PDA

View Full Version : rujtja e dokumenteve ne web faqe


niti89
27-04-08, 11:14
kjo web faqe ėshtė shum leht per ti ruajtur dokumentet dhe kjo sherben p.sh. nuk keni nevoj me marr USB me veti ne pun apo ndonje vend tjeter kshtu qe viq uploado dokumente,foto,programe etj.
por duhet te rexhistroheni (ta qelni adres te re ) ne ket web
edhe pasi te jeni regjistruar ne anen e djatht ne qoshe e keni singin in
ta qel hotmailin edhe me adres te hotmailit hin ne te
ju deshiroj sukses
http://workspace.officelive.com

Zero Cool
27-04-08, 11:34
Ka shume keso web faqesh per ruajtjen e dokumentave, une e preferoj nje tjeter qe me duket se eshte me e mire, me e sigurt dhe eshte falas, gjithashtu ska nevoje per regjistrim. Fjala eshte per vete emailin ose Windos Live, te gjithe ata qe kan nje email munden te perdorin SkyDrive dhe te ruajn dokumentacion, progreme te ndryshme apo film shtepiak etj... Mundesia tjeter eshte ndarja e te drejtave, psh per nje program apo dokument mund te ndash te drejten qe te mund ta sheh apo ta merr vetem nje apo disa persona te caktuar (ne baze te emailit), apo te ruash dokumente vetem per veten tende dhe mos te mund ti sheh askush. Une kam vendose disa programe te nevojshme per punen normale te PC aty dhe kam dhene te drejten ti marrin te gjithe ne internet. Ja linku:

http://cid-be14ac609fdc92c1.skydrive.live.com/browse.aspx/Programma (http://cid-be14ac609fdc92c1.skydrive.live.com/browse.aspx/Programma)

Duhet theksuar ketu qe ne kete SkyDrive (windows live) per gjdo email qe posedon ke mundesi per te ruajtur te dhena deri ne 5 GB kurse madhesia ma e madhe e nje "file" mund te jete 50 MB.


http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/download/Snap1.jpg

Sukses te gjithe atyre qe deshirojne te perdorin kete mundesi.Your ZC
_______________
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZeroCoolpb.gif