PDA

View Full Version : A ėsht Dardania De Njiė Nder Faqet Ma Te Fuqishme Shqiptare


lirik
17-04-08, 19:51
A ėsht dardania njiė ndėr faqet e fuqishme te famshme shqiptare
ajo po ndrron pronarė a do te ket ndikim kjo a do te ndryshoj faqja apo do te mbetet e njejta
Mendoj se faqja dardania de ėsht njė faqe shum e popullarizuar shqiptare
ap jan te vetedijshem shqiptart se sa me rendesi esht ruajtja e shkrimeve
dhe si do te duken kto shkrime ne civilizim pas pesqdind vitesh
vitesh per shembull nes e deri ather jeton civilizimi
kush eka imagjinaten e fuqishme te mendoj se si do te duken shkrimet ne kohrat ne shekujt qe vijnė
Nisuni nga e kaluara per shembull se si do te ju dukeshin ju shkrimet dhe jeta e para pesqind vjete rrethanat dukurit mentaliteti dhe si do te ju duket atyre
qfar do te duket e ardhmja
zhvillojeni imagjinaten dhe jepni mendime ne kto pyetje sa te rendesishme jan pergjegjet
ne kto pytje

niemand
17-04-08, 21:29
ajo po ndrron pronarė a do te ket ndikim kjo a do te ndryshoj faqja apo do te mbetet e njejta

Pronaret po ndrrohen por asnjeher me nuk do kete rahati sikur ka pasur ne forum , pasi pronari qe ishte ka dhen maximumin qe forumi te jet uptime gjithmon , ka luftuar me gjitha forcat qe kjo te jet gjithmon present me ne , dhe pronar ii ri qe pritet te jet eshte se.. atij i intereson chati e aspak forumi pra .. Forumi do humb vleren e tij ne rast se vertet ndryshohen pronaret e kesaj faqe te madhe Dardanae!!

niemand

SheTa
17-04-08, 22:36
Asgje Nuk dot ndryshohet as nuk dot hup, Dardania.de Ka qen dhe Dot jet Nder Faqet Ma Te Fuqishme Shqiptare Veq qka dot forcohet ma teper .

niemand Ne disa pika je plocisht gabim forum sdot preket dhe veq qka dot rritet dhe dot frocohet ma shum , i ke zmadhu pakes gjerat , Veq ti e'din fort mir Se bashk me Pronarin Ja kemi jap ni Arritje kti forumi dhe bashpunimi dot je pa mar parasysh kush eshte pronar :) ska ranci fort e racishme eshte veq me arrit sukses :)

Me rrespket SheTa

Albanian
18-04-08, 00:13
http://widgets.alexa.com/traffic/graph/?r=3m&y=r&z=3&h=300&w=610&u%5B%5D=dardania.de&u%5B%5D=argetohu.com&u%5B%5D=rtklive.com&u%5B%5D=top-channel.tv&x=2008-04-17T23%3A15%3A29.000Z&check=www.alexa.com&signature=lR0WWFqnRWxzR2W9WR80iTsXW%2BI%3D

Agolli
18-04-08, 18:55
http://de.youtube.com/watch?v=LjbznR58K3U

Pupi
18-04-08, 20:16
Nuk do tė ishte e tepėrt, e as qėllim ndryshe tė thuhet pėr dardania.de qė mė sė miri luan rolin e njė lloji opoziteje pėr Kosovėn, e ndoshta edhe mbarė shqiptarin.
Dardania nuk ėshtė faqe fantikėsh, e as nga ato tė llojit racist apo edhe nė pėrgjithėsi nxitėse ndaj dikujt. Nė dardania.de lexuesi shprehet pėr mrekulli mbi tė ngjarat aktuale e deri te historiku i lasht, duke ndrruar dijenin(idet)njėri me tjetrin nga tė gjitha cepet e botės.
Dardania mbron vlerat kombėtare, ato tė luftės ēlirimtare e deri te e fundit
Pavarsia e Kosovės. Askush nuk ka nevoj ti'a ketė frigėn dardania.de. dardania de ishte fuqishme, ėshtė e fuqishme dhe do mbetet e fuqishme!

