PDA

View Full Version : Pavarsia e Kosovės: Serbia ofron strehim pėr Islamistet


Pupi
02-04-08, 20:53
Jo rrallherė ndodhė qė kur krijohen shtete tė reja shumė nga individ nuk e gjejn vehten aty, apo pėr arsye tė ndryshme kėrkojn strehim nė vende tė tjera tė botės.
Ka edhe raste tė tilla kur diplomatėt e akredituar nėpėr botė me shthurjen e atijė shteti ata "kalojn" komplet me familjet e tyre nė egzil.
Rasti mė ri, dhe njėherit i vetmi pėr nga lloji i njė natyreje tė tillė, thuhet tė flitet kohėra tė fundit nė "kuzhinat" e serbis, ėshtė pėr ofrim- strehimin e atyre personave qė pėrshkak tė bindjeve tė tyre fetare nuk e ndiejn vehten mirė nė Kosovėn e pavarur.
Kėsaj ndihme thuhet ti ketė prir me tė madhe edhe myftiu i beogradit, i ndihmuar nga vetė shefi personalisht, nga dhe do tė pasojn ndihmat e radhes.
Nė trojet Shqiptare kjo nuk ka bėrė jehonė edhe aq tė madhe, me ca pėrjashtime tė disa individėve.
Meqė Kosova ėshtė zotuar qė tė vendos rregull krahas sė drejtės ndėrkombėtare, liris sė lėvizjes sė njerzėve, si dhe mospengimin e tė gjithė atyre qė nuk duan Shtetsin e kosovės, e qe duan ta lėshojn Kosovėn. Atėher Kosova ka vendosur qė tė hap kufijt pėr lėvizje njėdrejtimėshe pėr tė gjithė ata qė kėrkojn egzil nė serbi apo edhe gjetiu.
Fondi i pėrgaditur nga "organizata humanitare" e alqaedes thuhet tė kapėrcej nevojat.
Rrugtim tė mbarė.......

Fshatari
02-04-08, 23:05
Jo rrallherė ndodhė qė kur krijohen shtete tė reja shumė nga individ nuk e gjejn vehten aty, apo pėr arsye tė ndryshme kėrkojn strehim nė vende tė tjera tė botės.
Ka edhe raste tė tilla kur diplomatėt e akredituar nėpėr botė me shthurjen e atijė shteti ata "kalojn" komplet me familjet e tyre nė egzil.
Rasti mė ri, dhe njėherit i vetmi pėr nga lloji i njė natyreje tė tillė, thuhet tė flitet kohėra tė fundit nė "kuzhinat" e serbis, ėshtė pėr ofrim- strehimin e atyre personave qė pėrshkak tė bindjeve tė tyre fetare nuk e ndiejn vehten mirė nė Kosovėn e pavarur.
Kėsaj ndihme thuhet ti ketė prir me tė madhe edhe myftiu i beogradit, i ndihmuar nga vetė shefi personalisht, nga dhe do tė pasojn ndihmat e radhes.
Nė trojet Shqiptare kjo nuk ka bėrė jehonė edhe aq tė madhe, me ca pėrjashtime tė disa individėve.
Meqė Kosova ėshtė zotuar qė tė vendos rregull krahas sė drejtės ndėrkombėtare, liris sė lėvizjes sė njerzėve, si dhe mospengimin e tė gjithė atyre qė nuk duan Shtetsin e kosovės, e qe duan ta lėshojn Kosovėn. Atėher Kosova ka vendosur qė tė hap kufijt pėr lėvizje njėdrejtimėshe pėr tė gjithė ata qė kėrkojn egzil nė serbi apo edhe gjetiu.
Fondi i pėrgaditur nga "organizata humanitare" e alqaedes thuhet tė kapėrcej nevojat.
Rrugtim tė mbarė.......

