PDA

View Full Version : Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?


niemand
05-05-08, 18:27
Nje flamur i zgjedhur nga Qeveria e re qe mori persiper zgjedhjen e nje flamuri me te mire.. ku ne mesin e tyre ishte edhe nje Flamur qe i ngjan pak Ukranies.. pak Argentines.. me ngjyrat e saj katastrofale...

E per mos ta zgjat me shum , sa ju pelqen Flamuri i Republikes... !


niemand

niemand
05-05-08, 18:30
http://www.ks-gov.net/pm/Portals/0/flamuri_kosoves.jpg

Kjo lecke eshte ajo qe zgjodhen politikanet e ton te dashur!!

niemand

Jana
05-05-08, 18:34
Sme pelqen shum.....edhe skam prit me kon Flamuri yn me kto ngjyra.....

Honesty^uk.
05-05-08, 19:48
http://www.ks-gov.net/pm/Portals/0/flamuri_kosoves.jpgKy bez laraman me kujton perfaqesimin e disa fiseve URUDU, qe ne vend te rrobave mbulohen me gjethe

-perjashtu harten e shtetiti te Kosoves ky nuk eshte flamuri qe perfaqeson ne asnje aspekt historine dhe rrugen e mundimshme shekullore te popullit te Kosoves per liri

-ata qe zgjodhen por edhe ata qe pranuan kete neveri kombinimi ngjyrash
deshen te mohojne cdo lidhje vllazerore qe ka egzistuar dhe do egzistoje gjithmone me trupin tone SHQIPTAR Shiperine.

Zoti i mallkofte te gjithe ata qe interesat personale i vendosin mbi ato KOMBETARE

gazi-de
05-05-08, 19:53
Hiq :rolleyes: :mad: ...........................

Guri i madh
05-05-08, 20:03
aspak nuk me pelqen nji leck e strajcave te magjupeve

Prishtinasja_
05-05-08, 21:09
Sido qe te jete....mjaftone qe tash edhe ne kemi nje flamur tonin me te cilin e perfaqsojme vendin, popullin,kulturen dhe krenarin tone ! :smile:

Marinc
05-05-08, 21:54
ma i mir qeky se sa i atij Funderines qe ja kallen , atij Qifutit me yll te izraelve .

uck_aksh
05-05-08, 22:18
me pelqen pak

rilinda
05-05-08, 22:19
Sido qe te jete....mjaftone qe tash edhe ne kemi nje flamur tonin me te cilin e perfaqsojme vendin, popullin,kulturen dhe krenarin tone ! :smile:

Pajtohem me Prishtinasen.
Me rėndėsi ėshtė qė ne tė ecim pėrpara. Ta lėmė urrejtjen me anash, tė punojmė nė mėnyrė qė ky flamur tė shėndėrisė mė shumė.
Po tė flemė, ose tė shahemi gjithė kohėn ne, flamuri (edhe sikur tė ishte ai kuq e zi, apo flamuri qė e propozoi ish presidenti Rugova), nuk do tė na bėjė tė pėrparuar.


Shėndet!
Rilinda

MemphiSx
05-05-08, 23:24
ma i mir qeky se sa i atij Funderines qe ja kallen , atij Qifutit me yll te izraelve .


Edhe shkijet thojshin qishtu si ti!

uck_aksh
05-05-08, 23:54
ky esht flamuri qe me pelqen edhe qe gjithmon do te jet ne festat dhe ne dasmat ton

http://i62.photobucket.com/albums/h99/mrsdepp1986/albania-flag.gif

Oqeani
05-05-08, 23:57
Ju kisha lutur qe te veni ne pragjet e shtepive ate qe e keni marre pase shume viteve, ku te kisha pasur edhe une nje te tille ! -

Preshevar
06-05-08, 00:02
Sido qe te jete....mjaftone qe tash edhe ne kemi nje flamur tonin me te cilin e perfaqsojme vendin, popullin,kulturen dhe krenarin tone ! :smile:

Sigurisht, tek e fundit do kishim me qen te kenaqur edhe pa flamur ! Vetem a jem larg atyre !

instruktori
06-05-08, 15:47
Mua me pelqe shume

Ja pse

Eshte Flamuri i shtetit ma te ri ne Bote

I

Kosoves

panta_rhei
12-05-08, 14:00
Qaq sa m'pėlqen jakup krasniqi!

Pupi
12-05-08, 14:36
Paj jo edhe aq shumė mė pėlqen, nuk mė kallet zemra pėr tė(ende jo!).
Por e dua flamurin timė (Jo tė Jakupit, apo tė Halimes).

Arkza
12-05-08, 14:43
Paj jo edhe aq shumė mė pėlqen, nuk mė kallet zemra pėr tė(ende jo!).
Por e dua flamurin timė (Jo tė Jakupit, apo tė Halimes).Vertete kam pas gjithe per shtypje te mir per ty por tani po te shoh se qfare je !!!
Fort mir e dini se s'eshte Flamuri i Jakupit e as i Thaqit por ajo ndrekombtare !

Hajt tash ti merre te rrugaqit pasi spo e dojshe as kete !
As mua sme pelqen por eshte qeshje e Kohes !
Me von Dote kemi ate qe e kemi pas ajo eshte Kuq-e-Zi !!!!
Krysore eshte qe mos te kemi Punet me sllavet e ju keqyrni mes veti tu perlah lidhje palidhje !
Ne vend te dilni me Protesu qe mos te mbahen Zgjedhjet e Serrbis ne Kosove jo rrini ner Kulet e Grave para PC-es 24 Ore e boni Bll blla si Qoja !!!!!!!!!!!!
Dhe mos gabohni qe te Ndalnu tu shty nermjveti me Partit te ndryshme te tona Hiqqq mos u ndalni Burrat e sotit Phiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bre !!!!!!!!!!!!!!!!! :redface:

Guri i madh
12-05-08, 14:46
aq shum me pelqen sa qe kurr me dor nuk kam me prek dhe kurr nuk ka me valvit ne pronen time private


e tu kosoves e bajt meshnet bashk me hashemirafsangjanin

Pupi
12-05-08, 14:48
Vertete kam pas gjithe per shtypje te mir per ty por tani po te shoh se qfare je !!!
Fort mir e dini se s'eshte Flamuri i Jakupit e as i Thaqit por ajo ndrekombtare !

Hajt tash ti merre te rrugaqit pasi spo e dojshe as kete !
As mua sme pelqen por eshte qeshje e Kohes !
Me von Dote kemi ate qe e kemi pas ajo eshte Kuq-e-Zi !!!!
Krysore eshte qe mos te kemi Punet me sllavet e ju keqyrni mes veti tu perlah lidhje palidhje !
Ne vend te dilni me Protesu qe mos te mbahen Zgjedhjet e Serrbis ne Kosove jo rrini ner Kulet e Grave para PC-es 24 Ore e boni Bll blla si Qoja !!!!!!!!!!!!
Dhe mos gabohni qe te Ndalnu tu shty nermjveti me Partit te ndryshme te tona Hiqqq mos u ndalni Burrat e sotit Phiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bre !!!!!!!!!!!!!!!!! :redface:
A the diēka ti a?
a tybe sen s'mora vesh.

dardan100
26-05-08, 11:40
ma i mir qeky se sa i atij Funderines qe ja kallen , atij Qifutit me yll te izraelve .

