PDA

View Full Version : Po te kishit fiuar ndonje BINGO ose LLOTO, ne cka do ti kishit investuar?


pRiShTiNaLiKjA
20-03-08, 04:33
Une i kisha investuar disa te familja ime (qe mendoj ta bej ne te ardhmen) dhe tjerat kisha shetit gjith boten!!!!!

Gjumashja
20-03-08, 08:37
une nuk kisha lujt dhe as une nuk kisha fitu... jam e kenaqur dhe rehat me keto qe kam...:biggrin: ...

emine
20-03-08, 09:07
Ja kisha ble nje pale Dimija Selvis se me kalli...tu mu kap per kule jepmi kulet emineeeeeeeeee hahahhahh

Intuita
20-03-08, 10:50
Kisha shetitur boten...............................

emine
20-03-08, 10:54
ne te vertet kisha ndertu nej Fshat te jetimeve SOS se per ndryshe mir per vete jam e knaqun...........!

DritonPR
20-03-08, 18:05
me sa pe shof, femrat po fantazojn ma shum se ne meshkujt :biggrin:

Albonita
20-03-08, 20:27
...........Flm zotiti nuk kam nevoj te luaj Lloto...Po te kisha lujtu edhe me kish ra Lloto te gjitha i kisha shprenda dihma per ata qe kan nevoj (( E sidomos Femive te farfur pas luffte ne Kosova i kisha dregu thuja gjusen )).........Kaq .!

20-03-08, 20:34
ooo kisha investu ne KEK se na qarti rryma ....

LaCoStA
20-03-08, 21:33
Une veq kisha nejt n'kokerr t'shpines !

Preshevar
20-03-08, 21:43
... po nese kisha luajtur e kisha fituar, besoj qe kisha investuar ne diqka ku perfitimet i kishin shkuar ne kontuinitet per tė varfėrit, jetimėve e te lishtėve ne form donacioni.

Agolli
20-03-08, 22:50
..z'di vlla, jo per Zoten!!
Hajt se pe paramendoj, kshtu, nese kisha fitu, ne lloto e kisha ble nje tiket t'Bingos!

teutaA
21-03-08, 19:05
varet sa eshte shuma e parave ne at lloto se me kan diku ner 100.000 veq mi kish prish planet

jadore
21-03-08, 19:20
e kisha shetit dynjane , edhe nje here edhe nje here , edhe nje here .. deri sa te ishin hargju krejt...
as edhe nje cent me aske nuk e kisha nda ,veq per veti ..a u bo ...

ps.
... kurr ne jete nuk kam lujte lloto , e as nuk i besoj bile, veq ma vran veshin gjithmone kur tjeret thone , nuk fitova bre per pak , edhe e kam pas nijet me i nda me te varfer ...
ma merzi se keto fjal nuk e di qe kam ..

teutaA
21-03-08, 19:24
e kisha shetit dynjane , edhe nje here edhe nje here , edhe nje here .. deri sa te ishin hargju krejt...
as edhe nje cent me aske nuk e kisha nda ,veq per veti ..a u bo ...

ps.
... kurr ne jete nuk kam lujte lloto , e as nuk i besoj bile, veq ma vran veshin gjithmone kur tjeret thone , nuk fitova bre per pak , edhe e kam pas nijet me i nda me te varfer ...
ma merzi se keto fjal nuk e di qe kam ..

ahhahah po mundohen me ba sevap ndoshta fitojn se me ba me fitu ma merr mendja qe ju doket se ska te varfur kun.

ne shqiptart e dim sa ndihmojn ata qe kan fituar "lloto" apo qfardo ta quajm

Dardan Kastrati
21-03-08, 19:27
Une kurre sfitoj ne lotto se nuk luaj asnjehere keshtu qe me mire s'po shkruaj asgje ..

Sy_kaltra
27-05-08, 17:44
Ne shpirt tem ,deri ne cent :tongue:

Adina-R.Ks
27-05-08, 17:59
do ishte vula e moslumturis sime. Mire qe nuk kame fat te till.

sunrise
27-05-08, 18:01
90% ju kisha dhon njerzve me nevoja per to.... e pjesen tjeter e kisha marr per vete..... ajo me kish bo shume ma te lumtur :)

gazi-de
27-05-08, 18:02
90% ju kisha dhon njerzve me nevoja per to.... e pjesen tjeter e kisha marr per vete..... ajo me kish bo shume ma te lumtur :)
eeeeeeee mua:rolleyes:

teutaA
27-05-08, 18:03
qy kta me shpirt human hahahhaah qe veq mos i fitofshin

sunrise
27-05-08, 18:09
eeeeeeee mua:rolleyes:

ty kur te luj tjetren here de qy :biggrin:.... cfare shpirti ncnc

gazi-de
27-05-08, 18:18
ty kur te luj tjetren here de qy :biggrin:.... cfare shpirti ncnc
une ty gjysen ti kisha dhen,e tjeterhere po de po:rolleyes:

lovely
27-05-08, 19:33
oo e kisha maru nje ode qitu n forum, me 7 dryna veq per mu e Uliksin, me e ru Uliksin prej granimit :tongue: :biggrin: :biggrin:

rafet llapjani
27-05-08, 19:36
Une kisha ble shum kallamaz se po shtrajtohet nafti dite per dit aghahgaghaghaghghaghghagh

Guri i madh
27-05-08, 19:39
Une kisha ble shum kallamaz se po shtrajtohet nafti dite per dit aghahgaghaghaghghaghghagh


ju llapi bile qe i kini edhe avionat e juv vaj halli shum shtrejt derivatet

Breshka
27-05-08, 20:51
vetem e vetem per femit jetim

Zero Cool
27-05-08, 21:06
E kisha qel ni harem :biggrin:http://debian.fmi.uni-sofia.bg/~cdunchev/HAREM.jpg

Idila
11-05-09, 07:42
Nė radhė tė parė do tė investoja pėr ta ndėrtuar njė institucion pėr mbrojtjen e femrės shqiptare nga "kthetrat e ujkut"! Kjo ėshtė ėndrra ime!

GURI SYLAJ
11-05-09, 08:47
....Nje karrige per demela!

Jana
11-05-09, 10:50
Seni par qe e kisha bo eshte:

Ja kisha ndertu nje shtepi Familjes time....shum te bukur....edhe njo e kisha ble en Durres e njo en Ulqin...

Masnej kisha shku ne nje Fakultet Privat kisha studju...

Ju kisha ndimu edhe Familjareve te tjer te cilet kan nevoj....


Etj...

Albonita
11-05-09, 12:44
Po ta fitoja Bingo apo Lloto...megjithse nuk kam nevoj...po me fituaaaa..??

Nuk kisha Mendu fare krejt ja kisha drgua Njerit edhe Ai e din cka kish ber me To.:smile:

jadore
11-05-09, 12:46
e para as nje cent nuk ju kisha marre , e nese i kisha fitu themeluseve te kesaj ideje ju kisha kthy per fetyre te gjithen ,
dhe e dyta dhe me kryesorja fatmiresishte qe nuk humbi mend pas ketyre formave manipulative ,
e per fund
vetem dembelet shpresojne ne nje gje te tille ..provoni te punoni se vlere me te madhe ka ajo qe fitohet vete..