Po thua se serbia paska maedhėnie tė ngushta me alkaidėn !
Kjo e vėrtetė nuk duhet pėrjashtuar : qė nga fillimi i luftės nė Kosovė disa shtete tė mėdha tė globit kanė pasur informata tė sakta tė lidhjeve dhe bashkėpunimit tė ngusht tė serbisė me organizata terroriste radikale islamiste e tjera(edhe me alkaidėn)...!
Ēfarė dallon mjekrrėn e drashkoviēit nga ajo e ithėtarve tė alkaidės : asgjė.

Guri i madh
02-04-08, 23:38
Po thua se serbia paska maedhėnie tė ngushta me alkaidėn !
Kjo e vėrtetė nuk duhet pėrjashtuar : qė nga fillimi i luftės nė Kosovė disa shtete tė mėdha tė globit kanė pasur informata tė sakta tė lidhjeve dhe bashkėpunimit tė ngusht tė serbisė me organizata terroriste radikale islamiste e tjera(edhe me alkaidėn)...!
Ēfarė dallon mjekrrėn e drashkoviēit nga ajo e ithėtarve tė alkaidės : asgjė.dalngadal po vjen duke u vetdisue po ma mir von se kurr

Preshevar
03-04-08, 07:59
Dikush po Rren me letra pa lesh qetu,

Jo Pupi, Jo Serbėt !

Zgjidhni :cool:

Kjo ka ndodhur vitin e kaluar : http://dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=996626&postcount=33

BE LK
08-04-08, 14:26
Jo rrallherė ndodhė qė kur krijohen shtete tė reja shumė nga individ nuk e gjejn vehten aty, apo pėr arsye tė ndryshme kėrkojn strehim nė vende tė tjera tė botės.
Ka edhe raste tė tilla kur diplomatėt e akredituar nėpėr botė me shthurjen e atijė shteti ata "kalojn" komplet me familjet e tyre nė egzil.
Rasti mė ri, dhe njėherit i vetmi pėr nga lloji i njė natyreje tė tillė, thuhet tė flitet kohėra tė fundit nė "kuzhinat" e serbis, ėshtė pėr ofrim- strehimin e atyre personave qė pėrshkak tė bindjeve tė tyre fetare nuk e ndiejn vehten mirė nė Kosovėn e pavarur.
Kėsaj ndihme thuhet ti ketė prir me tė madhe edhe myftiu i beogradit, i ndihmuar nga vetė shefi personalisht, nga dhe do tė pasojn ndihmat e radhes.
Nė trojet Shqiptare kjo nuk ka bėrė jehonė edhe aq tė madhe, me ca pėrjashtime tė disa individėve.
Meqė Kosova ėshtė zotuar qė tė vendos rregull krahas sė drejtės ndėrkombėtare, liris sė lėvizjes sė njerzėve, si dhe mospengimin e tė gjithė atyre qė nuk duan Shtetsin e kosovės, e qe duan ta lėshojn Kosovėn. Atėher Kosova ka vendosur qė tė hap kufijt pėr lėvizje njėdrejtimėshe pėr tė gjithė ata qė kėrkojn egzil nė serbi apo edhe gjetiu.
Fondi i pėrgaditur nga "organizata humanitare" e alqaedes thuhet tė kapėrcej nevojat.
Rrugtim tė mbarė.......

Pup....

Me keto shkrimet tuaja po me qudit.

Kur i lexoj temen me ngrin zemra, e kur futem brenda ska lidhje fare shkrimi me temen...!

Pup, keto lidhje qe beni ju skane asnje kuptim dhe asnje senc ne keto tema ...!
Te mundohesh te besh ze me daulle kjo me duket pak si e ulet dhe miskine. mos merni persiper tema qe nuk mund ti mbroni me shkrimin qe keni brenda, se pastaj me kanun thote dilaveri: quhesh argat i keq...!

Nese je ne gjendje te argumentosh nje thenje te tilla, atehere bojrum, por me lajme nga guzhinat serbe nuk mbrohet politika/feja/atdheu etj.