TI FALEMNDEROJME KOMUNISTET BASTARD NANOIST (qe bejn kesilloj komentesh)
A thua tash ,me 28 nentor ato bishat enveriste qe dogjen flamurin dardan , a do ta djegen kete flamur MADE IN BOSNIA. Une mendoj sidoqofte se nuk do ta djegin por do ta puthin, e masanej le te vijn e te ma puthin edhe K*****!

Komunizmi eshte antishqiptar nga natyra.
A e more vesh Marinc krimineli?

Januzbrahimi
26-05-08, 18:34
Rezulltati. S'me pelqen aspak= 55%

numrat flasin vet

guri70
26-05-08, 19:26
http://www.ks-gov.net/pm/Portals/0/flamuri_kosoves.jpg

Kjo lecke eshte ajo qe zgjodhen politikanet e ton te dashur!!

niemand
kčtč leckč e kanč punuar tč huajtč e jo pushtetaret tanč,O NJERéZ.

MemphiSx
26-05-08, 22:35
Po prika flamuri i brojes :P Ky eshte vullneti i Shqiptarve!!

Gjumashja
26-05-08, 23:20
Me pelqen... pasi qe eshte i shtetit tone dhe po identifikohemi me kete..

chati
28-05-08, 05:15
Kur s`ka shi ban edhe breshėn, po kurr nuk e dua breshėrin nė vend tė shiut, e as ky flamur nuk do tė mė pėlqejė kurr.

niemand
28-05-08, 06:10
Me pelqen... pasi qe eshte i shtetit tone dhe po identifikohemi me kete..

Po ski faj , se per ty sikur ai flamuri me "YLL" ne mes sikur ky tani me 6 ylla eshte i njejt.. se ti me me knaqesi identifikohesh me nje flamur te till se ju ka sjell shefi i bandes..

E ti besoj e kupton per cilin flamur e kam fjalen ;)


niemand

Preshevar
28-05-08, 07:52
Kur s`ka shi ban edhe breshėn, po kurr nuk e dua breshėrin nė vend tė shiut, e as ky flamur nuk do tė mė pėlqejė kurr.

Kurrė mos thuaj Kurrė :cool:

Gjumashja
28-05-08, 11:26
Po ski faj , se per ty sikur ai flamuri me "YLL" ne mes sikur ky tani me 6 ylla eshte i njejt.. se ti me me knaqesi identifikohesh me nje flamur te till se ju ka sjell shefi i bandes..

E ti besoj e kupton per cilin flamur e kam fjalen ;)


niemand


Me nje yll e ka pas edhe rugu u i juaj... shefi shume i forte... veq te para... :biggrin:

Urata
28-05-08, 20:35
Ky bez laraman me kujton perfaqesimin e disa fiseve URUDU, qe ne vend te rrobave mbulohen me gjethe

-perjashtu harten e shtetiti te Kosoves ky nuk eshte flamuri qe perfaqeson ne asnje aspekt historine dhe rrugen e mundimshme shekullore te popullit te Kosoves per liri

-ata qe zgjodhen por edhe ata qe pranuan kete neveri kombinimi ngjyrash
deshen te mohojne cdo lidhje vllazerore qe ka egzistuar dhe do egzistoje gjithmone me trupin tone SHQIPTAR Shiperine.

Zoti i mallkofte te gjithe ata qe interesat personale i vendosin mbi ato KOMBETARE

votova per hiē aspak...!

Boro
28-05-08, 21:14
mua me pelqen flamuri shume, dhe me vjen mir qe u be ashtu si tha aj.

Rizuana
02-08-08, 09:54
:frown: S'po me pelqen, po cka me bo... duhet me deshte pasi eshte flamur i yni, ama njehere per njehere hmm veshtire.
Ne qe jemi lind e rrit me flamurin KUQ E ZI, e kemi zor mu msu tash me kete flamur KALTER E VERDHE, ama gjeneratat qe do vijne pas nesh patjeter qe do ta duan njejet sikur ne qe e duam flamurin me shqiponje:

http://i44.photobucket.com/albums/f6/Di0rB0i/albania.gif

niemand
08-08-08, 20:27
http://img156.imageshack.us/img156/3360/11gu3.png (http://imageshack.us)

.. per vec kete qe eshte ne dhomen time asnje tjeter..!! Ku dhe si prinde e kam per detyr qe femijet e mi nga voglimi.. ti mesoj qe mos te njohin tjeter flamur pervec at te propozuar nga Dr Rugova , ( Ja tani ku e shiheni ne kete foto cuni 3 vjecar.. puth flamurin Dardan ) kete qe e deshten 70% te popullit , dhe asnjeher mos ta njohin nje flamur te imponuar nga hashimat e Jakupat.. , pra veproni edhe ju keshtu .. se po i mesuam me keta te vegjelit qe tani i kemi ne krye te vendit.. ateher vallaj keq qe kan me na prish keq.

niemand

MemphiSx
09-08-08, 14:47
Ohhh sa mir me qen Shqiptarė!

Kjo eshte Gjakova,me krenarin e saj,Flamurin e Dardanis,Kjo eshte Gjakova,qe per armikun,gjithmon ka qen hale ne sy!

Keshtu do te Respektohen,elementet kombetare,rrenjet e t'pareve tane,trojeve tona DARDANE!!

http://www.ereniku.net/Pavaresia_Gjakov%EB_25%5B1%5D.JPG

Wolf
09-08-08, 21:06
Ehh qishtu kur ti bjen t`mires shkelem e then qafen

Flamuri qe e pat Prezentu Presidenti tashme i Ndjer Dr.Ibrahim Rugova ka qen I mir mirpo me pas bo naj ndrryshim atij flamuri edhe mi majt ata -- Po ja kallshin midis Prishtines kta qe jan n`Qeveri tash e na prun ket flamur Palidhje

Sme Pelqen hiq

Rizuana
27-08-08, 09:44
http://img156.imageshack.us/img156/3360/11gu3.png (http://imageshack.us)

.. per vec kete qe eshte ne dhomen time asnje tjeter..!! Ku dhe si prinde e kam per detyr qe femijet e mi nga voglimi.. ti mesoj qe mos te njohin tjeter flamur pervec at te propozuar nga Dr Rugova , ( Ja tani ku e shiheni ne kete foto cuni 3 vjecar.. puth flamurin Dardan ) kete qe e deshten 70% te popullit , dhe asnjeher mos ta njohin nje flamur te imponuar nga hashimat e Jakupat.. , pra veproni edhe ju keshtu .. se po i mesuam me keta te vegjelit qe tani i kemi ne krye te vendit.. ateher vallaj keq qe kan me na prish keq.

niemand

Qeky 70% qe paske shkru se e kane desht kete flamur, po me duket "pak" si i zmadhuar.

ps mu nuk me ka pelqy hic ama bash hic ky flamur, shume i keq mu ka duk.

Luciano
27-08-08, 10:06
kish kujtu bota qe jemi komunista e veq kina na kish pranu pavarsin :Dd

MemphiSx
27-08-08, 16:04
kish kujtu bota qe jemi komunista e veq kina na kish pranu pavarsin :Dd


Po thush ti a????