Xhino
18-04-08, 22:45
Nuk do tė ishte e tepėrt, e as qėllim ndryshe tė thuhet pėr dardania.de qė mė sė miri luan rolin e njė lloji opoziteje pėr Kosovėn, e ndoshta edhe mbarė shqiptarin.
Dardania nuk ėshtė faqe fantikėsh, e as nga ato tė llojit racist apo edhe nė pėrgjithėsi nxitėse ndaj dikujt. Nė dardania.de lexuesi shprehet pėr mrekulli mbi tė ngjarat aktuale e deri te historiku i lasht, duke ndrruar dijenin(idet)njėri me tjetrin nga tė gjitha cepet e botės.
Dardania mbron vlerat kombėtare, ato tė luftės ēlirimtare e deri te e fundit
Pavarsia e Kosovės. Askush nuk ka nevoj ti'a ketė frigėn dardania.de. dardania de ishte fuqishme, ėshtė e fuqishme dhe do mbetet e fuqishme!ke fol me vend.

deri tani admin(bekimi) e kambajtur faqen ashtu siq ju nevoitet nje faqe shqiptare te mbahet.
e vertet qe dardania.de ndryshon pronarin, por nuk ndryshon aspak iden.
dardania.de do te mbet ashtu siq eshte, pa kurrfar ndryshimi...
nuk eshte e vertet qe nuk jemi te interesuar per forumin, per kundrazi jemi te interesuar me shum ne forum se sa per chat, sepse postimet e forumit jan te rujtme kurse te chatit jo, dhe faqja dardania.de eshte nje pjes virtuale e historis shqiptare.
nuk ka me pas kurrfar ndryshimi, staffi forumit mbet i njejti.

mbetuni te pershendetur.

>>{SpOnGeBoB}<<
19-04-08, 22:15
Euuuu shoq gjithqka u ba me pare, e me dijten qe nuk ki pare nuk ta jep as ajo femna ne restorant kafen. Nejse de per hajr po nuk kane kallezu per qmimin edhe a i kini llogarit ne qmim edhe qeto shkrimet tona qe i kena shkrue ketu ne forum a paushall e keni bo.

elvio
19-12-11, 13:38
A eshte forumi dardan nje nder faqet me te fuqishme shqiptare??

Po thote kjo pjese e syrit tim,edhe do mbetet e tille deri sa te mos kem mundesine ta frekuentoj,edhe arsyet te jene me te fuqishme se deshira,por me bindje them po.

Bindja nuk vjen nga mendim,edhe ndjenje e castit,por vitet e te indetifikuarit ketu te dergojne ne te tille pergjigje,edhe me qarte eshte tregues ajo e ikjes,edhe kthimeve te antareve,edhe pse me nje ndryshim jo thelbesor!!!

Forumi dardan ngelet faqe e begate,edhe ecen ne udhen e begatise.
Radhitet nder me te mirat,edhe shpresoj te ngelet e tille,e fuqia e tij magnetizuese vjen nga thelbi i atyre antareve qe sjellin shkrime ne te cilat mbizoteron fuqia e te menduarit krej zgjuarsi,edhe pse me kundershtime,,,,,,,,!!

Meritat per nje Dardani qe them eshte faqe e FUQISHME i ngelen frekuentuesve,por me mjeshteri te stafit ne menaxhim.

Me nje Dardani te krishtere,muslimane,ateiste,socialiste,demokrate, e me bindje te ndryshme e debate te kalibrave te ndryshme e formojne ate Dardani qe NE pikerisht jemi!


PO:smile:

Artisti
19-12-11, 22:20
Kape dikush kėtė shkrim e shpejt atje te shkrimi i vitit.

Unė si juri nuk kam drejtė hahahaha.

elvio, pėrshėndetje tė madhe..

Jana
19-12-11, 22:23
A eshte forumi dardan nje nder faqet me te fuqishme shqiptare??

Po thote kjo pjese e syrit tim,edhe do mbetet e tille deri sa te mos kem mundesine ta frekuentoj,edhe arsyet te jene me te fuqishme se deshira,por me bindje them po.

Bindja nuk vjen nga mendim,edhe ndjenje e castit,por vitet e te indetifikuarit ketu te dergojne ne te tille pergjigje,edhe me qarte eshte tregues ajo e ikjes,edhe kthimeve te antareve,edhe pse me nje ndryshim jo thelbesor!!!

Forumi dardan ngelet faqe e begate,edhe ecen ne udhen e begatise.
Radhitet nder me te mirat,edhe shpresoj te ngelet e tille,e fuqia e tij magnetizuese vjen nga thelbi i atyre antareve qe sjellin shkrime ne te cilat mbizoteron fuqia e te menduarit krej zgjuarsi,edhe pse me kundershtime,,,,,,,,!!

Meritat per nje Dardani qe them eshte faqe e FUQISHME i ngelen frekuentuesve,por me mjeshteri te stafit ne menaxhim.

