshne ta di e ti krasiti pak.shnetje
Valla bre Tinky me te thone qe ka t'rrej, k'shtu qe s'jam edhe aq i informum ne malet dhe livallat e tu Kosovs. Qitma adresen qetutne e ti çoj do fara me ane te sms-it.:biggrin: shnetje

Tinky-Winky
24-07-09, 21:36
Valla bre Tinky me te thone qe ka t'rrej, k'shtu qe s'jam edhe aq i informum ne malet dhe livallat e tu Kosovs. Qitma adresen qetutne e ti çoj do fara me ane te sms-it.:biggrin: shnetje
mare une e kam paten i parfum me qit emar amo sa her i mersha er mi sakatojke birat e huns tonashile mu rullke huna po me kohen edhe u avulloke tonashile ev shoq sa ma hajshin menja sta mer ,bash mir qi ma sille nermen tju thom atyne pismiletav t jashtit le tmi qojn do fronga e ta baj i shoping llajt en kozmetik se edhe jom jet pa asoshne t nesetllav edhe plus zhileta mak draji mu ka topit se sa her po runa lot po mi qet.shnetje

Agolli
24-07-09, 21:43
mare une e kam paten i parfum me qit emar amo sa her i mersha er mi sakatojke birat e huns tonashile mu rullke huna po me kohen edhe u avulloke tonashile ev shoq sa ma hajshin menja sta mer ,bash mir qi ma sille nermen tju thom atyne pismiletav t jashtit le tmi qojn do fronga e ta baj i shoping llajt en kozmetik se edhe jom jet pa asoshne t nesetllav edhe plus zhileta mak draji mu ka topit se sa her po runa lot po mi qet.shnetje
Qysh s'ma merr mendja, he ty z'di cka t'kofte, pismilet bre. U meka t-uj kesh:biggrin:

Antika
24-07-09, 21:43
Mua më pëlqen lul'sardoni!

Zero Cool
25-07-09, 08:31
qekjo tybe:


http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/roos-rood-3.jpg

Prishtinasja_
25-07-09, 18:05
Lule Dafine tyben...

:biggrin: e paskemi shihjen e njejt ! Gjithashtu edhe trendafili dhe zambuku me pelqen shume! :wink:

shfletuesi_
25-07-09, 19:32
:biggrin: e paskemi shihjen e njejt ! Gjithashtu edhe trendafili dhe zambuku me pelqen shume! :wink:


Po thu a.... hahaha qfar shije ti pash zoten ku din Prishtinaset qka eshte shija...................... hahahhaha


Mos te harroj qe me pelqen edhe Lule Bozhuret haaaaaaahahahha

Prishtinasja_
25-07-09, 21:56
Po thu a.... hahaha qfar shije ti pash zoten ku din Prishtinaset qka eshte shija...................... hahahhahaJo po te doket.....:biggrin:

deti_om :-)
25-07-09, 22:58
Trendafili !!!

desert
25-07-09, 23:02
po thuajse te gjitha.... nuk mund te dalloj asnje

Domira
26-07-09, 09:17
http://wildpac.org/wp-content/uploads/2009/06/flower_grow.jpg

Giovanni
26-07-09, 09:29
http://rpgworlds.rp.funpic.de/PRIVAT/Blumen/Blume_Kaktus.jpg

Virti
04-09-09, 17:21
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:yFfc1rU4os8CdM:http://i298.photobucket.com/albums/mm248/gbpicsde/01/006.gif

romansa
04-09-09, 17:42
http://s.plurielles.fr/mmdia/i/77/7/plante-et-bouquet-fleur-exotique-2502777_1350.jpg

Dallandyshja_718
04-09-09, 17:45
Lulja e forumit...:biggrin: :smile:

shfletuesi_
04-09-09, 17:53
Lulja e forumit...:biggrin: :smile:

Te LuLjaa, e forumit ska qka mer Err kerkush aty vetem une kam drejt te shijoj Arome - :biggrin:

Dallandyshja_718
04-09-09, 18:06
Te LuLjaa, e forumit ska qka mer Err kerkush aty vetem une kam drejt te shijoj Arome - :biggrin:


Shihe shihe, po si kishe reagua TI me pas fol ndonje djal i forumit, ishte fjala per lulet dhe une thashe mendimin...Shyqyr qe LuLjaa m'kupton me mire se TI, se me u ba hor pa arsye:biggrin:

pirro
04-09-09, 18:14
Te LuLjaa, e forumit ska qka mer Err kerkush aty vetem une kam drejt te shijoj Arome - :biggrin:

Je bo i guximshem koheve te fundit hhahhhahaahahahahahahh ma ke kalu bile ..... te pergezoj shoq

shfletuesi_
04-09-09, 19:04
Shihe shihe, po si kishe reagua TI me pas fol ndonje djal i forumit, ishte fjala per lulet dhe une thashe mendimin...Shyqyr qe LuLjaa m'kupton me mire se TI, se me u ba hor pa arsye:biggrin:

Haaaahahahahhahaha - epoooo 1 LuLjaa- ka forumi Yhhhh , valla LuLjaa- e forumit prap me pelqen me se shumti..

