PDA

View Full Version : Per ty Monda


Laii
09-04-08, 22:39
Kur mė mungon ti …
Tė ėndėrroja edhe pse s’tė kamė
T’i imagjinoja ata syt a tu tė bukur
Qė mė shikojn si dy yje qielli
Dhe I dua ashtu tė imagjinuar
Nė thellėsitė e pafunda futem
Shoh dashurinė tėnde tė plotė
Mė buzėqeshin edhe dy buzėt
E tua qė I kujtoj
Dhe mė shprehin pasione tė thella
Ndjej mungesė tė tė shoh
Tė mė fusėsh nė krahėror
Tė ndjej ngrohtėsinė e zemrės
Dhe ajo qė me jep shpresė
Pėr tė jetuar mė shumė
Tani me je vetėm ti …
Akrepat me duken se ecėn ngadal
Kur nuk tė kamė pranė
Mungesa pėr ty
Mė bėn shenj se tė dua
Mė shumė se dje dhe nesėr mė shumė se sot
Tingujt e errėsirės
Shushurima e gjelbėrimeve
Dhe zėri yt I ėmbėl
Qė ndėgjohet herė- herė
Puthjet e tona
Hijet mbi asfaltin e njė
Qoshi tė Prizrenit
Paraqesin njė skenė tė paparė
Mė bėn tė lumtur ēdo gjė
Kur jamė vetėm me ty…

E-Monda
10-04-08, 06:45
Me Mungon Laii

Smundem tė mendoj
diqka mė tė mir nė jet ,
se tė dashuroj,tė kam afer tė ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtėsin tėnde,
Smundem tė mendoj diqka mė tė mir nė jet
qė ti tė jesh i imi dit dhe net pėr mira vjet ,
pėr gjithmon,
Smundem tė mendoj diqka mė tė mir nė jet
qė tė vdes pėr ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
mė mungon shumė, ani kisha dėshir qė tė jem pran teje.

Mos bėj qė jeta ime tė duket kot,
mos bėj qė nga syt e mi tė dalin vec lote.
Mos bėj qė vdekjėn ta kėrkoj,
se vetėm e vdekur mund tė tė haroj.

Tė dua shum
________________________________________
Unė stė kėrkoj tė mė duash shumė,
por tė paktėn ēerekun nga sa tė dua unė.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumė,
ku i dihet jetės ndoshta s'jetoj dhe shumė.
Me ditė apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetėr kurrė s'do dashuroj.

Gjithmon naten vjen qetsia
Mua larg teje me mbyt vetmija
Nata larg teje s'ka pėrfundim
Jeta ime pa ty s'ka kuptim
Ti je qetsia e shpirtit tim http://www.zeriyt.com/Smileys/default/puth.gif
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
A_j je ti qe mua me mungon
R_rahjet e zemrės shpejtohen kur zėrin tėnd degjon
L_ejome mua ne afersine tėnde
E_vetem kam mbetur e jam duke menduar
N_je puthje ty me ta dhuruar
D_o te japja gjithēka pėr njė ladhetim
A_h sa me mungon shpirti im :'(


Tani e di ,jetoj me frymen tende cdo dit!
Tani e di se sa TE DUA
po kendoj per ty shpirti yt esht zeri im ,
ne parajs me qojn buzet e tua!
Se dua te te puth cdo mbremje deri ne mengjes ..
dua te them TE DUA dhe pastaj te vdes!

Nje Enderr Plot Ngrohtesi Dhe DASHURI,Nje Enderr Plot Emocione dhe Ndjenja,Nje Enderr Plot Vuajtje dhe Mendime,Nje Enderr.ku mund te them TE DUA..TI JE ZEMRA IME..
Te Dua Te pres deri ne vdekje Zemra ime Laii !!!!!!!!