Arkza
11-05-09, 12:49
Kurr sen s'kisha dasht se me fitu e tani qka boj me to ju kallxoj pas Veprave te mija !!!
Let eshte me pa Ondrra me sy qel une kisha bo keshtu e une ashtu kur ne fakt se cili e ndryshon mendimin e vet :D:D
Pra une as qe besoj qe dote fitoj ndonjere se s'jam mesu m fitu pa mem ra 7 lekura jo bre kurr :biggrin: :biggrin:

realisti64
11-05-09, 12:52
e para as nje cent nuk ju kisha marre , e nese i kisha fitu themeluseve te kesaj ideje ju kisha kthy per fetyre te gjithen ,
dhe e dyta dhe me kryesorja fatmiresishte qe nuk humbi mend pas ketyre formave manipulative ,
e per fund
vetem dembelet shpresojne ne nje gje te tille ..provoni te punoni se vlere me te madhe ka ajo qe fitohet vete..

Bukurosh/bukuroshe,fol e mbushma mendjen...s'ka person qe e refuzon kete shume ;).

Arkza
11-05-09, 12:55
e para as nje cent nuk ju kisha marre , e nese i kisha fitu themeluseve te kesaj ideje ju kisha kthy per fetyre te gjithen ,
dhe e dyta dhe me kryesorja fatmiresishte qe nuk humbi mend pas ketyre formave manipulative ,
e per fund
vetem dembelet shpresojne ne nje gje te tille ..provoni te punoni se vlere me te madhe ka ajo qe fitohet vete..Me vjen shume Jadore ketu e keni Gabim !!!
Qfare thua qe nje njeri siq e njoh une s'ka pune qe s'bon dhe ka shume vullnet per pune por ja qe i pa fat ne kete drejtim s'ka sukses te nxan nje vend te punes edhe pse ka shume prije dhe zanat ne Profision !!!
E di qe dota ma shtrojsh tash pytjen se pse vllah meqe ka prije dhe ka diqka te kryme zanatli pse ate-here nuk hap diqka te vetin apo nuk punon dikun Privat !!!
Pytja ehste keshtu se kur s'ki lek ne xhep me hap te vetin s'ka kah ja mna , e kjo me punu ne PRIVAT si qdo kush duke i marre dikon te vetin me punu e pse me i marre te huj dhe keshtu njeri hajt e hajt shpreson se nje dit i ndodhe nje merkulli dhe fiton !!! E jo qe shpreson me fitu dhe kamen mbi kam por keshtu me ate qe ka prije dhe ja fillon me pune e gjerson firmen e keshtu e Dashura Jadore Mjeret na qe jem Fukare e hajtt , Ishalla na Ndihmon Zoti gjithve !

jadore
11-05-09, 15:46
Me vjen shume Jadore ketu e keni Gabim !!!
Qfare thua qe nje njeri siq e njoh une s'ka pune qe s'bon dhe ka shume vullnet per pune por ja qe i pa fat ne kete drejtim s'ka sukses te nxan nje vend te punes edhe pse ka shume prije dhe zanat ne Profision !!!
E di qe dota ma shtrojsh tash pytjen se pse vllah meqe ka prije dhe ka diqka te kryme zanatli pse ate-here nuk hap diqka te vetin apo nuk punon dikun Privat !!!
Pytja ehste keshtu se kur s'ki lek ne xhep me hap te vetin s'ka kah ja mna , e kjo me punu ne PRIVAT si qdo kush duke i marre dikon te vetin me punu e pse me i marre te huj dhe keshtu njeri hajt e hajt shpreson se nje dit i ndodhe nje merkulli dhe fiton !!! E jo qe shpreson me fitu dhe kamen mbi kam por keshtu me ate qe ka prije dhe ja fillon me pune e gjerson firmen e keshtu e Dashura Jadore Mjeret na qe jem Fukare e hajtt , Ishalla na Ndihmon Zoti gjithve !
Arkeza ,
perditeshmeria e imja dhe kontaktet e mija me te tjeret ndrrojne nga te juajat , megjithate secila kemi te drejte . por nje qe i ve vule (e nuk e luan as topi ) eshte ky definim ..
popull ma pa motiv dhe pa elan per pune , se shqipet tona ende ne keto vite nuk kam pare .
ta ilustroj nje shembull .
mu deshte te bej nje blerje prej nje firme vendore , firmes ne fjale ne fjal i sjelli diku qarkullim vjetor 40.000 euro ,( nuk jane pak nga nje kliente )i telefonova ne ora 15.30 dhe i thash qe me duhet kjo porosi , qe kapte vleren e pageses kesh 1.029 euro , mu pergjigj.. ne ora 16.00 e mbyllim firmen , e ne 16.30 e ka shoferi jone autobusin per katun e bonvaki e vonohet ne rruge e mbet me e prite deri te ores 17.00 keshtu qe le per neser ...
une ju pergjigja , ok rruge te mbare se ky dhe eshte fundi i bashkpunimit ,
e ti Arkeza vlerso si te thote mendja ..

DEA
11-05-09, 15:54
Secili prej nesh ndoshta e sheh enderr te fitoj njeher ne jete, me qellim qe te ju jap fund vuajtjeve apo varferis, mendojme keshtu ngase nuk thellohemi ne mendime, posikur te mendonim se cfare telasheve sjelle paraja nuk do ta kishim nje deshire te till.
Dhashte zoti e ta kem vetem problemin e parave...

Giovanni
11-05-09, 16:03
Kisha ble aksionet ne firmen ku punoj, ndoshta isha be far shefi hihihihi i vogel

jadore
11-05-09, 16:06
Kisha ble aksionet ne firmen ku punoj, ndoshta isha be far shefi hihihihi i vogel
...e me derte te medhaja

GURI SYLAJ
11-05-09, 16:22
Jo more cfar dertesh?Derti me i madh me e gjete nje skemli te demelave !!!

vjeshta
11-05-09, 16:31
Jo more cfar dertesh?Derti me i madh me e gjete nje skemli te demelave !!!


Hahahhaahaaaaaaaaaa e kuptova tash ,edhe mu m'vyn nje por jo shpesh ,nese i leshon me qira ndoshta dokem ....hahahah

Idila
11-05-09, 16:32
Hahahhaahaaaaaaaaaa e kuptova tash ,edhe mu m'vyn nje por jo shpesh ,nese i leshon me qira ndoshta dokem ....hahahah
Phhaaaa kėta dembelat vec pėr karrike luftojnė! :biggrin:

GURI SYLAJ
11-05-09, 16:34
Jo ,Idila,keto karrikat e demelave jan speciale!! Doku ,doku !!!

Idila
11-05-09, 16:37
Jo ,Idila,keto karrikat e demelave jan speciale!! Doku ,doku !!!
Cfarė kanė speciale, mė bėre kureshtare tani :P lėkunden automatikisht apo cfarė? (vec mos i lėvdo shumė se mos tė zėre kusuri tani tė ma japėsh dhe mua njė tė tillė) :biggrin:

uliksi31
11-05-09, 16:41
Cfarė kanė speciale, mė bėre kureshtare tani :P lėkunden automatikisht apo cfarė? (vec mos i lėvdo shumė se mos tė zėre kusuri tani tė ma japėsh dhe mua njė tė tillė) :biggrin:

Jo por jane t'marueme special; hem rat hem nejun.:biggrin:

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:Cg5g9isybQAtyM:http://img.alibaba.com/photo/11105629/Leather_Lazy_Chair.jpg (http://images.google.com/imgres?imgurl=http://img.alibaba.com/photo/11105629/Leather_Lazy_Chair.jpg&imgrefurl=http://www.alibaba.com/product/eastindiesexport-11105629-10766256/Leather_Lazy_Chair.html&usg=__rau-Xb6xs94TYiFOUqtWOYZj1TY=&h=300&w=400&sz=55&hl=en&start=2&um=1&tbnid=Cg5g9isybQAtyM:&tbnh=93&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dlazy%2Bchair%2Bpictures%26hl%3Den%26r lz%3D1W1GPEA_en%26sa%3DX%26um%3D1)