Me nje Dardani te krishtere,muslimane,ateiste,socialiste,demokrate, e me bindje te ndryshme e debate te kalibrave te ndryshme e formojne ate Dardani qe NE pikerisht jemi!


PO:smile:
..si gjith KAPAK i forumit je ...

OP...perara kam frekuentu shum forume por pi se kam ardh ketu mo s'me ka ngre zemra me hy neper forume tjera ...

uck_aksh
20-12-11, 00:04
dikur ishte, tash jo

Jana
20-12-11, 00:13
dikur ishte, tash jo

..qysh bre po thu ..veq lexo sa njerii menqur ka ardh ..sa krtikiat ...o Zot krejt pa mend pem lojn ...bile bash tash eshte bo fort i mir ..qyyy edhe ti a pi xhelozis pe fol aa hahahahahahaha

..shnetin ty...

,,,hej seriozisht koh ka qen ajo koh kur shkrujshim aq shum e aq gjat edhe askush su preke as nuk u perlajke ...

uck_aksh
20-12-11, 00:20
..qysh bre po thu ..veq lexo sa njerii menqur ka ardh ..sa krtikiat ...o Zot krejt pa mend pem lojn ...bile bash tash eshte bo fort i mir ..qyyy edhe ti a pi xhelozis pe fol aa hahahahahahaha

..shnetin ty...

,,,hej seriozisht koh ka qen ajo koh kur shkrujshim aq shum e aq gjat edhe askush su preke as nuk u perlajke ...


Jana FD u ba nje forum ku po lejohet fyrje nderShqiptare shkaku i relegjioneve te ndryshme duhet te ndalohet kjo dukuri ne FD jem Shqiptar nuk na intereson as krishti as muhamedi ata jan te huaj e ne jem Shqiptar

Jana
20-12-11, 00:27
Jana FD u ba nje forum ku po lejohet fyrje nderShqiptare shkaku i relegjioneve te ndryshme duhet te ndalohet kjo dukuri ne FD jem Shqiptar nuk na intereson as krishti as muhamedi ata jan te huaj e ne jem Shqiptar

..hajt o Burr se qata qe merren me kto pun s'ka pun tjeter e hajt hijn me u perla ktu ..

...une te kta njerez qe vijn ktu dhe jan negativ dhe e shprehin mllefin e tyre ..thjesht em dhimen se e sho se e kan nje jet te keqe ..dhe e kam vrejt se njerzit vijn ktu mi shpreh pakenaqesit qe i kan e besa disa ketu folin se ne realitet nuk guxojn as mi qel gojen ...em vjen keq se po na prishin forumin ..se une as qe pi lexoj ato sene ...

........

Murgesha
20-12-11, 13:03
Jana FD u ba nje forum ku po lejohet fyrje nderShqiptare shkaku i relegjioneve te ndryshme duhet te ndalohet kjo dukuri ne FD jem Shqiptar nuk na intereson as krishti as muhamedi ata jan te huaj e ne jem Shqiptar

Pershendetje uck_aksh.

Nuk di a lexon ti ndojherė shtypin apo a shikon tv-tė publike shqiptare qė tė akuzosh kėtė forum se po u lejojkan fyrjet ndėrshqiptare?
Dardania momentale ėshtė pasqyra e realitetit shqiptar.
Jo vetėm nė FD po thuaja nė tė gjitha faqet shqiptare reflektohet e njėjta gjė.
Ėshtė e vėrtetė se jemi shqiptar, nėse ty personalisht nuk tė intereson Krishti e Muhammedi, miliona tė tjerėve ju intereson. Sot po shahet e po pėrqahet e tėrė bota pėr kėta dy, janė vėnė nė veprim fuqi qė tė ndalohet kjo dukuri e nuk po ja arrijnė, e ti kėrkoke qė njė grup vullnetarėsh tė stafit tė Dardanisė ta ndalojnė njė gjė tė tillė??
Nė fillim kėtij forumi i pėrkisnin thuaja 100% temat argėtuese dhe kėnaqeshe ti dhe unė e shumė tė tjerė duke tregu muhalife kafesh. Nuk kishte sharje as fyerje, ishim anėtarė shumė tė familjarizuar mes veti, shkrimet politiko-fetare ishin tė pakta.
Me kohėn erdhėn nė kėtė forum edhe anėtarė qė nuk ishin regjistru vetėm pėr tė bėrė shakara tė pa krip te kafja por qė ju interesonin edhe qėshtjet madhore shqiptare, si politika ashtu edhe feja, e kur njeriu bisedon pėr fe a pėr politikė qe besa edhe me qenė tuj hėngėr mish e mjaltė kris grindja e pėrqarja, shum nga anėtarėt e moqėm tė tillėt filluan ti shofin si tė tepėrt pėr kėtė forum, sepse jo rrallė edhe na i bajatonin bisedat pa kurrfarė dmth-nje qė zhvillonim mese veti. Edhe ne anėtarėt e kėtij forumi jemi shqiptar, e shqiptari me e pa dike mė tė zotin se vetja mos mujt mi ba gja tjetėr, pa e sha e bėrė helaq nuk e lėshon.

