PDA

View Full Version : Kėshtu na pėrgjohen mesazhet nė celularė !


Estella
25-03-08, 23:19
Pėr tė pėrgjuar telefonin e njė personi nuk ka aspak nevojė pėr njė urdhėr gjykate.

Nėse mendoni se mesazhet, thirrjet apo gjithēka tjetėr qė keni nė celular janė krejtėsisht personale, gaboheni rėndė. Gazeta ka arritur tė zbulojė programin "spiun" qė po qarkullon 10 ditėt e fundit, sidomos nė baret VIP tė kryeqytetit, por edhe mė gjerė. Nė kthetrat e tij mund tė bien tė gjithė qytetarėt qė nė celularin e tyre kanė opsionin "Bluetooth" dhe e kanė aktivizuar atė. Gjithēka ėshtė fare e thjeshtė dhe personi tė cilit i pėrgjohet telefoni nuk merr vesh asgjė nga i gjithė ky proces. Pėrveēse dikush tjetėr i lexon mesazhet, ai mund tė kryejė telefonata nga numri i tij, tė fshijė tė gjithė listėn me emra apo tė ndryshojė zilen. Me pak fjalė tė bėhet zot i njė celulari qė nuk i pėrket aspak, duke shkelur atė qė tė gjithė e quajmė privatėsi. Nė fakt nga tė rinjtė tė cilėt kanė arritur tė gjejnė kėtė program e ta pėrdorin praktikisht atė, gjithēka ėshtė marrė si njė lojė apo thjesht kuriozitet. Por pėrmasat e kėsaj formė pėrgjimi mund tė arrijnė deri aty sa tė kthehen nė njė kėrcėnim serioz pėr qytetarėt. Ndoshta tė gjithė do tė donim "t'ia punonim" dikujt rrengun nė fjalė, por ndėrsa mendon anėn tjetėr tė medaljes, nėse kjo gjė do t'i ndodhte secilit prej nesh, nėse komunikimi ynė me personat qė na rrethojnė do tė monitorohej nga dikush qė s'ka fare lidhje me ne, atėherė situata bėhet vėrtet alarmante. Me misionin pėr tė parandaluar qė kjo tė ndodhė gazeta ka komunikuar edhe me dy kompanitė celulare Vodafone dhe AMC, tė cilat japin teknikisht kėshillat pėrkatėse, pėr t'u mbrojtur prej "spiunėve" tė kėsaj natyre dhe viruset e tjerė qė mund tė mbėrrijnė nė celular me anė tė "Bluetoothit". Sipas kėtyre kompanive ankesat kanė qenė tė shumta pėr lloje tė tjera virusesh qė bllokojnė celularin, por pėr atė qė po ndodh sė fundmi jo. Kjo edhe pėr faktin se personi qė pėrgjohet nuk e kupton aspak kėtė gjė dhe nuk ka sesi tė ankohet.
Programi "Spiun"
Quhet "Super bluetooth" dhe ėshtė njė program i cili shkarkohet nga interneti nė celular me anė tė fishave. Pasi e ke instaluar nė telefon "viktimat e tua" tė pėrgjimit mund tė bėhen tė gjithė ata persona qė nė celuarin e tyre kanė opsionin "Bluetooth" dhe e kanė ndezur atė, pėr tė marrė foto e video nga tė tjerėt. Kėshtu ka ndodhur edhe nė baret e njohura tė zonės sė ish-Bllokut. Tė rinjtė qė kanė instaluar kėtė program janė ulur pėr tė shijuar kafen e pasdites, por kėrshėria nuk i ka lėnė pa parė se ē'kanė nė celular personat aty rrotull. Kėshtu kanė hapur programin nė fjalė dhe kanė kėrkuar nė rrjet, nėse dikush ka lėnė hapur "Bluetoothin" pėr tė marrė video apo foto. Pasi kanė gjetur disa tė tillė, nė opsionin pėrkatės tė programit kanė dhėnė OK, ēka do tė thotė qė duan tė pėrgjojnė telefonin qė ėshtė nė rrjet me "Bluetooth" tė aktivizuar. Menjėherė pas kėtij momenti nė celularin e "viktimės" ka mbėrritur natyrshėm njė sms, me "Bluetooth", i cili i kėrkon nėse do tė pranojė foton, apo materialin qė po i dėrgohet, pra nėse do ta hapė kėtė mesazh. Pa e menduar dy herė i ka thėnė po kėrkesės,por nuk i ka mbėrritur asgjė. Nga ky ēast celulari nuk ka qenė mė i tij.Pėrgjueit nė formėn e njė “file” i ka ardhur nė telefonin e tij e gjithė menuja e celularit tjetėr. Kėhtu personit tė pėrgjuar i janė lexuar tė gjitha mesazhet, i ėshtė parė lista me telefonatat qė ka kryer fotot qė ka pasur e ēdo gjė tjetėr qė pėrmban celulari. Natyrisht kjo gjė ėshtė pėrsėritur prej gati 10 ditėsh, ndėrkohė qė programi "spiun" i ėshtė shpėrndarė shoqėrisė e ka filluar tė kalojė dorė mė dorė.