Arkza
11-05-09, 16:43
Arkeza ,
perditeshmeria e imja dhe kontaktet e mija me te tjeret ndrrojne nga te juajat , megjithate secila kemi te drejte . por nje qe i ve vule (e nuk e luan as topi ) eshte ky definim ..
popull ma pa motiv dhe pa elan per pune , se shqipet tona ende ne keto vite nuk kam pare .
ta ilustroj nje shembull .
mu deshte te bej nje blerje prej nje firme vendore , firmes ne fjale ne fjal i sjelli diku qarkullim vjetor 40.000 euro ,( nuk jane pak nga nje kliente )i telefonova ne ora 15.30 dhe i thash qe me duhet kjo porosi , qe kapte vleren e pageses kesh 1.029 euro , mu pergjigj.. ne ora 16.00 e mbyllim firmen , e ne 16.30 e ka shoferi jone autobusin per katun e bonvaki e vonohet ne rruge e mbet me e prite deri te ores 17.00 keshtu qe le per neser ...
une ju pergjigja , ok rruge te mbare se ky dhe eshte fundi i bashkpunimit ,
e ti Arkeza vlerso si te thote mendja ..
Ahhhhhhhh Jadore jadore apo flasim per ata qe jan pa pune apo per ata qe punojn ???
Po Hajt se po ta boj qefin e po Pergjegjem ne Pytjes sate !
Ne Fakt eshte kjo shume e vertet qe thu se vaj halli per neve edhe me kan 10 milon me ja qu njetin pergjegjje e kishe marre !! I njoft shume bukur Njerzit Shqiptaret se s'ja u kana me pune !
E din Jadorke se qysh jemi ne !? Pik se pari kur dojm mu u pershendet me njerin tjtrin thojm keshtu ! A muj u qove a pushove hiqq !!!
E kurr nuk thojm a muj punove gje a vyjte sen !!
E kjo po na kallxon Demel-llaku i Shqiptareve dee :D:D:D

dhe Tema o Per Bingo ose ndonje fare Llotarie !

Idila
11-05-09, 16:46
Jo por jane t'marueme special; hem rat hem nejun.:biggrin:

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:Cg5g9isybQAtyM:http://img.alibaba.com/photo/11105629/Leather_Lazy_Chair.jpg (http://images.google.com/imgres?imgurl=http://img.alibaba.com/photo/11105629/Leather_Lazy_Chair.jpg&imgrefurl=http://www.alibaba.com/product/eastindiesexport-11105629-10766256/Leather_Lazy_Chair.html&usg=__rau-Xb6xs94TYiFOUqtWOYZj1TY=&h=300&w=400&sz=55&hl=en&start=2&um=1&tbnid=Cg5g9isybQAtyM:&tbnh=93&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dlazy%2Bchair%2Bpictures%26hl%3Den%26r lz%3D1W1GPEA_en%26sa%3DX%26um%3D1)
A vec pėr njė karrike tė tillė po na vuan baci ore Uliks!:biggrin: Bac?! Ta blen lala ty njė ku ėshtė mė e mira, pasiqė vetėm njė bac tė kemi, ja pėr ty ja pėr kėnd?! :smile:Tė mos dal nga tema po shkruaj; Kam luajtur gjithsej tre herė loto-euro-milion kohėn e fundit, por fati nuk po vjen dhe nuk po vjen! :redface:

Murgesha
11-05-09, 16:48
Kallxoni bre qysh me e fitu e ta blej se pari ket karrige dembelesh prej Ulliksit, qe kur te kthehem prej pune me pas ku mu u dembelav???

uliksi31
11-05-09, 16:51
A vec pėr njė karrike tė tillė po na vuan baci ore Uliks!:biggrin: Bac?! Ta blen lala ty njė ku ėshtė mė e mira, pasiqė vetėm njė bac tė kemi, ja pėr ty ja pėr kėnd?! :smile:Tė mos dal nga tema po shkruaj; Kam luajtur gjithsej tre herė loto-euro-milion kohėn e fundit, por fati nuk po vjen dhe nuk po vjen! :redface:

Po se po don me shku ne Bune-Ulqin me nxan peshk veres.:biggrin: Mos hupni kohe me lujt lotto se ska gje aty.

Arkza
11-05-09, 16:52
Kallxoni bre qysh me e fitu e ta blej se pari ket karrige dembelesh prej Ulliksit, qe kur te kthehem prej pune me pas ku mu u dembelav???Hoo tash edhe ti rri qatu ku je se ka vakt kjo karrik per ty epo se e re je per kete !
Se veq sa desha me kerku qmimin per Baben teme se ka marak valla ai qasi Karrike se prej demelit eshte demel-llak me ka krejt !!! :biggrin:

Dallandyshja_718
11-05-09, 16:53
Kallxoni bre qysh me e fitu e ta blej se pari ket karrige dembelesh prej Ulliksit, qe kur te kthehem prej pune me pas ku mu u dembelav???

Njate kasavet po kam edhe une, se ku e si me i shpenzue shume lehte...
Valla askush ma mire se Uliksi nuk ia din kesaj karrige, vetem po flas hakun, asgja ma shume:biggrin:

uliksi31
11-05-09, 16:53
Kallxoni bre qysh me e fitu e ta blej se pari ket karrige dembelesh prej Ulliksit, qe kur te kthehem prej pune me pas ku mu u dembelav???

Jo ty te duhet kjo lloj ulsje qe, vec e prek pullen e te con ne sofer me hanger.:biggrin:

http://images.fuzing.com/members/4/46/00166446/236169.300x300.jpg

jadore
11-05-09, 16:56
Ahhhhhhhh Jadore jadore apo flasim per ata qe jan pa pune apo per ata qe punojn ???
Po Hajt se po ta boj qefin e po Pergjegjem ne Pytjes sate !
Ne Fakt eshte kjo shume e vertet qe thu se vaj halli per neve edhe me kan 10 milon me ja qu njetin pergjegjje e kishe marre !! I njoft shume bukur Njerzit Shqiptaret se s'ja u kana me pune !
E din Jadorke se qysh jemi ne !? Pik se pari kur dojm mu u pershendet me njerin tjtrin thojm keshtu ! A muj u qove a pushove hiqq !!!
E kurr nuk thojm a muj punove gje a vyjte sen !!
E kjo po na kallxon Demel-llaku i Shqiptareve dee :D:D:D

dhe Tema o Per Bingo ose ndonje fare Llotarie !

jo moj Arkeze , une ti morra shembull ata qe marrin ere pak ne pune se per te pa pune , qindra ti permendi qe thone nuk punohet per pak pare e presin ose Zoti me ju qu ne forme te llotos e bingos ose del nena e kerkon huazim fqinje ne fqinje deri sa ai tjetri qe i ka dal i vyshem prej diaspores bene rahmetin e ja dergon ..
megjithat bingo pa bingo , popull dembel dhe enderrimtare jjemi , hiq nuk e di kush i ka ketu fajet ..a feudalizmi a ai gjysme socializmi na beri te tille

Murgesha
11-05-09, 16:56
Hoo tash edhe ti rri qatu ku je se ka vakt kjo karrik per ty epo se e re je per kete !
Se veq sa desha me kerku qmimin per Baben teme se ka marak valla ai qasi Karrike se prej demelit eshte demel-llak me ka krejt !!! :biggrin:

Oj Arkzė mos ja bli kėtėt karrige se dembelavet hala mė shumė hahahahahahaahah.