Myftiu i serbise nuk eshte gje tjeter vetem se nje njeri si ti dhe une, por eshte i ngrthyer kembe e koke me politiken serbe dhe nuk ka asgje te perbashket me kosoven si shtet. Muslimanet kane derdhur gjak per kosoven. Ne nje lajm qe u dhan e te gjithe boten, nje dajle musliman nga australia kishte luftuar ne kosove. Nuk kishte ardhe ndonje krishter por musliman. ok.

Po te tregoj nje histori te shkruter.

ne kohen e luftes ne kosove kam pas nje shok qe ishte musliman, biles me mjeker si ajo e drashkovicit (thote fshatari), e iku ne kosove per te luftuar per krah te UCK, e ne fund pas disa muajve ra deshmor ne kosove...!

Sa keq qe njerez si puna juaj shkelin mbi gjakun e te tjereve, shume keq per ju dhe ata qe llapin ketu pa asnje kuptim.

Dhe nje tjeter histori mu kujtua...

Nje musliman nga Pakistani qe na ishte kryeminister ne ate kohe i kishte pas dorezu je fare kryeministri te republikes se shqiperise nje cek prej 5 milion $. per ndihme te refugjateve kosovare qe i kishin shperngulur nga shtepiat e tyre.

sa keq qe akoma vazhdoni e shkelni buken qe ju kane dhene muslimanet. Me kanun e din si quhesh ti pup ne kete rast..!? (une spo ta them, se ska nevoje)

biles dhe nje histori tjeter mu kujtua...

ne kohen kur gjysma e popullit tim u perzu nga shtepite e tyre nga disa njerez qe nuk njihnin asgje per veq se milloshit dhe pirjen e gjakut te njerezve.

NJe shtet qe njihet me nje emer Arabia e Saudit. (arabia saudit/saudia arabia). na kishte derguar ndihmat me te medha per te shperngulurit. biles isha nja 14 vjec atehere dhe shikoja ca avione madheshtore mallrash qe ishin te shkruar me shkrim arabisht e vinin nga arabia per te ndihmuar refugjatet kosovare. sepse ishin musliman, nuk i bashkonte gje me serbet por me shqipetaret. Ndoshta feja e ndoshta ideja e ndoshta njerezorja...!

E per ta mbyllur desha me thene: Magjupi te han buken e te permbys kupen...!

Kaq kisha.

njehere per njehere me te mira BE LK

p.s. dje e sot vetem historia po me kujtohen...:biggrin:

SoKoLi-i-Maleve
08-04-08, 16:04
Magjupi te han buken e te permbys kupen...! (BE LK)

Eh sikur vertet ta kuptosh kete thenje,ndryshe do silleshe.

Pupi
08-04-08, 20:51
Pup....

Me keto shkrimet tuaja po me qudit.

Kur i lexoj temen me ngrin zemra, e kur futem brenda ska lidhje fare shkrimi me temen...!

Pup, keto lidhje qe beni ju skane asnje kuptim dhe asnje senc ne keto tema ...!
Te mundohesh te besh ze me daulle kjo me duket pak si e ulet dhe miskine. mos merni persiper tema qe nuk mund ti mbroni me shkrimin qe keni brenda, se pastaj me kanun thote dilaveri: quhesh argat i keq...!

Nese je ne gjendje te argumentosh nje thenje te tilla, atehere bojrum, por me lajme nga guzhinat serbe nuk mbrohet politika/feja/atdheu etj.

Myftiu i serbise nuk eshte gje tjeter vetem se nje njeri si ti dhe une, por eshte i ngrthyer kembe e koke me politiken serbe dhe nuk ka asgje te perbashket me kosoven si shtet. Muslimanet kane derdhur gjak per kosoven. Ne nje lajm qe u dhan e te gjithe boten, nje dajle musliman nga australia kishte luftuar ne kosove. Nuk kishte ardhe ndonje krishter por musliman. ok.

Po te tregoj nje histori te shkruter.

ne kohen e luftes ne kosove kam pas nje shok qe ishte musliman, biles me mjeker si ajo e drashkovicit (thote fshatari), e iku ne kosove per te luftuar per krah te UCK, e ne fund pas disa muajve ra deshmor ne kosove...!