Ēfarė ndodh nė telefonin qė po pėrgjohet

I lexohen tė gjitha mesazhet
I lexohen tė gjitha kontaktet
I lexohen tė gjitha telefonatat qė ka kryer
Nga numri i tij bėhen telefonata pėr llogari tė atij qė po pėrgjon
Mund t'i fiket telefoni
Mund t'i ndryshohen tė gjitha opsionet qė ka vėnė nė celular
Mund t'i ndryshohet zilja e telefonit
Mund t'i ndryshohet volumi i ziles sė telefonit
T'i shihen foto, videot dhe gjithēka tjetėr qė ka nė celular

uck_aksh
26-03-08, 00:06
Download 'Super Bluetooth Hack:

1. Super Bluetooth Hack v1.07.jar http://media.getjar.com/images/plat_icon_0.png
Size: 105.96 Kb
Compatible with:
Alcatel: One Touch 557, One Touch 557a, One Touch 735, One Touch 756, One Touch C550, One Touch C552, One Touch C552a, One Touch C750, One Touch S853
Asus: P525
Audiovox: SMT 5600
BenQ: A520, C30, EF51, P50
BenQ-Siemens: CL71, E61, S81, S88
BlackBerry: 6220, 6230, 6280, 6720, 7100, 7100i, 7130, 7130e, 7210, 7230, 7250, 7280, 7290, 7510, 7520, 7730, 8100, 8130, 8300, 8310, 8320, 8700, 8703e, 8707, 8800, 8820, 8830
CECT: A1000
Cingular: Cingular 2125, Cingular BlackJack
Dopod: Dopod 515, Dopod 557w, Dopod 565, Dopod 575, Dopod 585, Dopod 586w, Dopod 595, Dopod C720W
HP: iPAQ 510 Mobile Messenger
HTC: HTC MTeoR, HTC S310, HTC S620, HTC S650, HTC S710, P3400, P3450
Huawei: U526, U626
i-mate: i-mate Smartphone2, i-mate SP Jas, i-mate SP3, i-mate SP3i, i-mate SP5, i-mate SP5m, i-mate SPL
I-mobile: 510
Lenovo: V800
LG: B2000, B2050, B2070, B2100, B2150, C1100, C1150, C2000, C2500, C2600, C3100, C3300, C3400, CG225, CU400, CU500, F2400, G1600, G1610, G4015, G7100, KE770, KE800, KE820, KE970, KG110, KG195, KG200, KG220, KG225, KG240, KG245, KG290, KG300, KG320, KG800, LG KE500, LG-KE600, LG550, LX550, LX570, M4410, MG100a, MG105, MG220, MX510, P7200, S5200, T5100, TU500, U8210, U8290, U8330, U8500, VX9400, VX9900
LG Electronics: LG-B2060
Mitac: Mio 8390, Mio 8860, Mio 8870
Motorola: A1200, A760, A768, A780, A835, C155, C168, C257, C261, C290, C350, C350M, C380, C385, C390, C450, C550, C650, C975, E1000, E1070, E365, E380, E398, E398B, E398i, E550, E680, E680i, E770, E770-Vodafone, E790, E815, i830, i850, i930, K1, KZRK K1, L2, L6, L6i, L7-Vodafone, L71, Motorola Q, Motorola Q Plus, MPX220, PEBL U6, Razr V3, RAZR V3a, RAZR V3m, Razr V3x, RAZR V3xx, RAZR V3xxv, RAZR V6, RAZR2 V8, RAZR2 V9, RAZR2 V9m, ROKR E1, ROKR E2, ROKR E6, SLVR L7, SLVR L7e, SLVR L7i, SLVR L9, T720, V1050, V1075, V171, V177, V180, V186, V188, V190, V191, V195, V197, V220, V235, V300, V303, V360, V360-Vodafone, V365, V3c, V3i, V3m, V3r, V3t, V3v, V3x-Vodafone, V400, V500, V505, V525, V525M, V535, V545, V547, V550, V551, V555, V557, V600, V600i, V620, V635, V690, V80, V975, V980, V980M, W220, W315, W375, W490, W510, Z3
NEC: N600
