PDA

View Full Version : Sa Respektohet Mendimi i Antarit/es Nė Forum!?


SheTa
28-05-08, 19:54
Sa Respektohet Mendimi i Antarit/es Nė Forum!?

Estella
28-05-08, 22:30
Deri diku:biggrin:

DEA
29-05-08, 08:13
edhe une votova te deri diku, se ma merr mendja qe nje pjese shume shume shume e vockel jane qe nuk i respektojn mendimet e te tjereve, sa qe as qe po hetohen bile:biggrin:

Preshevar
29-05-08, 08:20
Prej Aspaku-t e deri n'Maksimum....

Akili
29-05-08, 09:21
nuk respektohet aspak
shumicen e kohes dalin prej temave...

emine
29-05-08, 09:43
Sa Respektohet Mendimi i Antarit/es Nė Forum!?

deri dikund...........edhe nese nuke rrespektohet mendimi im,,,une pa than ate qe mendoi se lo!!!

Prishtinasja_
29-05-08, 10:02
Deri dikund bre...:mad:

Arkza
29-05-08, 12:56
Aspak............:redface:

valiii
29-05-08, 13:18
Kisha me thene MJAFTUESHEM, edhe pse egzistojne disa persona ketu qe, nese nuk iu pershtatesh ne shije( nuk mendon sikur ata) te zhveshin edhe nga nacionaliteti... Kjo eshte kulmi !!!

rilinda
29-05-08, 13:54
Kisha me thene MJAFTUESHEM, edhe pse egzistojne disa persona ketu qe, nese nuk iu pershtatesh ne shije( nuk mendon sikur ata) te zhveshin edhe nga nacionaliteti... Kjo eshte kulmi !!!

Pajtohem plotėsisht me mendimin tėnd.

Guri i madh
29-05-08, 14:09
ASPAK

Gomarlliqet me te medha ketu i gjene, por peshku qelbet nga koka !une nuk do te kisha qendrue ne nji vend te till

MemphiSx
29-05-08, 14:22
Pajtohem plotėsisht me mendimin tėnd.


PSH,ti u pershtate ne ket shije,sepse te pelqej apo!!! Ti thuje mendimin tende,se si e qysh e mos i merr mendimet e tjerve!!!


Respektohet n'at mase sa nuk preket integriteti i dikujt!!!

Guri i madh
29-05-08, 14:29
Nuk eshte ide e keqe o BIG GURI !

p.s. por mos harro se je i vogel, ke kohe me u rrit !hhaaaa po shi po bjen si shpesh po edhe nxehtsi po ka e kam fillue me u rrit

BE LK
29-05-08, 14:33
hhaaaa po shi po bjen si shpesh po edhe nxehtsi po ka e kam fillue me u rrit
Mashallah, bereqet paska me rene kete vit ! hahahahhahahahahahhaha

rilinda
29-05-08, 14:55
PSH,ti u pershtate ne ket shije,sepse te pelqej apo!!! Ti thuje mendimin tende,se si e qysh e mos i merr mendimet e tjerve!!!


Respektohet n'at mase sa nuk preket integriteti i dikujt!!!

Edhe ti mujte me than mendimin tand, pa m'citu mu. :biggrin:
Prap po thom qė pajtohna me mendimin e Valit, se shumė mirė e ka than- edhe ky ėshtė mendimi im, prandaj RESPEKTOJE edhe nėse nuk pajtohesh me ta.

SheTa
29-05-08, 15:58
Ju flm per pergjigje deri me tani :)

Deri diku 8 66.67%

SheTa
29-05-08, 15:59
Mendoj qe rrespketohet deri diku ...

Po eshte dhe Nje problem se Ne tema serioze ndodh Kaj her t'dalin prej temes dhe shndrohet ne humor .. kja sme pelqen hiq ktu ...

As te moderatort ase te Antart e fourmit ...

>>{SpOnGeBoB}<<
29-05-08, 17:11
qetu mendimi rrespektohet edhe pak ma natane pertej maksimumit amo nuk pat vend me ja bo klik votes e qeshtu.

MemphiSx
29-05-08, 20:32
Edhe ti mujte me than mendimin tand, pa m'citu mu. :biggrin:
Prap po thom qė pajtohna me mendimin e Valit, se shumė mirė e ka than- edhe ky ėshtė mendimi im, prandaj RESPEKTOJE edhe nėse nuk pajtohesh me ta.