Laii
10-04-08, 19:24
E - mrin tėnd me gjakė gjithkund e kam shkruar

R - ėnd malli me djeg… Dy pika loti, mė rrodhėn sytė Mbi letrėn qe po shkruaj, me rane Thellė mė tronditėn,nė shpirtė … mbi fjalėn ku qe shkruar "Tė dua"

M - alli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg, shume largė je .Syt e mi tė pėrlotur buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,e vallė kur do ta shuaj kėtė etje qė kam per ty…


O - engjull dėgjoje vetėm pak shpirtin tim…

N -ėse ka dhimbje kjo ėshtė pa ty ...

D - ua qė njė ditė tė mė shohėsh me kostum te zi, e tė tė shoh nė fustan tė bardhė, tė dy para njeri tjetrit duke premtuar dashuri…dashuri tė pėrjetshme…

A - hhh engjulli im … Pėr ne nuk ka ndarje , por durim ,se ti per mua je mengjesi, per mua je perendimi, je shpresa e gezimi

E-Monda
10-04-08, 21:57
Me Mungon Laii

Pėr ty qė je larg meje

Nė kėtė natė tė qetė
Pranė dritares qendroj
Shiqoj yjet lartė
Dhe pėr ty mendoj.

U bė kohė e gjatė
Qė jemi Dashuru
U bėnė, i dashur, disa muaj
Qė s'tė kam takuar.

E tani me foton tėnde nė dorė
Nga largėsia tė pėrqafoj
Nga zemra tė fala
Dhe tė puthura tė dėrgojė.Qka po ndodh o zot, qka po ndodh me mua .. Hiq spo e di,pse aq shum te dua..!!

LARG
Larg, Malli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg,
shume largė je .
Syt e mi tė pėrlotur nga pritja e zgjaturė,
buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,
e vallė kur do ta shuaj kėtė etje ???
Syri tė kėrkon, s'tė gjen ,
vetėm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijėra kilometra largė neshė ,
Pėr ne nuk ka ndarje , por durim .


Gjithe me padurim
pres me u taku,
me thene fjalen
qe vjen nga zemra:
UNE TY TE DU!
Mos mendo se do te le
kur ti qan un behem lot
ste nderroj me askend ne bot!!!
Mendja po mendon
Zemra po kujton
Dora po shkruan se
Shpirti po vuan
Syri im vetem ti te kerkon
NJE PUTHJE TE EMBEL

EJA I DASHUR NE KRAHERORIN TIM TE ME PERGEDHELESH DHE TE ME VESH NE DISPONIM

PER TY I DASHUR NUK ME DHIMBSET JETA SEPSE TY TE DUA ME FJAL TE VERTETA

PER JET NUK TE HARROJ NGA ZEMRA NUK MUND TE LARGOJ TI JE ZEMRA IME QE TE
Dashuroj
GJdo dit po vdes nga pak se dhimbjen e kam afere kur ty te kam larg.
nese pa ty mbes i lutem zotit qe menjeher te vdes.

"TE PYES"
Te pyes,ku po shkojme?
Me thua,s“e di!
Me pyet ,pse jetojme?
Pergjigjen s“e di.
E prap te ledhatoj floket e zi
Te puth te perqafoj,
E te strengoj ne gji
Te dua,te them ,
Te dua a e di
Te puth ne buze,
Me puth dhe ti.
E pastaj,heshtje,qetesi

Dy zemra degjohen
Here une here ti,
Te dua,degjohet perseri.
Keshtu vazhdojme ne pafundesi
Here te prek une,here me ndez ti.
Dy zemrat tashme jane bere nje
Valle a s“eshte kjo dashuri!!
Te pyes,pse jeton
Me thua,per ty
Me pyet c“fare do?
Te them... te dua vetem ty!

Edhe kur nuk mé sheh té lutem mé kujto,se je i vetmi njeri qé zemra ime edo,
vetem ti té jesh i lumtur une dota jap jeten,sepse saté dua ty sedua veten..