Nokia: 2355, 2610, 2626, 2630, 2650, 2760, 2855i, 2865, 2865i, 3100, 3105, 3110c, 3120, 3125, 3152, 3155, 3155i, 3200, 3220, 3230, 3250, 3300, 3410, 3500, 3510, 3510i, 3530, 3586i, 3587, 3595, 3600, 3620, 3650, 3660, 5070, 5100, 5140, 5140i, 5200, 5300, 5310 XpressMusic, 5500, 6010, 6015, 6020, 6021, 6030, 6060, 6060v, 6061, 6070, 6080, 6085, 6086, 6100, 6101, 6102, 6102i, 6103, 6108, 6111, 6125, 6126, 6131, 6133, 6151, 6155, 6165, 6165i, 6170, 6200, 6220, 6225, 6230, 6230i, 6233, 6234, 6235, 6235i, 6255, 6255i, 6260, 6265, 6265i, 6267, 6270, 6275i, 6280, 6288, 6300, 6310i, 6500c, 6500s, 6555, 6585, 6600, 6610, 6610i, 6620, 6630, 6650, 6651, 6670, 6680, 6681, 6682, 6708, 6800, 6810, 6820, 6822, 7200, 7210, 7250, 7250i, 7260, 7270, 7360, 7370, 7373, 7390, 7500, 7600, 7610, 7650, 7710, 8600 Luna, 8800, 8800 Sirocco, 8910i, 9210, 9290, 9300, 9500, E50, E60, E61, E61i, E62, E65, E70, E90, N-Gage, N-Gage QD, N70, N70-1, N71, N72, N73, N75, N77, N80-1, N90, N91, N92, N93, N93i, N95
O2: Ice
Orange: SPV, SPV C100, SPV C500, SPV C550, SPV C600, SPV C700, SPV e100, SPV E200
Panasonic: A210, SC3, VS2, VS3, VS6, X200P, X400, X400P, X500, X70
Pantech: PG-1400, PG-1410, PG-C300
Philips: 568, 588, 755, 756, 766, 768, 960, S890, S900
Qtek: 8100, 8500
QTEK: QTEK 7070, QTEK 8010, QTEK 8020, QTEK 8080, QTEK 8100, QTEK 8300, QTEK 8310, QTEK 8600
RoverPC: M1
Sagem: MY 302X, MY 301X, MY 400V, MY 400X, MY 401C, MY 401X, MY 401Z, MY 501C, MY 501X, MY 600v, MY 600x, MY 700X, MY C4-2, MY C5-2, MY C5-2 Vodafone, MY V-55, MY V-56, MY V-65, MY V-75, MY W-7, MY X-4, MY X-5-2T, MY X-6, MY X-7, MY X-8, MY X5-2, MY X5-2M, MY X6-2, MY Z-5, my411X, myX5-2v, Sagem myS-7
Samsung: A717, i300, i320, i320N, SCH A870, SGH A701, SGH A707, SGH C100, SGH C100G, SGH C130, SGH C140, SGH C160, SGH C170, SGH C200, SGH C207, SGH C207L, SGH C210, SGH C230, SGH C260, SGH C300, SGH C400, SGH C406, SGH C417, SGH D407, SGH D410, SGH D500, SGH D500C, SGH D500E, SGH D510, SGH D520, SGH D600, SGH D600E, SGH D720, SGH D800, SGH D807, SGH D820, SGH D830, SGH D836, SGH D840, SGH D900, SGH D900i, SGH E200, SGH E250, SGH E300, SGH E310, SGH E310C, SGH E315, SGH E316, SGH E330, SGH E330N, SGH E340, SGH E340E, SGH E350, SGH E350E, SGH E360, SGH E370, SGH E376, SGH E390, SGH E420, SGH E490, SGH E500, SGH E530, SGH E568, SGH E570, SGH E600, SGH E620, SGH E630, SGH E630C, SGH E690, SGH E700, SGH E710, SGH E715, SGH E720, SGH E728, SGH E730, SGH E736, SGH E760, SGH E780, SGH E800, SGH E808, SGH E810, SGH E820, SGH E830, SGH E840, SGH E870, SGH E878, SGH E890, SGH E898, SGH E900, SGH G600, SGH i300, SGH I320, SGH I607, SGH J600, SGH L760, SGH M600, SGH P200, SGH P300, SGH P310, SGH P400, SGH P510, SGH P777, SGH P850, SGH P900, SGH P906, SGH P910, SGH P920, SGH S300, SGH S300M, SGH S500, SGH T209, SGH T219, SGH T309, SGH T319, SGH T329, SGH T509, SGH T509S, SGH T519, SGH