Une e dhash mendimin tim,nese e ke lexu :) Ok,edhe une pajtona me mendimin e valiit,por gjithmon duhet te jesh vet vetja,me mendime e me krejt,ti nese pajtohesh me valiin shkruje mendimin e valiitt me pak ndryshime :)

Pershendejte..:)

rilinda
29-05-08, 20:36
Une e dhash mendimin tim,nese e ke lexu :) Ok,edhe une pajtona me mendimin e valiit,por gjithmon duhet te jesh vet vetja,me mendime e me krejt,ti nese pajtohesh me valiin shkruje mendimin e valiitt me pak ndryshime :)

Pershendejte..:)

Ani. :biggrin:

Me respekt!
UNE.

BE LK
29-05-08, 20:44
Une e dhash mendimin tim,nese e ke lexu :) Ok,edhe une pajtona me mendimin e valiit,por gjithmon duhet te jesh vet vetja,me mendime e me krejt,ti nese pajtohesh me valiin shkruje mendimin e valiitt me pak ndryshime :)

Pershendejte..:)
KESAJ I THONE DUHET TE MENDOSH ASHTU SIQ THEME UNE, E JO ASHTU SIQ DON TI !

sI POS MERSHI VESH DHE JU HIQ BRE ! EW EW EW !

pirro
29-05-08, 20:55
Une them qe mendimi respetkohet me shume se sa duhet, nje perqindje e madhe nuk kane nevoje me shkru hiq ne FD , une mendoj qe dhenja e lirise se tepert ne FD i ka kushtuar shume ketij te fundit. Njerizt duhet te tregohen me te drejperdrejt dhe te pa kompromis dhe mendimet e kqija dhe te pavlera shume thjesht te mos respektohen.

Ju a po e respektoni kete mendim timin?

BE LK
29-05-08, 21:00
Une them qe mendimi respetkohet me shume se sa duhet, nje perqindje e madhe nuk kane nevoje me shkru hiq ne FD , une mendoj qe dhenja e lirise se tepert ne FD i ka kushtuar shume ketij te fundit. Njerizt duhet te tregohen me te drejperdrejt dhe te pa kompromis dhe mendimet e kqija dhe te pavlera shume thjesht te mos respektohen.

Ju a po e respektoni kete mendim timin?
MOs don me hap nje nen teme mbi kete teme pirrooooo !?

Shpat
29-05-08, 21:02
Une them qe mendimi respetkohet me shume se sa duhet, nje perqindje e madhe nuk kane nevoje me shkru hiq ne FD , une mendoj qe dhenja e lirise se tepert ne FD i ka kushtuar shume ketij te fundit. Njerizt duhet te tregohen me te drejperdrejt dhe te pa kompromis dhe mendimet e kqija dhe te pavlera shume thjesht te mos respektohen.

Ju a po e respektoni kete mendim timin?
Fjale me vend e pa rrotulla kjo.:biggrin:
Duhet te respektojme qdo fjale te bashkbiseduesit,por jo ai te i jap vetes lirine e te shprehe ate qe nuk perkon askund me temen.

rilinda
29-05-08, 21:12
Une them qe mendimi respetkohet me shume se sa duhet, nje perqindje e madhe nuk kane nevoje me shkru hiq ne FD , une mendoj qe dhenja e lirise se tepert ne FD i ka kushtuar shume ketij te fundit. Njerizt duhet te tregohen me te drejperdrejt dhe te pa kompromis dhe mendimet e kqija dhe te pavlera shume thjesht te mos respektohen.

Ju a po e respektoni kete mendim timin?

Ėhė. E respektoj ama nuk pajtohem me tė.
Ndoshta respektohet mendimi te tė gjitha nėnforumet tjera pėrpos te POLITIKA. Posa e shkruan mendimin atje, menjėherė ata, "luftuesit e shprehjes sė lirė", ta shajnė fakultetin, ta ndėrrojnė kombin e yhyyyy...

Debatet mund tė bėhen fakte- kundėrfakte, e jo tė ketė ndėrlidhje me fakultet, e as me degradim.
E kam cituar shumė herė thėnien latine "Quot captita, tot sententiae." (sa koka aq mendime), pra, nuk mund t'i detyrosh e as nuk duhet tė tentosh qė tė tjerėve patjetėr tua ngulitėsh mendimin tėnd. Askė nuk mund ta detyrosh tė mendojė si ti, bile as krijesėn tėnde.
E unė mendimin e tjetrit e respektoj, pa qenė e detyruar qė tė pajtohem me tė, ama kur mė drejtohet shigjeta, e drejtoj dhe unė nė anėn tjetėr (gjithmonė kur teprohet.)


Me respekt!
UNĖ.