Allahileeeeee,kqyrja yllat qfare i ka flamuri i kines,e kqyre ky i tu kusoves :D

Kqyre shipec,veq ni yll e ka mongi flamuri i kines me t'kosoves!! Ai i DARDANIS e ka yllin me 6 cepa,e ky i kines me 5 si i komunistav!!!


http://www.trepca.net/foto/ldk-stema-flamuri.jpg
http://albanian.cri.cn/chinaabc/chapter1/images/guoqi.gifhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1f/Flag_of_Kosovo.svg/300px-Flag_of_Kosovo.svg.pngKqyre ngjajshmerin shipecccc,heke yllin e madh,qite harten e kosoves,ne vend te yllit,edhe yllat tjera qitja per rreth,siperfaqen bonja te kuqe,edhe qe del flamur komunist kinezz,bile me pas bo si te kines,ngjyra e kuqe na kish identifiku pak si shqiptar :D

Luciano
27-08-08, 16:33
Shiqo qfar gjaknxehti shqiptari :Dd,

O vella, un sdo e kisha zgjedh asnjeren prej tyre,

Te punojm si ne evrop,

Pershembull, te votojm (popullata) per ndonje projekt, ligje qe inicion parlamenti,

Po siq e dim te gjith,

Ky flamur, na eshte qendisur nga te huajt dhe per ket arsye e zbuluam ne minutat e para te pavarsis se perndryshe askush nuk do e kishte pranuar perpos t'pdk-es,

Arkza
27-08-08, 16:42
Po thush ti a????

Allahileeeeee,kqyrja yllat qfare i ka flamuri i kines,e kqyre ky i tu kusoves :D

Kqyre shipec,veq ni yll e ka mongi flamuri i kines me t'kosoves!! Ai i DARDANIS e ka yllin me 6 cepa,e ky i kines me 5 si i komunistav!!!


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/19/European_flag_in_the_wind.jpg/300px-European_flag_in_the_wind.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1f/Flag_of_Kosovo.svg/300px-Flag_of_Kosovo.svg.pngKqyre ngjajshmerin shipecccc,heke yllin e madh,qite harten e kosoves,ne vend te yllit,edhe yllat tjera qitja per rreth,siperfaqen bonja te kuqe,edhe qe del flamur komunist kinezz,bile me pas bo si te kines,ngjyra e kuqe na kish identifiku pak si shqiptar :D
Memphis mos shkruj palidhje si Voglush !!!
Se koxha koxha do vjet ki ne B... !!!
E Marre per ty se qka po e Krahason Flamurin e tashme me te Kines a i kujt ke !
Heret a von Dote kem prap vetem kete Flamur !!!

http://www.peshkupauje.com/wp-content/uploads/2008/02/flamuri.jpg
Une veq kete Flamur e njoh te tjtrat asnje !
E dua aq shuem kete Flamur aq sa Krejt Kosoven !
Kosova Nje gjak e ka dhe nje Komb po ashtu dhe Veq nje Flamur !

MemphiSx
28-08-08, 15:44
Memphis mos shkruj palidhje si Voglush !!!
Se koxha koxha do vjet ki ne B... !!!
E Marre per ty se qka po e Krahason Flamurin e tashme me te Kines a i kujt ke !
Heret a von Dote kem prap vetem kete Flamur !!!

http://www.peshkupauje.com/wp-content/uploads/2008/02/flamuri.jpg
Une veq kete Flamur e njoh te tjtrat asnje !
E dua aq shuem kete Flamur aq sa Krejt Kosoven !
Kosova Nje gjak e ka dhe nje Komb po ashtu dhe Veq nje Flamur !


Ahhh po cdon me dek me i pare mend ehh kuku per ty :D

Ti mundesh me mbajt edhe flamurin me quran,po flamuri i tu kusoves ka ngjashmeri me t'kines :D kape lyje me "boje" t'kuqe kqyre qysh po t'del :D

rilinda
29-08-08, 01:29
Ahhh po cdon me dek me i pare mend ehh kuku per ty :D

Ti mundesh me mbajt edhe flamurin me quran,po flamuri i tu kusoves ka ngjashmeri me t'kines :D kape lyje me "boje" t'kuqe kqyre qysh po t'del :D

Ha haa... A mos po t'doket ty vetja ma ndryshe se Arkza... edhe ti s'je ka i ndrron qato men qanej ka duhet, se bile Arkza mirė e ka.
Pse mu munu me ly flamurin e Kosovės me ngjyrė t'kuqe, kur me atė tjetrin ka ma shumė ngjajshmėri?!
Qeli sytė e kqyre more se me sy mshelun e me mendime t'fjetuna nuk analizohet diēka.

WiStFuL
29-08-08, 10:37
Nuk e di.

MemphiSx
29-08-08, 12:53
Ha haa... A mos po t'doket ty vetja ma ndryshe se Arkza... edhe ti s'je ka i ndrron qato men qanej ka duhet, se bile Arkza mirė e ka.
Pse mu munu me ly flamurin e Kosovės me ngjyrė t'kuqe, kur me atė tjetrin ka ma shumė ngjajshmėri?!
Qeli sytė e kqyre more se me sy mshelun e me mendime t'fjetuna nuk analizohet diēka.


Une skom pse me i nderru,kur rezultati i sondazhit osht n'anen time!!! Qysh mes me pas arkza mir kur jeni t'ni brumi qy hahahah :D

Hajt tregoj ngjashmerit me at tjetrin?? Cilat jon ato ngjashmeri?? Leshoja mir syt dy flamurave edhe kqyri yllat edhe ngjyren e siperfaqes edhe qe Flamuri i Tu kusoves t'bohet kinez :D

rilinda
29-08-08, 13:02
Une skom pse me i nderru,kur rezultati i sondazhit osht n'anen time!!! Qysh mes me pas arkza mir kur jeni t'ni brumi qy hahahah :D

Hajt tregoj ngjashmerit me at tjetrin?? Cilat jon ato ngjashmeri?? Leshoja mir syt dy flamurave edhe kqyri yllat edhe ngjyren e siperfaqes edhe qe Flamuri i Tu kusoves t'bohet kinez :D

Kqyrja more flamuri kinez i ka yjet krejt n'qoshe e jo n'mes t'sipėrfaqes. Kqyre more ai e ka ngjyrėn e kuqe e jo t'kaltėrt. A je tu pa mirė?!
Edhe edhe, sikur t'kish me kan bash bash si flamuri kinez ēka tani?! Ēka kanė t'keqe kinezt?
Bash mirė ish kan pak bile shqiptart me ju pas ga atyne... krejt botėn e ka pėrfshi malli i tyne. Bile edhe Kosovėn po ta furnizojnė.

E hala nuk mu ka pėrgjigj kėrkush: Nėse une po nalna e pe kqyri flamurin, a m'pėrparon ky a?
He more njerz, qohi more punoni najsen se flamuri s'jau kryn punt.

MemphiSx
29-08-08, 13:14
Kqyrja more flamuri kinez i ka yjet krejt n'qoshe e jo n'mes t'sipėrfaqes. Kqyre more ai e ka ngjyrėn e kuqe e jo t'kaltėrt. A je tu pa mirė?!
Edhe edhe, sikur t'kish me kan bash bash si flamuri kinez ēka tani?! Ēka kanė t'keqe kinezt?
Bash mirė ish kan pak bile shqiptart me ju pas ga atyne... krejt botėn e ka pėrfshi malli i tyne. Bile edhe Kosovėn po ta furnizojnė.