Sa keq qe njerez si puna juaj shkelin mbi gjakun e te tjereve, shume keq per ju dhe ata qe llapin ketu pa asnje kuptim.

Dhe nje tjeter histori mu kujtua...

Nje musliman nga Pakistani qe na ishte kryeminister ne ate kohe i kishte pas dorezu je fare kryeministri te republikes se shqiperise nje cek prej 5 milion $. per ndihme te refugjateve kosovare qe i kishin shperngulur nga shtepiat e tyre.

sa keq qe akoma vazhdoni e shkelni buken qe ju kane dhene muslimanet. Me kanun e din si quhesh ti pup ne kete rast..!? (une spo ta them, se ska nevoje)

biles dhe nje histori tjeter mu kujtua...

ne kohen kur gjysma e popullit tim u perzu nga shtepite e tyre nga disa njerez qe nuk njihnin asgje per veq se milloshit dhe pirjen e gjakut te njerezve.

NJe shtet qe njihet me nje emer Arabia e Saudit. (arabia saudit/saudia arabia). na kishte derguar ndihmat me te medha per te shperngulurit. biles isha nja 14 vjec atehere dhe shikoja ca avione madheshtore mallrash qe ishin te shkruar me shkrim arabisht e vinin nga arabia per te ndihmuar refugjatet kosovare. sepse ishin musliman, nuk i bashkonte gje me serbet por me shqipetaret. Ndoshta feja e ndoshta ideja e ndoshta njerezorja...!

E per ta mbyllur desha me thene: Magjupi te han buken e te permbys kupen...!

Kaq kisha.

njehere per njehere me te mira BE LK

p.s. dje e sot vetem historia po me kujtohen...:biggrin:

U kujtova tė kapna pėr shkrimin e preshevarit, po sma mori mendja sepse nė shqip se kuptova (edhe pse mundėsia pėr redaktim na u ėshtė ofruar) por ai ka mundur edhe nė gjuhė tjetėr nėse atė e flet mė mirė, sepse unė i kuptojė tė gjitha gjuhėt, me kusht qė ato tė shkruhėn drejt ama.

Por ja qė u ndala tek shkrimi i BeLk.
Si shumė diēka more BeLk je shprehur nė njėjs, sepse njėjsit janė njė, e ata kurrė nuk bėhen dy, pėr mė tepėr tė mos flasim fare.

Pastaj po dilkam edhe 'Argat i keq'? Mė faktin qė nuk guxoj tė pajtohėm me Myftiun e Serbis, e tė tilla tė ngjashme.
Pa shiqo BeLk, nė vendė qė juve besimtarėt tė ngrisnit zėrin dhe tė distancohėshit nga njerz tė tillė, kushdo qofshin ata. Juve qėllimisht heshtėni duke kujtuar qė e gjitha do tė kaloj sikur tė mos kishte ndodhur asgjė.
Por ja qė ka tė tillė "argat tė kqinjė" qė nuk mundė tė heshtin edhe aq leht, edhepse nuk kanė pėr qėllim tė mbrojnė politikėn e as fen, ndėrsa atė tė tretėn mesiguri qė po, bėnu i bindur!
Mos na rikujto tė tilla historia tė lutėm, se po nisa unė ti kujtoj tė mijat, tė jesh i bindur qė kanė pėr ti "shkėrdhyer " tuat.

Sapo erdha nga lodhja e ditės mė ndje qė nuk kam kohė tė pėrgjigjem rresht pėr rresht, por edhe kjo e fundit e "magjupit" nuk lejon tė mbetėt pa pėrgjegjie.

Po mirė more BeLk historiani, e kush kujt po ja pėrmbys kupėn kėtu.
A nuk ishte NATO-ja ai qė dėboi serbin nga Kosova, e kush janė NATO kėtė se besoj qė ka nevoj ta kujtoj apo ?
Nė mos zėfsh besė, shko pyet , ēdo Shqiptarė,ēdo Kosovar bile edhe Armiqt tanė e dijn kėtė tė vėrtet!
Ndėrsa ata "humanistat" tu, e kan vėshtirė edhe tė na njohin si shtet.

