PDA

View Full Version : 11 maj ėshtė dita kur kolonia e BE-s mund tė njihet nga Serbia


Pupi
30-03-08, 11:35
Kryeministri i "fuqishėm" i qeveris multietnike bėnė njė punė tė mirė ka thėnė BE-ja.
Ndėrsa nga entuziazmi i tepruar, dhe ngazėllimi i bukuruvie tė Lublanės thuaja se ka harruar hallet qė ka nė vendi(z.Thaēi).
Koment nga Thaēi dhėnė Reuters"Mendoj se Serbia do tė fillojė tė ecė drejt njohjes sė pavarėsisė, sepse atje kemi dy opinione, privatisht tė gjithė e pranojnė pavarėsinė, por zyrtarisht atyre u ende u duhet kohė, ndoshta deri mė 11 maj", ka pohuar kryeministri Thaēi.