PDA

View Full Version : Dashuria: Ndjenjė, Nevojė apo Dėshirė!


Estella
22-05-08, 09:48
Perse dashuroni?

A eshte dashuria per ju nje ndjenje e verber dhe e pakontrollueshme?

A keni nevoje per ngrohtesine dhe sigurine qe ju jep partneri/ja?

Apo te dashuroni eshte nje zbukurim i kendshem, i cili i jep thjesht me shume shije dites suaj?

Jana
22-05-08, 11:41
Dashuroj.....sepse dashuroj......

Dashuria seshte ndjenje e verber per mua....por ndjenje e mir te cilen edhe e kontrolloj......
Normal qe qdo njeri ka nevoj me pas dikend pran vetit qe i dhuron Dashuri ne nje far forme edhe mbeshtetje....

Nuk mendoj qe mundet me lujt njeriua me ndjenjat e tij...duke i perdor per zbukurim etj etj......

lovely
22-05-08, 11:50
NEVOJE....

jo nevoje per siguri po nevoje shpirterore, natyrore!!! :wink:

nevoje per t i ndare ndjenjat me te bukura me nje person qe eshte "gjysa ime tjeter"

Murgesha
22-05-08, 13:24
Dashuroj pėr tė jetuar,
Jetoj pėr tė dashuruar.

LABI
22-05-08, 13:45
Edhe shume , me shume se kaq .

Qe te trija keto elemente hyjne ne ekuacionin te dashurise . Ne mungese te njeres nga keto elemente, kemi zgjidhje te pjeserishme te asociacionit .

ZGJIDHJA PERFUNDIMATARE NUK ESHTE E PJESESHME .

BE LK
29-05-08, 14:18
Dashuria eshte nje deshire e nevojshme qe ndjehet !

rilinda
29-05-08, 14:19
Dashuria eshte nje deshire e nevojshme qe ndjehet !

Jo he deeee!
Kush ka than k'shtu?! :biggrin:

emine
29-05-08, 14:26
Deshir,,,,,,,,e nevojshme derisa ta gjesh dikend ma te mire ....pastai me ner me than....................kurrsend hiq:(

BE LK
29-05-08, 14:31
Jo he deeee!
Kush ka than k'shtu?! :biggrin:
A don me e dit se kush me ka thene a ?!?!

rilinda
29-05-08, 14:50
A don me e dit se kush me ka thene a ?!?!

FLASE de ma se pėr me mu pėrgjigj t'pyta une. :biggrin:

BE LK
29-05-08, 15:14
FLASE de ma se pėr me mu pėrgjigj t'pyta une. :biggrin:
Ndjenjat, nevojat, deshirat jane pjese perberese e njeriut dhe nuk mund te importohen nga dikush tjeter !

A e more vesh !?

p.s. me shqipen sje mire hiq ! Jo FLASE po FOL !

rilinda
29-05-08, 19:04
Ndjenjat, nevojat, deshirat jane pjese perberese e njeriut dhe nuk mund te importohen nga dikush tjeter !

A e more vesh !?

p.s. me shqipen sje mire hiq ! Jo FLASE po FOL !

Hahahahhahaha... e shkrova me t'mdhaja veē qė e pata keq qyre nihere...

Edhe t'falemnderit pėr spjegim.

Amina
29-05-08, 21:08
Dashuria , ndjenje , pastaj, deshire, pastaj nevoje. Po per njeren votova hehe

Sy_kaltra
30-05-08, 16:23
Mendoj se te gjitha jan te lidhura ngusht me njera tjetren !

Linka_pz
30-05-08, 16:31
Dashuria eshte nje deshire e nevojshme qe ndjehet !


Pajtohem me kete thenien e BE LK ,edhe pse votova per njeren .

aferdita
03-06-08, 19:54
Eshte nevoj e cila te gjithe kemi nevoj te na duaj dhe ta duajm dikend