Jo tybe unė po e dua veē mbasi tė kthehem prej pune.
E nė fitofsha loto a bingo kujt njė cent nuk kam me ja dhonė. Hajt nashta po mė ngon zoti e ma ban qefin kėtė tė shtune, janė diku mbi 25.000.000 Kr daneze. Tybe ne disha sa ojro bajnė se ne kėndej dojmė me vdek nė punė pėr krune hahahahaahahahahahahahahahah.

Murgesha
11-05-09, 16:57
Njate kasavet po kam edhe une, se ku e si me i shpenzue shume lehte...
Valla askush ma mire se Uliksi nuk ia din kesaj karrige, vetem po flas hakun, asgja ma shume:biggrin:

Paj tybe edhe nė vizitė te mbretėrit kur shkojshim ktyne herė me tee, veq nė karriga tė rehatshme u ulke hahahahahahahaahahahahahahahah

Murgesha
11-05-09, 16:59
Jo ty te duhet kjo lloj ulsje qe, vec e prek pullen e te con ne sofer me hanger.:biggrin:

http://images.fuzing.com/members/4/46/00166446/236169.300x300.jpg

Haj kuku ēka po dojshe me mė ba. Trus sustėn e gjylyt me kry nė tryezė hahahaahahahahahahahahahahahah

uliksi31
11-05-09, 17:03
Njate kasavet po kam edhe une, se ku e si me i shpenzue shume lehte...
Valla askush ma mire se Uliksi nuk ia din kesaj karrige, vetem po flas hakun, asgja ma shume:biggrin:

Po jat ti po flet hakun,harrova imet se ti mi ke pas godit edhe curulajkat per ner shega.:biggrin:

Dallandyshja_718
11-05-09, 17:09
Po jat ti po flet hakun,harrova imet se ti mi ke pas godit edhe curulajkat per ner shega.:biggrin:

Po dimo Zot shume e kem ba qiefin, per ater u kuvett more edhe tash kishim me muj me u curulat n'mos tjeter ner hije t'molls n'Upstate, pse jo:biggrin:

uliksi31
11-05-09, 17:27
Po dimo Zot shume e kem ba qiefin, per ater u kuvett more edhe tash kishim me muj me u curulat n'mos tjeter ner hije t'molls n'Upstate, pse jo:biggrin:

Jo e kame pre at mollen e madhe, ku jeme curulat.:biggrin:

Murgesha
11-05-09, 17:30
Jo e kame pre at mollen e madhe, ku jeme curulat.:biggrin:

Po mirė ja paska bo, se ja u plakė molla ja jeni trashė shumė ju dy u nuk ju mban mė mu curulat nė te hahahahahaahahahahahahahahahaha

lovely
11-05-09, 17:39
ne Budallaqe hahahahahahahahahha

Idila
11-05-09, 17:51
Po se po don me shku ne Bune-Ulqin me nxan peshk veres.:biggrin: Mos hupni kohe me lujt lotto se ska gje aty.
E shkrova sa pėr tė mos dalė nga tema! :wink:

uliksi31
11-05-09, 18:08
E shkrova sa pėr tė mos dalė nga tema! :wink:

Keto jane kushtet per tu be moderator.:biggrin:

Guri i madh
11-05-09, 18:11
Keto jane kushtet per tu be moderator.:biggrin:une e die se ulkisi me i fitue 100 milin 99 milon na i ndan neve qe jemi aktiv nė forumin DARDAN

uliksi31
11-05-09, 18:17
une e die se ulkisi me i fitue 100 milin 99 milon na i ndan neve qe jemi aktiv nė forumin DARDAN

Vallha merita te medha keni shumica ketu dhe meritoni shperblim, por me fol kah del shpirti me fitue ne lotto qatyne 12% ne kosove qe jetojn ne varfri te skajshme i kisha rahatue mas parit.

P.S. se di cka mu desht me vu programin shqip, se jame smu kur kame pa nje dite mjerim, mjerim.:frown:

Guri i madh
11-05-09, 18:23
Vallha merita te medha keni shumica ketu dhe meritoni shperblim, por me fol kah del shpirti me fitue ne lotto qatyne 12% ne kosove qe jetojn ne varfri te skajshme i kisha rahatue mas parit.

P.S. se di cka mu desht me vu programin shqip, se jame smu kur kame pa nje dite mjerim, mjerim.:frown:
ata 12 hyqmeti i ka garantue me ka krejt na flasim jasht 12 perqindshit


me fol kah del shoirti ,flasim vetem ne qe nuk e kemi at mundsipo tema ishte tek pak me shaka per at arsye edhe shkruva ,e me i paramendue ato skena trishtuse te varferis , nuk mundemi as me shkrue e as me i hap faqet e internetit ZOTI HAJR E BAFT VEQ SHQIPTARIS I KA ARDH THIKA Nė ASHT

uliksi31
11-05-09, 18:34
ata 12 hyqmeti i ka garantue me ka krejt na flasim jasht 12 perqindshit


me fol kah del shoirti ,flasim vetem ne qe nuk e kemi at mundsipo tema ishte tek pak me shaka per at arsye edhe shkruva ,e me i paramendue ato skena trishtuse te varferis , nuk mundemi as me shkrue e as me i hap faqet e internetit ZOTI HAJR E BAFT VEQ SHQIPTARIS I KA ARDH THIKA Nė ASHT

Mire e ke then kete, ata jasht 12% bile edhe me keq do te behen, se ketyre ne varferi te skajshme nashti ju ndihmon diku shteti diku populli. Po penzionert e shkret cka i ka gjet qe kane punue deri ne 40 vjet pervoj pune, e si shperblim marrin 40 euro.
Ishalla bohet mire,... duket rodi i shqiptarit tek eshte shkrue vec me hjek keq me shekuj.

Guri i madh
11-05-09, 18:47
Mire e ke then kete, ata jasht 12% bile edhe me keq do te behen, se ketyre ne varferi te skajshme nashti ju ndihmon diku shteti diku populli. Po penzionert e shkret cka i ka gjet qe kane punue deri ne 40 vjet pervoj pune, e si shperblim marrin 40 euro.
Ishalla bohet mire,... duket rodi i shqiptarit tek eshte shkrue vec me hjek keq me shekuj.ne jemi populli ma optimist ,ashtu thuhet po une ndryshe mendoj nuk po them ma i marr ,po jemi populli qe mas,shumti kena inati edhe pse kena mendue se lufta SHKAVI ket urrejtje ne mes nesh e ka zhduk ket urrejtje provinciale

ne kemi perparue politikisht po mos te harrojna se miqt TAN jan ne krizen ma te madh financiare e armiqt ton i kan resurset ma te mdha ekonomikepo ne po bajna hajgare i harrojna kto shkrime se nuk jan ne temen e duhur e as te nen forumi i qe jemi duke bisedue

Idila
11-05-09, 19:27
ne jemi populli ma optimist ,ashtu thuhet po une ndryshe mendoj nuk po them ma i marr ,po jemi populli qe mas,shumti kena inati edhe pse kena mendue se lufta SHKAVI ket urrejtje ne mes nesh e ka zhduk ket urrejtje provinciale

ne kemi perparue politikisht po mos te harrojna se miqt TAN jan ne krizen ma te madh financiare e armiqt ton i kan resurset ma te mdha ekonomikepo ne po bajna hajgare i harrojna kto shkrime se nuk jan ne temen e duhur e as te nen forumi i qe jemi duke bisedue
Guri i madhė, lėre anash politikėn kėtu, por na trego se c`do tė bėje me paratė sikur tė kishe fituar Lotarinė?

Oqeani
11-05-09, 19:29
Nuk pata fat te fitoj te Premen Euriomilionin ... e fitoi spanjolle njeshume prej 126 mil euro...

Ēka tethem pa e fituar !!! kur ta fitoj ju tregoj ...