E hala nuk mu ka pėrgjigj kėrkush: Nėse une po nalna e pe kqyri flamurin, a m'pėrparon ky a?
He more njerz, qohi more punoni najsen se flamuri s'jau kryn punt.


Papapap sa t'ndershem keni fillu me u bo!! Tash spo ju bon pershtypje Flamuri,as a ka ylla,as a e ka yllin komunist e as ballist,as a ka Shqiponje!!

Tyneher i ka pas Kosova do komandanta,qe dilshin t'pshtjellen me Flamur,tuj bertit rrugeve t'Kosoves,se na spranojm tjeter Flamure,e anej knej,trimeri fallse,e patriotizem t'blen ne male t'Shqiperis!!

E tash kishe spo i jepni rendesi Flamurit,e ja keni nis gjallnis me punu per Kosove,autostradat veq shiritin me ja u pre,rryme tuj shit krejt Ballkanit,Doganat tuj funksionu krejt n'rregull,Kosoven tash veq e kan njoh mbi 100 shtete,u pranu ne FMN,OKB!!

Krejt OK,po shkon ne Kosove,hapni syt more,mos boni propaganda ne forum ahahahah :D

rilinda
29-08-08, 13:24
Papapap sa t'ndershem keni fillu me u bo!! Tash spo ju bon pershtypje Flamuri,as a ka ylla,as a e ka yllin komunist e as ballist,as a ka Shqiponje!!

Tyneher i ka pas Kosova do komandanta,qe dilshin t'pshtjellen me Flamur,tuj bertit rrugeve t'Kosoves,se na spranojm tjeter Flamure,e anej knej,trimeri fallse,e patriotizem t'blen ne male t'Shqiperis!!

E tash kishe spo i jepni rendesi Flamurit,e ja keni nis gjallnis me punu per Kosove,autostradat veq shiritin me ja u pre,rryme tuj shit krejt Ballkanit,Doganat tuj funksionu krejt n'rregull,Kosoven tash veq e kan njoh mbi 100 shtete,u pranu ne FMN,OKB!!

Krejt OK,po shkon ne Kosove,hapni syt more,mos boni propaganda ne forum ahahahah :D

Mos hipėrbollizo bre MemphiSx... jaaaa... nc nc nc.
Qato qė i nxiva, hala nuk i kemi mrri krejt se skemi shkop magjik, ama do t'i arrijmė. Po ecim me hapa t'sigurtė, se me ja msy shpejt si ju, e to bo cheers-a me njerz qė nuk duhet, rrxohemi najka e pėrfundojmė si ju. :biggrin:
Flamurin me shkabėn e zezė e me sfondin e kuq, e kemi flamur kombėtar, o shqiptarooo... e kėtė flamurin qė ti e edhe plot tjerė nuk po e pranojnė, e kemi kombėtar. Deshtėt apo nuk deshtėt ju, bota kan me na njoft me qata... ma mirė e keni mu pajtu me fatin... qeshtu u kan e shkrume, qeshtu u bo... Thaēi me kan n'krye t'qeverisė me e lexu aktin e pavarėsisė, ai me qeverinė e tij me e pranu flamurin. Ai. Ai. Ai. Mos kopni tash.
http://learnenglishonline.yuku.com/domain/bypass/images/wavehello.gif

MemphiSx
29-08-08, 13:37
Mos hipėrbollizo bre MemphiSx... jaaaa... nc nc nc.
Qato qė i nxiva, hala nuk i kemi mrri krejt se skemi shkop magjik, ama do t'i arrijmė. Po ecim me hapa t'sigurtė, se me ja msy shpejt si ju, e to bo cheers-a me njerz qė nuk duhet, rrxohemi najka e pėrfundojmė si ju. :biggrin:
Flamurin me shkabėn e zezė e me sfondin e kuq, e kemi flamur kombėtar, o shqiptarooo... e kėtė flamurin qė ti e edhe plot tjerė nuk po e pranojnė, e kemi SHTETROR. Deshtėt apo nuk deshtėt ju, bota kan me na njoft me qata... ma mirė e keni mu pajtu me fatin... qeshtu u kan e shkrume, qeshtu u bo... Thaēi me kan n'krye t'qeverisė me e lexu aktin e pavarėsisė, ai me qeverinė e tij me e pranu flamurin. Ai. Ai. Ai. Mos kopni tash.
http://learnenglishonline.yuku.com/domain/bypass/images/wavehello.gif

Ehhh mir qe t'lashe hapsire ku me u kap,me mu pergjigj,bile qato me t'zeza :D Diqka per komandant qe kallshin e djegshin per flamur,a ki qka me shtu??

Qishtu ju thojshim edhe na juve se Flamuri me Shkabe eshte Kombetar,e Kosova duhet me pas Flamur t'Shtetit!! Ju thojshit jooo ska nevoje me nderru Flamurin,na shkojm folim me Kofi Ananin edhe ska me na nderru flamurin ahahahahaahahahahahah :D

Sa per qe e ka lexu hashimi,dije se na ja kem bo mundin!! Ta bona ni permersim qaty me t'zez :D

Albonita
29-08-08, 15:49
Une mendoj se Se Te part e familjes time..kan marr frym ShqiP po ashtu edhe Gjith kan par nje Nje ngjyr.

KUQ E ZI..!

Keshtu se vota ime shkon se nuk me ka peqy AS PAK HIQ...qe nga fellimi as nuk do me peqen ..!

Honesty^uk.
29-08-08, 15:51
Ehhh mir qe t'lashe hapsire ku me u kap,me mu pergjigj,bile qato me t'zeza :D Diqka per komandant qe kallshin e djegshin per flamur,a ki qka me shtu??

Qishtu ju thojshim edhe na juve se Flamuri me Shkabe eshte Kombetar,e Kosova duhet me pas Flamur t'Shtetit!! Ju thojshit jooo ska nevoje me nderru Flamurin,na shkojm folim me Kofi Ananin edhe ska me na nderru flamurin ahahahahaahahahahahah :D

Sa per qe e ka lexu hashimi,dije se na ja kem bo mundin!! Ta bona ni permersim qaty me t'zez :D


O Miku im
nuk arrij te kuptoj se si po ke nerva te merresh me disa ZHELE qe perfaqesojn ZHELEN FLAMUR
as dje, as sot, as kurre sa te jete njerzimi, nuk eshte ngrene turpi me buke
kurse keta mendojn se meqe populli eshte i lodhur do te manipulohen me disa fjele pa lidhje qe i lexon HASHA i qeverise se imponuar te KOSOVES.

Te pershendes o MIK dhe amanet mos hargjo germa kot me keta te KOTE

Honesty

Arkza
09-09-08, 10:51
Kqyrja more flamuri kinez i ka yjet krejt n'qoshe e jo n'mes t'sipėrfaqes. Kqyre more ai e ka ngjyrėn e kuqe e jo t'kaltėrt. A je tu pa mirė?!
Edhe edhe, sikur t'kish me kan bash bash si flamuri kinez ēka tani?! Ēka kanė t'keqe kinezt?
Bash mirė ish kan pak bile shqiptart me ju pas ga atyne... krejt botėn e ka pėrfshi malli i tyne. Bile edhe Kosovėn po ta furnizojnė.

