PDA

View Full Version : Recepti im :D


lovely
05-05-08, 19:25
veq edhe qitu jam met pa i shti hunt m doket
po qe i erdh kysmeti:biggrin:

une i shes receptat, se i kom t miat, qe i kam shpik vet.... :cool:


kapne mishin, rrehne qekiq sa t muni, deri t bohet i holle . kur t bohet i holle, shtreje ate cope mishi t holle, edhe qite ne njeren ane perime te perrzhita (kepe, shangarep, purri, spec), mi perime qiti kaqkavall, mshele ate pjese t mishit, dmth nrydhe anash qe mos me dal perimet e kaqkavalli,, shtine ne miell ate cope t mbusht, tani ne ve, tani ne trosha t bukes (nuk di qysh i thojne shqip) ... edhe perrzhite ne furtere ne temperature te vogel (zejtini duhet me kan i nxete, amo jo shume ) .... perrzhite here ne njeren ane e here ne tjetren, kogja si gjate... ne furtere daje ne dy pjese , per me pa a o perrzhit mishi mire, edhe tani e kthen ne ate pjesen e preme e perrzhit edhe ate pjese...

edhe qishtu vazdoni tani sa copa t doni...ka pak pune veq zemren ta knaq....

mos harroni me i qit kryp mishit masi ta rrehni menihere edhe perimet e perrzhita duhet me kan te gjelbta :biggrin: kshtu qe perdorni vegeta e qka t doni , byber etj etj

mire iu bofte...


p.s. kto nuk e kam shpik vet :wink:

Naki
05-05-08, 20:18
veq edhe qitu jam met pa i shti hunt m doket
po qe i erdh kysmeti:biggrin:

une i shes receptat, se i kom t miat, qe i kam shpik vet.... :cool:


kapne mishin, rrehne qekiq sa t muni, deri t bohet i holle . kur t bohet i holle, shtreje ate cope mishi t holle, edhe qite ne njeren ane perime te perrzhita (kepe, shangarep, purri, spec), mi perime qiti kaqkavall, mshele ate pjese t mishit, dmth nrydhe anash qe mos me dal perimet e kaqkavalli,, shtine ne miell ate cope t mbusht, tani ne ve, tani ne trosha t bukes (nuk di qysh i thojne shqip) ... edhe perrzhite ne furtere ne temperature te vogel (zejtini duhet me kan i nxete, amo jo shume ) .... perrzhite here ne njeren ane e here ne tjetren, kogja si gjate... ne furtere daje ne dy pjese , per me pa a o perrzhit mishi mire, edhe tani e kthen ne ate pjesen e preme e perrzhit edhe ate pjese...

edhe qishtu vazdoni tani sa copa t doni...ka pak pune veq zemren ta knaq....

mos harroni me i qit kryp mishit masi ta rrehni menihere edhe perimet e perrzhita duhet me kan te gjelbta :biggrin: kshtu qe perdorni vegeta e qka t doni , byber etj etj

mire iu bofte...


p.s. kto nuk e kam shpik vet :wink:


Specialitet ēė e preferojė edhe vetė,nėna ime i bėnė tė mira kėto llojė rolade.

Valla krejt e kuptova qka duhet me ble,qysh duhet me pregaditė.
Faliminderit pėr instrukcione te thjeshta,tjera herė kur te pregaditėsh thirrna drekė !

lovely
05-05-08, 20:22
Specialitet ēė e preferojė edhe vetė,nėna ime i bėnė tė mira kėto llojė rolade.

Valla krejt e kuptova qka duhet me ble,qysh duhet me pregaditė.
Faliminderit pėr instrukcione te thjeshta,tjera herė kur te pregaditėsh thirrna drekė !


kysmet krejt forumgjite du me i thirr n darke nje dite... hahahahahaahahah
po m vjen mire qe e kuptove ti, se une qishtu katunarqe se nrysh s di :tongue: :biggrin:

Guri i madh
05-05-08, 20:25
a din naj kush kaqamak me zie

Honesty^uk.
05-05-08, 20:28
veq edhe qitu jam met pa i shti hunt m doket
po qe i erdh kysmeti:biggrin:

une i shes receptat, se i kom t miat, qe i kam shpik vet.... :cool:


kapne mishin, rrehne qekiq sa t muni, deri t bohet i holle . kur t bohet i holle, shtreje ate cope mishi t holle, edhe qite ne njeren ane perime te perrzhita (kepe, shangarep, purri, spec), mi perime qiti kaqkavall, mshele ate pjese t mishit, dmth nrydhe anash qe mos me dal perimet e kaqkavalli,, shtine ne miell ate cope t mbusht, tani ne ve, tani ne trosha t bukes (nuk di qysh i thojne shqip) ... edhe perrzhite ne furtere ne temperature te vogel (zejtini duhet me kan i nxete, amo jo shume ) .... perrzhite here ne njeren ane e here ne tjetren, kogja si gjate... ne furtere daje ne dy pjese , per me pa a o perrzhit mishi mire, edhe tani e kthen ne ate pjesen e preme e perrzhit edhe ate pjese...