shfletuesi_
04-09-09, 19:05
Je bo i guximshem koheve te fundit hhahhhahaahahahahahahh ma ke kalu bile ..... te pergezoj shoq


o shoooooooq a mos asht ka te pelqen edhe ty LuLjaa- hahahahahahha - Hajt se ti e ke Qika^Me^Kule- sa 10 LuLee eshte

Urata
04-09-09, 19:08
...shih keta thaqistat edhe lulet duan ti thaqizojne!:smile:

shfletuesi_
04-09-09, 19:10
...shih keta thaqistat edhe lulet duan ti thaqizojne!:smile:


Aa e diii qe do doje te ishte ne vend te LuLjaa- e tet marrin arome thaqistat- :) :biggrin:

LuLjaa
04-09-09, 23:11
evv evvvv :eek: :biggrin:Une qesishne i kam marak ... :P

http://www.fan.tv/tuin/filecontent/kalender/rozen.jpg

MemphiSx
04-09-09, 23:30
Luljaa :D

Zhaneta
05-09-09, 00:36
Trandafill.....Ja sikur kjo..!!

http://albums.top.al/1/a/9/1a9111090.jpg

LaCoStA
05-09-09, 16:27
Lulë Sablija :smile:

shfletuesi_
05-09-09, 17:14
Lulë Sablija :smile:

Eej o LaCoStA- pse spo tregon drejt edhe ty te pelqen LuLjaa- e forumit-

Mua kohve te fundit ka fillu t'me pelqej - Lule - desert-

LaCoStA
07-09-09, 12:01
Eej o LaCoStA- pse spo tregon drejt edhe ty te pelqen LuLjaa- e forumit-

Mua kohve te fundit ka fillu t'me pelqej - Lule - desert-

Kush po t'thot more qe nuk kom kallu drejt? ..... qe hajt vete Lulen a kom kallzu drejt a jo? :biggrin:

shfletuesi_
07-09-09, 12:39
Kush po t'thot more qe nuk kom kallu drejt? ..... qe hajt vete Lulen a kom kallzu drejt a jo? :biggrin:

Aaaa !!! Tani kuptova po ti LuLjaa po i thoshe Sabile breeee :biggrin:

Agolli
07-09-09, 14:00
Qato ç'i s'kan therra, ç'i s'kam nevoje me i perdoren pincetat sterile..

ps....per juve qe e preferonin chit-chatin, rrespektoni mendimet spontane, keni te drejte me i citu vehtem atëherë kur t-ju permndet shkruhet Nofka ose emri i juaj, qekaq pismiletat e ndukt.

thellenza
07-09-09, 15:00
http://www.materialboerse.ejo.de/Bilder/Rose.jpg

http://www.iso200.de/wp-content/images/rote-Orchideen-2.jpg

LaCoStA
07-09-09, 15:01
Aaaa !!! Tani kuptova po ti LuLjaa po i thoshe Sabile breeee :biggrin:

Shuj shuj mos u qel, se e moren vesh krej :biggrin:

Qika^Me^Kule
05-12-09, 19:09
http://www.bz-berlin.de/multimedia/archive/00105/rose_105971i.jpg

Guri i madh
05-12-09, 19:13
PERENIKU esht nji lule e mrekelushme

Domira
05-12-09, 19:50
Kjo me pelqen shume

http://www.galaxynine.co.uk/Gelburner/images/white_lily.jpg

http://content.expressen.se/blog/18/16/07/iriz/images/h%F6sten06%20025.jpg

Kaqanikasja
05-12-09, 21:41
Gjuha e Vjehrres aaaggagagahahahah

Guri i madh
05-12-09, 21:47
Gjuha e Vjehrres aaaggagagahahahahehhhhh vjehrrat kan que krye mos i malltretoni se e lexova ne gazeten KOSOVA E RE vjehrra me nusen jan rreh dhe si rezulltat i dashuris te dyat jan shkue ne spital per sherim kjo ka ndodh ne istog

Kaqanikasja
05-12-09, 21:49
Se di se hala se kam perjetu te kem vjeherr hahahha

Dushku
06-12-09, 14:51
......lulehëna :)

Oltiana1
06-12-09, 15:25
Trëndafilin sepse është mbretëreshë e luleve :)

~AnnA~
21-05-11, 17:09
trendafilat e kuq i dua shume...

emine
21-05-11, 17:13
orschidet,kto lule jan ne cdo anet e beneses sime
http://www.e-werk-6.de/images/Fotos_Orchideen/weisse_Orchidee_Winter.jpg

Lapsi
21-05-11, 17:16
trendafilat e kuq i dua shume...
hajt se kur te sjelle bakllava do e keshe edhe nje trendafil te kuq

Breshka
21-05-11, 22:50
GUH VJEHRRA :( ahahahhhaha

SANTANA-29
21-05-11, 23:44
GUH VJEHRRA :( ahahahhhaha

hahahahahhaahahaahahaha,qfar Lule qenka kjo ,po e mir qenka,,:biggrin:

Hajra
22-05-11, 06:57
.....me pelqejn lulet qe i mbajn nuset ne dore, http://1.1.1.4/bmi/www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Buqja_ch
22-05-11, 09:05
.....me pelqejn lulet qe i mbajn nuset ne dore, http://1.1.1.4/bmi/www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


ahahaha sa kam kesh o zot ,,mire e ki valla se bukur rrin

.