Artisti
29-05-08, 22:21
Edhe mendimet ndahen ne disa shkalle:

Mendimet faktore, respektohen deri ne maksimum

Mendimet naive, respektohen vetem si shkresa

Mendimet shkel e shko, nuk respektohen

Mendimet urrejtjenxitese, nuk respektohen hiq

Menidmet kulturetjeterprurese, nuk respektohen edhe me hiq

etj.

etj.


.

Sy_kaltra
30-05-08, 16:18
Votova gabim :redface:

>>{SpOnGeBoB}<<
31-05-08, 12:20
Votova gabim :redface:

ani qka, hiq nuk ka gejle na e respektojna mendimin e anetarit/anetares edhe kur osht gabim.

Amina
09-06-08, 18:52
Si liberaliste deri ne maksimum heheheh

Zero Cool
11-06-08, 14:06
Hiq, kqyri temat te politika apo te feja dhe te gjitha do ti kesh te qarta :tongue:

egi
16-06-08, 14:02
Si liberaliste deri ne maksimum heheheh

Hahaha une e respektoj me se shumti mendimin e atyre qe jan te Novosells hahahhaha :biggrin:

BE LK
18-06-08, 08:53
Hahaha une e respektoj me se shumti mendimin e atyre qe jan te Novosells hahahhaha :biggrin:
SHQIP ISHTE KJO APO ...?!

lovely
16-02-12, 23:01
hiq nuk po m bjen n men qka kom votu, veq perderisa i thu tjetrit; mpuq, je ma i miri, t dushi, t qafi, u knaqa tu kesh me ty, mire ke me i pas punt.

qat dakik qe i thue; i kie syte e verdhe, prite luften shtetnore hohohohohoho :P

Hajra
17-02-12, 00:32
......nuk eshte me rendsi sa respektohet mendimi ime, me rendesi eshte te shpreh ate qe mendoi.

premium
17-02-12, 11:00
nak kam votu mbasi nuk paska ne sondazh respektohen copa/copa :-(

Jana
17-02-12, 13:24
..mjaftueshem ...e rrespektoj mendimin e secilit...nese nuk pajtona diqka i thom ...amo secili njeri ka drejt me mendu qysh te don edhe sa ja rrok koka e tij ....

LaDy_Diaspora
17-02-12, 19:55
Pėrderisa nuk mė sulmon askush apo nuk mė gjuan me "fjalė me kungja" atėherė e respektoj edhe unė mendimin e ēdonjėrit kėtu nė forum.

Mė pengon qė shumė njerėz nuk mendojnė mė largė se deri tė hunda e tyre dhe qė kritikojnė pa menduar fare...sidoqoftė besoj qė mbi tė gjitha respekti e zbukuron edhe diskutimin kėtu dhe duhet tė jemi pak mė tolerant dhe tė ēilter me njėri-tjetrin, qė tė na shkojė biseda mė mirė...

emine
17-02-12, 21:16
hic...

Murgesha
17-02-12, 23:59
hic...

Gabim je, se shumė shumė rresepktohet

Zero Cool
18-02-12, 00:02
Hiq, kqyri temat te politika apo te feja dhe te gjitha do ti kesh te qarta :tongue:

a e kam ndrru mendimin a ?

Murgesha
18-02-12, 00:09
a e kam ndrru mendimin a ?

Po kqyr edhe ai ėshtė mendim me vend, por edhe ky qė e thash tash ma me vend.

Ja psh. ti po ma rrespekton mendimin e po hyn po shkruhesh me mua, unė me ty, ai tjetri me ata qė ja u rrespekton mendimet. Pėrderisa ka shkrime nė forum ka edhe rrespekt mendimesh pėrndryshe do tė kishim vetėm lexime e jo edhe shkrime.

Zero Cool
18-02-12, 00:14
Po kqyr edhe ai ėshtė mendim me vend, por edhe ky qė e thash tash ma me vend.

Ja psh. ti po ma rrespekton mendimin e po hyn po shkruhesh me mua, unė me ty, ai tjetri me ata qė ja u rrespekton mendimet. Pėrderisa ka shkrime nė forum ka edhe rrespekt mendimesh pėrndryshe do tė kishim vetėm lexime e jo edhe shkrime.


ahahaha mbane me kesh me zo, dikush kish thane qe zc , flet em murgeshen veq se e ka shefice :P (ti pe din kush a :P )

Murgesha
18-02-12, 00:24
ahahaha mbane me kesh me zo, dikush kish thane qe zc , flet em murgeshen veq se e ka shefice :P (ti pe din kush a :P )

Nncncnccncn mos mė ban me u ndje keq, se kurfar shefice nuk jam :eek:

Zanzi/M
18-02-12, 19:52
M'falni ju shefa me larte, a guxoj me dhan mendimin ..! ? :d


.