Athu a je ti ai qe enderrova?
Athu a je ti ai qe e kerkova?
Athu edhe ti me enderron?
Apo dhe ti me kerkon? Nese keto rreshta i lexon,
shkrimin tim e dikton,
vetem ne mua pak mendon,
dhe e din se zemra ime vetem Ty TE DON!!

niemand
11-04-08, 22:57
Pėr gjith ma kish marr mendja qe vuajn..por per Laii asnjeher.. Nejse sidoqoft.. poezi shum te mira.. vetem ishalla jan te verteta edhe ne zemer keto fjal qe shkruhen ketu nga ju dy!!

Urime per te dyt..jeni njesha.. kuptohet.. kur doni

niemand

E-Monda
13-04-08, 16:31
Laii
Pa ty nuk mundem te rri, pa ty jeta me behet hi, pa ty jeta nuk mjafon, se zemra e ime e shkret vetem ty te don !

I thash lotit pse qan mu pergjigj: Per ty! I thash po boll qave pusho, ai me shume rrodhi ne sy!

I thash zemres pse je merzitur mu pergjigj ne heshtje: Jam lodhur duke pritur,
me tha me gjysem buzeqeshje.

E pyeta c kuptove nga dashuria? Me tha: Shpirtin e lenduar nga vetmia,
te gjitha pervec lumturise dhe ngadal fshiu lotet e mia.


Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam prane,
kur qeshi me duket me shikon,
kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!

Lerme te qaj ,Kur mendoj per ty dhe ethe shpirti leshon.. Mendoj per gjene me te bukur ne jete.. Mendoj per dashurine tone. Kur mendoj per ata sy te bukur ,Dhe buzet qe dridhen pa fjale Mendoj per floket e mi mbi gjoksin tend ,Dhe zemrat qe rrahin pandal.

Kur me ty bisedoj dhe heshti, Dhe dridhem kur me flet ngadal .. Mendoj se brenda teje ka dicka ,Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale. Dicka qe me ben te ndihem si engjell ...Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj Ti me shtrengon aq fort prane vetes ,Dhe un ngadal peshperis te Dashuroj...
Nese nuk te thash se per mua je ti ai qe me fal buzeqeshje ai qe me fal ngrohtesi Nese s'ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres NDEGJOE::

A vjen dita ne dy meu takua
a vjen dita buzt me ti shijua
a vjen dita qe te tham te dua?
A vjen ajo dit te shiqoj nė sy
a vjen ajo nat ta kaloj me ty?
A vjen ajo dit unazen ta adhuroj?
un ate nuk e di
por deri sa te vjen dita
un por ty dot lotoj

Me mungon buza jot ne ket nat te qet ,dora jot e but te me ledhatoj leht, syt e tu te embelte me falin nje shikim e gjith trupi yt te ngro trupin tim

Nese kom nje frym
Merre ti o shpirti im,
Nese kam ni lot
Ma fshin o engjulli im,
Nese kam nje jet jetoje ti per mua.

Por nje xhe mos e harro se vetum ti je per mua

TE DUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

DEA
13-04-08, 16:39
Laii dhe E-Monda kushdo qe jeni, bashkim te shpejt ju uroj...
DEA

E-Monda
13-04-08, 17:47
Faleminderit DEA gjithashtu te uroj sukses

lirik
22-05-08, 10:06
LAI e MONDA VARGJE Tė QILTėRTA Tė KJARTA Tė BUKURA UROJ BASHKIMINE ZEMRAVE TUAJA

Akili
29-05-08, 11:42
sende interesnatee

Peja-Boy
05-07-09, 11:10
Nga Laii i Besoj gjdo Shkronje ....Me vjen mire se ka kesi persona kaq real ne dashuri ...Respekt per ty Laii !!!

E-Monda krejt qka ka shkrujt jan Fjla te Kopjuara qe nuk i ka ndej asnjeher Zemra e saj !!!

Mire mbetshi suksese !!