edhe qishtu vazdoni tani sa copa t doni...ka pak pune veq zemren ta knaq....

mos harroni me i qit kryp mishit masi ta rrehni menihere edhe perimet e perrzhita duhet me kan te gjelbta :biggrin: kshtu qe perdorni vegeta e qka t doni , byber etj etj

mire iu bofte...


p.s. kto nuk e kam shpik vet :wink:


oj ti qike
valla kenge e gjate po me doket kjo bre
vec pergaditi ti e cona fjal se valla me mbet une me i ba keto , kisha vdek uni:biggrin:

lovely
05-05-08, 20:28
a din naj kush kaqamak me zie


joh tybe o Guri i madh...veq tomloriz di me zi hahahahahahahahahahahaha

lovely
05-05-08, 20:29
oj ti qike
valla kenge e gjate po me doket kjo bre
vec pergaditi ti e cona fjal se valla me mbet une me i ba keto , kisha vdek uni:biggrin:


hahahahahahahahahahaah

hajt se une t a qoj Selvine me t thirr kur ti pregaditi :biggrin:

Honesty^uk.
05-05-08, 20:32
a din naj kush kaqamak me zie


hahahahahha
edhe mua me paska ra qef me e pas nje
ishalla po del dikush dhe na zien nje

Honesty^uk.
05-05-08, 20:33
hahahahahahahahahahaah

hajt se une t a qoj Selvine me t thirr kur ti pregaditi :biggrin:


a po priton me ardh vet a?
se ajo spo kam qef me ardh se nuk e di qka mendon Naki dhe bahet xheloz vellackoja jem:biggrin:

Guri i madh
05-05-08, 20:38
joh tybe o Guri i madh...veq tomloriz di me zi hahahahahahahahahahahaha


jo une die me zie kaqamak bile ka dy kalanica i sakatoj gjdo te dile

Naki
05-05-08, 20:41
a po priton me ardh vet a?
se ajo spo kam qef me ardh se nuk e di qka mendon Naki dhe bahet xheloz vellackoja jem:biggrin:

Mirė se vjenė vllaqko,kjo ėshtė sofra e tanėve ska kėtu kjo e imja e jotja krejt tonat janė.

Tė lirė jemi me kėrkėndė kontrat skam bėrė haaaaaaaaahaaaaaaaa

Mos dalim prej teme,po sjellna recepta!

Honesty^uk.
05-05-08, 20:49
Mirė se vjenė vllaqko,kjo ėshtė sofra e tanėve ska kėtu kjo e imja e jotja krejt tonat janė.

Tė lirė jemi me kėrkėndė kontrat skam bėrė haaaaaaaaahaaaaaaaa

Mos dalim prej teme,po sjellna recepta!

hajde na i hangshim per te shendosh pra hahahahah

Nje buke kollomoqi te nxehte, nje saham ngjym me speca, kajmak
dhe me hanger deri sa te na kopin brite
hahahahahhaah

selvija
05-05-08, 21:18
jo une die me zie kaqamak bile ka dy kalanica i sakatoj gjdo te dileOO Guri per kaqamak ste la me hjek keq tybn,,,
a don edhe receptin,,,1 kg vaj 2 tamel bullice nje grusht krip..e vlon edhe ja gjun millin e perzin edhe kaqamak ka me tu bo

hajt se ti pa dham e perbin ma let,,,,:wink:


http://www.myllynparas.fi/ap-pics/reseptit/puurot/suklaasilma_appelsiinipuuro240.jpg

Honestyy hahahha po pret me tu qel rrugeta,,,,ty te maj ne feferuna dije,,,hahaha

Guri i madh
05-05-08, 21:23
OO Guri per kaqamak ste la me hjek keq tybn,,,
a don edhe receptin,,,1 kg vaj 2 tamel bullice nje grusht krip..e vlon edhe ja gjun millin e perzin edhe kaqamak ka me tu bo

hajt se ti pa dham e perbin ma let,,,,:wink:


http://www.myllynparas.fi/ap-pics/reseptit/puurot/suklaasilma_appelsiinipuuro240.jpg

Honestyy hahahha po pret me tu qel rrugeta,,,,ty te maj ne feferuna dije,,,hahahaoo shum faliminerit se pa kaqamak hiq nuk bahet hhhaaaa

lovely
07-05-08, 10:22
masi e pasni kerku ate recept tash po jau kallxoj edhe njo;:biggrin:

kapni kumpirat, qeroni, edhe prej ne copa te vogla, me tahmin sa dy kokrra t kallamoqit, :biggrin: , tu i gri tu i shti ne uje qe mos me u nxi se shpejt nxihen kumpirat, ne tjetren ane, perrzhit mish t blum me perime t ndryshme, i len me u ftof, edhe i bon bashke me kumpira e i perzin qaty karashmak i bon, iu qet pak zejtin, kryp e byber e ato senet qka kini qef, edhe iu hin ren specave jau hjek kryt edhe i mush specat me qata harq (kompira e mish t blun me perime) qka t jet prej harqit, e qet ne tepsi... i shtin n furre, deri t pjeken kompirat, e nxjerr tepsine jashte edhe ia maron nje lloj sosi me maze edhe tamel, edhe atij i qet kryp e byberna qfare t doni, edhe e qet ne tepsi, jo shume qe me dal krejt permi kompira, po veq sa doket ata sosi neper tepsi kshtu ner kompira hahahaha
si t ia nis me vlu sosi, duhet me i nxjerr shpejt pej furre qe mos me lan me guf :biggrin:

edhe kan shije fantastike :wink:

ishalla po merrni vesh qka kom thane se boll zor e keni :D:D:D

mire iu bofshin

emine
07-05-08, 10:40
veq edhe qitu jam met pa i shti hunt m doket
po qe i erdh kysmeti:biggrin:

une i shes receptat, se i kom t miat, qe i kam shpik vet.... :cool:


kapne mishin, rrehne qekiq sa t muni, deri t bohet i holle . kur t bohet i holle, shtreje ate cope mishi t holle, edhe qite ne njeren ane perime te perrzhita (kepe, shangarep, purri, spec), mi perime qiti kaqkavall, mshele ate pjese t mishit, dmth nrydhe anash qe mos me dal perimet e kaqkavalli,, shtine ne miell ate cope t mbusht, tani ne ve, tani ne trosha t bukes (nuk di qysh i thojne shqip) ... edhe perrzhite ne furtere ne temperature te vogel (zejtini duhet me kan i nxete, amo jo shume ) .... perrzhite here ne njeren ane e here ne tjetren, kogja si gjate... ne furtere daje ne dy pjese , per me pa a o perrzhit mishi mire, edhe tani e kthen ne ate pjesen e preme e perrzhit edhe ate pjese...

edhe qishtu vazdoni tani sa copa t doni...ka pak pune veq zemren ta knaq....

mos harroni me i qit kryp mishit masi ta rrehni menihere edhe perimet e perrzhita duhet me kan te gjelbta :biggrin: kshtu qe perdorni vegeta e qka t doni , byber etj etj

mire iu bofte...


p.s. kto nuk e kam shpik vet :wink:


kape qekiqin rrehe gagaggagaggagga o kuku breh send serioz sdin me shenu ,,,,,,me pas deknin perpara te ban me kesh;)

lovely
08-05-08, 11:06
Mirė se vjenė vllaqko,kjo ėshtė sofra e tanėve ska kėtu kjo e imja e jotja krejt tonat janė.

Tė lirė jemi me kėrkėndė kontrat skam bėrė haaaaaaaaahaaaaaaaa

Mos dalim prej teme,po sjellna recepta!


hahahahahahahaahaha

kqyr qka thote tipi..... KREJT TONAT JANE!!! :frown:


qu bire nej recept ktu amo jo t kopjun :biggrin:

selvija
08-05-08, 11:23
Oj lovely e krelan me duqa bre adin qysh asht ai recepti se paskem harruee..:wink:

lovely
21-05-08, 11:36
Oj lovely e krelan me duqa bre adin qysh asht ai recepti se paskem harruee..:wink:


haj tybe n qef m paska ra per ni krelan...qe dy vjet s kam hanger....3 a 4 a...

mesap tybe veq uje mill e krype hahahahahahahahaahah


a u knaqt tu hanger bre???
e pata njet me jau kallxu edhe ni recept po pe lo per pak ma vone .....:wink:

selvija
21-05-08, 18:23
Nje mengjes i shishem per nje Vikend..

GJys litre qumsht te vokur sipas deshires masen. 50gram temrum bukes(qysh i thojne
2 ve,gjys gote vaj,,krip e perzin deri sa te trashet e len 20-30 min me ardh brumi

pastaj merr nje ene copton sallamen e pules 2 ve nje cop dhjath

merr peten e t'hollon me cola te vogla ...harqin ja qet mbrenda me mebeshtjell mir qe mos del harqi

e qet vajin mbi shoporet dhe fillon te pjek si llokumat,,
dhe shoqron sipas deshires dhe qaji me te,,,,ju befte mir...

lovely
30-05-08, 11:11
hajt masi s po kam qka me bo, po jau kallxoj edhe nje embelsire....

maroje sherbetin , qysh e maron gjithe, (me pak limon)

merri plot molla, qeroi, heqja gerdhojen, edhe bluje me qka t mujsh.... nuk do me thane me e blu krejt n gjendje t lengt, po ne copa t ima, bile sa kokrra e kallamoqit :biggrin:

tani, merri 4 pete t bakllaves, (shyqyr sot edhe po blehen) lyj me zejtin njo ka njo, edhe njo mi njo kuptohet. N maje t petes, renisi mollat qe i ke blu ma heret, edhe rrutulloje kshtu (rrotullo me gisht), nja dy here sillja peten, edhe preje me thike, e qishtu vazhdon deri t kryhet peta, e tani i merr 4 tjera................. pe dini ju grate qysh se me burra s folet :tongue:

mushe tepsijen, lyj me zejtin permi kapak edhe shtine pjeke ne temperature t vogel, pjeket shume shpejt se 4 copa pete mo, mushe me molla si mire, e jo veq ni trohe...


kur t pjeket, ia qet sherbetin e ftofte, edhe ooooo kini mu myt tu hanger :biggrin:

iu bofte mire....


ky eshte specialitet boshnjak.... vjedhur nga shoqja ime :wink:

teutaA
28-06-08, 05:22
hajt masi s po kam qka me bo, po jau kallxoj edhe nje embelsire....

maroje sherbetin , qysh e maron gjithe, (me pak limon)

merri plot molla, qeroi, heqja gerdhojen, edhe bluje me qka t mujsh.... nuk do me thane me e blu krejt n gjendje t lengt, po ne copa t ima, bile sa kokrra e kallamoqit :biggrin:

tani, merri 4 pete t bakllaves, (shyqyr sot edhe po blehen) lyj me zejtin njo ka njo, edhe njo mi njo kuptohet. N maje t petes, renisi mollat qe i ke blu ma heret, edhe rrutulloje kshtu (rrotullo me gisht), nja dy here sillja peten, edhe preje me thike, e qishtu vazhdon deri t kryhet peta, e tani i merr 4 tjera................. pe dini ju grate qysh se me burra s folet :tongue:

mushe tepsijen, lyj me zejtin permi kapak edhe shtine pjeke ne temperature t vogel, pjeket shume shpejt se 4 copa pete mo, mushe me molla si mire, e jo veq ni trohe...


kur t pjeket, ia qet sherbetin e ftofte, edhe ooooo kini mu myt tu hanger :biggrin:

iu bofte mire....


ky eshte specialitet boshnjak.... vjedhur nga shoqja ime :wink:

hahahah krejt shqip recetat kjo hallall:smile: hajt kallzona edhe laknur me hitha qysh me qit veq qushtu shqip kallzo e mos ma perzij me gramatik se gjysen e seneve spo i marr vesh:smile:

lovely
25-07-08, 01:53
kapni specat e qitni ni tepsi, edhe lshone furren e shporetit mu nce, edhe shtini pjeki specat.. kur tpjeken qiroj nihere, qaj nmidis edhe shtinja do krype mrena.. qiti n furtereme pak zejtin, e kur tperrzhiten pak ktheja ni trohe maze, :biggrin: , edhe pak kryp e edhe pak tamelper mos me t nxan ynyra :biggrin:

qe qishtu marohen specat me maze :biggrin:

teuta, veq Selvija n dit me qit hithenik se une kurr s kam qit :wink:

Virti
25-07-08, 01:56
veq edhe qitu jam met pa i shti hunt m doket
po qe i erdh kysmeti:biggrin:

une i shes receptat, se i kom t miat, qe i kam shpik vet.... :cool:


kapne mishin, rrehne qekiq sa t muni, deri t bohet i holle . kur t bohet i holle, shtreje ate cope mishi t holle, edhe qite ne njeren ane perime te perrzhita (kepe, shangarep, purri, spec), mi perime qiti kaqkavall, mshele ate pjese t mishit, dmth nrydhe anash qe mos me dal perimet e kaqkavalli,, shtine ne miell ate cope t mbusht, tani ne ve, tani ne trosha t bukes (nuk di qysh i thojne shqip) ... edhe perrzhite ne furtere ne temperature te vogel (zejtini duhet me kan i nxete, amo jo shume ) .... perrzhite here ne njeren ane e here ne tjetren, kogja si gjate... ne furtere daje ne dy pjese , per me pa a o perrzhit mishi mire, edhe tani e kthen ne ate pjesen e preme e perrzhit edhe ate pjese...

edhe qishtu vazdoni tani sa copa t doni...ka pak pune veq zemren ta knaq....

mos harroni me i qit kryp mishit masi ta rrehni menihere edhe perimet e perrzhita duhet me kan te gjelbta :biggrin: kshtu qe perdorni vegeta e qka t doni , byber etj etj

mire iu bofte...


p.s. kto nuk e kam shpik vet :wink:
ooo ti jaran, po qysh bre me e tėhollu mishinnn?!
ti kishe po thu qysh duhet me e trashe e jo me e ba te holle!
ani jarano ani... :cool:

lovely
25-07-08, 09:38
ooo ti jaran, po qysh bre me e tėhollu mishinnn?!
ti kishe po thu qysh duhet me e trashe e jo me e ba te holle!
ani jarano ani... :cool:


hahahahaha, nihere duhet me rreh me e bo t holle, tani kur te mush sene mrena, bohet i trashe hahahahahahahahahahahaa

na boft mire :biggrin: :cool:

lovely
21-09-11, 18:04
qunu n dakik shkoni n shitore tu vietnamezi :biggrin:

bleni me tahmin dy grushta fiqa, e tre grushta hurme :biggrin:

shkoni n shpi, ungjnu n tavoline, ose rrini n kame, qysh doni, nxirrja thelbat hurmeve njo ka njo, edhe daj pergjyste. kapi fiqat grij boni masaker. perzij bashke ne nje ene pak te felle. gjuju tamel permi, nja ni gisht permi demek. tamli me kan 3% me yndyre.

lej me nejt qashtu nja 12 sahat. nja 2 ore para se me i hanger, i shtin ne frigofrifer, edhe ndashi hane si halimja me grushta, ndashi me luge ;))


vetem per ju
vjedhur nga halimja

vjeshta
16-10-11, 00:01
qunu n dakik shkoni n shitore tu vietnamezi :biggrin:

bleni me tahmin dy grushta fiqa, e tre grushta hurme :biggrin:

shkoni n shpi, ungjnu n tavoline, ose rrini n kame, qysh doni, nxirrja thelbat hurmeve njo ka njo, edhe daj pergjyste. kapi fiqat grij boni masaker. perzij bashke ne nje ene pak te felle. gjuju tamel permi, nja ni gisht permi demek. tamli me kan 3% me yndyre.

lej me nejt qashtu nja 12 sahat. nja 2 ore para se me i hanger, i shtin ne frigofrifer, edhe ndashi hane si halimja me grushta, ndashi me luge ;))


vetem per ju
vjedhur nga halimja

Qka vjedhet eshte haram ...perfundoi ne berllogė .:mad:

lovely
16-10-11, 10:44
Qka vjedhet eshte haram ...perfundoi ne berllogė .:mad:


Vjeshte, hala nuk ia kam nis me shkru ato senet qe i kam shpik vet :P , perndryshe krejt jane te vjedhura ;))


a nuk t dul seni i halimes i mire a? tybe mu me ka dal fort i shijshem :)) tash ku ke gabu ti , nuk e di..

kallxoj dades, qysh ia bone? :D

tema e ka pas titullin recepti jem, kush ma bani IM edhe pse? :D:D

e_martumja
17-10-11, 20:55
veq edhe qitu jam met pa i shti hunt m doket
po qe i erdh kysmeti:biggrin:

une i shes receptat, se i kom t miat, qe i kam shpik vet.... :cool:


kapne mishin, rrehne qekiq sa t muni, deri t bohet i holle . kur t bohet i holle, shtreje ate cope mishi t holle, edhe qite ne njeren ane perime te perrzhita (kepe, shangarep, purri, spec), mi perime qiti kaqkavall, mshele ate pjese t mishit, dmth nrydhe anash qe mos me dal perimet e kaqkavalli,, shtine ne miell ate cope t mbusht, tani ne ve, tani ne trosha t bukes (nuk di qysh i thojne shqip) ... edhe perrzhite ne furtere ne temperature te vogel (zejtini duhet me kan i nxete, amo jo shume ) .... perrzhite here ne njeren ane e here ne tjetren, kogja si gjate... ne furtere daje ne dy pjese , per me pa a o perrzhit mishi mire, edhe tani e kthen ne ate pjesen e preme e perrzhit edhe ate pjese...

edhe qishtu vazdoni tani sa copa t doni...ka pak pune veq zemren ta knaq....

mos harroni me i qit kryp mishit masi ta rrehni menihere edhe perimet e perrzhita duhet me kan te gjelbta :biggrin: kshtu qe perdorni vegeta e qka t doni , byber etj etj

mire iu bofte...


p.s. kto nuk e kam shpik vet :wink:Do ta provoj nje dite :biggrin: ne furr tert duhet me shti apo :biggrin:ps; Flm spe njofsha kete recpet kshtu qe sinqerisht do ta provoj.

e_martumja
17-10-11, 21:05
qunu n dakik shkoni n shitore tu vietnamezi :biggrin:

bleni me tahmin dy grushta fiqa, e tre grushta hurme :biggrin:

shkoni n shpi, ungjnu n tavoline, ose rrini n kame, qysh doni, nxirrja thelbat hurmeve njo ka njo, edhe daj pergjyste. kapi fiqat grij boni masaker. perzij bashke ne nje ene pak te felle. gjuju tamel permi, nja ni gisht permi demek. tamli me kan 3% me yndyre.

lej me nejt qashtu nja 12 sahat. nja 2 ore para se me i hanger, i shtin ne frigofrifer, edhe ndashi hane si halimja me grushta, ndashi me luge ;))


vetem per ju
vjedhur nga halimjaOh mkanaq me kto recepta ahahahha ja edhe une nje recept me fiqat merre disa fiqa ja jek bishtin dhe nje gjys arr ja shtin ne mes :biggrin: tani onesh e ben me nje paqet pllazma keksa, nje paqet lajthi te blluara pak sheqe dhe e perzin me Coca cola :biggrin: duke perzier behet nje far pershesh i trash ahahhahah tani i merr fiqat dhe i mbulon me kete behen rrumullak dhe ne fund ja vnon kokos dhe tani i qet ja 10 min ne friz apo ne frigo nje ore i pren ne gjys duken jeshemdhe te knaq :biggrin: me nje akullore onesh me shllag dhe qokollad te knaqqq :biggrin:

vjeshta
18-10-11, 19:56
Vjeshte, hala nuk ia kam nis me shkru ato senet qe i kam shpik vet :P , perndryshe krejt jane te vjedhura ;))


a nuk t dul seni i halimes i mire a? tybe mu me ka dal fort i shijshem :)) tash ku ke gabu ti , nuk e di..

kallxoj dades, qysh ia bone? :D

tema e ka pas titullin recepti jem, kush ma bani IM edhe pse? :D:D

Valla Lovely ,e kam ba krejt si e ke shkru ti ,ndoshta veq nese kam gabu qe nuk jam ule ne tavoline por ne karrike ?!:P


Ps: nuk po u hahke prej embelsie !!

lovely
18-10-11, 22:10
Valla Lovely ,e kam ba krejt si e ke shkru ti ,ndoshta veq nese kam gabu qe nuk jam ule ne tavoline por ne karrike ?!:P


Ps: nuk po u hahke prej embelsie !!i ke qit pak tamel e ma shume hurme e fiqa.. tamli duhet me kan me pak perqindje t yndyres..

vjeshta
18-10-11, 22:16
i ke qit pak tamel e ma shume hurme e fiqa.. tamli duhet me kan me pak perqindje t yndyres..

Ne recept e ke shkru qe duhet me qene 3 % ,ndersa une e kam perdore me 3.8% .Se besoj qe ka luajt rol 0.8% me shume ?:rolleyes:

lovely
18-10-11, 22:24
Ne recept e ke shkru qe duhet me qene 3 % ,ndersa une e kam perdore me 3.8% .Se besoj qe ka luajt rol 0.8% me shume ?:rolleyes:


nuk i ki durt per recepta t mia, o ZOT hahahahahahahahahaha :P

vjeshta
18-10-11, 22:35
nuk i ki durt per recepta t mia, o ZOT hahahahahahahahahaha :P

Zoti eshte nje ,shijen e ka nje ...pa teprime .:P

LuLjaa
19-10-11, 15:44
kapne mishin, kapni specat ... hahahahaaa oo jam dek tu kesh moj lovely
tybee ma shume kam kesh se qe kam lmarr vesh dicka deri dilsha n'fund harrojsha qysh ke aj recept hahahahahaaa ,,, ( ndashi rrini ugjnu, ndashi rrini n'kam qysh doni ) hahahaaaa ajj bee :D

Bajlozi i Zi
31-03-12, 13:26
Recepti im?

ok

vazhdojme pa humbur kohė

Re-cepti:

Marrim veē njė xhevze paksa mė tė madhe, e mbushim mė uje, dhe pastaj fusim brenda saj njė vezė (kogja e madhe duhet me kon voja, extralarge, dmth asi voje qe pulat e bėjnė me shumė dhimbje. Pra, duhet me qenė voja pak si e pergjakne).
E futem vezėn?
E lėmė 3 deri 5 minuta tė vlojė. Pastaj e ftohim, e qėrojmė dhe e shėrbejmė tė freskėt.

Kalimero
31-03-12, 13:33
Recepti im?

ok

vazhdojme pa humbur kohė

Re-cepti:

Marrim veē njė xhevze paksa mė tė madhe, e mbushim mė uje, dhe pastaj fusim brenda saj njė vezė (kogja e madhe duhet me kon voja, extralarge, dmth asi voje qe pulat e bėjnė me shumė dhimbje. Pra, duhet me qenė voja pak si e pergjakne).
E futem vezėn?
E lėmė 3 deri 5 minuta tė vlojė. Pastaj e ftohim, e qėrojmė dhe e shėrbejmė tė freskėt.

pthuuu be dipsuz be ,he
ma ki gurditen qishti ere kafen qi marohet me gjezve .

haje qat vo e t'met un fit e ta zoft frimen jarabilalemin,he


pur temen: kur maroni krulana, pu thot ingja fari, bone me kos un ven t'ujit ,ere ni piciv qitja gjithqish!

ju boft mire qishti:biggrin:

Alima
31-03-12, 14:28
pthuuu be dipsuz be ,he
ma ki gurditen qishti ere kafen qi marohet me gjezve .

haje qat vo e t'met un fit e ta zoft frimen jarabilalemin,he


pur temen: kur maroni krulana, pu thot ingja fari, bone me kos un ven t'ujit ,ere ni piciv qitja gjithqish!

ju boft mire qishti:biggrin:

...


Hahahahaha.... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif .......moti s'kame qesh qeshtu http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif...xhezvja ēka te bani se ?http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


.

Kalimero
31-03-12, 18:11
...


Hahahahaha.... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif .......moti s'kame qesh qeshtu http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif...xhezvja ēka te bani se ?http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


.

po qish be qa um boni,qish qish,a!
a se pe qat dijuzin qish e qiti ni vOO t malle pak si t'purgjakne e zijti un gjezve ,se pe a?
kurr be ma kurr, pi qishtit e bona farakat me pij kafe pi gjezves,:biggrin:


karzama ni ricept karzama qishtii:biggrin:

LuLjaa
09-04-12, 23:53
pur temen: kur maroni krulana, pu thot ingja fari, bone me kos un ven t'ujit ,ere ni piciv qitja gjithqish!

ju boft mire qishti:biggrin:


Hahahahahahahaaaaaaaaa vallaa bre edhe une keshaa qetuqe hahahahaaaaaaaaaaaa

lovely
10-04-12, 21:25
po qish be qa um boni,qish qish,a!
a se pe qat dijuzin qish e qiti ni vOO t malle pak si t'purgjakne e zijti un gjezve ,se pe a?
kurr be ma kurr, pi qishtit e bona farakat me pij kafe pi gjezves,:biggrin:


karzama ni ricept karzama qishtii:biggrin:


Dur:biggrin: Demek prit ;)

Kape ni tengjere, mushe uje, ere qite mi shpuret me vlue.

Kur t vlon uji gurgullec, kape ni pule cudhak qishti edhe qite n tengjere.

Le de t zihet nja pesumllet dakika, ere kape pulen bone dhom, demek coptoje.

Lshoje furren e shporetit.

Kape ni tepsi ere grij perime sa t munesh, qitja pak oriz t zie, qitja pak kryp pak shiqer, qite pulen e llomit qatyqene, qitja ujin e pules, ere shtine mare tu furra e nxete.

Mas nja 20 dakikave, haje mare qka po pret haaaaaaaaaaaaaaaaa.

premium
10-04-12, 22:20
Dur:biggrin: Demek prit ;)

Kape ni tengjere, mushe uje, ere qite mi shpuret me vlue.

Kur t vlon uji gurgullec, kape ni pule cudhak qishti edhe qite n tengjere.

Le de t zihet nja pesumllet dakika, ere kape pulen bone dhom, demek coptoje.

Lshoje furren e shporetit.

Kape ni tepsi ere grij perime sa t munesh, qitja pak oriz t zie, qitja pak kryp pak shiqer, qite pulen e llomit qatyqene, qitja ujin e pules, ere shtine mare tu furra e nxete.

Mas nja 20 dakikave, haje mare qka po pret haaaaaaaaaaaaaaaaa.
receptin e paske pur marrak , amo ti e paske tregu pur qesharak .

e be lovely e din mir me lujt rolin e artistes . :))

tipi engjellor
10-04-12, 22:21
a recepa te forte paska hahahahahahah

Kalimero
10-04-12, 22:22
Dur:biggrin: Demek prit ;)

Kape ni tengjere, mushe uje, ere qite mi shpuret me vlue.

Kur t vlon uji gurgullec, kape ni pule cudhak qishti edhe qite n tengjere.

Le de t zihet nja pesumllet dakika, ere kape pulen bone dhom, demek coptoje.

Lshoje furren e shporetit.

Kape ni tepsi ere grij perime sa t munesh, qitja pak oriz t zie, qitja pak kryp pak shiqer, qite pulen e llomit qatyqene, qitja ujin e pules, ere shtine mare tu furra e nxete.

Mas nja 20 dakikave, haje mare qka po pret haaaaaaaaaaaaaaaaa.se du u qishti,
gutu gutu qa pu pret
mys um le me honger vet:biggrin:

mere i tingjere tomel viq pak voke:biggrin:nxene ni bubrec ere mite ere qite un tomel , pshtedhe me i pishkir , mas nja 2 sahat ,q'pshtidhe ere kshire a tekuka nxonen kosi i mir qishti, masanej mere ere maroje ni samez ,viq mus i qit hudra shume :biggrin:

t'boft

premium
10-04-12, 22:24
a recepa te forte paska hahahahahahah
a ki ti ndonjė recept si tė pregaditim me pėrzhit balenėn .:)

shko merr qat tepsijėn e madhe :))

tipi engjellor
10-04-12, 22:40
a ki ti ndonjė recept si tė pregaditim me pėrzhit balenėn .:)

shko merr qat tepsijėn e madhe :))

mikverese ka me ardhe ne prizeren e ti qka ban e din vet une peshqi dua hahahahah

Elina
28-05-12, 21:34
Qe ja paskit lene seri me keto receta....mener me thane dy lillje si paskit :biggrin:

.....lirisht mundeni me e site miellin,,,neser ua sjelle receten per kifle,se sonte po pritoj me e lype :tongue:

Zero Cool
28-05-12, 21:40
Qe ja paskit lene seri me keto receta....mener me thane dy lillje si paskit :biggrin:

.....lirisht mundeni me e site miellin,,,neser ua sjelle receten per kifle,se sonte po pritoj me e lype :tongue:

Aiiiiiiiiiiii, ti po don me msu hasjanin me maru kifle aaa :biggrin:


• Njė qeskė e gjysmė maja (10 gr),
• 1/2 lit. qumėsht,
• 2 lugė sheqer,
• pak kripė,
• 2 vezė,
• 1 filxhan kafeje vaj,
• 1 sheqer vaniljeje,
• 800 gr miell,
• 1 pluhur paste,
• 1 vezė pėr lyerje,
• susam,
• 50 gr gjalpė.

Maja ulet nė pak qumėsht tė vakėt me 1 lugė tė vogėl sheqer dhe 1 lugė miell. Nė qumėshtin e vakėt shtohen tharmi i ardhur, vezėt, vaji, kripa, sheqeri, sheqeri vanilje dhe mielli i situr me pluhur paste.

Brumi pėrzihet me lugė druri e pastaj derdhet nė tavolinė tė pėrmiellur dhe ngjeshėt mirė e mirė gjersa tė gatuhet njė brumė i butė dhe i lėmuar. Brumi i butė vendoset nė enė ku ėshtė zėnė,lyhet me vaj pėr tė mos krijuar kore, mbulohet pėr tė ardhė dhe dyfishuar volumin pėr afro 2 orė.

Brumi i ardhur ngjeshėt pak, ndahet nė afro 20 toptha. Hapen kuleētė nė madhėsi pjate dhe, me ose pa djathė ose xhem brenda, mbėshtillen kiflet nė forma tė ndryshme. Kiflet vijnė 20 minuta,kyēet furra nė 190 gradė C, pastaj lyhen me vezė tė tundur, u hidhet mbi susam,nga njė copėz gjalpė dhe futen nė furrė pėr t’u pjekur gjersa tė fryhen e tė marrin ngjyrė tė kuqėrremtė. Mbulohen me pecetė pėr 10 min. qė tė zbuten,pastaj shėrbehen.

http://www.telegrafi.com/fo/receta/f.0905162333915_m.jpg

lovely
28-05-12, 21:42
Qe ja paskit lene seri me keto receta....mener me thane dy lillje si paskit :biggrin:

.....lirisht mundeni me e site miellin,,,neser ua sjelle receten per kifle,se sonte po pritoj me e lype :tongue:araharazodha dhakum:biggrin: arahile ma qon qat recept se qe sdisa po due me i marue do kifle, e nuk po die. Kur te qkrujsh, qkruje shyp, qe me t marr vesh une, se qashtu si Kudheri, une nuk marr vesh me gramatike:biggrin:

Zero Cool
28-05-12, 21:45
araharazodha dhakum:biggrin: arahile ma qon qat recept se qe sdisa po due me i marue do kifle, e nuk po die. Kur te qkrujsh, qkruje shyp, qe me t marr vesh une, se qashtu si Kudheri, une nuk marr vesh me gramatike:biggrin:

qysh bre se merr vesh?
qe po ti perkthej nja dy sende:

2 vezė dmth 2 voe

1/2 lit. qumėsht dmth gjyse kille tomel

kapish ? :biggrin:

lovely
28-05-12, 21:46
qysh bre se merr vesh?
qe po ti perkthej nja dy sende:

2 vezė dmth 2 voe

1/2 lit. qumėsht dmth gjyse kille tomel

kapish ? :biggrin:


Poe, falemineres:biggrin:

Ani voe hahahahahaaaaaaaaaaaaaa

Elina
28-05-12, 21:50
Kuller,kush eshte Hasani,,nuk e njof per bese :tongue:


...ooo un e bi receten time,ok,plus edhe me foto,si deshmi se ndryshe nuk zeni bese qe un i kam ba :biggrin:Lovelye,ne gjendje gadishmerie me nejt...edhe fshiji thojt nese i ke me llak,,plus nese i ki t'rritun gjethqyshe me i pre...po thoom thash. :p
Deri ne takimin tone te ardheshem ......:tongue:

lovely
28-05-12, 21:52
Kuller,kush eshte Hasani,,nuk e njof per bese :tongue:


...ooo un e bi receten time,ok,plus edhe me foto,si deshmi se ndryshe nuk zeni bese qe un i kam ba :biggrin:Lovelye,ne gjendje gadishmerie me nejt...edhe fshiji thojt nese i ke me llak,,plus nese i ki t'rritun gjethqyshe me i pre...po thoom thash. :p
Deri ne takimin tone te ardheshem ......:tongue:


Pasha cigaret sot i kom pre thojt:biggrin: edhe i kom fshie me aciton, edhe i kom lye per s dytsh, se i pata lye krejt ngjyra ngjyra t ndryshme ;))

Akej, tang :wink:

lovely
04-05-13, 14:11
Kape ni tenxhere, mushe pasul t`barlle si bora, qitja i trohe mish, jo me u ngi, po veq sa me marr ere :P, leje de t`zihet nja 2-3 ore.
Kape furteren, grije ni kepe t`Limurkes, kaverdise mire, qitja i trohe byber qe e ke marr tu kojshikja, edhe u maru pasuli.

Honde.

Jana
04-05-13, 23:35
....merre nje ene te thelle....edhe futja ; patligjon , spec te jeshilt asi t'gat qe jan , kastravec, ullinje , laker te but , pak kikirika , pak arra , paaakez djath t'shpis ...edhe balsamic vinegar ..t'knaq...

Arkza
11-05-13, 00:09
Hahhahhhhahh llavushk qysh tha edhe lulja edhe une po thom si ajo se bili vallaha zor me te kuptu e le me te kuptu po as qe muj e marr resteteat tu qysh duhet tu kesh me ty hahahahhaha ,