Gega 1
18-02-12, 20:23
Mvaret se cka shkruan anetari/anetarja.
Ne pergjithesi,mendoj se njeriu yne ende nuk e ka kulturen ne nivel te duhun,qe ta respektoje mendimin e tjetrit/tjetres kur mendimi ne fjale nuk perputhet me mendimin e tij.
Ky forum e pasqyron bindshem kete qe thashe.

Per sa u perket drejtueseve te forumit,dua ta jap mendimin tim nga pershtypja qe kam per ta.
Po shkrove per ndonje te mete te Ibrahim Rugoves,eshte shume e besueshme qe do ta fshijne shkrimin.
Po shkrove per ndonje gje te pahijeshme te SHBA-ve,shkrimi te hiqet.
Ne ceshtjet tjera do te jeshe krejt ne rregull me ta,per deri sa kombetarisht
qendron mire.Kombetarisht qendron mire, nese ne rend te pare e ve kombin.
Me kete qendrimin e fundit pajtohem plotesisht me ta.

Per SHBA-te duhet te kemi vecanerisht respekt!Pa ndihmen e tyre,nuk do ta kishim Kosoven!Andaj,shkrimet qe njollosin rend SHBA-te nuk duhet lejue te zene vend ketu!Nuk luan rol ne kete pike,a behet fjale per shkrime qe permbajne deshmi te pa diskutueshme a jo!

emine
18-02-12, 20:39
Gabim je, se shumė shumė rresepktohet


Mos em ban me kesh:biggrin:

Hajra
19-02-12, 11:23
.....ma shkoqen ty respektu, e sosen krejt hahahaha...

premium
19-02-12, 12:14
Hajren respektoj , mendimin e ngjajshem i kam me Hajren

Hajra
19-02-12, 13:15
Hajren respektoj , mendimin e ngjajshem i kam me Hajren

.....qy ti, e kam dite per ty valla po nuke e di Alimen kah e kemi me cillen parti hahahaha...

tipi engjellor
19-02-12, 13:38
po me te ngjofshum hahahahah si gjithmone.....

Murgesha
19-02-12, 17:29
Mė duket se kjo temė nuk e ka titullin a pajtoheni me tė gjitha mendimet e anėtarėve, por a rrespektohen ato nė kėtė forum.

Pėr vete rresepktoj ēdo mendim qė shkruhet kėtu, aty ku nuk pajtohem edhe reagoj. Nuk besoj qė dikush nė kėtė forum ėshtė i interesuar qė tė gjithė tė pajtohemi me mendimet e tia vetėm pėr hirė tė rresepktit ndaj mendimit.

Rrespekti me pajtushmėrinė qėndrojnė shumė larg njėra tjetrės.

Dallandyshja_718
19-02-12, 17:40
...aq sa ka vlere ai mendim, (sipas vleresimit tim) se gjithēka qe mendohet dhe shkruhet nuk mund te respektohet e as te vleresohet pozitivisht,,,

P.S. Ē'kuptim ka shprehja "Respektoj mendimin tend por nuk pajtohem hiē me ty (me mendimin tend)" a eshte njejte si me i thane dikuj "T'respektoj si njeri por nuk dua me t'i pa syt"?!!!:rolleyes:

Murgesha
19-02-12, 17:48
...aq sa ka vlere ai mendim, (sipas vleresimit tim) se gjithēka qe mendohet dhe shkruhet nuk mund te respektohet e as te vleresohet pozitivisht,,,

P.S. Ē'kuptim ka shprehja "Respektoj mendimin tend por nuk pajtohem hiē me ty (me mendimin tend)" a eshte njejte si me i thane dikuj "T'respektoj si njeri por nuk dua me t'i pa syt"?!!!:rolleyes:

E ēkuptim do tė kishte po qe se mendojmė e arėsyetojmė tė gjithė njėsoj?

Nuk mendoj qė mospajtueshmėria me mendimet e tė tjerėve ka tė bėjė me rrespektin a dashurinė pėr ndonjė person.

Po lidhem te gjėja mė e thjeshtė. Unė e dua dhe rrespektoj burrin tim dhe anasjelltas, po jo rrallė na ndodh tė mos pajtohemi pėr ndojė send, edhe pse ndoshta grindemi deri nė maksimum pėr tė mbrojt mendimet tona, kjo nuk na bėn qė tė humbim dashurinė e rrespektin pėr njėri tjetrin.

Nėse nuk u pajtova me mendimin tėnd nė kėtė temė tė betohem asnjė grimcė respekti pėr ty e mendimet tuaja nuk mė humbi.