E hala nuk mu ka pėrgjigj kėrkush: Nėse une po nalna e pe kqyri flamurin, a m'pėrparon ky a?
He more njerz, qohi more punoni najsen se flamuri s'jau kryn punt.Ojjjj Rilinda kot moj kot eshte me shkru bre me Kete memphis se tybe Kupton sen ky !!!
Siq i tha Edhe Artisti me nje par mend u met dhe dhe s'dote te len kete Budallak ky kurr jo !!!
Qe une i kallxoj ketij se qfare ka Ndryshime mes Flamurave !

Ja Flamuri i rugovackit !

http://www.ldd-dardania.ch/flamuri_kosoves.jpg
Ja qysh po thojne se Rugovacki e ka pru Pavarsin ! ne Qofte se eshte keshtu ate-here edhe Flamurin ai e paska Planifiku kete e Ngjashme me Flamurin rugovacki !!!
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:PWbDDgF-bnCQZM:http://www.rahoveci.net/flamuri_kosoves.jpg (http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.rahoveci.net/flamuri_kosoves.jpg&imgrefurl=http://www.forumishqiptar.com/showthread.php%3Ft%3D91644%26page%3D11&h=533&w=800&sz=20&hl=en&start=149&um=1&usg=__RumDFSWkya_wsg8Lhp-jiWPlqoI=&tbnid=PWbDDgF-bnCQZM:&tbnh=95&tbnw=143&prev=/images%3Fq%3DFoto%2BFlamuri%2BShqiptar%26start%3D1 40%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN)

Siq e Shihni edhe ju Ylli Siper dhe Ngjyrat te Ngjashme !!!
Kete nuk se njoh asnjehere nga keto Dyjat !!!
Ja Ky Flamur qe te gjithe e njohim dhe veq kete !!!
http://www.unitedstatesofalbania.8m.com/images/albania.jpg (http://www.unitedstatesofalbania.8m.com/cgi-bin/i/images/albania.jpg)

E Vetmja kjo e cila s'ka ngjashmeri me ato te Dyjat dhe as s'ka Yll siper ... :smile:

MemphiSx
09-09-08, 11:49
Eeee ty ti qorroft reja syttt :D N'vend se me pas naj fmij tuj e rrit,ti merresh me sene qe haber ski n'to :D

Me dit diqka,se pari duhet te mesohet shkrim-leximi,e masnej me kon n'rrjedha t'ksaj dynjaje,e masnej per me fol per gjana qe t'boj be n'Kuran,se lidhje ski :D


Gati je me fitu titullin Beqarus Forever :D

Honesty^uk.
09-09-08, 16:41
Eeee ty ti qorroft reja syttt :D N'vend se me pas naj fmij tuj e rrit,ti merresh me sene qe haber ski n'to :D

Me dit diqka,se pari duhet te mesohet shkrim-leximi,e masnej me kon n'rrjedha t'ksaj dynjaje,e masnej per me fol per gjana qe t'boj be n'Kuran,se lidhje ski :D


Gati je me fitu titullin Beqarus Forever :D


hahahahahahhaahahaahjahahaahaah
ishalla Miku IM se ke bere nemen me gjithe shpirt

A e din se ndonje here behem nervoz :mad: me ty
QYSH bre burr po ke nerva me u marr me insan qe skan lidhje me njerezimin

teutaA
09-09-08, 20:48
hahahahahahhaahahaahjahahaahaah
ishalla Miku IM se ke bere nemen me gjithe shpirt

A e din se ndonje here behem nervoz :mad: me ty
QYSH bre burr po ke nerva me u marr me insan qe skan lidhje me njerezimin

a more honesty ki te drejt se edhe un i kam than bre tastaura ju prisht kti hooo:smile:

e sa per flamur i mir more po mos e boni te madhe qy kta canadezt nje gjeth ja kan vu ne mes edhe sen pun spo na prish

MemphiSx
09-09-08, 20:48
hahahahahahhaahahaahjahahaahaah
ishalla Miku IM se ke bere nemen me gjithe shpirt

A e din se ndonje here behem nervoz :mad: me ty
QYSH bre burr po ke nerva me u marr me insan qe skan lidhje me njerezimin


Hahahaahahaahahaha paj jo bre skom asi shpirti me nem me zemer :D

N'daq me dit ma s'shumti ne forum hi per qita insana :D

Te pershendes Honesty :)

Honesty^uk.
09-09-08, 21:08
a more honesty ki te drejt se edhe un i kam than bre tastaura ju prisht kti hooo:smile:

e sa per flamur i mir more po mos e boni te madhe qy kta canadezt nje gjeth ja kan vu ne mes edhe sen pun spo na prish

Teuta;
mua nuk me ka pas interesuar fort te mesoj rreth CANADES por qysh se me kane emigruar vellezerit atje me ka terheq te mesoj sa me shume rreth atij shteti te cilin e kam vizituar 2 here,
por persa i perket flamurit ajo ka qene nje zgjedhje e vet politikes mbreterore canadeze
kurse kete zhelen flamure tonin na imponuan magjupet,
i cili nuk perfaqeson shqiptaret ne asnje aspekt te tij,
perjashtu vizionin harte

Kalo mire e nderuar
Honesty

egi
09-09-08, 21:20
Flamuri s'me pelqen aspak, por siq duket ky qenka qmimi i shtetit ton te pamvarur...:smile:

Peja-Boy
11-09-08, 11:32
ma i mir qeky se sa i atij Funderines qe ja kallen , atij Qifutit me yll te izraelve .

Shih kete tjetrin !!!

Peja-Boy
11-09-08, 11:34
Flamuri s'me pelqen aspak, por siq duket ky qenka qmimi i shtetit ton te pamvarur...:smile:

Nuk eshte Qmim, por eshte nje shenj qe na perfaqson si Shtet.... edhe duhet te Ndihemi krenar qe e kemi kete .... Po disa e krahasojn me ate Flamurin Trendyresh te Serbeve, sipas tyre i njejt sikur ky sikur ta kemi ate !!

E more Popoull se kurr Mend skeni mu mbush !

Peja-Boy
11-09-08, 11:36
[quote=Arkza]Ojjjj Rilinda kot moj kot eshte me shkru bre me Kete memphis se tybe Kupton sen ky !!!
Siq i tha Edhe Artisti me nje par mend u met dhe dhe s'dote te len kete Budallak ky kurr jo !!!
Qe une i kallxoj ketij se qfare ka Ndryshime mes Flamurave !

Ja Flamuri i rugovackit !

Edhe ti qaty dikund koke....