BE LK
09-04-08, 09:09
Mos na rikujto tė tilla historia tė lutėm, se po nisa unė ti kujtoj tė mijat, tė jesh i bindur qė kanė pėr ti "shkėrdhyer " tuat.


O pup....

une spo te them me tregu histori me te shkerdhyme, keto historite me te shkerdhyme, mbaji per vete e te befshin mire...!

Por te dhashe argumente se me llogjiken tuaj, po shkelni mbi gjakun e dikujt tjeter.
E kjo sju benka pershtypje hiq a?

O pup, mos hapni teme qe nuk i mbroni dot, po shkoni e meruni me noj pune tjeter se ndoshta e beni me mire.

Per ju spaska kuptim asgje per veq se llogjika juaj jo e drejte dhe pa teklif...!

njehere pern jehere me te mira BE LK

MemphiSx
09-04-08, 10:07
Qa osht gjith kjo urrejtje fetare more?Ani musliman i thojn vetit tipat!

Shtetet Arabe apo muslmane apo islame qysh do qe po i quani,do ta njohin Pavarsin e Kosoves,dhe une mendoj se ai qe thot se Kosova ska interes prej ketyre Shteteve definitivisht eshte i qmendur!

Duke iu ndegju juve qeveria spo guxon me lobu ne keto shtete per te be njohjen e Pavarsis se Kosoves!
Duhet Shteti Shqiptar edhe njeher qe te lobon per Kosoven,ksaj radhe Kryeparlamentarja e Shqiperis Jozefina Topalli kerkoi nga Arabia Saudite qe te ben njohjen e Pavarsis se Kosoves.
Arabia Saudite shum shpejt do te njoh shtetin e Kosoves!

Pupi
09-04-08, 11:28
O pup....

une spo te them me tregu histori me te shkerdhyme, keto historite me te shkerdhyme, mbaji per vete e te befshin mire...!

Por te dhashe argumente se me llogjiken tuaj, po shkelni mbi gjakun e dikujt tjeter.
E kjo sju benka pershtypje hiq a?

O pup, mos hapni teme qe nuk i mbroni dot, po shkoni e meruni me noj pune tjeter se ndoshta e beni me mire.

Per ju spaska kuptim asgje per veq se llogjika juaj jo e drejte dhe pa teklif...!

njehere pern jehere me te mira BE LK

BeLk,
Ti nuk kupton apo shtirėsh ashtu ?
Unė kur flas me shqiptar, jo edhe pa qėllim i pėrdori thėnjet e popullit, andaj "shkėrdhyeme" nuk pati pėr qėllim ofendimi tya personalisht, e askėnd tjetėr, dhe se kėtė ēdo shqiptarė duhet ta dinė se nė ē'raste pėrdoret fjala, nė kėtė rast, e tėr fjalia ime!
Tė lutėm mos u merrė me mua se ēfar unė duhet tė bėjė, apo se ēfar do ta bėja me mirė, sepse tė tilla kėshillash nuk kam nevoj unė, as qė i predikoj dikujt tė ngjashme.
Pastaj se shkelkam nė gjakun e dikujt ? as kėtu s'ia qėllon fare, nė Luftėn pėr Ēlirimin e Kosovės ranė dėshmorė nga e gjithė bota e qytetėruar, e njerz tė sė drejtės.
Pati Franqez (se dijė nė tė kujtohėt/ke lexuar pėr njė djalosh qė u plagos, ishte student).
Pati Gjerman, e pati edhe Anglez, Amerikan. E poashtu edhe Musliman nga vendet arabe. Qė tė gjithė ata e meritojn ti kujtojm dhe tu falenderohemi, sepse ishin vullnetarė tė shpirtit dhe jo mercenar.!
Lidhur me Temen dhe "mosdijen time" pėr ta mbrojtur.
Atė qė tha para disa ditėsh Myftiu i Beogradit ju ka takuar juve "besimtarėve" ta demantoni, apo s'paku tė distancoheshit, e jo kur neve"pa besimtarėt" ngrisim zėrin, tek atėher dilni ju, dhe si dilniiiiii se!
Sa pėr rikujtim atė qė tha zotri Myftiu:
Vendet Muslimane nuk duhet ta njohin pavarsin e Kosovės, sepse po u rrezikohėkan Muslimanet nė Serbi!
Si i thua ti kėsaj pos ndryshe ???
Memphfis,
Feja islame nė vehte nuk ka mė tė pastėr, kur feja Islame kalon nė duar tė gabuara dhe fillon tė keqpėrdorėt at'her ngjet kjo qė po e pėrjetojm nga disa Individ (Individ Memphfis).