Tė dėshiroj ēdo tė mirė!

e-uritura
20-12-11, 13:45
Pershendetje uck_aksh.

Nuk di a lexon ti ndojherė shtypin apo a shikon tv-tė publike shqiptare qė tė akuzosh kėtė forum se po u lejojkan fyrjet ndėrshqiptare?
Dardania momentale ėshtė pasqyra e realitetit shqiptar.
Jo vetėm nė FD po thuaja nė tė gjitha faqet shqiptare reflektohet e njėjta gjė.
Ėshtė e vėrtetė se jemi shqiptar, nėse ty personalisht nuk tė intereson Krishti e Muhammedi, miliona tė tjerėve ju intereson. Sot po shahet e po pėrqahet e tėrė bota pėr kėta dy, janė vėnė nė veprim fuqi qė tė ndalohet kjo dukuri e nuk po ja arrijnė, e ti kėrkoke qė njė grup vullnetarėsh tė stafit tė Dardanisė ta ndalojnė njė gjė tė tillė??
Nė fillim kėtij forumi i pėrkisnin thuaja 100% temat argėtuese dhe kėnaqeshe ti dhe unė e shumė tė tjerė duke tregu muhalife kafesh. Nuk kishte sharje as fyerje, ishim anėtarė shumė tė familjarizuar mes veti, shkrimet politiko-fetare ishin tė pakta.
Me kohėn erdhėn nė kėtė forum edhe anėtarė qė nuk ishin regjistru vetėm pėr tė bėrė shakara tė pa krip te kafja por qė ju interesonin edhe qėshtjet madhore shqiptare, si politika ashtu edhe feja, e kur njeriu bisedon pėr fe a pėr politikė qe besa edhe me qenė tuj hėngėr mish e mjaltė kris grindja e pėrqarja, shum nga anėtarėt e moqėm tė tillėt filluan ti shofin si tė tepėrt pėr kėtė forum, sepse jo rrallė edhe na i bajatonin bisedat pa kurrfarė dmth-nje qė zhvillonim mese veti. Edhe ne anėtarėt e kėtij forumi jemi shqiptar, e shqiptari me e pa dike mė tė zotin se vetja mos mujt mi ba gja tjetėr, pa e sha e bėrė helaq nuk e lėshon.

Tė dėshiroj ēdo tė mirė!

E nderuar,

Unė po duartrokasė, me shpresė se tė kuptojnė tė gjithė, pėr kėtė shkrim aq kuptimplotė!

Kercovari
20-12-11, 14:41
Duartrokas edhe une per amullin qe ka krijua ky staf i cili nuk duron te thuhet e verteta,dhe fshihen shkrime sipas arshinit te tyre e jo sipas te drejtes se shprehjes se lire...Bravo!

e-uritura
20-12-11, 17:30
Duartrokas edhe une per amullin qe ka krijua ky staf i cili nuk duron te thuhet e verteta,dhe fshihen shkrime sipas arshinit te tyre e jo sipas te drejtes se shprehjes se lire...Bravo!


Tė lutem Kėrēovari, mos u anko mė, kjo gjė po ia prish ėndrrat Lojtarit..
Ėndrrat i dua shumė! :smile:

iLOVEyou!!!
20-12-11, 18:31
Dardania de per mendimin tim eshte eb faqja ma e mira sepse katu te gjith antaret jan me fakultet,asnja nuk oshte me shkoll te mesme,shumica jan me master e kan pare si gjajahttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif.
Pra i ja kemi humb vleren duke u tregu seicili ma i menqem se tjetri,mirepo prap se prap mendoj qe asnjiher nuk mundemi me i humb at vleren qe e ka sepse ketu ka njerez shume te mire qe me te vertet ja vlen te hysh e te diskutosh me ta.
Une jam largu nga forumi por disa njerez qe jan ketu me kan kthy e jo qe me kan then kthehu por me ka mungu komunikimi me ta.

uck_aksh
21-12-11, 02:09
Pershendetje uck_aksh.