T609, SGH T619, SGH T629, SGH T729, SGH T809, SGH U600, SGH U700, SGH V200, SGH X100, SGH X100A, SGH X105, SGH X120, SGH X140, SGH X160, SGH X200, SGH X210, SGH X300, SGH X430, SGH X450, SGH X460, SGH X480, SGH X486, SGH X490, SGH X495, SGH X500, SGH X506, SGH X507, SGH X510, SGH X520, SGH X530, SGH X540, SGH X600, SGH X608, SGH X610, SGH X620, SGH X620C, SGH X630, SGH X636, SGH X640, SGH X640C, SGH X648, SGH X650, SGH X660, SGH X670, SGH X680, SGH X686, SGH X700, SGH X820, SGH X830, SGH Z107, SGH Z140, SGH Z170, SGH Z230, SGH Z240, SGH Z300, SGH Z370, SGH Z400, SGH Z400V, SGH Z500, SGH Z510, SGH Z530, SGH Z540, SGH Z560, SGH Z630, SGH Z720, SGH ZV10, SGH ZV40, SGH ZV50, SGH-i607, SPH A580, SPH A640, SPH A660, SPH A680, SPH A740, SPH A900, SPH A900P, SPH A920, SPH A940, SPH A960, SPH M500, SPH M510, SPH M610, SPH M620, Z130, Z150
Sanyo: S750, SCP-6600
Sendo: X
Sharp: 770SH, GX-L15, GX10, GX10i, GX15, GX17, GX20, GX22, GX25, GX29, GX30, GX30i, GXT15, TM100, TM150
Siemens: A31, A60, A65, A75, AL21, AP75, AX72, AX75, AX76, C55, C60, C62, C65, C65-Vodafone, C66, C72, C75, CF62, CF75, CF76, CX65, CX70, CX75, EF81, M50, M55, M56, M65, M75, MC60, ME75, MT50, S55, S57, S65, S75, SK65, SL42, SL45, SL55, SL65, SL75, ST60, SX1
Sony-Ericsson: D750, D750i, F500i, J200i, J210i, J220i, J230i, J300a, J300i, K200i, K300, K300a, K300i, K310, K310a, K310i, K320i, K500i, K508, K508c, K508i, K510a, K510i, K530i, K550i, K600, K600i, K608i, K610, K610i, K618i, K700, K700c, K700i, K750, K750i, K790a, K790i, K800i, K800iv, K810i, K850i, M600i, P1i, P800, P900, P910, P910a, P910i, P990i, S500i, S700, S700i, S710a, T226, T230, T250i, T290a, T290i, T610, T616, T630, T637, T650i, T68, V600, V600i, V630i, W200a, W200i, W300, W300i, W550c, W550i, W580i, W600c, W600i, W610i, W660i, W700i, W710i, W800c, W800i, W810i, W810iv, W830i, W850i, W850iv, W880i, W900i, W910i, W950i, Z1010, Z200, Z300i, Z310i, Z310iv, Z500, Z500a, Z520a, Z520i, Z530i, Z550a, Z550i, Z558i, Z600, Z610i, Z710i, Z800
T-Mobile: MDA Dash, MDA Mail, SDA, SDA (US name), SDA II, SDA Music
Tatung: M1
VK Mobile: VK4000
Vodafone: v1210, v1240, VDA II, VDA IV
http://media.getjar.com/images/PhoneIcon.png Download to Mobile via WAP: Open wap.GetJar.com with your mobile -> Quick Download -> enter Quick Download Code 21971
http://media.getjar.com/images/PCIcon.png Download to PC:
JAD file (Super Bluetooth Hack v1.07.jad) (http://download12.getjar.com/downloads/web/pub/21971/Super%20Bluetooth%20Hack%20v1.07.jad)
JAR file (Super Bluetooth Hack v1.07.jar) (http://download12.getjar.com/downloads/web/pub/21971/Super%20Bluetooth%20Hack%20v1.07.jar)mundesh edhe nga nje largesi ma e madhe nga PC e zgjat pal kabllin ne dritare te baneses dhe shiko me mijra telefona mobil
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/gxb03113.jpg