Guri i madh
11-05-09, 19:31
Guri i madhė, lėre anash politikėn kėtu, por na trego se c`do tė bėje me paratė sikur tė kishe fituar Lotarinė?edhe me ulkisin ne privat fola i thash mos me i perzie kto tema te politika i kerkova faljete them te verteten ,prej sodit kurr nuk kisha punue ,se ket bot askush nuk e ka marr me veti ,mos te flasim per ndihma te gjith jena te njejt


po me kto pare edhe mundesh me jetue mir edhe me ndihmue

une ekisha shetit ter boten

Idila
11-05-09, 19:40
edhe me ulkisin ne privat fola i thash mos me i perzie kto tema te politika i kerkova faljete them te verteten ,prej sodit kurr nuk kisha punue ,se ket bot askush nuk e ka marr me veti ,mos te flasim per ndihma te gjith jena te njejt


po me kto pare edhe mundesh me jetue mir edhe me ndihmue

une ekisha shetit ter boten
Vallahin tė kisha shoqėruar me gjithė qejf gjatė udhėtimit,:P shumė i dua udhėtimet rreth botės! :smile:

Idila
11-05-09, 20:19
Hmmm nuk u lajmėrua Guri, ndoshta ka rezervuar ndonjė tjetėr parakohe...e ndoshta....i dridhet dora tė shkruajė...! :biggrin:

Guri i madh
11-05-09, 20:24
Hmmm nuk u lajmėrua Guri, ndoshta ka rezervuar ndonjė tjetėr parakohe...e ndoshta....i dridhet dora tė shkruajė...! :biggrin:


po qka ME U LAJMRUE une i gjori sa her po i shoh anderr ata milona ,e kur po qohna ne mengjez 50€ te fundit po duhet me ja qit kerrit benzin


ahhhhhhh ofsham e madhe hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Qika^Me^Kule
12-05-09, 15:41
Kukuuuu cka ma kutut tash BINGO aghaghghaghaghaghagh


Jam shum e pa fat ne keto raste , edhe qe kurr nuk luaj se e di se vetem cka humbi,,,,

Por po e zam qe jam fituese,,,,,,,,,, Do isha mundu qe ta bej te lumtur,,,,,, (........) SE THOJN GJEJA ME E MIR DHE ME E VLER ESHT familja,,,,,, e une do isha mundu der maximum te jet e Ai,,,,,,,, pran familjes vet apo ta ket pran,,,,,,, edhe pse ket gje e mendoj shum shpesh,,,,,,,

GURI SYLAJ
20-05-09, 08:26
Kukuuuu cka ma kutut tash BINGO aghaghghaghaghaghagh


Jam shum e pa fat ne keto raste , edhe qe kurr nuk luaj se e di se vetem cka humbi,,,,

Por po e zam qe jam fituese,,,,,,,,,, Do isha mundu qe ta bej te lumtur,,,,,, (........) SE THOJN GJEJA ME E MIR DHE ME E VLER ESHT familja,,,,,, e une do isha mundu der maximum te jet e Ai,,,,,,,, pran familjes vet apo ta ket pran,,,,,,, edhe pse ket gje e mendoj shum shpesh,,,,,,,


Paraja dhe Familja rralle shkojne bashk!!!

Makresh
20-05-09, 08:29
... un ska shanca qe t'fitoj pasi nuk luaj, po hė qe luajta nje here dhe fitova loton, pa nje, pa dy, do ta hapi nje shoqat humanitare ndryshe nga ato qe kem par me heret.

lovely
20-05-09, 08:40
po maj ymyt me i fitu sot nja 92 mill :biggrin:

GURI SYLAJ
20-05-09, 09:07
po maj ymyt me i fitu sot nja 92 mill :biggrin:

Kokna mete pa Ty!

lovely
20-05-09, 09:11
Kokna mete pa Ty!


jo gajle mos ki, se nese fitoj mas pari qitu kam me ia nis me qkep hahahahahahahahahahahahaa

GURI SYLAJ
20-05-09, 09:15
jo gajle mos ki, se nese fitoj mas pari qitu kam me ia nis me qkep hahahahahahahahahahahahaa

Ai tybe treqin tybe nuk te kish pa kush ksajde! A e din muhabetin e atyre qe gjuajn peshqi!??

lovely
20-05-09, 09:17
Ai tybe treqin tybe nuk te kish pa kush ksajde! A e din muhabetin e atyre qe gjuajn peshqi!??

jo nuk e di, Kallxoma :biggrin:

me fitu une veq kisha knu;

http://www.youtube.com/watch?v=iz1-8ozhoyA

Luana
20-05-09, 14:02
Sonte eshte llotoja ne Canada 49 miljon ...kam lujt ...dhe nese fitoj , krejt i shperndaj neper familje me te varfes te Kosoves ....per veti i le vetem pak sa per te jetuar nje jete normale ...

speci
20-05-09, 15:14
E kisha hap nje HAREM edhe qysh ma mire aaa?

Luana lej familjet e varfera se jane mesu pa pare ato,po bjeri te une ti ruj hahahahah

Qika^Me^Kule
24-09-11, 08:49
Paraja dhe Familja rralle shkojne bashk!!!


Shpeshe me ashte dhane rasti ta degjoje kete fjale : Te ndafte djali pleqeri :wink: shum me vende pase shprehe kete mendim...

Une Pare nuk kam , por shpirtin per plote dashuri ne familie e kam , mendoi se kjo asht gjeja me e vlerfshme se sa paraja !!

Oqeani
24-09-11, 12:01
Me me fat ka qene ai kur ka fituar lloton, pas pak ēastesh i ka vdekur gruja !

Boll po e luaj bre Euromilionin por as nuk po e xigloj, e per me e fitu !!!

Kur t'a fitoj ju tregoj !

Fshatari
25-09-11, 20:02
Kisha ba lobim bashke me Pacollin per njohjen e shtetit tim...!

desert
25-09-11, 20:08
ma mire mos me i fitu hiq se vec dert me qesin :D

rafet llapjani
25-09-11, 20:12
I kisha ble nje par sliquka hahahah

desert
25-09-11, 20:14
I kisha ble nje par sliquka hahahah

cka jane sliqukat ????hahhaahha

emine
25-09-11, 20:15
I kisha ble nje par sliquka hahahah
une ty ta kisha ble ni shpi me rrota:tongue:
ps,a mun dole Binjak

rafet llapjani
25-09-11, 20:16
une ty ta kisha ble ni shpi me rrota:tongue:
ps,a mun dole Binjak


hej binjake avytmu kadale qitu te qfi shum ty po qysh te kom breeeeeeeeeeeee ani shpi me rrota jo ngjitja do sliquka ahgahgahgaahggh

emine
25-09-11, 20:19
hej binjake avytmu kadale qitu te qfi shum ty po qysh te kom breeeeeeeeeeeee ani shpi me rrota jo ngjitja do sliquka ahgahgahgaahggh
ti kisha gjujte dy fembra qaty mrena ndaq qethi e ndaq qafi,prit se kam gripin e po ta bi me te qafne naj bakerje,e masanej qyrravesh edhe ti si une :P

rafet llapjani
25-09-11, 20:24
ti kisha gjujte dy fembra qaty mrena ndaq qethi e ndaq qafi,prit se kam gripin e po ta bi me te qafne naj bakerje,e masanej qyrravesh edhe ti si une :P

dy fembra ufaaaaaaaaaaaaaaaaa o tlumt goja ty anigripi te paska ra mere balo nje penecilin te pesumdhetve ne ven ta hjek te qyrravnen ahgahgahagaghaghahgahagaghgha