Peja-Boy
11-09-08, 11:40
Mos hipėrbollizo bre MemphiSx... jaaaa... nc nc nc.
Qato qė i nxiva, hala nuk i kemi mrri krejt se skemi shkop magjik, ama do t'i arrijmė. Po ecim me hapa t'sigurtė, se me ja msy shpejt si ju, e to bo cheers-a me njerz qė nuk duhet, rrxohemi najka e pėrfundojmė si ju. :biggrin:
Flamurin me shkabėn e zezė e me sfondin e kuq, e kemi flamur kombėtar, o shqiptarooo... e kėtė flamurin qė ti e edhe plot tjerė nuk po e pranojnė, e kemi kombėtar. Deshtėt apo nuk deshtėt ju, bota kan me na njoft me qata... ma mirė e keni mu pajtu me fatin... qeshtu u kan e shkrume, qeshtu u bo... Thaēi me kan n'krye t'qeverisė me e lexu aktin e pavarėsisė, ai me qeverinė e tij me e pranu flamurin. Ai. Ai. Ai. Mos kopni tash.
http://learnenglishonline.yuku.com/domain/bypass/images/wavehello.gif

Me e pas Pranu te Rugoves ateher do e kishim ate, po as ate e as kete spo e dojm ... Ateher ??

Shyqyr qe nuk jan pyet disa anetar te forumit se qfar Flamuri me pas se ku me dijt qfare kishin bo !!

Ketu nuk jan tu e Kuptu se qka eshte KOMBI e qka eshte SHTETI...

Pajtohem me ty e Prishtinasja !!

Arkza
11-09-08, 11:41
[quote=Arkza]Ojjjj Rilinda kot moj kot eshte me shkru bre me Kete memphis se tybe Kupton sen ky !!!
Siq i tha Edhe Artisti me nje par mend u met dhe dhe s'dote te len kete Budallak ky kurr jo !!!
Qe une i kallxoj ketij se qfare ka Ndryshime mes Flamurave !

Ja Flamuri i rugovackit !

Edhe ti qaty dikund koke....Peja Boy ruju se mos me nxan ti vendin me Memphis !
Dhe mos i shti Hunt ku do por rras per veti e shkruj qka te teket e mua mos mi rrok Postimet e mija qaq

Peja-Boy
11-09-08, 11:42
http://img156.imageshack.us/img156/3360/11gu3.png (http://imageshack.us)

.. per vec kete qe eshte ne dhomen time asnje tjeter..!! Ku dhe si prinde e kam per detyr qe femijet e mi nga voglimi.. ti mesoj qe mos te njohin tjeter flamur pervec at te propozuar nga Dr Rugova , ( Ja tani ku e shiheni ne kete foto cuni 3 vjecar.. puth flamurin Dardan ) kete qe e deshten 70% te popullit , dhe asnjeher mos ta njohin nje flamur te imponuar nga hashimat e Jakupat.. , pra veproni edhe ju keshtu .. se po i mesuam me keta te vegjelit qe tani i kemi ne krye te vendit.. ateher vallaj keq qe kan me na prish keq.

niemand

Une do Veproja ne ate drejtim qe Femijet e mi te mos mirren me Politiken kurr, e te mos mirren me gjera qe ska asnje Dobi prej saj !!

Peja-Boy
11-09-08, 11:45
[quote=Peja-Boy]Peja Boy ruju se mos me nxan ti vendin me Memphis !
Dhe mos i shti Hunt ku do por rras per veti e shkruj qka te teket e mua mos mi rrok Postimet e mija qaq

Ket te drejt te pergjigjesh ne Postimet e mia, se asnje person nuk e shoh si Hasem timin ketu ...Por si shoqeri te nje Forumi ... Edhe mund te diskutojm per gjdo gje ... Po kur i thua nje personi ato fjal edhe te njejtat fal ti thot aj ty ateher ??

Mos u merr me kso Mualife e Pranoje ate Flamur .... se nese shkijet ta kallin parasyve e ti Gezohesh ...

Oqeani
11-09-08, 11:45
Peja Boy

Mos harroni se politika e percakton jeten !!!

me nderime

Oqeani

Arkza
11-09-08, 11:48
[quote=Arkza]

Ket te drejt te pergjigjesh ne Postimet e mia, se asnje person nuk e shoh si Hasem timin ketu ...Por si shoqeri te nje Forumi ... Edhe mund te diskutojm per gjdo gje ... Po kur i thua nje personi ato fjal edhe te njejtat fal ti thot aj ty ateher ??

Mos u merr me kso Mualife e Pranoje ate Flamur .... se nese shkijet ta kallin parasyve e ti Gezohesh ...Kurr s'dota Pranoj nje Flamur te till e as qe dote Njoh kurr !!!
S'me Inetresojne mua se qka kalle shkijet me Rendesi eshte qe mos e Prekun ate Flamurin Kuq-e-Zi se per te tjtrat le te kallin te gjithe e as qe me han Palla bile ! :tongue:

Peja-Boy
11-09-08, 11:48
Peja Boy

Mos harroni se politika e percakton jeten !!!

me nderime

Oqeani

Ashtu eshte ....por Politika e Shqiptarve nuk eshte ajo politik e cila Mundohet te ja percaktoj jeten Popullit po Gjepit Personal ...!!!

Edhe une do kisha deshir mendoj se me shume se secili antar ne forum , qe te pranohej Flamuri i Dr.Ibrahim Rugova , por qe se nuk eshte Pranuar duhet te pajtohem edhe me kete qe kemi , me mire se sa te kemi te Serbeve.....

Edhe Rilinda i citova se ketu dikush spo Dij qka eshte Flamuri Komebtar e qka eshte aj Shtetror !!

Peja-Boy
11-09-08, 11:50
Kurr s'dota Pranoj nje Flamur te till e as qe dote Njoh kurr !!!
S'me Inetresojne mua se qka kalle shkijet me Rendesi eshte qe mos e Prekun ate Flamurin Kuq-e-Zi se per te tjtrat le te kallin te gjithe e as qe me han Palla bile ! :tongue:

Ate kuq e Zi e ki Flamur Kombetar, Dmth Flamur i te gjith Shqiptarve ne Mbare Boten ... e kete flamur e ke Shtetror, i cili perfaqson vetem Shtetin e Kosoves !!

Oqeani
11-09-08, 11:51
Peja Boy

Po ti kishit zgjedhur me te mirret e dheut, do kishe ate qe deshiron, andaj kthehem prap - politika percakton jeten -

njė votė - njė shpatė

Peja-Boy
11-09-08, 11:52
Peja Boy

Po ti kishit zgjedhur me te mirret e dheut, do kishe ate qe deshiron, andaj kthehem prap - politika percakton jeten -

njė votė - njė shpatė

Cili mendon se eshte me i miri ??

Ma thuaj nje Politikan qe mendon se eshte me i miri per me e qu nje shtet perpara ??

Oqeani
11-09-08, 11:53
Cili mendon se eshte me i miri ??

Ma thuaj nje Politikan qe mendon se eshte me i miri per me e qu nje shtet perpara ??

Me i miri ... ja une ju tregoj ..

Ēfar jemi, ashtu e kemi qeverinė !!!!

Peja-Boy
11-09-08, 11:56
Me i miri ... ja une ju tregoj ..

Ēfar jemi, ashtu e kemi qeverinė !!!!

Per me perparu duhet me qen Amerikan .... Kosovarve ju ka hy ne Gjak, vetem Tradhetia e Inteeresi , sikur Kanceri ne Njeriun qe shume e shume Politikan skan me mujt me e sheru ...Sikur edhe Klinton apo nje Politikan i shteteve europjan te jet ne Ks Kryetar nuk do mundete ta Sheronte nga kjo gje ....se kjo eshte semundje ne gjith 80% te popullit e jo vetem tek Politikante !!

