PDA

View Full Version : Kylie Minogue heq dorė nga Amerika


Gloss
28-04-08, 00:21
Pop princesha australiane, Kylie Minogue, ka hequr dorė nga planet pėr tė depėrtuar nė tregun amerikan, pasi qė tentimi i saj i fundit pati dėshtuar.“E dhashė goditjen time mė tė mirė. Nuk do ta pėrsėris mė”, i ka thėnė njė mikeshės kėngėtarja e tėrbuar.

39-vjeēarja Kylie, ka pasur vetėm dy hite nė top 10 amerikan, “The Locomotion”, nė vitin 1988 dhe hitin tjetėr “Can’t Get You Out Of My Head”, nė vitin 2002.

Mė herėt gjatė kėtij muaji, ajo ishte mysafire nė disa emisione tė shikuara televizive, pėr tė promovuar albumin e saj tė fundit “X”, por dėshtoi duke debutuar madje jashtė top 100, saktėsisht nė pozitėn e 139-tė nė Billboard, me njė shitje prej vetėm 6 mijė kopjesh.