emine
25-09-11, 20:27
dy fembra ufaaaaaaaaaaaaaaaaa o tlumt goja ty anigripi te paska ra mere balo nje penecilin te pesumdhetve ne ven ta hjek te qyrravnen ahgahgahagaghaghahgahagaghgha
bal jam ba mesap per penecelina edhe ata 20-tsha se 10-tshat qka dalin send hiq hahahhahhah,,,,,qu cilli numrat e te bahmi shpi se sna pav hajrin kurre kush

e_martumja
25-09-11, 20:28
dy fembra ufaaaaaaaaaaaaaaaaa o tlumt goja ty anigripi te paska ra mere balo nje penecilin te pesumdhetve ne ven ta hjek te qyrravnen ahgahgahagaghaghahgahagaghgha
Rafet tregoj Emines qe dy per ty nuk mjaftojn ahahaahSpo mendoj ne ksi sene masi se kam nijet me fitu :biggrin:

rafet llapjani
25-09-11, 20:33
Rafet tregoj Emines qe dy per ty nuk mjaftojn ahahaahSpo mendoj ne ksi sene masi se kam nijet me fitu :biggrin:


e martume spje sbajn dy a ju hargjitet batarija aaaaaaaaaaaa ahgaghaghaaghaghagh

te pershendes

emine kallxom qfar numrash pi don ta qprazi nje prikolic ahgahgaaghagh

ani 20 penicili kuku emine pota mytka gripin krejt ahgahgaaghahgagh

emine
25-09-11, 20:39
e martume spje sbajn dy a ju hargjitet batarija aaaaaaaaaaaa ahgaghaghaaghaghagh

te pershendes

emine kallxom qfar numrash pi don ta qprazi nje prikolic ahgahgaaghagh

ani 20 penicili kuku emine pota mytka gripin krejt ahgahgaaghahgaghrafet valla veq 20 e fju se ndryshe jam imun se ha dreqi as ferc me ba,
qka mkishe dhuru me fitu ti lloton e di qe kurre se ke lujte ,po veq meno qka mkishe dhuru

rafet llapjani
25-09-11, 20:41
rafet valla veq 20 e fju se ndryshe jam imun se ha dreqi as ferc me ba,
qka mkishe dhuru me fitu ti lloton e di qe kurre se ke lujte ,po veq meno qka mkishe dhuru


ty a qka te kisha dhuru ne kariiibik nje pushim ner palme e me ardh une me sliquka mu klizat ne zall ahgahgahagaghaghahagaghgh

emine
25-09-11, 20:45
ty a qka te kisha dhuru ne kariiibik nje pushim ner palme e me ardh une me sliquka mu klizat ne zall ahgahgahagaghaghahagaghgh

bal je ba dipllomat,me ardhe aty me mpa ka capllatna,jaaaaaaaaaaaaaaa,jepmi paret qetu se iku dikund tinza ku svjen ti me gume traktori me tju rras detit shyt

rafet llapjani
25-09-11, 20:47
bal je ba dipllomat,me ardhe aty me mpa ka capllatna,jaaaaaaaaaaaaaaa,jepmi paret qetu se iku dikund tinza ku svjen ti me gume traktori me tju rras detit shyt


ahahahaahah po de ani dipllomat jo une me gum rezerv vie se sdi not ahaahahah

lovely
25-09-11, 21:00
ahahahaahah po de ani dipllomat jo une me gum rezerv vie se sdi not ahaahahah


rafet sa leke i fitove edhe sa mi fale mu? hahahahahahaa

rafet llapjani
25-09-11, 21:04
rafet sa leke i fitove edhe sa mi fale mu? hahahahahahaahahahaah lovi ty krejt lekt ti dha veq hape palen edimive se shum jon ahgaghaghahgahaghagaghagh

lovely
25-09-11, 21:11
hahahaah lovi ty krejt lekt ti dha veq hape palen edimive se shum jon ahgaghaghahgahaghagaghagh

prit t shkoj deri tu minushi tu nga e t ia marr do dimi :biggrin:

LaCoStA
26-09-11, 07:57
Ja kish ble Rafetit nja 10 hektar toke edhe nja 1000 copė dhi, e tani kishim dal bashk i kishim rujt edhe ma s'kishim hjek per tamel t'dhive :smile:

Daglasi
26-09-11, 10:57
Ne sport/futboll,edhe e kisha ba nje restorant/hotel ne Oher....

VoOoglushja
26-09-11, 15:33
ueeee hmmmm do kisha hap nje FARM :biggrin: dhe naj Ordinanc qa kishin met kpuca tesha qeshtu hhehehe :biggrin:

emine
26-09-11, 15:38
ja kisha ble ZC ni maqin te Flijav hhahhahah

emine
26-09-11, 15:39
prit t shkoj deri tu minushi tu nga e t ia marr do dimi :biggrin:
jaran i kam shky gardhiqev kure kesh n Kosove,jam met pa kule tybeh,kqyre ban qare e mos maj ymyt ne mu hiq hahhahah

Zero Cool
26-09-11, 15:45
ja kisha ble ZC ni maqin te Flijav hhahhahah

aghaghhaghga flm flm, une ty 1 maqin me hekurose aghahggahghahga :biggrin: :tongue:

emine
26-09-11, 15:47
aghaghhaghga flm flm, une ty 1 maqin me hekurose aghahggahghahga :biggrin: :tongue:

jo jo se ankohet nana jeme masnej se sjan hekurose mire:tongue:

Zero Cool
26-09-11, 15:49
jo jo se ankohet nana jeme masnej se sjan hekurose mire:tongue:

ahgahghaghgagha [email protected] tuj kesh, mos mi perkujto kto sende ahahahhaha
ta kisha ble 1 llaptop qe nuk nxehet e nuk prishet kurre :P

emine
26-09-11, 15:54
ahgahghaghgagha [email protected] tuj kesh, mos mi perkujto kto sende ahahahhaha
ta kisha ble 1 llaptop qe nuk nxehet e nuk prishet kurre :P
hahahhahahhahh
tu kujtun kumpirat si i masirat dikush a:tongue:
valla mkishe pshtu edhe nja qe nuk prishet se mjeshtri po me ban shtrejt ,hahahhahahhahahhhahahhah

Zero Cool
26-09-11, 15:55
hahahhahahhahh
tu kujtun kumpirat si i masirat dikush a:tongue:
valla mkishe pshtu edhe nja qe nuk prishet se mjeshtri po me ban shtrejt ,hahahhahahhahahhhahahhah

po bre kumpirat tuj i masirat e vendi kompirave e qkas mu kujtu aiiiiiiiiiiii :biggrin:
po po shum shtrejt t`ban mjeshtri ty :P
ja kisha ble edhe 1 webcam per llaptop :)

premium
26-09-11, 18:07
Kejt sa vijnė ..sakuza i kisha blerė (ēamsakuza) (:

uck_aksh
26-09-11, 23:21
paj me fitu eoromilionin qe ket te marte esht jo me pak se 44 milon chf shumicen e kisha investu ne kosov pikrisht ne familjet skamnore

LuLjaa
27-09-11, 00:07
Ne sport/futboll,edhe e kisha ba nje restorant/hotel ne Oher....


Ta kishe ba ma heret bile, se une t'ejten kam me shku atje e kisha ardh naj here n'qat Restoran tanin :cool:

LaCoStA
27-09-11, 09:46
Ta kishe ba ma heret bile, se une t'ejten kam me shku atje e kisha ardh naj here n'qat Restoran tanin :cool:

Thash kishe ke desht me shku edhe n'hotel, e kesh tu t'bertit per pak :biggrin:

Qika^Me^Kule
27-09-11, 16:39
Oqeani-t ja kinsa dhane sevape me ba :tongue:

Oqeani
27-09-11, 16:41
Oqeani-t ja kinsa dhane sevape me ba :tongue:


Aaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!