Oqeani
11-09-08, 11:57
Po perseris - Ēfar jemi ashtu e kemi qeverine !!!

Peja-Boy
11-09-08, 11:57
Me i miri ... ja une ju tregoj ..

Ēfar jemi, ashtu e kemi qeverinė !!!!

Une po flas per veten time, se nuk e kam Iden edhe shume jam i sigurt se te gjithe keta Politikan qe ka kosova asnje nuk mund ta qoj shtetin Perpara ....nuk e len vet Populli me perparu Kosove se qasi mentaliteti te keq kemi sa qe nuk din kerkush me na ra ne fije qka osht me neve !!

Peja-Boy
11-09-08, 11:58
Po perseris - Ēfar jemi ashtu e kemi qeverine !!!

Po te kuptoj !! dmth duke u nis edhe nga Postimet ndaj Flamurit qe kemi !!

Oqeani
11-09-08, 12:13
Duke u nisur nga vetevetja !

Peja-Boy
11-09-08, 12:17
Duke u nisur nga vetevetja !

Nuk jam Kunder asnje Flamuri qe e Perfaqeson Kosoven si Shtet...!

YanYan
03-02-10, 02:11
Nuk me pelqen.

god father
03-02-10, 08:55
Nuk me pelqen.
yanYan ku t paska ra ndermend 2 sabajit flamuri i Kosoves . ?

Idila
03-02-10, 11:39
Hiē, po nejse...

Oqeani
03-02-10, 11:54
Megjithate eshte simbol, e desha apo jo !
Kur ishte Kosova nėn thundrra, kerkonim lirinė, e tani kerkojmė qe tė jemi ... !
( Athua te tjeret nuk i takojne tokes se Kosoves )

Oltiana1
03-02-10, 15:00
Ka mundur me qenė mė i mirė , po nejse , nuk mė pėlqen hiē eee .

Oqeani
03-02-10, 16:18
Nje fjale thot : Per kend eshte shume i mire eshte !

Kur tentohej qe per flamur te zgjidhej ai Dardan, shumekush thonte : Po te vendosat ai flamur, gjaku do te mbuloje Kosoven!

Makresh
03-02-10, 16:58
Boll flamur Cirkuz kemi ! Pse s'ju pelqen, kjo eshte dicka tjeter.

http://lajme.dervina.com/foto/c359889a833e7612e0cff1dc69d272bc/miki-maus.jpgKurse ky me Yllin e Jahudive dhe me Rrotat e magjupve t'indis qe s'ka fort dallim nga ky i mikey-mausit,.. po ashtu ka qen flamur cirkuz !


http://www.trepca.net/images/kosova_flag.jpgNga kjo i bie, qe as Ibrahimi e as Hashimi s'luftuan per Bashkimin Kombtar ! Kjo eshte tragjedia e pas-luftės !

Mbajm shpresėn qė kėtė hap do ta ben Hashim Thaqi duke e quar amanetin e Adem Jasharit si dhe gjithe Deshmoreve ne Vend te vetin !

http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/normal_Adem_and_Flag_Day.jpg

Oqeani
03-02-10, 17:07
Eh, ani ku ka burre qe percjell amanet, ne dite te sodit !

elvio
03-02-10, 19:53
emocioni percillet te ai kombetar
per te ndare kosoven shtet i mire eshte

Sibora
03-02-10, 19:58
Per mua gjithmone do t'jete ky:

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:qrP_n9yzhgUOmM:http://www.unitedstatesofalbania.8m.com/images/albania.jpg (http://images.google.be/imgres?imgurl=http://www.unitedstatesofalbania.8m.com/images/albania.jpg&imgrefurl=http://www.unitedstatesofalbania.8m.com/about.html&usg=__RS-x_fQGHivM18kGrRSOPS9lXnc=&h=300&w=420&sz=18&hl=fr&start=7&um=1&itbs=1&tbnid=qrP_n9yzhgUOmM:&tbnh=89&tbnw=125&prev=/images%3Fq%3Dflamuri%2Bshqiptar%26hl%3Dfr%26sa%3DN %26um%3D1)

~AnnA~
03-02-10, 21:23
Hic, fare......

AlbaSoft
03-02-10, 21:49
Un e du me shqiponje per ate qe u dhan mijera jetera njerzish..

Zanzi/M
03-02-10, 22:00
Ky flamur qe kemi tani u votua nga ata qe ne zgjedhem ( deputet tane) prandaj edhe duhet te jet legjitim.

Deshira dhe mundesia jane gjera te ndryshme.

Oqeani
03-02-10, 22:46
Nese dikush me "pershendete" per ēeshtjen e flamurit - le te prezentohet, mos te me lajmerohet sikur .... !!!!!!!!!!!! ( flm )

dr1ta
03-02-10, 22:51
Sme pelqen aspak

god father
03-02-10, 23:05
Ukan dasht ngjyrat ti jen me fosfor hehehe

Kalimtare
03-02-10, 23:26
se di, une kur mendoj per kombin tone, gjithmon me vin ngjyrat kuq e zi ne mendje.. por une mendoj se ngjyrat apo dukja e flamurit eshte problemi yne me i vocrri!!!

Por keshtu nga pamja, nuk me pelqen eshte teper i thjesht, dhe nuk shpreh dicka te veqant.. mire ish ken me u reflektue disa karakteristika tona me te vlerfshme, perpos asaj se minoritetet tona kendaqen me drejtat te barabarta.. por c'ti bejm??

YanYan
03-02-10, 23:38
yanYan ku t paska ra ndermend 2 sabajit flamuri i Kosoves . ?
Ktu tek une ka ken pasdite :smile:

Arb
04-02-10, 11:56
Eshte nje verzion i dyte i Flamurit te Bosnjes....

Dallandyshja_718
04-02-10, 20:13
Nuk me pelqen hich!!! Jemi mesuar me flamurin shqiptar dhe ky nuk ka asnje shenje nga shqiptarizmi! Keshtu mendoj une.
P.S.Ka biznese shqiptare ne lagjen time dhe e shoh nje flamur te kaltert me ca yje t'verdha me duhet te mendoj se i kujt eshte,:rolleyes: normal aty shoh edhe flamurin shqiptar:smile: dhe ate amerikan...

Shendet!

GURI SYLAJ
05-02-10, 08:07
Ncuk !!!