>>{SpOnGeBoB}<<
26-03-08, 18:48
mos te mi pergjojne qeto ne forum, se per celular ti UQK_AKSH le ta qesin edhe satelitin ne ballkon nuk jam hiq ka merzitna.

uck_aksh
27-03-08, 15:26
mos te mi pergjojne qeto ne forum, se per celular ti UQK_AKSH le ta qesin edhe satelitin ne ballkon nuk jam hiq ka merzitna.

jemi deshmitar se shum video nga telefonat mobil jan shfaqur ne internet e gjith kjo ndodh nga pakujdesia jon qe lem te aktivizuar blotuthin dhe njerz te pa ndegjegjshem marrin nga mobili yn qofshin video apo foto private she shfaqin ne internet

se ket qe po thu mos te pergjohet forumi forumin e pergjon qdo antar

>>{SpOnGeBoB}<<
27-03-08, 19:20
jemi deshmitar se shum video nga telefonat mobil jan shfaqur ne internet e gjith kjo ndodh nga pakujdesia jon qe lem te aktivizuar blotuthin dhe njerz te pa ndegjegjshem marrin nga mobili yn qofshin video apo foto private she shfaqin ne internet

se ket qe po thu mos te pergjohet forumi forumin e pergjon qdo antar

Normal te papergjeshem vehte qe qkamos fusin ne celular sa cullakin e sa videon, ai osht telefon nuk osht kamere. Me dijte qe mi qesin ne internet kom me aktivizu sonte Bluetothin. E prej forumit a ka mundesi dikush me Bluetoth mi lexu mesazhat privat.

Jo, jo a din vetum po pyti se nuk kan qka me lexu te mesazhat e mija, vetum me do qe shami kanjihere, amo kur po ja nisin te paret tana deri sa po bohen 50 copa e masnej fshij edhe hajde prej fillimit.

uck_aksh
28-03-08, 14:52
Normal te papergjeshem vehte qe qkamos fusin ne celular sa cullakin e sa videon, ai osht telefon nuk osht kamere. Me dijte qe mi qesin ne internet kom me aktivizu sonte Bluetothin. E prej forumit a ka mundesi dikush me Bluetoth mi lexu mesazhat privat.

Jo, jo a din vetum po pyti se nuk kan qka me lexu te mesazhat e mija, vetum me do qe shami kanjihere, amo kur po ja nisin te paret tana deri sa po bohen 50 copa e masnej fshij edhe hajde prej fillimit.


po mezazhet e fotot mujm ti shlyejm po problemi esht qe kta te pa pergjegjem qe po i marrin numrat qe i ke te regjistrum ne mobil

BE LK
29-03-08, 23:56
po mezazhet e fotot mujm ti shlyejm po problemi esht qe kta te pa pergjegjem qe po i marrin numrat qe i ke te regjistrum ne mobil
O UCK, mos fantazoni shume, se celularet kane opsion per shfaqjen apo fshehjen e gjerave ne memorie, keshtu qe eshte e kote te lodhesh me te tilla programe...!