Nuk di a lexon ti ndojherė shtypin apo a shikon tv-tė publike shqiptare qė tė akuzosh kėtė forum se po u lejojkan fyrjet ndėrshqiptare?
Dardania momentale ėshtė pasqyra e realitetit shqiptar.
Jo vetėm nė FD po thuaja nė tė gjitha faqet shqiptare reflektohet e njėjta gjė.
Ėshtė e vėrtetė se jemi shqiptar, nėse ty personalisht nuk tė intereson Krishti e Muhammedi, miliona tė tjerėve ju intereson. Sot po shahet e po pėrqahet e tėrė bota pėr kėta dy, janė vėnė nė veprim fuqi qė tė ndalohet kjo dukuri e nuk po ja arrijnė, e ti kėrkoke qė njė grup vullnetarėsh tė stafit tė Dardanisė ta ndalojnė njė gjė tė tillė??
Nė fillim kėtij forumi i pėrkisnin thuaja 100% temat argėtuese dhe kėnaqeshe ti dhe unė e shumė tė tjerė duke tregu muhalife kafesh. Nuk kishte sharje as fyerje, ishim anėtarė shumė tė familjarizuar mes veti, shkrimet politiko-fetare ishin tė pakta.
Me kohėn erdhėn nė kėtė forum edhe anėtarė qė nuk ishin regjistru vetėm pėr tė bėrė shakara tė pa krip te kafja por qė ju interesonin edhe qėshtjet madhore shqiptare, si politika ashtu edhe feja, e kur njeriu bisedon pėr fe a pėr politikė qe besa edhe me qenė tuj hėngėr mish e mjaltė kris grindja e pėrqarja, shum nga anėtarėt e moqėm tė tillėt filluan ti shofin si tė tepėrt pėr kėtė forum, sepse jo rrallė edhe na i bajatonin bisedat pa kurrfarė dmth-nje qė zhvillonim mese veti. Edhe ne anėtarėt e kėtij forumi jemi shqiptar, e shqiptari me e pa dike mė tė zotin se vetja mos mujt mi ba gja tjetėr, pa e sha e bėrė helaq nuk e lėshon.

Tė dėshiroj ēdo tė mirė!

Shpresoj te jet keshtu, esht forum ku me se shumti kam kaluar kohen e lir qe nga viti 2004, sipas mendimit tim ka humbur hareja ketu shkakun po e dim te gjith

Kercovari
21-12-11, 06:49
Tė lutem Kėrēovari, mos u anko mė, kjo gjė po ia prish ėndrrat Lojtarit..
Ėndrrat i dua shumė! :smile:
Te pergezoj qe te eshte plotsu kjo enderr te jetojsh ne mesin e njerzve te famshem edhe pse se kam iden se per cfare lojtari behet fjale.
Njeriu jeton qe ne diten e lindjes te mbaroj historine e jetes qe ne kapitullin pare"Vdekja".Andaj gjitha te mirat deri ne perfundim te historise tende dhe inshalla mbaron pa turp dhe tradhti kjo miqsi ne mes jush..

taraku-1
21-12-11, 12:07
Te pergezoj qe te eshte plotsu kjo enderr te jetojsh ne mesin e njerzve te famshem edhe pse se kam iden se per cfare lojtari behet fjale.
Njeriu jeton qe ne diten e lindjes te mbaroj historine e jetes qe ne kapitullin pare"Vdekja".Andaj gjitha te mirat deri ne perfundim te historise tende dhe inshalla mbaron pa turp dhe tradhti kjo miqsi ne mes jush..

jo bo sa ti pin nja dy kaffe me kaqika, kryhet muhabeti e miqsia a jem shqiptar a jo, hahahaha


ps. Oj atki, moni bre me ban 1 vjet mue, ka nje jave,dy, me te hallall edhe nje muaj bon, moni me ka 6 muj ban e 1 vite..., haha mos em veqoni keshtu... se te shamen e kom te leme... smuj em edukon per motmot ketu..., sa nisa me harru me rrallue ju po ngucni hahahahaha
Ju pershendes...

Shkurtoja banin tarzanit per 1 muj jo deri ne qershor 2012

Bone per 20 janar 2012, kur fillon edhe bisedfa per liberalizim te vizave... ka vlla qysh ma kini inati si evropa Kosoves...

Skyfter
22-12-11, 18:12
PADYSHIM.


Great job!