PDA

View Full Version : Fjalimi aktual nga Obama..


arton bala
24-03-08, 17:06
.. per ata qe ju intereson te njohin pak a shume kandidatin per president te ardhshem te SHBA, e solla kete fjalim te tij per mua mjaft prekes dhe me siguri domethenes per rezultatin e zgjedhjeve. Eshte ne anglisht, mirepo Dardania, stafi i saj, me siguri do te aranzhoj perkthim ne shqip si shperblim special per anetaret e saj simpatik,:biggrin: po mendoj para se mu bo nervoz te rrezikshmit.. :mad:

http://www.wienerzeitung.at/DesktopDefault.aspx?TabID=4890&Alias=wzo&cob=334808

(pjesa e pare)

http://www.wienerzeitung.at/DesktopDefault.aspx?TabID=4082&Alias=wzo&cob=334807

(e dyta)

enjoy

DritonPR
24-03-08, 19:24
dhifsha magjup rrencin, u kon mysliman, si ka pelqy, e ka ndrru fejen
nanen hebreje, nuk i pelqen, nuk e kujton ma kurr
pastori tina nje dite ne kishe kishte share ameriken me fjal ndyta

vetem budalla qe pin hashah ja jep voten kti pa ekperienc me politik

une si demokrat i regjistruar, kismet me 22 prill per Kllintonin, edhe nese hup Kllintoni, per president do votoj per McCain ;)

arton bala
25-03-08, 09:07
dhifsha magjup rrencin, u kon mysliman, si ka pelqy, e ka ndrru fejen
nanen hebreje, nuk i pelqen, nuk e kujton ma kurr
pastori tina nje dite ne kishe kishte share ameriken me fjal ndyta

vetem budalla qe pin hashah ja jep voten kti pa ekperienc me politik

une si demokrat i regjistruar, kismet me 22 prill per Kllintonin, edhe nese hup Kllintoni, per president do votoj per McCain ;)

t“jeta driton,

pa pa pa, po ti ia more ftyren more obamas krejt!! aauuuu uh e paska nderru edhe fene prej islamit ne krishterim, aaaa? aiii iiih po ai s“koka more as njeri! e lere mź mi ja jape edhe voten, kjo s“bon hic. kini kujdes pra te nderuar bashkekombas ne SHBA se ktu koka nje zenke e madhe e ketij far luciferi te inkarnun ne nje afro-amerikan!! :tongue:

mezi po pres mi pa sa njerez po votojne per obama, e mi dite ne kete menyre sa prej demokrateve jane narkomane. :tongue:

e nese fiton obama, cka atehere? a mbetet "aacl" pa "argat", a? :tongue:

tash seriozisht:
une mendoj se ne fjalimin e obamas meson njeriu hume per ameriken, historine dhe problemet aktuale te saj. dhe nuk e shoh kete gje si te pa rendesishme per nje teme ne "arenen nderkombetare".

edhe pohimet antiamerkiane te pastorit te tij (te obamas), pastorit wright, i komenton aty, dhe ne cfare menyre, se!! per nga retorika, fol drejt: peseshe me yll!! a po?

nje profeci nga une: me kete njeri duhet me llogarite secili qe e shte i interesar ne presidentin amerikan. mbaje n“mend: qeshtu po t“thot artoni ty!! :-))

pershendetje miqesore,
deri ne postimin tjeter,
artoni