Une kam pas nje Samsung SGH E300i dhe me blututhin e atij telefoni futeshe ne telefonat tjere e merje cfar te doje...!

Me te mira BE LK

p.s. me kane humbur nja dy mesazhe sot, a mos mi ke grabit ti a? ahhahahhhahahhahahahaaha

rilinda
30-03-08, 13:06
Bonjani te SECURE MODE: ON edhe u kry puna.

BE LK
31-03-08, 10:49
Bonjani te SECURE MODE: ON edhe u kry puna.
Si se paskam dite une kte punen e secures...

rilinda
01-04-08, 15:59
Si se paskam dite une kte punen e secures...

Eh valla hulumto telefonin pra edhe gjeje. S'ka shanc me ty kyē kėrkush n'telefon pa ja dhan ti lejen.

BE LK
01-04-08, 18:48
Eh valla hulumto telefonin pra edhe gjeje. S'ka shanc me ty kyē kėrkush n'telefon pa ja dhan ti lejen.
Sa shume kishe pas dite dhe ti aman....:D

uck_aksh
01-04-08, 23:55
O UCK, mos fantazoni shume, se celularet kane opsion per shfaqjen apo fshehjen e gjerave ne memorie, keshtu qe eshte e kote te lodhesh me te tilla programe...!

Une kam pas nje Samsung SGH E300i dhe me blututhin e atij telefoni futeshe ne telefonat tjere e merje cfar te doje...!

Me te mira BE LK

p.s. me kane humbur nja dy mesazhe sot, a mos mi ke grabit ti a? ahhahahhhahahhahahahaaha
un nuk po fantazoj edhe Pentagoni Amerikan shum esht i sekurizum po Hackeri nga anglia hyri nepermjet internetit ne sistemin kompjuterik te pentagonit instalo qet program edhe shiko se nese ka ndokush blotutin aktiv hyn ne mobil te tij dhe e kontrrolon mobilin e tij

uck_aksh
01-04-08, 23:56
JAD file (Super Bluetooth Hack v1.07.jad) (http://download12.getjar.com/downloads/web/pub/21971/Super%20Bluetooth%20Hack%20v1.07.jad)
JAR file (Super Bluetooth Hack v1.07.jar) (http://download12.getjar.com/downloads/web/pub/21971/Super%20Bluetooth%20Hack%20v1.07.jar)

BE LK
02-04-08, 10:30
un nuk po fantazoj edhe Pentagoni Amerikan shum esht i sekurizum po Hackeri nga anglia hyri nepermjet internetit ne sistemin kompjuterik te pentagonit instalo qet program edhe shiko se nese ka ndokush blotutin aktiv hyn ne mobil te tij dhe e kontrrolon mobilin e tij
I nderuar, nese ja keni idene sa do pak se si funksionojne keto gjera atehee flasim, por me perralla staliniste smeret ma kush...!

Une e kam te instaluar ne celularin tim dhe kam provuar por thjeshte futet ne telefonin tjeter (nese ai ce ka telefonin e ka lene hapur bluetoothin dhe po hapur kalene qe te futesh pa konfirmimin e tij).

Nese ke pare telefonat e japin nje opsion per te lene te lire futjen me bluetooth apo per ta lene me konfirmim nga ti, e thene shkurt kur dikush deshiron te futet ne telefonin tend, ai te nxjerr nje opsion e te dhote adeshironi te lini kete majmun te futet ne telefonin tend, ti i thua po ose jo...!

Por nese nje celular ka te aktivizuar opsionin e sigurise atehere kot e ke, se nuk funksionon.

Pastaj, nese ti futesh ne telefonat e tjere, ky program ti nxjerr 90% e te dhenave qe ka ai ne telefon, opr nuk mund te fshishe vetem se 10% te tyre.

Hajt me te mira BE LK