Qika^Me^Kule
27-09-11, 16:44
Aaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!

Mos u qudit qy...aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :rolleyes::tongue:

ti me duket nuk po beson , une n'vend ty ti kinsa dhane vetem mos me endrrue ma evra :biggrin:

Oqeani
27-09-11, 16:46
Mos u qudit qy...aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :rolleyes::tongue:

ti me duket nuk po beson , une n'vend ty ti kinsa dhane vetem mos me endrrue ma evra :biggrin:


E ma kishe prishe trurin, me kishe nderru te menduarit pastaj hahahah

Qika^Me^Kule
27-09-11, 16:51
Oqeani nje po ta garantoj , se nga ai moment xhennetin me syte e tu ke per ta pa... ende pa mbrrite atje :biggrin:

Oqeani
27-09-11, 16:54
Oqeani nje po ta garantoj , se nga ai moment xhennetin me syte e tu ke per ta pa... ende pa mbrrite atje :biggrin:


Per qata po e enderroj Euromilionin, se sa eshte zor me e fitu Xhenehtin, eh duhet nene e babe shtat her ne shpinak me i ēue ne Haxhillek !!!

Daglasi
27-09-11, 23:41
Ta kishe ba ma heret bile, se une t'ejten kam me shku atje e kisha ardh naj here n'qat Restoran tanin :cool:

Ma mire ne Ferizaj,vec durim deri sa ti bi bingos,a ki aftesi si menagjere?

Daglasi
27-09-11, 23:44
Thash kishe ke desht me shku edhe n'hotel, e kesh tu t'bertit per pak :biggrin:

Ne hotel esht e lejushme, me shkue,se pronarin nuk e she thuajse kur asajde,pos menagjeren:tongue:

LuLjaa
05-10-11, 13:05
Ma mire ne Ferizaj,vec durim deri sa ti bi bingos,a ki aftesi si menagjere?

Qe mu kan kisha ardh sa jam keto dite ksajde :smile:
Po edhe ne Ferizaj koft kismet po,,, po mor qysh s'kam bilee shume ma mire se qajo menagjerja jon qe e kam pas dikur , hehe

LuLjaa
05-10-11, 13:07
Thash kishe ke desht me shku edhe n'hotel, e kesh tu t'bertit per pak :biggrin:

Hoteli e ka zanin e keq, ama aty shkojn edhe turistat me fjet ni nate po naj nate :D

tipi engjellor
05-10-11, 14:11
po gjysmen ja kisha dhene mjekut hahahahah qysh thote ai shtosi

Peja-Boy
05-10-11, 22:24
Ne Mjete Pune !!!

Guri i madh
05-10-11, 22:36
une e kam provue lojnat e fatit do me than her pas here kam lute LOTTO ndoshta kam fitue paret qe i kam pague per ticket e jo ma shum


po krejt me llogarit jam dal humbes une askujt nuk mundem me i than nji cent me e lue ne lojnat e fatit une kshtu mendoj

lovely
16-10-11, 21:19
Me fitu shume shume a? :P

Ni shume t madhe e kisha shti ne banke t Zvicrres, te e martunja qatje :biggrin:, nje shume pak ma t vogel i kisha dhane ndihma, edhe deri t kisha vdek isha shku ne shkolle :)

Zero Cool
16-10-11, 21:20
Me fitu shume shume a? :P

Ni shume t madhe e kisha shti ne banke t Zvicrres, te e martunja qatje :biggrin:, nje shume pak ma t vogel i kisha dhane ndihma, edhe deri t kisha vdek isha shku ne shkolle :)

e neve me na qu n`muj t`mjaltit ? :rolleyes:

lovely
16-10-11, 21:22
e neve me na qu n`muj t`mjaltit ? :rolleyes:asni cent s te kini pa me sy :biggrin:

qunu punoni e fitoni vet ju, t ri jeni hahahahahahaha :)

emine
16-10-11, 21:24
asni cent s te kini pa me sy :biggrin:

qunu punoni e fitoni vet ju, t ri jeni hahahahahahaha :)

qashtu jaran ta pafsha hajrin kallxoi ka o dera:tongue:

une jam am vjeter se ti bre hahhahhahahhahah

Fshatari
16-10-11, 21:24
Me fitu shume shume a? :P

Ni shume t madhe e kisha shti ne banke t Zvicrres, te e martunja qatje :biggrin:, nje shume pak ma t vogel i kisha dhane ndihma, edhe deri t kisha vdek isha shku ne shkolle :)
bleja i kg mjalt ZC; qaq po perdorka per i muej!

Zero Cool
16-10-11, 21:25
asni cent s te kini pa me sy :biggrin:

qunu punoni e fitoni vet ju, t ri jeni hahahahahahaha :)

jo po ska qeter ja mi grah thebes me punu ja me hi n`kredi si krejt kosova :biggrin:

por majta ymyt thash 1 pushim me na pagu me gjith ata miliona sish bo nomi qy :P

lovely
16-10-11, 21:28
nuk kan pas faj qe kan thane, ma mire fukara e kryt rahat, si fitova n lloto, mu gjujten krejt forumgjite, ai paguma pushimin, njani blema mjalte, tjetri qom n deti, tjetri hajt veq deri n USA, ooo nuk kom o njerzi, krejt milionat i kam t mshelta :P:P

Fshatari
16-10-11, 21:31
nuk kan pas faj qe kan thane, ma mire fukara e kryt rahat, si fitova n lloto, mu gjujten krejt forumgjite, ai paguma pushimin, njani blema mjalte, tjetri qom n deti, tjetri hajt veq deri n USA, ooo nuk kom o njerzi, krejt milionat i kam t mshelta :P:P

Me siguri duhet me kan naj fare pdk-isti se tjere me miliona t'fshehte nuk ka!

Murgesha
16-10-11, 21:32
nuk kan pas faj qe kan thane, ma mire fukara e kryt rahat, si fitova n lloto, mu gjujten krejt forumgjite, ai paguma pushimin, njani blema mjalte, tjetri qom n deti, tjetri hajt veq deri n USA, ooo nuk kom o njerzi, krejt milionat i kam t mshelta :P:P


Ha,hahaahahahahah asnjėrin mos e qo askund loqkum, veq pėr mua mendo, kam nevojė pėr njė udhėtim deri nė hėnė, kur jom kon herėn e parė i kam pas harru dorėzat, :wink:

lovely
16-10-11, 21:35
Me siguri duhet me kan naj fare pdk-isti se tjere me miliona t'fshehte nuk ka!


Fshatar, mshelta kam thane, e jo t mshefta hahahahaha

perndryshe vallahin edhe mu m shkoj menja menihere te kta t qeverise tone :biggrin: ma qoj vetja mallin si ta hahahahahahahah

Murgeshe, e porosita anijen kozmike per ne hane, veq per ty , edhe do pasul me veti merre hahahahahahahaahahahaha

e_martumja
16-10-11, 21:37
Hej nese naj kush fiton mos me harroni :biggrin: une fort ju du ah :biggrin:

Murgesha
16-10-11, 21:39
Murgeshe, e porosita anijen kozmike per ne hane, veq per ty , edhe do pasul me veti merre hahahahahahahaahahahaha

Loqkum tė lutem mish viqi tė grillosur e mos ma prish kėnaqėsinė e hėnės me pasul :tongue:

lovely
16-10-11, 21:40
Loqkum tė lutem mish viqi tė grillosur e mos ma prish kėnaqėsinė e hėnės me pasul :tongue:nuk kish moj shporet n hane me grillat hahahahahahahahahaaa

Zero Cool
16-10-11, 21:42
nuk kish moj shporet n hane me grillat hahahahahahahahahaaa

a je ka`m qon ne muj te mjaltit qetash me emine hanmin ?