Fshatari
05-02-10, 12:06
Sido qe te jete....mjaftone qe tash edhe ne kemi nje flamur tonin me te cilin e perfaqsojme vendin, popullin,kulturen dhe krenarin tone ! :smile:

Si Rilinda(ku na humbi kjo ēike kaq e zellshme) edhe une e ndaj plotesisht gjykimin e drejte te bashkqytetares sime, Prishtinases.
Realpolitika nuk eshte koncept bosh po i zbatueshem dhe i zbatuar ne rastin e Republikes se Kosoves.
"Kete lecke..." qe na imponoi kjo qeveri! Ncuk!Jo!Aspak, etj., jane shprehje te patrioteve shqiptare!

murrizi
05-02-10, 19:00
Mė pėlqen shumė ėshtė pėrgjegjia ime.
P.s. pasi qė qenka votimi anonim.

valiii
05-02-10, 22:20
Qetash ja ka nis mem hi n'qef vironja. Vallahi e jona oshte e skem ka e qojme... P'shty tenelte t'bjen ftyres thojne ketej kah ana ime.

e_martumja
05-02-10, 23:30
S'me pelqen edhe pse disi u adaptova me to, Meritat i takojne

http://news.albemigrant.com/cutenews/data/upimages/flamuri_kosoves.jpg

Kalimtare
08-02-10, 00:59
Si Rilinda(ku na humbi kjo ēike kaq e zellshme) edhe une e ndaj plotesisht gjykimin e drejte te bashkqytetares sime, Prishtinases.
Realpolitika nuk eshte koncept bosh po i zbatueshem dhe i zbatuar ne rastin e Republikes se Kosoves.
"Kete lecke..." qe na imponoi kjo qeveri! Ncuk!Jo!Aspak, etj., jane shprehje te patrioteve shqiptare!
vetem nese nuk me pelqen flamuri, nuk do te thot,se jam patriote ekstreme zotri! Eshte ne pytje edhe estetika... flamuri me ne fund eshte nje simbol,qe ne e ndertojm si dicka te mire... eshte si garderoba e njeriut, qe e jep nje impresion te pare, por cilin duhet me deshmue me shum atributa tjera! Une mendoj, se ti je ai qe po pergjegjet me afshe politike.. per ashtu, ste'na ka mbet me shpreh mendimin per asnje teme, rreth ''memedheut''!

Shendet

Agroni22
19-02-10, 01:00
votova per shumicen

shfletuesi_
19-02-10, 08:33
Ne vend qe me kan te kenaqur qe jemi ba 2 shtete shqiptare keta edhe nxjerrin kajde aj aj aj ...

Kalimtare
19-02-10, 13:33
Ne vend qe me kan te kenaqur qe jemi ba 2 shtete shqiptare keta edhe nxjerrin kajde aj aj aj ...


kjo ''aj aj aj'' e njofshme po me doket...

Shtet Po, amo sipas motojes BAC EC, e jo BAC U KRY! :cool:

LABI
19-02-10, 14:10
S'gjone kurrfar kureshtje ky flamur ne ndergjegjen time , e lere te flitet per pelqyeshmeri !!

ME SHUME NGJASON ME FLAMUJ IDEOLOGJIK, sesa me ata te zakonshem KOMBETAR!

LABI
19-02-10, 18:53
Pse bre ma paskeni skuqqqe! Po ju a pyet, kerkoni opinionn ?! ....:rolleyes:
A JENI DEMOKRAT A JO (s'jav shajta as Thaqin , as Sejdiun) :biggrin: :biggrin:

Kercovari
20-02-10, 14:33
Flamurin e keni"Plava kola plavo nebo bezhi srbijo bog te jebo"hahahah!

turisti
07-03-10, 23:25
http://i.ytimg.com/vi/i9Ich8Dbnu4/0.jpg

LaDy_Diaspora
29-07-11, 17:50
Mua personalisht mė ka pėlqy flamuri qė dikur ėshtė djegur nė rrugėt e Prishtinės, edhe pse kishte simbole dardane...por ja qė jemi mėsuar ti nėnvlerėsojmė gjėrat tona e t'i respektojmė tė huajat mė shumė... :frown:

Guri i madh
29-07-11, 18:27
po thojn qe mendimin e dhanun duhet gjdo 12 muj me e konfirmue


mue hiq nuk me pelqen as kurr me dor nuk kam me prek


se na esht djeg nji flamur bash prej HASHIM PANDLES

King Street
24-05-12, 01:15
Hiq nuk me pelqen , per mua flamuri i vetem i republikes se Kosoves do te jete ai i cili u propozua nga presidenti historik i Kosoves dr.Ibrahim Rugova pra flamuri Dardan

Fshatari
22-11-12, 19:17
Mua me pelqe shume

Ja pse

Eshte Flamuri i shtetit ma te ri ne Bote

I

Kosoves

Bile jo veē kaq : na kane ba te gjitheve yje bre !

Oqeani
22-11-12, 19:25
Bile jo veē kaq : na kane ba te gjitheve yje bre !Po po - Hasho, Kupo, Bajro ...; Keshtu po mendon ...

Lona
23-11-12, 16:02
Pak me pelqen

Albonita
23-11-12, 19:34
Une mendoj se Se Te part e familjes time..kan marr frym ShqiP po ashtu edhe Gjith kan par nje Nje ngjyr...Kuq e Zi


Keshtu se vota ime shkon se nuk me ka peqy AS PAK HIQ...qe nga fellimi as nuk do me peqen ..!

:cool:

Gjumashja
23-11-12, 19:42
na pelqeu sna pelqeu me ate po identifikohem :biggrin:

tipi engjellor
23-11-12, 22:25
po normal qe nuk me pelqen ....

Dardanesha
24-11-12, 19:08
Po more pse jo, me kete flamur identifikohem si Shtetase e Kosoves, ky eshte flamuri im, jam mesuar me te tashme :cool: ...


PS: E kur te bashkohemi me Shqiperine, athere do ta kemi flamurin e njejte, si nje shtet i vetem...Inshallah...

Guri i madh
24-11-12, 23:20
ka ardh koha ket flamur bashk me HASHIM PANDLEN me i hedh ne shport te berllogut ose ket flamur me ja pshtjell hashimit si QEFIN

Murgesha
24-11-12, 23:26
ka ardh koha ket flamur bashk me HASHIM PANDLEN me i hedh ne shport te berllogut ose ket flamur me ja pshtjell hashimit si QEFIN

Nuk ban me e perdor si qefin se fiton shenjteri te simpatizuesit e tij, ma i mir opcioni i par :biggrin:

Artisti
25-11-12, 10:28
Nuk ban me e perdor si qefin se fiton shenjteri te simpatizuesit e tij, ma i mir opcioni i par :biggrin:


Po thu krejt simpatizuesit me shku tani te shporta e bėrllogut e mu lut si nė Mekė a hahahahahahahahaha..

konzuli
25-11-12, 10:33
Po thu krejt simpatizuesit me shku tani te shporta e bėrllogut e mu lut si nė Mekė a hahahahahahahahaha..
me ke habit..artistet e perqejn ngjyren e mutit cka te ka ndodh ty o shenjtuari i kishes...hehehehehe

Miriam
25-11-12, 10:36
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/600322_440860225961577_1870510145_n.jpg

''Flamuri kombėtar ėshtė rrobė, qė i bie tamam ēdo shqiptari''.
-Hoxhė Jakup Asipi

vjeshta
30-11-12, 16:12
Mirė ,mirė .

S'ka fajė flamuri qė ėshtė i tillė .

Zero Cool
30-11-12, 16:18
ka ardh koha ket flamur bashk me HASHIM PANDLEN me i hedh ne shport te berllogut ose ket flamur me ja pshtjell hashimit si QEFIN

Nuk ban me e perdor si qefin se fiton shenjteri te simpatizuesit e tij, ma i mir opcioni i par :biggrin:

Edhe ky flamur sikurse ai i meparshmi, do te perdoret si qefin per krijuesit e tij, :cool: