PDA

View Full Version : Shtepiaket tradhetojne burrat virtualisht


emine
16-05-08, 06:22
Grate shtepiake tradhetojne burrat e tyre virtualisht, kryesisht me ane te chat-it, eshte ky rezultati i nje sondazhi te bere se fundmi ne Itali. Sipas studimit del se tashme eshte bere ne modė tė chatosh nė internet, ndėrkohė qė si rrjedhim numri i tradhetive te tipit Cyber, kane qene ne rritje vitet e fundit. Rasti me i fresket ka qene ai, kur nje grua tradhetoi burrin e saj, duke dale live ne webcam per nje burre tjeter. Bashkėshorti i cili e kishte pėrgjuar, u hakmorr
duke publikuar live nė internet njė akt seksual me tė dashurėn e tij, duke e tradhėtuar atė tashmė publikisht. Sipas specialistėve shkak u kryesor i tradhėtive virtuale vjen nga vetmia dhe trishtimi i tepruar qė karakterizon kryesisht grate shtėpiake, pasi bashkėshortėt e tyre, shpenzojnė pjesėn mė tė madhe tė kohės jashtė shtėpisė. Vetėm nė Itali rreth 3 milion gra chatojnė rregullisht nė njė ditė qė do tė thotė se nė 7 gra 6 janė frekuentuese tė lojrave virtuale dashurore. Studimi tregon se rreth 60 pėr qind e grave kanė pasur njė njohje virtuale,
edhe pse njėkohėsisht mund tė jenė tė martuara apo fejuara, ndėrkohė qė 70 pėr qind e tyre kryesisht tė moshės 20-45 vjetė, kanė tradhėtuar mė shumė se njė herė bashkėshortėt.
Ndėrkohė qė pėrpos 3 milion grave qė chatojnė nė Itali rregullisht, rreth 11 milion tė tjerė, kryesisht meshkuj, chatojnė me qėllimin e vetėm, aventura eorike. Ndėrkohė qė vihet re njė tjetėr argument interesant nė kėtė sondazh, ku gratė bėjnė lojra tė shumta duke shkėmbyer partnerėt e tyre nė chat apo realizojnė lojra tė ndryshme erotike me ndihmėn e chatit.

rilinda
16-05-08, 14:09
Grate shtepiake tradhetojne burrat e tyre virtualisht, kryesisht me ane te chat-it, eshte ky rezultati i nje sondazhi te bere se fundmi ne Itali. Sipas studimit del se tashme eshte bere ne modė tė chatosh nė internet, ndėrkohė qė si rrjedhim numri i tradhetive te tipit Cyber, kane qene ne rritje vitet e fundit. Rasti me i fresket ka qene ai, kur nje grua tradhetoi burrin e saj, duke dale live ne webcam per nje burre tjeter. Bashkėshorti i cili e kishte pėrgjuar, u hakmorr
duke publikuar live nė internet njė akt seksual me tė dashurėn e tij, duke e tradhėtuar atė tashmė publikisht. Sipas specialistėve shkak u kryesor i tradhėtive virtuale vjen nga vetmia dhe trishtimi i tepruar qė karakterizon kryesisht grate shtėpiake, pasi bashkėshortėt e tyre, shpenzojnė pjesėn mė tė madhe tė kohės jashtė shtėpisė. Vetėm nė Itali rreth 3 milion gra chatojnė rregullisht nė njė ditė qė do tė thotė se nė 7 gra 6 janė frekuentuese tė lojrave virtuale dashurore. Studimi tregon se rreth 60 pėr qind e grave kanė pasur njė njohje virtuale,
edhe pse njėkohėsisht mund tė jenė tė martuara apo fejuara, ndėrkohė qė 70 pėr qind e tyre kryesisht tė moshės 20-45 vjetė, kanė tradhėtuar mė shumė se njė herė bashkėshortėt.
Ndėrkohė qė pėrpos 3 milion grave qė chatojnė nė Itali rregullisht, rreth 11 milion tė tjerė, kryesisht meshkuj, chatojnė me qėllimin e vetėm, aventura eorike. Ndėrkohė qė vihet re njė tjetėr argument interesant nė kėtė sondazh, ku gratė bėjnė lojra tė shumta duke shkėmbyer partnerėt e tyre nė chat apo realizojnė lojra tė ndryshme erotike me ndihmėn e chatit.

Nc nc nc...
Ta tradhėtosh dikė, duhet tė jesh idiot nė katror e nė kub dhe tė meritosh plumb.

Arkza
16-05-08, 14:14
Hmmmmmmmm Ky Fakt e as qe po befasohem fare !
Kjo nuk eshte Vetum ne Itali por mbar boten duke perfshir edhe ato Shqiptare !
Pa Koment apo ajo !?

Lola
16-05-08, 15:06
Hmmmmmmmm Ky Fakt e as qe po befasohem fare !
Kjo nuk eshte Vetum ne Itali por mbar boten duke perfshir edhe ato Shqiptare !
Pa Koment apo ajo !?
Pse ca i dallon shqipėtaret prej tjerave femra kėto kan nevojė mė shum se italjonkat:biggrin:

Arkza
16-05-08, 15:10
Pse ca i dallon shqipėtaret prej tjerave femra kėto kan nevojė mė shum se italjonkat:biggrin:Jo Nga Pamja Fizike i kisha Dallu pak sepse jan Femra Shqiptare eme Bukura !
Por i dalloj nga Ana Negative si ato Italajnkat dhe si ato Boterore i dalloj sepse me dhembe aq shume qe edhe Femrat Shqiptare dote bohen barabart nga Karaktari njesoj me te Tjerat !!! aty e pata fjalen se me dhemb shume qe qdo dite me shume ka ndraje aty pasojne me se shumti Femijet !!! :confused:

Lola
16-05-08, 15:22
Jo Nga Pamja Fizike i kisha Dallu pak sepse jan Femra Shqiptare eme Bukura !
Por i dalloj nga Ana Negative si ato Italajnkat dhe si ato Boterore i dalloj sepse me dhembe aq shume qe edhe Femrat Shqiptare dote bohen barabart nga Karaktari njesoj me te Tjerat !!! aty e pata fjalen se me dhemb shume qe qdo dite me shume ka ndraje aty pasojne me se shumti Femijet !!! :confused:
Virtualishtė so gajle :biggrin:

Guri i madh
16-05-08, 18:28
Grate shtepiake tradhetojne burrat e tyre virtualisht, kryesisht me ane te chat-it, eshte ky rezultati i nje sondazhi te bere se fundmi ne Itali. Sipas studimit del se tashme eshte bere ne modė tė chatosh nė internet, ndėrkohė qė si rrjedhim numri i tradhetive te tipit Cyber, kane qene ne rritje vitet e fundit. Rasti me i fresket ka qene ai, kur nje grua tradhetoi burrin e saj, duke dale live ne webcam per nje burre tjeter. Bashkėshorti i cili e kishte pėrgjuar, u hakmorr
duke publikuar live nė internet njė akt seksual me tė dashurėn e tij, duke e tradhėtuar atė tashmė publikisht. Sipas specialistėve shkak u kryesor i tradhėtive virtuale vjen nga vetmia dhe trishtimi i tepruar qė karakterizon kryesisht grate shtėpiake, pasi bashkėshortėt e tyre, shpenzojnė pjesėn mė tė madhe tė kohės jashtė shtėpisė. Vetėm nė Itali rreth 3 milion gra chatojnė rregullisht nė njė ditė qė do tė thotė se nė 7 gra 6 janė frekuentuese tė lojrave virtuale dashurore. Studimi tregon se rreth 60 pėr qind e grave kanė pasur njė njohje virtuale,
edhe pse njėkohėsisht mund tė jenė tė martuara apo fejuara, ndėrkohė qė 70 pėr qind e tyre kryesisht tė moshės 20-45 vjetė, kanė tradhėtuar mė shumė se njė herė bashkėshortėt.
Ndėrkohė qė pėrpos 3 milion grave qė chatojnė nė Itali rregullisht, rreth 11 milion tė tjerė, kryesisht meshkuj, chatojnė me qėllimin e vetėm, aventura eorike. Ndėrkohė qė vihet re njė tjetėr argument interesant nė kėtė sondazh, ku gratė bėjnė lojra tė shumta duke shkėmbyer partnerėt e tyre nė chat apo realizojnė lojra tė ndryshme erotike me ndihmėn e chatit.
jo hejdi po ti umtute jo ternetit ja ngjita drynin

emine
16-05-08, 19:37
jo hejdi po ti umtute jo ternetit ja ngjita drynin


tradhtija ka linde pernijheri me njeriun,,,,edhe para shum e shum vitesh edhe nder shqiptare kan tradhtu burrat ashtu edhe grat,mos ti lihen fajet netit,se me tradhtu munden njerzit edhe kure jan te izulun edhe ma keq(SE PERPARA KAN BA ME TE FAMILJES) kshtuqe nuke deshta te vej ne faj askend dhe te fajsoi askend thjesht e lexova dikund dhe e pruna ne FD(perderisa jemi qenje njerzore)munde te ndodhe cdokujna ,,,KURR MOS THUAJ KURR,,,,,,,,,,,,,,,

emine
16-05-08, 19:41
Jo Nga Pamja Fizike i kisha Dallu pak sepse jan Femra Shqiptare eme Bukura !
Por i dalloj nga Ana Negative si ato Italajnkat dhe si ato Boterore i dalloj sepse me dhembe aq shume qe edhe Femrat Shqiptare dote bohen barabart nga Karaktari njesoj me te Tjerat !!! aty e pata fjalen se me dhemb shume qe qdo dite me shume ka ndraje aty pasojne me se shumti Femijet !!! :confused:


Arkza neti nuke e ka nda askend,ndarjet kan qen gjithmon,po sote ne numer me te madh(shkaku dihet) kan ndryshu gjanat ka ndyshu standarti jetsor ,ka ndryshu vete njeriu(nje fije jemi ber me egoista),,,,,,,,,sa per ndarjet ma mir nje her te ndahesh sa jeton dhe tradhtone gjithe jeten,asnje femije nuk do donte te kishte dy prinderit bashk kure nuke jan te lumtun em njanini tjetrin

ps .mos qohi si pleqte me than:qeky Tilivizori na qiti rinin meq qkamos po shofin qata jan tranu hahhahahah.....

Guri i madh
16-05-08, 19:41
tradhtija ka linde pernijheri me njeriun,,,,edhe para shum e shum vitesh edhe nder shqiptare kan tradhtu burrat ashtu edhe grat,mos ti lihen fajet netit,se me tradhtu munden njerzit edhe kure jan te izulun edhe ma keq(SE PERPARA KAN BA ME TE FAMILJES) kshtuqe nuke deshta te vej ne faj askend dhe te fajsoi askend thjesht e lexova dikund dhe e pruna ne FD(perderisa jemi qenje njerzore)munde te ndodhe cdokujna ,,,KURR MOS THUAJ KURR,,,,,,,,,,,,,,,krejt po te kuptoj hhhaaa veq terrnetin po e msheli hhhhaaaa po baj hajgare

emine
16-05-08, 19:44
krejt po te kuptoj hhhaaa veq terrnetin po e msheli hhhhaaaa po baj hajgare


hahahahha ja pa tortinet sote se bajne as fmija e lemo robi shpis:p(qohen ne protesta ban e mshele):P

DEA
16-05-08, 20:33
Ne secilin vend ka raste te tilla, tash mos u mundoni me thene jo shqiptaret ashtu e jo keshtu.

Dicka e till vendoset vetem pasi te jene testuar shume persona dhe ne fund jipet mesatarja, e te kthehemi tek populli yne sikurse te testonim me siguri nje perqindje e vogel kishte me dal, andaj mos luftoni ta degradoni femren shqiptare.

Une per veten time, ne rrethin tim nuk njoh nje femer( flas per shoqet e mija) qe ka tradhtuar burrin, edhe pse thuaja jane te lindura e te rritura ne boten e qoroditur, prap se prap kane kultur,respekt, e karakter te fort! Jane te lira po jo te qoroditura...

teutaA
17-05-08, 01:13
po kam ndegju per raste te tilla qe keto gjera po ndodhin edhe neper chatet shqiptare jam befasu kur than se grat shqiptare sidomos keto qe jetojn ne perendim diku i shfrytezojn chatet per cyber sex qe besa me nje chat nje her po thot nje bashkbisedues qe tanime kish eksperienc ne at drejtim "uu tash u ba ora 6 mengjes ne evrop e i perciellin burrat ne pun e vin ne kombilizona ne chat"

jam befasu shum por mos e merrni ket qe po them se vetem ato qe jetojn ne evrop por ishte ky vetem nje rast qe e kam nije e par edhe vet se si e leshon grueja kameren ne chat e ne baz te kombilizonit qe kish veshun e njofshin cila eshte hahahhahah

Murgesha
17-05-08, 02:00
Qe 6 vite frekuentoj netin e ende skam ndėgju qė ka cyber chate shqiptare. Pa hajt ju qė paski ndėgju pėr to e po i dini se ku jan na i leni qetu qato adresa ku po folka e po bojkan kėto gjėra... bani pak sevap me njerėz qė si dijnė kėto gjėra....

teutaA
17-05-08, 02:12
Qe 6 vite frekuentoj netin e ende skam ndėgju qė ka cyber chate shqiptare. Pa hajt ju qė paski ndėgju pėr to e po i dini se ku jan na i leni qetu qato adresa ku po folka e po bojkan kėto gjėra... bani pak sevap me njerėz qė si dijnė kėto gjėra....

me beso murgesha ne www.dashuria.com (http://www.dashuria.com) ketu kam qen antare dhe pata par se qfar bojn grat shqiptare me njeren aty komunikojsha kishe si shoqe chati vetem ne publik kur po hyn burri i saj nje dit ne chat dhe po na shan me qka pat aty ne pb ai sapo kish kuptu qe grueja e ti po e tradhtonte e qe besa ish dashuru ne nje djal nga ch duke mos i tregu qe kjo ka edhe fmi tani me shum mu pat dhimt ai djali nga ch qe thojke ka lujt me ndjenja te mija qe sa e pa e dit qe ajo kishte edhe dy qika............. nejse spo e vazhdoj ma nej ket story

Murgesha
17-05-08, 02:25
me beso murgesha ne www.dashuria.com (http://www.dashuria.com) ketu kam qen antare dhe pata par se qfar bojn grat shqiptare me njeren aty komunikojsha kishe si shoqe chati vetem ne publik kur po hyn burri i saj nje dit ne chat dhe po na shan me qka pat aty ne pb ai sapo kish kuptu qe grueja e ti po e tradhtonte e qe besa ish dashuru ne nje djal nga ch duke mos i tregu qe kjo ka edhe fmi tani me shum mu pat dhimt ai djali nga ch qe thojke ka lujt me ndjenja te mija qe sa e pa e dit qe ajo kishte edhe dy qika............. nejse spo e vazhdoj ma nej ket story

Hiq mos e vazhdo mė tepėr se edhe ashtu spo mė vika interesant fare.
Po mė dhimbesh edhe ti mua qė i qenke ekspozu njė dhimbjeje kaq tė madhe pėr atė djalin qė e paska dashtė njė grua e qė ajo i paska pasė dy qika me njė burrė tjetėr, por qė ai burri mė nė fund e paska kuptu pėr "tradhėtinė" qė ja paska bėrė e shoqja me njė djal tė ri virtual a virtuoz chatist.

Nuk po shkoj me e vizitu fare atė faqe, se me nejt aty po dashka me pas mė shumė peshqira afėr vedit pėr me i fshi lotėt qė po mujkan me tė shku ma shum se pėr telenovelat amerikanolatine.

Ps. A mos tė kan pėrjashtu prej atje se mu duk qė the se ke qen anėtare??

Arkza
17-05-08, 13:01
Virtualishtė so gajle :biggrin:Hhahahahahhaha Lolaa Natyrisht se ka Galje te madhe dhe ka shume rendesi te madhe ketu !
Siq mi sheh Postimet e mija dhe Daten se kur jam Hyr ketu shume shume shpejt kam msuar nga Bota Vitrtuale porr mos te Perjashtoj edhe nga ajo Bota Reale !
Me kete Desha te the Lola se Pikrisht ka ndodhe ne Boten Virtuale qe e kan Lendu Disa femra Vet vetin duke zbuluar se burri i saj apo Dashnori po shkruna Non-Stop ne Mp me ate dhe kan pas shume mos marre veshje rrethe kesaj !!!
E pLuss shume sene qe si dijme me teje se qfare po ndodhe ketu !!!
Ska me keq sikur te zbuloj Burri apo Dashnori qe po shkrun me diken tjetrin dhe u dashuruar ne tjetre kend !
S'ka me keq se me Zbulu Gruja dashnorja qe Burri i saj , dashnori i saj u dashuru Tjtre kend !!!
Dhe per fund Lola muj te them se edhe ne boten Reale i njoh shume njerzit qe jan ndah veq per mes Internetit !! :biggrin:

Shume qesharake apo ajo ! Pa Komentttt !

Arkza
17-05-08, 13:09
Arkza neti nuke e ka nda askend,ndarjet kan qen gjithmon,po sote ne numer me te madh(shkaku dihet) kan ndryshu gjanat ka ndyshu standarti jetsor ,ka ndryshu vete njeriu(nje fije jemi ber me egoista),,,,,,,,,sa per ndarjet ma mir nje her te ndahesh sa jeton dhe tradhtone gjithe jeten,asnje femije nuk do donte te kishte dy prinderit bashk kure nuke jan te lumtun em njanini tjetrin

ps .mos qohi si pleqte me than:qeky Tilivizori na qiti rinin meq qkamos po shofin qata jan tranu hahhahahah.....

Emine Kohet e fundit ne postimet e tua shume pajtohem pa marer para sysh se ne qfare Temash apo se per qka eshte fjala !
Por mu te them se je e sinqert shume kohet e fundit , me fal qe po them kohet e fundit se fillim kam shkru me ty dhe me ka pelqu shkrimi dhe kam as muhabet por e din edhe pse nje kohe nuk isha ketu !
Por me sa e kam Vrejt se ishja shume e sinqert dhe me pelqen edhe kjo qe the por te lutem te jemi sa me te Sinqert ne qdo aspekt !
Se qe thua Ndarje kan qen gjithe !!!! me kete smuj te pajtohem Emine !
e din mir nje Fejes mu prish Krecitke sikur nje bume !!!
e Dash qdo dite me shume po ka shkoruzime ne fakt e pranoj se qdo dite po ndryshon koha e sidomos pas Lufte qe thuaj 70% te Grave Kosovarve jan te Punesuar dhe aty jan edhe Interneti , Koleget eetj etjj !!!! Por me se shumeti eshte nga shkaku i Inatrenetit qe po ndahen Pikrisht !

teutaA
17-05-08, 16:12
Hiq mos e vazhdo mė tepėr se edhe ashtu spo mė vika interesant fare.
Po mė dhimbesh edhe ti mua qė i qenke ekspozu njė dhimbjeje kaq tė madhe pėr atė djalin qė e paska dashtė njė grua e qė ajo i paska pasė dy qika me njė burrė tjetėr, por qė ai burri mė nė fund e paska kuptu pėr "tradhėtinė" qė ja paska bėrė e shoqja me njė djal tė ri virtual a virtuoz chatist.

Nuk po shkoj me e vizitu fare atė faqe, se me nejt aty po dashka me pas mė shumė peshqira afėr vedit pėr me i fshi lotėt qė po mujkan me tė shku ma shum se pėr telenovelat amerikanolatine.

Ps. A mos tė kan pėrjashtu prej atje se mu duk qė the se ke qen anėtare??

ok me fal e nderuar vetem isha e sinqert se perndryshe djemt munden me e deshmu ket qe po flas un edhe me mir se jan ra njerzit e martuem e ja kan humb vleren edhe chateve e forumeve shqiptare nuk po them ne pergjisi

e sa i perket perjashtimit jo nuk me ka ndodh ajo

me fal edhe nje her per sinqeritetin

me te mira TEUTA

Virti
17-05-08, 16:20
a ka dicka te re per sot? :biggrin:

lovely
17-05-08, 16:25
a ka dicka te re per sot? :biggrin:


hahahahahahaha, jaraneshe sot hala s kam mujt me tradhtu kerkon hahahahahahahahahahahahahaha


kam kesh fort edhe me postimin e LOLA ; virtualisht s osht gajle hahahahahaha

Virti
17-05-08, 16:26
hahahahahahaha, jaraneshe sot hala s kam mujt me tradhtu kerkon hahahahahahahahahahahahahaha
cka po pret ooooo ti jaran, ngjitja dikujt dikund... :cool:

lovely
17-05-08, 16:33
cka po pret ooooo ti jaran, ngjitja dikujt dikund... :cool:


s po ma kap grepi...hahahahahahahahahaha

Virti, mos me fol mo ktu po hajde shkojme atje poshte se jena dal krejt pej teme na ka hanger dreqi edhe po ta ngjes ty qatje poshte hajt hajli kofte qka kofte :biggrin:

Virti
17-05-08, 16:35
s po ma kap grepi...hahahahahahahahahaha

Virti, mos me fol mo ktu po hajde shkojme atje poshte se jena dal krejt pej teme na ka hanger dreqi edhe po ta ngjes ty qatje poshte hajt hajli kofte qka kofte :biggrin:
ooooo ti jaran, une jam ne oden e tekave dhe ika nga ketu. :cool:

emine
17-05-08, 16:43
Emine Kohet e fundit ne postimet e tua shume pajtohem pa marer para sysh se ne qfare Temash apo se per qka eshte fjala !
Por mu te them se je e sinqert shume kohet e fundit , me fal qe po them kohet e fundit se fillim kam shkru me ty dhe me ka pelqu shkrimi dhe kam as muhabet por e din edhe pse nje kohe nuk isha ketu !
Por me sa e kam Vrejt se ishja shume e sinqert dhe me pelqen edhe kjo qe the por te lutem te jemi sa me te Sinqert ne qdo aspekt !
Se qe thua Ndarje kan qen gjithe !!!! me kete smuj te pajtohem Emine !
e din mir nje Fejes mu prish Krecitke sikur nje bume !!!
e Dash qdo dite me shume po ka shkoruzime ne fakt e pranoj se qdo dite po ndryshon koha e sidomos pas Lufte qe thuaj 70% te Grave Kosovarve jan te Punesuar dhe aty jan edhe Interneti , Koleget eetj etjj !!!! Por me se shumeti eshte nga shkaku i Inatrenetit qe po ndahen Pikrisht !


ju faleminderit per fjalet (komplimentet)....sa i perket fejeses qe keristke plumi:ma mire o sote sis ,bile bile gjithkush pe tregon veten si oshte spo munohen me rrejt e per hater tina e atina(dihet se soshte mire)po tekefundit ma mir nje her te jesh i /e braktisun sa tan jeten te palumtun(se di sa ekupton ti ket)po ajo kohe e kalune kurre mos u kthefte mo sepse prej qasaj kohe te mrapametn jemi hala mrapa krejt botes,dhe jemi ketu......

rrespektoi mendimet e cdokujna,por jemi ne diskutime e shpresoi se nuk do keqkuptohemi!
Me nderime EMINIE!ps.kurvnit jan ba para sa shkujve oj sis qka ka lidhje neti me to,plus une hala nuke niva qe dikush u nda sherri netit(ndahen per tjerat sene ) se derisa vje puna me tradhtu ne net (apo me tradhtu )dihet ne cafre gjendje te mjerushme ka qen ajo lidhje martesore.........................

Arkza
17-05-08, 16:51
ju faleminderit per fjalet (komplimentete)....sa i perket fejese qe keristke plumi:ma mire o sote sis bile bile gjithkushe pe tregon veten si oshte spo munohen me rrejt e per hater tina e atina(dihet se soshte mire)po tekefundit ma mir nje her te jesh i /e braktisun sa tan jeten te palumtun(se di sa ekupton ti ket)po ajo kohe e kalune kurre mos u kthefte mo sepse prej qasaj kohe te mrapametne jemi hala mrapa krejt botes......

rrrespektoi mendimet e cdokujna,por jemi ne diskutime e shpresoi se nuke do keqkuptohemi!
Me nderime EMINIE!

ps.kurvnit jan ba para sa shkujve oj sis qka ka lidhje neti me to,plus une hala nuke niva qe dikush u nda shrri netit(ndahen per tjerat sene ) se derisa vje puna me tradhtu ne net dihet ne cafre gjendje te mjerushme ka qen ajo lidhje martesore.........................

Natyrisht Eminja qe te kuptova dhe Pajtohem shume me ty qe thua me mir qe kan ndryshu kohrat per veq me nje gje su pajtohem se qe tradhtojne Burrat grat e tyre per mes netit ! dhe Grat Burrat e tyre !
Kjo eshte qe sme pelqen se sa per Ndryshimin e kohes Fal Zotit qe kan Ndryshu !

LABI
18-05-08, 15:19
Arkza neti nuke e ka nda askend,ndarjet kan qen gjithmon,po sote ne numer me te madh(shkaku dihet) kan ndryshu gjanat ka ndyshu standarti jetsor ,ka ndryshu vete njeriu(nje fije jemi ber me egoista),,,,,,,,,sa per ndarjet ma mir nje her te ndahesh sa jeton dhe tradhtone gjithe jeten,asnje femije nuk do donte te kishte dy prinderit bashk kure nuke jan te lumtun em njanini tjetrin

ps .mos qohi si pleqte me than:qeky Tilivizori na qiti rinin meq qkamos po shofin qata jan tranu hahhahahah.....

Ka ndryshuar njeriu ?!

Atehere, nese ka ndryshuar njeriu ?! Pse njeriu i sotem eshte ende njeri . Pse ka pamjen, imazhin dhe kapacitetet mendore si te njeriut para 10 , 20 , 50 , 100 ,1000 vjete :rolleyes:


Pajtohem ne kuptimnin e asaj qe kane ndryshuar standardet dhe mjetet per t'bere ekzistence, permbushjen dhe realizimin qenesor te njeriut . Me nje f jale jetesen ;POR , jo dhe vet JETA !!

Standardet, mjetet (qofshin ato materiale apo ideale) te pakten ne shoqerite bashkekohore (moderne , te industrializuara) jane pajisje te (dure te zjgatura te sistemit) sistemit dhe rendit te instaluar shoqerore ----->>me TE CILAT KONTROLLON DHE MBANE FUNKSIONAL VLERAT (RENDIN) E PERQAFESUARA , PROMOVUARA, VENDOSURA DHE TE IMPONUAR .

si psh: INSTITUCIONI i MARTESES LIGJORE - eshte nje forme e STANDARDIZUAR , por te njejten kohe dhe mjet-praktik PER T'A SHMANGUR KURVERINE dhe JETEN E PANORMUAR NDERGJINORE,FAMILJARE etjj...


Pra, sipas ketij botekuptimi martesa nuk eshte zgjidhje thelbesore/paresore/kapitale . Por praktike ( per me i ike kurvallekut ) .

Poashtu dhe puna e chatit/ dhe mjeteve tjera te komunikimit ...

Perderisa babgjyshi yt e i imi Emine, mjet per t'flirturar , bere per vete grune/fisniken e Shabanit ne livadhe e ka pas KENGEN/qiftelin, kalerimin e kalit ...Sot disa nga nipat , e nipeshat e te sapopermendurve kane mundesi dhe perdorin nje mjet tjer (me t'persosur ) , per t'i arritur, realizuar, shuajtur nevojat kerkesat tona me origjine epshuale , kafshore :biggrin:


I ke dy alternativa emine (ose)

1) Po i shpallim lufte teknikes , po i rikthejme idete e QARTIZMIT
2) Ose po i shpallim lufte vete-vetes (njeriut) . Po heqim dore nga mekati/e meta jone seksi (po ja bllombojme seksit herezine):tongue: :biggrin:

emine
18-05-08, 15:46
Ka ndryshuar njeriu ?!

Atehere, nese ka ndryshuar njeriu ?! Pse njeriu i sotem eshte ende njeri . Pse ka pamjen, imazhin dhe kapacitetet mendore si te njeriut para 10 , 20 , 50 , 100 ,1000 vjete :rolleyes:


Pajtohem ne kuptimnin e asaj qe kane ndryshuar standardet dhe mjetet per t'bere ekzistence, permbushjen dhe realizimin qenesor te njeriut . Me nje f jale jetesen ;POR , jo dhe vet JETA !!

Standardet, mjetet (qofshin ato materiale apo ideale) te pakten ne shoqerite bashkekohore (moderne , te industrializuara) jane pajisje te (dure te zjgatura te sistemit) sistemit dhe rendit te instaluar shoqerore ----->>me TE CILAT KONTROLLON DHE MBANE FUNKSIONAL VLERAT (RENDIN) E PERQAFESUARA , PROMOVUARA, VENDOSURA DHE TE IMPONUAR .

si psh: INSTITUCIONI i MARTESES LIGJORE - eshte nje forme e STANDARDIZUAR , por te njejten kohe dhe mjet-praktik PER T'A SHMANGUR KURVERINE dhe JETEN E PANORMUAR NDERGJINORE,FAMILJARE etjj...


Pra, sipas ketij botekuptimi martesa nuk eshte zgjidhje thelbesore/paresore/kapitale . Por praktike ( per me i ike kurvallekut ) .

Poashtu dhe puna e chatit/ dhe mjeteve tjera te komunikimit ...

Perderisa babgjyshi yt e i imi Emine, mjet per t'flirturar , bere per vete grune/fisniken e Shabanit ne livadhe e ka pas KENGEN/qiftelin, kalerimin e kalit ...Sot disa nga nipat , e nipeshat e te sapopermendurve kane mundesi dhe perdorin nje mjet tjer (me t'persosur ) , per t'i arritur, realizuar, shuajtur nevojat kerkesat tona me origjine epshuale , kafshore :biggrin:


I ke dy alternativa emine (ose)

1) Po i shpallim lufte teknikes , po i rikthejme idete e QARTIZMIT
2) Ose po i shpallim lufte vete-vetes (njeriut) . Po heqim dore nga mekati/e meta jone seksi (po ja bllombojme seksit herezine):tongue: :biggrin:


hahhahah labi tesh spo kan njerzimi nevoje me marre shkallet ne krah, :p

Virti
18-05-08, 16:15
a ka ndonje risi per sot? :biggrin:

LABI
18-05-08, 16:29
hahhahah labi tesh spo kan njerzimi nevoje me marre shkallet ne krah, :p

Jo qe tani ekzisojne shkallet , lifti emergjences ;)

vjeshta
18-05-08, 20:39
Mos ka ndonje lajmė edhe pėr shtepiakat ??:tongue:

selvija
18-05-08, 20:58
Ka ndryshuar njeriu ?!

Atehere, nese ka ndryshuar njeriu ?! Pse njeriu i sotem eshte ende njeri . Pse ka pamjen, imazhin dhe kapacitetet mendore si te njeriut para 10 , 20 , 50 , 100 ,1000 vjete :rolleyes:


Pajtohem ne kuptimnin e asaj qe kane ndryshuar standardet dhe mjetet per t'bere ekzistence, permbushjen dhe realizimin qenesor te njeriut . Me nje f jale jetesen ;POR , jo dhe vet JETA !!

Standardet, mjetet (qofshin ato materiale apo ideale) te pakten ne shoqerite bashkekohore (moderne , te industrializuara) jane pajisje te (dure te zjgatura te sistemit) sistemit dhe rendit te instaluar shoqerore ----->>me TE CILAT KONTROLLON DHE MBANE FUNKSIONAL VLERAT (RENDIN) E PERQAFESUARA , PROMOVUARA, VENDOSURA DHE TE IMPONUAR .

si psh: INSTITUCIONI i MARTESES LIGJORE - eshte nje forme e STANDARDIZUAR , por te njejten kohe dhe mjet-praktik PER T'A SHMANGUR KURVERINE dhe JETEN E PANORMUAR NDERGJINORE,FAMILJARE etjj...


Pra, sipas ketij botekuptimi martesa nuk eshte zgjidhje thelbesore/paresore/kapitale . Por praktike ( per me i ike kurvallekut ) .

Poashtu dhe puna e chatit/ dhe mjeteve tjera te komunikimit ...

Perderisa babgjyshi yt e i imi Emine, mjet per t'flirturar , bere per vete grune/fisniken e Shabanit ne livadhe e ka pas KENGEN/qiftelin, kalerimin e kalit ...Sot disa nga nipat , e nipeshat e te sapopermendurve kane mundesi dhe perdorin nje mjet tjer (me t'persosur ) , per t'i arritur, realizuar, shuajtur nevojat kerkesat tona me origjine epshuale , kafshore :biggrin:


I ke dy alternativa emine (ose)

1) Po i shpallim lufte teknikes , po i rikthejme idete e QARTIZMIT
2) Ose po i shpallim lufte vete-vetes (njeriut) . Po heqim dore nga mekati/e meta jone seksi (po ja bllombojme seksit herezine):tongue: :biggrin:E more Labi ne ate kohrat e babgjyshit tan qen nen kembet e burrnimit ne ndrydhura e te shtyrdhura sa qe as nje fjal nga goja skan pas guzim as me mendu ne vete se qka i ka gjet,,

e tash ka ndryshuar kohrat Laboooo..te qet ne fush per nje fjal....por kjo nuk do thot tradhti por liri tash kan femrat liri dhe do te jetojne

por edhe ne kohrat e Gurit ka qen tradhtin shum shum me turpshme dhe rreziqe te pa fund

Pupi
18-05-08, 21:03
Mos ka ndonje lajmė edhe pėr shtepiakat ??:tongue:

Ktu asht fjala per shtepiaket rrushe. lena ti neve rahat :cool:

vjeshta
18-05-08, 21:06
Ktu asht fjala per shtepiaket rrushe. lena ti neve rahat :cool:

O rrushi ,pyeta per rahatin time .:cool:

rafet llapjani
19-05-08, 09:44
emine te pershendes per kit tem te qart qyre more qka kish shkru ti sje tu e dit qe perpara gardhet ekan pas gjith nga nje bir e tash lum e lum struja 220 volt ahgahgahgahgahgahgaahga
O leni kto prrall se i din heta punt e veta qeshtu thejshin do filozof te tynehershit pa ase nje dit shkoll e sot me shkoll edhe u perzi leshi krejt ahgahgahgahgahgahgahgaahgaahgaaaaaaaaahga

emine
19-05-08, 09:49
emine te pershendes per kit tem te qart qyre more qka kish shkru ti sje tu e dit qe perpara gardhet ekan pas gjith nga nje bir e tash lum e lum struja 220 volt ahgahgahgahgahgahgaahga
O leni kto prrall se i din heta punt e veta qeshtu thejshin do filozof te tynehershit pa ase nje dit shkoll e sot me shkoll edhe u perzi leshi krejt ahgahgahgahgahgahgahgaahgaahgaaaaaaaaahga


hahhahahahha tash a:DASHNIJA ME PULLA,edhe sexi,,,,,masllaha jan dal senet prekja pullen martohesh prekja pullen .....prekja pulle ndaq 200 ndaq qkamos hahahhahhahahahahaha


llafet kam nis me dyshu mos je edhe ti femen e se bajagi je ka i sillesh bondit koheve te fundit hahahahh


ps,sa per temen:nuke e kam shenu me kritku kerkond breh,pos qe e lexova dikund dhe e solla ketu,,,kush kqyre qka tjeret bajn (DUHET ME QEN TEPER I PAQ VET)amo sote te rradhte jan ata qe jan aq te paq(ma ne ent harroje)...gjunah diq gjyshja e shkreta pa ja ni lezetin edhe qetij neti...

rafet llapjani
19-05-08, 09:53
hahhahahahha tash a:DASHNIJA ME PULLA,edhe sexi,,,,,masllaha jan dal senet prekja pullen martohesh prekja pullen .....prekja pulle ndaq 200 ndaq qkamos hahahhahhahahahahaha


llafet kam nis me dyshu mos je edhe ti femen e martune se bajagi je ka i sillesh bondit koheve te fundit hahahahh

ahgahgahghgaahghga kuku me zbulove vallahi e poshter je ani moj pse jo Bondi eshte funksjonar krejt i la per to shtret vizak ahgaahgahgahga apom ndreq pun ti dyqysh vezen me ma lidh ahgaaaahgaa

kurr skisha besu Emine qe me qet ne fush qe jam femer le prej sodi ste flas ma shoqja ke shtuzme :redface:

emine
19-05-08, 09:58
ahgahgahghgaahghga kuku me zbulove vallahi e poshter je ani moj pse jo Bondi eshte funksjonar krejt i la per to shtret vizak ahgaahgahgahga apom ndreq pun ti dyqysh vezen me ma lidh ahgaaaahgaa

kurr skisha besu Emine qe me qet ne fush qe jam femer le prej sodi ste flas ma shoqja ke shtuzme :redface:


hahhahaha a mos ke edhe ti e martune(se jan qu pesh )krejt fajet te martunve po jau lajn,a knej pi njekin per ere ,naper chata e naper neta ,sun guxoje me hy ne net mo ne Chat amo hiq,,,(a je e martune)jo ani baju se s'po vyjshe gjo ,dojna femna te martune me fole me to,e knej qata PISA MARRIN GUXIM edhe hyne knej anej e kritikojne;)
te ne shqiptaret oshte:MSHOJE SA TE MUNESH VEQ RUJU MOS TE SHEF NAJKUSH:tongue:

ps:moti koka kan me qel ket tem breh ;););)

emine
19-05-08, 12:22
http://de.youtube.com/watch?v=dIVgP_VtZG0&feature=related

LABI
19-05-08, 14:38
E more Labi ne ate kohrat e babgjyshit tan qen nen kembet e burrnimit ne ndrydhura e te shtyrdhura sa qe as nje fjal nga goja skan pas guzim as me mendu ne vete se qka i ka gjet,,

e tash ka ndryshuar kohrat Laboooo..te qet ne fush per nje fjal....por kjo nuk do thot tradhti por liri tash kan femrat liri dhe do te jetojne

por edhe ne kohrat e Gurit ka qen tradhtin shum shum me turpshme dhe rreziqe te pa fund

E vetmja gje qe s'eshte , s'behet teper asnjehere eshte lira !

Te tjerat , krijohen , vazhdojne te ekzistojne dhe shuhen ne suaza , kondita te disa kufizimeve, limiteve ... Bile, bile edhe dashuria e tepert s'eshte e shendetshme per organizem te bone zarare .. Mundesh me fitu HIPER-DASHURI e masandej perpjekesh me ike, mu gjveshe prej saje ::P :biggrin:

selvija
19-05-08, 18:12
E vetmja gje qe s'eshte , s'behet teper asnjehere eshte lira !

Te tjerat , krijohen , vazhdojne te ekzistojne dhe shuhen ne suaza , kondita te disa kufizimeve, limiteve ... Bile, bile edhe dashuria e tepert s'eshte e shendetshme per organizem te bone zarare .. Mundesh me fitu HIPER-DASHURI e masandej perpjekesh me ike, mu gjveshe prej saje ::P :biggrin:Qy qy hiq se paskem dit,,,,:rolleyes: :cool:

Arkza
19-05-08, 18:15
Eminja Te meta pak borgj te shkruj edhe disa fjale qe ate dit kem du shkru por une ate kohe e pash Postimin tend duke shkru isha pasi postova une e kishe Ndryshu pakz dhe kur e lexova prap ate Postim e pash se kishte shkru Pytjen se Deri tani ske Degjuar per Shqiptaret !
Ja Sot e Hene Dje u Martuar nje Burr i cili u Martuar per 7 -tin here !!!!
D.m.th se Gruja e 6-te ishte leshur mu as tri jav si ka !
Dhe Thuhet se kjo e tera eshte permes Netit !

teutaA
19-05-08, 23:54
mjafton te shikosh ne youtube dhe aty i shef shqiptaret

Lola
20-05-08, 00:01
mjafton te shikosh ne youtube dhe aty i shef shqiptaret

ca ju mungon femnave shiptare ,ku po i sheh qė jon shiptare,dobėsia maskuliste e shiptarėve cė njė takim ta incizojne dhe me blutu drejt ne net a shoqėri,ata jon te sėmurė.e mė tė smur jena na ce u besojmė .:confused:

teutaA
20-05-08, 00:03
ca ju mungon femnave shiptare ,ku po i sheh qė jon shiptare,dobėsia maskuliste e shiptarėve cė njė takim ta incizojne dhe me blutu drejt ne net a shoqėri,ata jon te sėmurė.e mė tė smur jena na ce u besojmė .:confused:

lola mos me keqkupto nuk e thash qe ju mungon diqka por nuk pajtohem qe ju ka hije te mirren me cyber sex

Lola
20-05-08, 00:05
Eminja Te meta pak borgj te shkruj edhe disa fjale qe ate dit kem du shkru por une ate kohe e pash Postimin tend duke shkru isha pasi postova une e kishe Ndryshu pakz dhe kur e lexova prap ate Postim e pash se kishte shkru Pytjen se Deri tani ske Degjuar per Shqiptaret !
Ja Sot e Hene Dje u Martuar nje Burr i cili u Martuar per 7 -tin here !!!!
D.m.th se Gruja e 6-te ishte leshur mu as tri jav si ka !
Dhe Thuhet se kjo e tera eshte permes Netit !
hahahahahahahahahahahahahahahaha pusi e martė e ato 5 tė parat me msite qorras a hahahahahaha
qonu burra shaloni netat se metėt me ka ni puse hahahahahahahhshshs


hahahahahahah

emine
20-05-08, 05:54
Eminja Te meta pak borgj te shkruj edhe disa fjale qe ate dit kem du shkru por une ate kohe e pash Postimin tend duke shkru isha pasi postova une e kishe Ndryshu pakz dhe kur e lexova prap ate Postim e pash se kishte shkru Pytjen se Deri tani ske Degjuar per Shqiptaret !
Ja Sot e Hene Dje u Martuar nje Burr i cili u Martuar per 7 -tin here !!!!
D.m.th se Gruja e 6-te ishte leshur mu as tri jav si ka !
Dhe Thuhet se kjo e tera eshte permes Netit !


valla sis ne kosove qkamos po nihet(une knej 9amo send s'po di:(
hahahha ani 7 gra pha koka knaqe qyqja ,,,ME SIGURI A SHITE SI DASHNORE I MIRE NE NET,pastai ato Grate kure e kan martu e kan hetu qe sen spo vyjka ,,,,KAN IKE ATO PREJ TINA ME SIGURI;)

Preshevar
20-05-08, 08:12
mjafton te shikosh ne youtube dhe aty i shef shqiptaret

Larg je shkue .... rri ksajde dhe sheh gjithqka !

Gjumashja
20-05-08, 22:39
A thu burrat a kane kohe te tradhtojne... se per gra nuk eshte risi... !!!

lyra2
20-05-08, 23:21
A thu burrat a kane kohe te tradhtojne... se per gra nuk eshte risi... !!!

..jo more qfarti,burrat me tradhetu u kishin thene atyre,po vetem grate ....uppsss nime me kend grate po tradhetojshin aaaa.:eek: :mad:

Murgesha
21-05-08, 00:24
..jo more qfarti,burrat me tradhetu u kishin thene atyre,po vetem grate ....uppsss nime me kend grate po tradhetojshin aaaa.:eek: :mad:


Moti njėherė kam pas pyet: "Me kė po tradhėtojnė burrat"? e sot asaj dite kush s`mu ka pėrgjegj. Edhe ti hiq mos prit se kush nuk tė pėrgjigjet hahahahahahahaah

Virti
21-05-08, 00:26
ndonje risi ketu? :cool:

Oqeani
21-05-08, 00:29
Moti njėherė kam pas pyet: "Me kė po tradhėtojnė burrat"? e sot asaj dite kush s`mu ka pėrgjegj. Edhe ti hiq mos prit se kush nuk tė pėrgjigjet hahahahahahahaah


Nje gje dihet se me kend ... me gra tjera, por nese eshte pyetje cilat jane ato gra?

Edhe ktu ka pergjegje ...edhe shume thjeshte bile ...

Murgesha
21-05-08, 00:32
Nje gje dihet se me kend ... me gra tjera, por nese eshte pyetje cilat jane ato gra?

Edhe ktu ka pergjegje ...edhe shume thjeshte bile ...


Kryje de e mos e lė pėrgjysmė mendimin se nuk bahet nami....

Oqeani
21-05-08, 00:39
Dihet se femrat jane me besnike ne martese, por per fat te keq kemi edhe aso qe shojojne jeten me avantura, dhe ketu gjinden ata meshkuj qe tradhtojne ... ( me nje fjale nje grua gjat jetes mund te joshet me disa meshkuj ) dhe ja se numri i meshkujve eshte me i madh ne kete pikpamje, kurse i grave me i vogel per mos te harruar se nje mashkull mund te ket rastin te tradhtoje nje here ne jete , kurse nje grua shume here...

Murgesha
21-05-08, 00:48
Dihet se femrat jane me besnike ne martese, por per fat te keq kemi edhe aso qe shojojne jeten me avantura, dhe ketu gjinden ata meshkuj qe tradhtojne ... ( me nje fjale nje grua gjat jetes mund te joshet me disa meshkuj ) dhe ja se numri i meshkujve eshte me i madh ne kete pikpamje, kurse i grave me i vogel per mos te harruar se nje mashkull mund te ket rastin te tradhtoje nje here ne jete , kurse nje grua shume here...


Ndoshta edhe ėshtė kėshtu si thua ti, edhe pse nuk po e di nėse kėtė mendim e ke marr nga ndonjė studim apo e the prej vetes. Supozoj qė shumė nga kėto shtėpiaket e temės qė po tradhėtojkan paskan mė shumė raste pėr tė tradhėtuar po qenkan tė pa fat se tradhėtinė po e bajkan me njė pakicė meshkujsh pasi qė shumica e meshkujve vetėm njėherė nė jetė paskan rastin pėr tė tradhėtuar.

Oqeani
21-05-08, 00:53
Ndoshta edhe ėshtė kėshtu si thua ti, edhe pse nuk po e di nėse kėtė mendim e ke marr nga ndonjė studim apo e the prej vetes. Supozoj qė shumė nga kėto shtėpiaket e temės qė po tradhėtojkan paskan mė shumė raste pėr tė tradhėtuar po qenkan tė pa fat se tradhėtinė po e bajkan me njė pakicė meshkujsh pasi qė shumica e meshkujve vetėm njėherė nė jetė paskan rastin pėr tė tradhėtuar.

Them me nje shumice meshkuj, por te them me kjarte , se femra nderron meshkujt ... flm

Murgesha
21-05-08, 00:57
Them me nje shumice meshkuj, por te them me kjarte , se femra nderron meshkujt ... flm


Mbasi femra po tradhėtojka me meshkuj atėherė pikė mė tė mirė se femra nuk qenkan as meshkujt. Gruaja tradhėton burrin e vet me njė mashkull i cili mjerisht tradhėton gruan e vet.

Oqeani
21-05-08, 01:01
Mbasi femra po tradhėtojka me meshkuj atėherė pikė mė tė mirė se femra nuk qenkan as meshkujt. Gruaja tradhėton burrin e vet me njė mashkull i cili mjerisht tradhėton gruan e vet.

Eshte e vertete se nje gje behet nga dy gjinite, mjerimi i tadhtise se bashkeshortit ne anen tjeter quher perfitim ne jeten...!!!

SheTa
21-05-08, 01:03
Kap Njerit Mshoj tejterit :)

DritonPR
22-05-08, 06:13
Grate shtepiake tradhetojne burrat e tyre virtualisht, kryesisht me ane te chat-it, eshte ky rezultati i nje sondazhi te bere se fundmi ne Itali. Sipas studimit del se tashme eshte bere ne modė tė chatosh nė internet, ndėrkohė qė si rrjedhim numri i tradhetive te tipit Cyber, kane qene ne rritje vitet e fundit. Rasti me i fresket ka qene ai, kur nje grua tradhetoi burrin e saj, duke dale live ne webcam per nje burre tjeter. Bashkėshorti i cili e kishte pėrgjuar, u hakmorr
duke publikuar live nė internet njė akt seksual me tė dashurėn e tij, duke e tradhėtuar atė tashmė publikisht. Sipas specialistėve shkak u kryesor i tradhėtive virtuale vjen nga vetmia dhe trishtimi i tepruar qė karakterizon kryesisht grate shtėpiake, pasi bashkėshortėt e tyre, shpenzojnė pjesėn mė tė madhe tė kohės jashtė shtėpisė. Vetėm nė Itali rreth 3 milion gra chatojnė rregullisht nė njė ditė qė do tė thotė se nė 7 gra 6 janė frekuentuese tė lojrave virtuale dashurore. Studimi tregon se rreth 60 pėr qind e grave kanė pasur njė njohje virtuale,
edhe pse njėkohėsisht mund tė jenė tė martuara apo fejuara, ndėrkohė qė 70 pėr qind e tyre kryesisht tė moshės 20-45 vjetė, kanė tradhėtuar mė shumė se njė herė bashkėshortėt.
Ndėrkohė qė pėrpos 3 milion grave qė chatojnė nė Itali rregullisht, rreth 11 milion tė tjerė, kryesisht meshkuj, chatojnė me qėllimin e vetėm, aventura eorike. Ndėrkohė qė vihet re njė tjetėr argument interesant nė kėtė sondazh, ku gratė bėjnė lojra tė shumta duke shkėmbyer partnerėt e tyre nė chat apo realizojnė lojra tė ndryshme erotike me ndihmėn e chatit.


valla u plas, jo vetem grat, po edhe burrat...hiq sme pelqen kjo hiq...marre per qata te martuar qe futen me fol me tjert per gjera fantazie turp more turp!!

teutaA
05-06-08, 01:01
a u tradhtu kush a jo

>>{SpOnGeBoB}<<
05-06-08, 09:35
Ev shoq, pernime tekokan rrospija qato qe po tradhtojkan.

emine
05-06-08, 09:40
Ev shoq, pernime tekokan rrospija qato qe po tradhtojkan.


EV SHOQ???Po me kond tradhtojne ato,jo femrat nermes veti me siguri me meshkujte(CFARE KOKAN ATEHR MESHKUJTE)

>>{SpOnGeBoB}<<
05-06-08, 09:49
EV SHOQ???Po me kond tradhtojne ato,jo femrat nermes veti me siguri me meshkujte(CFARE KOKAN ATEHR MESHKUJTE)


emine na qetu te qekjo teme i kena nxane njiher per njiher shtepijaket tu tradhetu burrat, a masnej kur ti nxajna te tema tjeter tu tradhetu burrat i dvesim kush ja ka nise i pari me bo qeshtu pis.

emine
05-06-08, 09:55
emine na qetu te qekjo teme i kena nxane njiher per njiher shtepijaket tu tradhetu burrat, a masnej kur ti nxajna te tema tjeter tu tradhetu burrat i dvesim kush ja ka nise i pari me bo qeshtu pis.

Une veq ju pyeta,ato me kond po tradhtojne..........e sa per mi nxone ske shans as mos je i sigurte kurre se ti demek je fatlum se nuk tradhtohesh,,,,eh sa kush e ksuh ka kujtu,,,,,,,,,,e kurr se ka marre vesh,po ma mire a mos e kesh se neser troket ne deren tande:rolleyes:

Preshevar
05-06-08, 10:01
Qofshin meshkuj apo femra,... "tė ndershėm" sun i bėn askushi !
Me fjalėn Pis, SpongeBobi ja paska qėllue !

>>{SpOnGeBoB}<<
05-06-08, 10:09
Une veq ju pyeta,ato me kond po tradhtojne..........e sa per mi nxone ske shans as mos je i sigurte kurre se ti demek je fatlum se nuk tradhtohesh,,,,eh sa kush e ksuh ka kujtu,,,,,,,,,,e kurr se ka marre vesh,po ma mire a mos e kesh se neser troket ne deren tande:rolleyes:

ku e dij mare une me kond tradhtojn ? Jo belivallha vetem i sigurte po shume i sigurte jam belivallha. Qka kane kujtue ata tjeret osht se gabim kane kujtue edhe qashtu gabim punet ju kan shkue edhe normal qe nuk e kan marr vesh e as qe kane per me marr vesh es ne dynjene tjeter.

Ne kohen e babloki eu rahmet shpirti i paste i kam pas nja 4 vjet me tamin po me doket edhe thojke qe grujes duhet mi dhane me hanger me pi edhe me rreh me "stupc" (hajde qetash me shkrujten ju dhuna kundra femnave) kadale niher ta kallezoj firade: belivalla me "rrehen" amo me rreh mire, o sha zoten mi pas edhe 700 vjet ymer nuk i bjen asaj ne men as shkrole q te qatit me shkrue se jo me hy e me ladrue online koder n`koder.

Krejt qato qe bojn qesi sende nuk te kokan rreh qysh duhet, ja te kokan bo per mu rrehen.

A po kupton qitash ti emine!

emine
05-06-08, 10:23
ku e dij mare une me kond tradhtojn ? Jo belivallha vetem i sigurte po shume i sigurte jam belivallha. Qka kane kujtue ata tjeret osht se gabim kane kujtue edhe qashtu gabim punet ju kan shkue edhe normal qe nuk e kan marr vesh e as qe kane per me marr vesh es ne dynjene tjeter.

Ne kohen e babloki eu rahmet shpirti i paste i kam pas nja 4 vjet me tamin po me doket edhe thojke qe grujes duhet mi dhane me hanger me pi edhe me rreh me "stupc" (hajde qetash me shkrujten ju dhuna kundra femnave) kadale niher ta kallezoj firade: belivalla me "rrehen" amo me rreh mire, o sha zoten mi pas edhe 700 vjet ymer nuk i bjen asaj ne men as shkrole q te qatit me shkrue se jo me hy e me ladrue online koder n`koder.

Krejt qato qe bojn qesi sende nuk te kokan rreh qysh duhet, ja te kokan bo per mu rrehen.

A po kupton qitash ti emine!

valla kam qesh (lezeqem )diqka jam knaqe.......normal qe ke te drejte se aj qe ka barkun plote nuke lype me hanger,,,,po analizoi nje fije sendet pak ma mire,,,,ka qe kan tradhtu ne *net*amo knej jan tucejka ,tucana s'jau man hiq,,,,,e ka qe nuke futen ne net fare,,,,,,,,,,edhe besa te* MBULUNE*edhe e shkoqin veq a e nxojne,,,so me thon jo valla ne sy shifet,apo ne veshje ,apo ne diqka tjeter njerzt ishin te lloj llojshem dhe besom se me dhune dhe me zore kerkond s'mundesh me bo me te deshte,as s'mundesh kerkujna me ja ndalu:NATE VAKTH si ka qen puna edhe kan tradhtu njerzit (BILE ME ILAKE) po hiqu i nderum se diqkah shqiptari pi kupton senet si gabim,,,,DHuna nuka sgjidhje,,,,,,dhe nuke do jete kurre......edhe sote nuke jan britaniket apo italianet qe i bajne kto gjana,Jan shqipatret qe cdo i dyti ka net ne shpi,mos gruja pi mshone burri....................ani ky qe ja mushe gjepat pare Gjystes e shkone extra ne Ulqin me pa ate (NUDO) me flitke per moralin piffffffff ,,,,,,,

ps .me rrespektin qe kam ndaj jush dhe cdo anatari e thash mendimin tim dhe s'dua te komentoje rreth ksaj teme me(SEPSE E KOTE)

>>{SpOnGeBoB}<<
05-06-08, 10:46
valla kam qesh (lezeqem )diqka jam knaqe.......normal qe ke te drejte se aj qe ka barkun plote nuke lype me hanger,,,,po analizoi nje fije sendet pak ma mire,,,,ka qe kan tradhtu ne *net*amo knej jan tucejka ,tucana s'jau man hiq,,,,,e ka qe nuke futen ne net fare,,,,,,,,,,edhe besa te* MBULUNE*edhe e shkoqin veq a e nxojne,,,so me thon jo valla ne sy shifet,apo ne veshje ,apo ne diqka tjeter njerzt ishin te lloj llojshem dhe besom se me dhune dhe me zore kerkond s'mundesh me bo me te deshte,as s'mundesh kerkujna me ja ndalu:NATE VAKTH si ka qen puna edhe kan tradhtu njerzit (BILE ME ILAKE) po hiqu i nderum se diqkah shqiptari pi kupton senet si gabim,,,,DHuna nuka sgjidhje,,,,,,dhe nuke do jete kurre......edhe sote nuke jan britaniket apo italianet qe i bajne kto gjana,Jan shqipatret qe cdo i dyti ka net ne shpi,mos gruja pi mshone burri....................ani ky qe ja mushe gjepat pare Gjystes e shkone extra ne Ulqin me pa ate (NUDO) me flitke per moralin piffffffff ,,,,,,,

ps .me rrespektin qe kam ndaj jush dhe cdo anatari e thash mendimin tim dhe s'dua te komentoje rreth ksaj teme me(SEPSE E KOTE)

A qka e paske marr vesh ti emine qat punen e stupcit, e paske kput krejt belivalla. Normal qatyne qe e kuptojn gabim i ndodhin edhe nuk jane me tu dhimbte pse i ndodhin. A pe shef qe ti tekoke que sot ka te shkruj une e masnej jo po lypi kundershtare.

Kush ke tu diskutu per moral qetu, na ishim tu diskutu per qato qe tradhtojne. Ani qka qe ja japi gjystes paret ne gjep,une shkoj ja japi per kongen nuk shkoj me kape gjysten per tatuje.

gertaa
05-06-08, 11:16
o asishin sa t mujn edhe ata edhe ato,po le t asishin moree ,edhe kjo mnyr e asishmes ka efekt shum t mir ,po i sho do shtepiake qitu qi po asishen edhe e kan asish menjen qe jan ma t asishtat ,ja u kan asish menen do t'asishum ktu me germa e i kan mar qi bash qashtut t asishta jon,harojn me asish veten n paqyre HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH e i asishin germat ngat zemrushit

Oqeani
05-06-08, 11:38
o asishin sa t mujn edhe ata edhe ato,po le t asishin moree ,edhe kjo mnyr e asishmes ka efekt shum t mir ,po i sho do shtepiake qitu qi po asishen edhe e kan asish menjen qe jan ma t asishtat ,ja u kan asish menen do t'asishum ktu me germa e i kan mar qi bash qashtut t asishta jon,harojn me asish veten n paqyre HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH e i asishin germat ngat zemrushit

Normal se asishen se ju behet dita 700 jet , e kur asishen nuk e shohin , ju behet terrrrrrrrrrhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

emine
05-06-08, 11:43
o asishin sa t mujn edhe ata edhe ato,po le t asishin moree ,edhe kjo mnyr e asishmes ka efekt shum t mir ,po i sho do shtepiake qitu qi po asishen edhe e kan asish menjen qe jan ma t asishtat ,ja u kan asish menen do t'asishum ktu me germa e i kan mar qi bash qashtut t asishta jon,harojn me asish veten n paqyre HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH e i asishin germat ngat zemrushit


gagaggagaggagaagag

lovely
07-08-08, 10:59
o asishin sa t mujn edhe ata edhe ato,po le t asishin moree ,edhe kjo mnyr e asishmes ka efekt shum t mir ,po i sho do shtepiake qitu qi po asishen edhe e kan asish menjen qe jan ma t asishtat ,ja u kan asish menen do t'asishum ktu me germa e i kan mar qi bash qashtut t asishta jon,harojn me asish veten n paqyre HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH e i asishin germat ngat zemrushit


:biggrin: :biggrin: :biggrin:

lovely
09-08-08, 13:57
emine na qetu te qekjo teme i kena nxane njiher per njiher shtepijaket tu tradhetu burrat, a masnej kur ti nxajna te tema tjeter tu tradhetu burrat i dvesim kush ja ka nise i pari me bo qeshtu pis.


hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaa

emine
24-02-12, 17:48
Mire jau bajn,buri per qka o burr ,so me qite ne izllog,edhe sa gjunah me tradhtu meshkujt,se shumica e tyre tradhtojne:P

Dali!Keq!ch
24-02-12, 18:13
Ka edhe ma keq, e un mendoj cdo femer qe e lejon veten mund te behet sikur kjo Shqiptarja e Greqis ketu:
http://www.youtube.com/watch?v=qXIZR1EwK50

Por ka fundi i kesaj videos mundeni me kuptu qe edhe nana eshte si vajza e saj, dyshimi aty kur nuk lejon te pergjigjet vazja e saj ne pytjen e fundit.

emine
24-02-12, 18:31
Ka edhe ma keq, e un mendoj cdo femer qe e lejon veten mund te behet sikur kjo Shqiptarja e Greqis ketu:
http://www.youtube.com/watch?v=qXIZR1EwK50

Por ka fundi i kesaj videos mundeni me kuptu qe edhe nana eshte si vajza e saj, dyshimi aty kur nuk lejon te pergjigjet vazja e saj ne pytjen e fundit.

kjo spaska tradhtu kand more,krejt troc paska kallxu,po keq qe se la mamaja me i fitu edhe do evra kjo,se syte pae pi qitshin,,,,,qka na qite me pa menja sme kish shku se ka qeso pakete me krejt mrapshtinat qe munen me egzistu edhe me droge edhe me msime mamaje me perfitu te meshkujt,hajte se na knaqe ne thojza,,,rrejt spaska vec ne fund

Dali!Keq!ch
24-02-12, 18:36
kjo spaska tradhtu kand more,krejt troc paska kallxu,po keq qe se la mamaja me i fitu edhe do evra kjo,se syte pae pi qitshin,,,,,qka na qite me pa menja sme kish shku se ka qeso pakete me krejt mrapshtinat qe munen me egzistu edhe me droge edhe me msime mamaje me perfitu te meshkujt,hajte se na knaqe ne thojza,,,rrejt spaska vec ne fund

Jo nuk fitoj kurgja kjo, pos turpit - se pse i humbi qe genjej kur tha qe ska pas s.. me mbi 10 persona ne te njeten kohe.
Shiko edhe nje here.

emine
24-02-12, 18:42
Jo nuk fitoj kurgja kjo, pos turpit - se pse i humbi qe genjej kur tha qe ska pas s.. me mbi 10 persona ne te njeten kohe.
Shiko edhe nje here.

keq bolle,sa zore i japi vetes,e meti pa pare,,,,qka koka kan e mire per hasanin hahahhah

Peja-Boy
24-02-12, 18:43
Jo bre spo besoj hiq valla ho :p :p :p :biggrin:

Eddi
25-02-12, 11:12
Valla eshte turp per nje grua me fmije te bej kto budallallaqe
amo ma turp per meshkujt shqiptar qe shfrytzojn kete rast e po nxjerrin masandej ne youtube

turp edhe per meshkujt edhe per grat

nuk jam kunder te shkembejn shkrime nje burre e nje grua si shoke virtual
si mund te besh shoqe nje kolege pune qe nuk e ke njoh ma par ashtu mund te besh shoqe nje femer nga forumi
kam pas rast ku jam miqsu me femra gjermane dhe austrijake jam takuar dhe live edhe ne prezenc te bashkshortes edhe ne mosprezenc te saj dhe sot jemi miq shume te mire

une kete nuk e quaj tradhti nese bisedon me nje te panjohur
tradhti eshte nqs me ate te panjohur perfundon ne shtrat

Hajra
25-02-12, 12:36
Valla eshte turp per nje grua me fmije te bej kto budallallaqe
amo ma turp per meshkujt shqiptar qe shfrytzojn kete rast e po nxjerrin masandej ne youtube

turp edhe per meshkujt edhe per grat

nuk jam kunder te shkembejn shkrime nje burre e nje grua si shoke virtual
si mund te besh shoqe nje kolege pune qe nuk e ke njoh ma par ashtu mund te besh shoqe nje femer nga forumi
kam pas rast ku jam miqsu me femra gjermane dhe austrijake jam takuar dhe live edhe ne prezenc te bashkshortes edhe ne mosprezenc te saj dhe sot jemi miq shume te mire

une kete nuk e quaj tradhti nese bisedon me nje te panjohur
tradhti eshte nqs me ate te panjohur perfundon ne shtrat


........nje gje duhet ta dine te gjithe, secili apo secila qe hyne ketu ose qe lejone te hyje e dashura apo i dashuri (edhe te martuar), rrezikoin ta humbin tjetrin, nagase munde te dashurohen diku tjeter. Normal qe njeriu ketu munde te gjeje shume shoke dhe shoqe te mirfillt qe nuk pretendoin diqka me shume, por gjithmon munde te dal dikush qe ia merr zemren si pa qellim, keshtu qe secili duhet ti kete parasyshe pasojat. Ty Eddi ende nuk te ka ndodhe nje gje e tille por mundet te ndodhe ne te ardhmen.

Alima
25-02-12, 22:10
...

Hahaha Hajro , runa Zot dakikut t'lige ,a ? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Personalisht njoh nje qift ( ish-qift) te gjenerates time , qe ishin shume te dashuruar para dhe pas marteses ... ne shtetet skandinave diku ,.... me kohen bahet patron i fort ai shoku i saj ... edhe dy fmi si dy molla ... bile bile shitke beleg ai , thojke nuk mbaj mobil se nuk du gruja sahat e dakik verr verr ku je ēka je ... edhe ma shume jo ne shpi se po ... nje dite qohet patroni http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif prej gjumi , so gruja n'shpi ... prit se po kthehet s' ka , prit s' ka ... pak pa u ba 24h , prej zhdukjes mistere te te shoqes , nje thirrje telefonike prej saj ne te cilen e porosit per leterdivocin , ngase i duhej fisnikes per kurorezim ne Zvicerr http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif... patroni mezi e ka mledh vehten , nese e ka mledhe ... femijet ja ka lane qaty , gjunah :( ... ama , njerez mos i leni grat e burrat vetum , qaq http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif! Sot fisnikja rrnon midis zhvicrre me at njerin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif...


.

Hajra
25-02-12, 22:41
...

Hahaha Hajro , runa Zot dakikut t'lige ,a ? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Personalisht njoh nje qift ( ish-qift) te gjenerates time , qe ishin shume te dashuruar para dhe pas marteses ... ne shtetet skandinave diku ,.... me kohen bahet patron i fort ai shoku i saj ... edhe dy fmi si dy molla ... bile bile shitke beleg ai , thojke nuk mbaj mobil se nuk du gruja sahat e dakik verr verr ku je ēka je ... edhe ma shume jo ne shpi se po ... nje dite qohet patroni http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif prej gjumi , so gruja n'shpi ... prit se po kthehet s' ka , prit s' ka ... pak pa u ba 24h , prej zhdukjes mistere te te shoqes , nje thirrje telefonike prej saj ne te cilen e porosit per leterdivocin , ngase i duhej fisnikes per kurorezim ne Zvicerr http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif... patroni mezi e ka mledh vehten , nese e ka mledhe ... femijet ja ka lane qaty , gjunah :( ... ama , njerez mos i leni grat e burrat vetum , qaq http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif! Sot fisnikja rrnon midis zhvicrre me at njerin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif....


....Alime s ka pas faj nastradini e din ti, hahaha....

...valla une ju kisha thane mos e merrni si te pa "rrezikshem" internetin se te ndodhe qe habitesh e mandej mos kukatni hahahah...

Elina
25-02-12, 22:55
Desperate housewives :tongue:

Alima
25-02-12, 23:13
....Alime s ka pas faj nastradini e din ti, hahaha....

...valla une ju kisha thane mos e merrni si te pa "rrezikshem" internetin se te ndodhe qe habitesh e mandej mos kukatni hahahah...

...

Hudrat ner kry , a??? Po po , me kone mos me i zgjate lozt http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Shtir u ba ! Me e pa internet ...per ata ,ma se miri vlla single , rahat !


.

tipi engjellor
25-02-12, 23:17
skan faj more hahahahaha burrat ne gjueti bile keto ne shtepi ......me shkronja

Hajra
25-02-12, 23:22
...

Hudrat ner kry , a??? Po po , me kone mos me i zgjate lozt http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Shtir u ba ! Me e pa internet ...per ata ,ma se miri vlla single , rahat !


.


.......jo moj qfar miri single,hahaha....

Murgesha
25-02-12, 23:31
........nje gje duhet ta dine te gjithe, secili apo secila qe hyne ketu ose qe lejone te hyje e dashura apo i dashuri (edhe te martuar), rrezikoin ta humbin tjetrin, nagase munde te dashurohen diku tjeter. Normal qe njeriu ketu munde te gjeje shume shoke dhe shoqe te mirfillt qe nuk pretendoin diqka me shume, por gjithmon munde te dal dikush qe ia merr zemren si pa qellim, keshtu qe secili duhet ti kete parasyshe pasojat. Ty Eddi ende nuk te ka ndodhe nje gje e tille por mundet te ndodhe ne te ardhmen.

Hajro pa keqkuptime tė lutem.

Sa gra tė martuara e tė pamartuara sollėn familjen e vet nė rrezik pėr ty prej qė ke filluar tė pėrdorėsh internetin??

Hajra
25-02-12, 23:39
Hajro pa keqkuptime tė lutem.

Sa gra tė martuara e tė pamartuara sollėn familjen e vet nė rrezik pėr ty prej qė ke filluar tė pėrdorėsh internetin??

....qy kjo tash ku don me me marr ne pytje si polic, hahaha...

....jo bre per mua asnje deri me tani, shyqyr zotit ama ka djem te ri e te bukur e sene vene qe valla ti marrin ment, e njeita vlen edhe per vajzat.

Murgesha
25-02-12, 23:41
....qy kjo tash ku don me me marr ne pytje si polic, hahaha...

....jo bre per mua asnje deri me tani, shyqyr zotit ama ka djem te ri e te bukur e sene vene qe valla ti marrin ment, e njeita vlen edhe per vajzat.

Eh lumi ti, me tė nime e kam se je shumė korrekt nė biseda private. Pra ēka tė lypėsh edhe gjen nė net :biggrin:

Hajra
25-02-12, 23:47
Eh lumi ti, me tė nime e kam se je shumė korrekt nė biseda private. Pra ēka tė lypėsh edhe gjen nė net :biggrin:

....a ti qkas nin e qkas shef, pahiri kuptohet hahahah....

Normal Murgesh, eshte e vertet se njeriu e gjene ate qe e kerkon mirepo ti e dine qe nganjeher ndodhin gjerat edhe pa dashje, sidomos ketu ku njerzit komunikoin hapur te fshehur pas perdje.

tipi engjellor
26-02-12, 00:00
po po krejt pa dashje ndodhin jo valla bash me dashje hahahahahahah