Murgesha
16-10-11, 21:45
a je ka`m qon ne muj te mjaltit qetash me emine hanmin ?

ZC, tash ja u sjell unė njė kavanoz mjaltė origjinale, e tė lutem mos ma shpenzo llovushkėn hahahahaahahahahahahaha

lovely
16-10-11, 21:45
a je ka`m qon ne muj te mjaltit qetash me emine hanmin ?po po, krejt t pagune i keni hahahahaahahahahahahaa

veq merrne njani tjetrin me veti, edhe kallxoni kah po doni :biggrin:

Zero Cool
16-10-11, 21:47
po po, krejt t pagune i keni hahahahaahahahahahahaa

veq merrne njani tjetrin me veti, edhe kallxoni kah po doni :biggrin:

eh qashtu, banu qik e mire ;)
qe qetu qy , shihe te dasma atje ;)


http://bora-bora-eilanden.nl/files/2010/11/welkom-3.jpg

Oqeani
16-10-11, 21:48
Hej nese naj kush fiton mos me harroni :biggrin: une fort ju du ah :biggrin:


Po e lozi Euromilionin por tiketat po me skojne ne "Oqean"! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

e_martumja
16-10-11, 21:52
Po e lozi Euromilionin por tiketat po me skojne ne "Oqean"! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif
hahahhahaha me nje nivel qenkemi ahahha une spo luj gati kurre se po tutna fitoj e tani me bjen fikt :biggrin:

lovely
16-10-11, 21:54
eh qashtu, banu qik e mire ;)
qe qetu qy , shihe te dasma atje ;)


http://bora-bora-eilanden.nl/files/2010/11/welkom-3.jpgBac, u kry :biggrin:


Ps; flm per ndihmen :))

Oqeani
16-10-11, 21:54
hahahhahaha me nje nivel qenkemi ahahha une spo luj gati kurre se po tutna fitoj e tani me bjen fikt :biggrin:

Mos ke dert se nuk te la me e dhene frymen e fundit ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Zero Cool
16-10-11, 21:59
Bac, u kry :biggrin:


Ps; flm per ndihmen :))

Flm, per pagesen e udhetimit se tybe mka than eminja ski mi nimu ma askujt pa pagese :)

lovely
16-10-11, 22:05
Flm, per pagesen e udhetimit se tybe mka than eminja ski mi nimu ma askujt pa pagese :)e kom msu une jaranin tem, qysh me ia shti burrit dy kamt me ni kpuce hahahahahaahhaa

tipi engjellor
16-10-11, 22:13
se di hiq qka kisha bere me rahat hiq...

emine
20-10-11, 21:40
Nuk eshte enderr e imja milioni,derisa gjanat e vlefshme dhe rendesishme ne jete nuk blihen me pare,ateher qka hyne ne pune milioni,

Zero Cool
20-10-11, 21:40
Kisha ble 1 traktor e nja 1 hekter toke en ks e kisha shku e mjelle lula te hollandes :P

selvija
22-10-11, 14:21
Tipit ja kisha gjet nje nuse t'mir

Tarakun e kisha asishe pe din ai se qka.....:biggrin:

Fshatarit qerap leshta kisha ble

lules nje qift prefekt dihet beqareshe

.......................................

tipi engjellor
22-10-11, 14:26
Tipit ja kisha gjet nje nuse t'mir

Tarakun e kisha asishe pe din ai se qka.....:biggrin:

Fshatarit qerap leshta kisha ble

lules nje qift prefekt dihet beqareshe

.......................................

oooo kot nuk kam thene te kam mike .....

emine
24-10-11, 09:32
Numrat e llotaris i kisha sil veq me nje qellim tja mundsoi pleqerin nenes time deri ne at minute qe ka ymer me jetu me jetu si mbreteresh,te tjereve edhe mu na bafte zoti qaren se kemi kohe me punu per te ardhem,kurse nena ime separi e meritone dhe dyta skam qejf me m hek keq ma per asgje

LuLjaa
25-10-11, 14:29
Tipit ja kisha gjet nje nuse t'mir

Tarakun e kisha asishe pe din ai se qka.....:biggrin:

Fshatarit qerap leshta kisha ble

lules nje qift prefekt dihet beqareshe

.......................................


A kishe mujt qeta dy mi bashku dyqysh hahahaaaa

.. ooo krejvee ju kisha nimuu, per veti veē nja 20 euro i kisha nal sa per 2 caffe hiq ma shume :P

Zero Cool
25-10-11, 14:33
A kishe mujt qeta dy mi bashku dyqysh hahahaaaa

.. ooo krejvee ju kisha nimuu, per veti veē nja 20 euro i kisha nal sa per 2 caffe hiq ma shume :P

20€ = 40 caffe :tongue:

LuLjaa
25-10-11, 14:38
20€ = 40 caffe :tongue:

Ani de, 2 per veti tjerat me shoqet :P

jadore
25-10-11, 15:22
Jakupi i kish fitu , po ja anulova , haha

...a je ne pune ! ,
po , i thash ..
..te lutem hajt hyn ne internet po ta jap nje nr e shiko se me erdhe mesazh .. i paskem fitu 350.000 dollar !
..ti-a!ja ktheva
..po de , qe sa me erdhe mesazhi ne telefon ..
..e qysh i fitove ti, a ke lujt-a! prap e pyeta
..jo tha , jo une po ne nr te telefonit tem , me paska ra lloto mua ..
..qy qy , dollar , demek ne Amerike , ne ton kete planet te gjeten Ty Jakup-a..po kush po shkepke pare falas bre Jakup !
..po de , qe veq adressen e internetit e hyne e verteto qe jam une edhe ku me u lajmeru me i marr ..
hajde Perhajr Jakupo .. le mos baj dert se masi ta kane gjet nr e telefonit ti bine ne shpi ..
..po thu -a , ma kthej
-Jakup-o , e para eshte ka me dhemb dhomi , e dyta jam nervoz me virusat qe ma pasken blloku emalin tam e me mbeten letrat Geatanos pa ja qu qe me tranoj ne telefon , e tash me dore teme me u fut ne adresa te viruseve, jo valla .harro
...po veq provo bre , apet ai ..
.. Jakup , tuj e marr tash une me te mire , me zo te bute , ngo qit shefinen e keqe , vazhdo punen edhe ti atje edhe une ketu , puna eshte ibadet a thu ti vet ,me hallall , sna do neve haram , po mos bjer viktim e tyre me dore tonde .
..po thu -a, edhe ato me hamendje vrehej prej zonit , po thom Jakup ,edhe hiq ves mos e baj kete pune se ska gjo hajr prej saj ..
p.s.
qysh eshte tip vesveseli , garant i thot ati tjetrit , i fitova 350.000 S po mi humbi shefina , ato si njo e njo qe bojne dy e di , eh.. kur kam pas fitu lloto .. kur te ju kallxon tjereve , ata garant tuj i thone - ti ka humb perinat mos me ja lshu punen ..tash ky .. ja jaaa ne hak si hi, qato jo . po nashta virusa a cka po ju thojne nima jane kone , po ta kish provu bre , nuk ish bo nomi dalja e plast -po ish kone garant nervoz , sa me ma humb mu shancen me u bo miljoner ..

..krejte kjo , ke para nje gjysme ore .. ta kqyrim a po i pritet deri sa ti vine femit prej shkolles me e provu ata , a ka fitu baba pa lujte pa hiq , veq qe ka nje nr telefoni ..!

..