BE LK
09-04-08, 12:02
Lidhur me Temen dhe "mosdijen time" pėr ta mbrojtur.
Atė qė tha para disa ditėsh Myftiu i Beogradit ju ka takuar juve "besimtarėve" ta demantoni, apo s'paku tė distancoheshit, e jo kur neve"pa besimtarėt" ngrisim zėrin, tek atėher dilni ju, dhe si dilniiiiii se!
Sa pėr rikujtim atė qė tha zotri Myftiu:
Vendet Muslimane nuk duhet ta njohin pavarsin e Kosovės, sepse po u rrezikohėkan Muslimanet nė Serbi!
Si i thua ti kėsaj pos ndryshe ???O pup, a e ke lexuar ndonjehere kete shkrim...


Myftiu i serbise nuk eshte gje tjeter vetem se nje njeri si ti dhe une, por eshte i ngerthyer kembe e koke me politiken serbe dhe nuk ka asgje te perbashket me kosoven si shtet. Muslimanet kane derdhur gjak per kosoven...


Nese e ke lexuar kete shkrim atehere do kuptoje mire se cfar kam thene per kete myfti. ok.
Por ju e paskeni anashkaluar shkrimin tim, ndoshta pa adashje, e ndoshta me dashje...!?

dhe sa per te rikujtuar ty pupi...

Kryetarja e parlamentit te shqiperise ishte para nja dy ditesh ne Riad dhe mbreti i arabise saudite konfirmoi se se shpejte do njohe kosoven, por ske faj ti se noshta ske pa lajmet se cfar thuhet per kosoven, por ke pa lajmet se pse vendosi jozefina shami ne koke. me kete me duket se mereni ju, e i lini ata qe duhet te thuhen.

Arabia eshte kryeqendra e islamit ne bote dhe tha se se shpejti do e njohe kosoven..!
e th dicka te madhe per shqiperine: Do pranonte cdo marreveshje ekonomike me shqiperine ne sherbim te ekonomise shqipetare...!

Por ju pupi skeni hallin e atij myftiu por keni hallin se si te islamofoboni me cdo kusht/menyre/kohe/rruge etj. e kjo eshte detyra juaj e jo puna e myftiut.

Myftyu eshte nje mbrojtes i interesave te serbise, e jo mbrojtes i interesave te muslimaneve te serbise apo kosoves. E thene shkurt: i ka hyre politikes serbe, qe une e ceka me siper...!

Hajt pup mos u merzit, se duhet me i mare keto gjera me mire dhe me me dashamiresi...!

njehere per njehere me te mira..BE LK

p.s. Pup ajo puna e shprehjes tuaj, une nuk e di se si meret ne kosove, por te pakten ketu ne tirane eshte ofendimi me i madh qe mnd ti besh nje personi qe bisedon me te...!
Keshtu qe mendohuni mire kur te flisni me nje njeri nga ndonje cep tjeter i shqipetareve...!

Arb
11-04-08, 19:32
Me ato qe lexojme nga mjekerrcjpat e Forumit. ky myfqeni paska bo mire qe u paska ofru mikpritje djemeve te vete harape... Hecni bre shkoni kah keni ardh, bijte t'magjupeve...

premium
12-04-08, 00:35
He ju te gjoret si e ngritni temen ne pozite negative kur behet teme per Islamizmin.
Nje budalla e hedh gurrin ne pus e e dhjete te menqurit nuk munden te nxjerin ate.
Po ashtu edhe ju i bashkangjiteni i te parit.
Ne Kosove kush ka dhene rezistence gjate luftes ( nese nuk keni turp thuani Katoliket),,, sa qudi me vjen kur ngritni zerin pas qlirimit.
Ne kohen e luftes Kosovare Katoliket ua kamoflazoheshin me kryqe ne qafe te jene me nje simbol te fejes Serbe( kryqet e te dy aneve te pershtatshem) Drenices eu dilke flaka kur katoliket u shoqnonin me shkijet e duke pire kafe neper kafiqe. Politikisht shkijet munden me shprehe me keto fjale vetem dhe vetem per inati per te ndare popullin Shqipetare Musliman (me shumice) nga te Katoliket ndersa juve behet interesante vetem se e permendin Muslimanet. Islami asnjehere nuk eshte te aferm te nje fejes sikur shkijet qe shanin zotin(jebemti boga) diellin(jebemti sunce) qe vazhdimish e perdorin keto fjale te ndotura.

BE LK
12-04-08, 08:27
Me ato qe lexojme nga mjekerrcjpat e Forumit. ky myfqeni paska bo mire qe u paska ofru mikpritje djemeve te vete harape... Hecni bre shkoni kah keni ardh, bijte t'magjupeve...
Kush eshte mjeker Cjapi ketu o arb se nuk po e kupoj hiq ?!

valiii
12-04-08, 16:41
He ju te gjoret si e ngritni temen ne pozite negative kur behet teme per Islamizmin.
Nje budalla e hedh gurrin ne pus e e dhjete te menqurit nuk munden te nxjerin ate.
Po ashtu edhe ju i bashkangjiteni i te parit.
Ne Kosove kush ka dhene rezistence gjate luftes ( nese nuk keni turp thuani Katoliket),,, sa qudi me vjen kur ngritni zerin pas qlirimit.
Ne kohen e luftes Kosovare Katoliket ua kamoflazoheshin me kryqe ne qafe te jene me nje simbol te fejes Serbe( kryqet e te dy aneve te pershtatshem) Drenices eu dilke flaka kur katoliket u shoqnonin me shkijet e duke pire kafe neper kafiqe. Politikisht shkijet munden me shprehe me keto fjale vetem dhe vetem per inati per te ndare popullin Shqipetare Musliman (me shumice) nga te Katoliket ndersa juve behet interesante vetem se e permendin Muslimanet. Islami asnjehere nuk eshte te aferm te nje fejes sikur shkijet qe shanin zotin(jebemti boga) diellin(jebemti sunce) qe vazhdimish e perdorin keto fjale te ndotura.

Kure dihet perqindja e vogel e katolikeve ne kosove qe perbehet prej 4-5%, atehere lirishte mund te themi se ne cdo 100 ushtar te UCK-se kishte te pakten 4-5 katolik..
Njoh personalishte shume familje katolike qe kane pesuar deme si materiale e mentale, ashtu edhe me jete.
Ndoshta ka patur edhe X raste qe per evitimin e shuarjes se ndonje jete kane perdorur edhe fene si propagande, por asesi nuk duhet pergjithsuar gjerat ... Nuk pajtohem absolutishte me shkrimin tend, ashtu si nuk pajtohem edhe me shkrime te tjerve, po fakti pse replikova tek ty ishte se, feja qe identifikohesh Ti ne forum ( edhe Une ) na meson per tolerance nderfetare dhe gjykim te drejt, kure flet perdor faktet, perndryshe e njollose fene te cilen perfaqeson dhe ne te njejten kohe krijon konfuzitet kolektive .

device on line
12-04-08, 17:14
e ke bere ne adrewse te gabuar,eshte dashur tia besh kete arbit