Dallandyshja_718
19-02-12, 18:19
E ēkuptim do tė kishte po qe se mendojmė e arėsyetojmė tė gjithė njėsoj?

Nuk mendoj qė mospajtueshmėria me mendimet e tė tjerėve ka tė bėjė me rrespektin a dashurinė pėr ndonjė person.

Po lidhem te gjėja mė e thjeshtė. Unė e dua dhe rrespektoj burrin tim dhe anasjelltas, po jo rrallė na ndodh tė mos pajtohemi pėr ndojė send, edhe pse ndoshta grindemi deri nė maksimum pėr tė mbrojt mendimet tona, kjo nuk na bėn qė tė humbim dashurinė e rrespektin pėr njėri tjetrin.

Nėse nuk u pajtova me mendimin tėnd nė kėtė temė tė betohem asnjė grimcė respekti pėr ty e mendimet tuaja nuk mė humbi.Eshte e pamundur te mendojme njesoj, por, nese ne t'dyjat (ngulim kembe) dhe i mbrojme mendimet tona, (qe jane te pambrojtura, i imi per ty e i joti per mua) ēfare respektohet atehere,,,njera tjetra apo mendimi e njera tjetres, ketu e kisha fjalen...a nuk po del se ne respektojme personin se jo mendimin e tij...
E sheh se tingellon ēuditshem me respektua burrin por jo edhe mendimin e tij...veē nese mendon me m'a dhane rrogen, ate mendim i'a respektoj...:biggrin:

Ka mundesi qe as une nuk po e kuptoj, sidoqoft respektoj mendimin tend por me shume te respektoj ty.:smile:

lovely
19-02-12, 18:25
Eshte e pamundur te mendojme njesoj, por, nese ne t'dyjat (ngulim kembe) dhe i mbrojme mendimet tona, (qe jane te pambrojtura, i imi per ty e i joti per mua) ēfare respektohet atehere,,,njera tjetra apo mendimi e njera tjetres, ketu e kisha fjalen...a nuk po del se ne respektojme personin se jo mendimin e tij...
E sheh se tingellon ēuditshem me respektua burrin por jo edhe mendimin e tij...veē nese mendon me m'a dhane rrogen, ate mendim i'a respektoj...:biggrin:

Ka mundesi qe as une nuk po e kuptoj, sidoqoft respektoj mendimin tend por me shume te respektoj ty.:smile:


Dalldyshe, qe ni shembull edhe ma t thjeshte;

Ti pate menu me ma marr mu burrin, burri jem u dashunue ne ty, une nuk u pajtova as me ty as me burrin tem, po vendimin e juv e respektova, (masi s pata qka me bo hahahahaha)


Nese une mendoj se ngjyra e kuqe osht ma e mira, ti nuk pajtohesh me mu, se per ty ngjyra ma e mire osht e bardha, dmth ti nuk pajtohesh me mendimin tim, por nuk je shoqe ma pak me mue, veq pse nuk pajtohemi se cila ngjyre osht ma e mira.

Ti prape me respekton psh, ose une te respektoj ty njejte, pamvarsisht faktit se ty te pelqen ni ngjyre tjeter e jo ajo e jemja.


Na mujna mos me u pajtu edhe me nane, po kjo nuk na e hup dashnine per nanen.

Mendimi i tjetrit respektohet, edhe pse nuk pajtohesh me te.

Sigurisht se secili i ka menimet e veta, krejt njerzit qe rrijne bashke, me i pas krejt menimet e njejta, nuk ish kan interesant, se veq ishin met tu thane; Aha, po, po, jo po, mire e ki, qashtu osht. Nuk kish pas debat.

Mendimet e ndryshme e bejne debatin interesant dhe atraktiv.

Na shqiptart, jem ekstra diqka n ket drejtim:biggrin: na jem pos dynjese hahahahahaa


A po don hala shembuj?:biggrin:

Murgesha
19-02-12, 18:32
Eshte e pamundur te mendojme njesoj, por, nese ne t'dyjat (ngulim kembe) dhe i mbrojme mendimet tona, (qe jane te pambrojtura, i imi per ty e i joti per mua) ēfare respektohet atehere,,,njera tjetra apo mendimi e njera tjetres, ketu e kisha fjalen...a nuk po del se ne respektojme personin se jo mendimin e tij...
E sheh se tingellon ēuditshem me respektua burrin por jo edhe mendimin e tij...veē nese mendon me m'a dhane rrogen, ate mendim i'a respektoj...:biggrin:

Ka mundesi qe as une nuk po e kuptoj, sidoqoft respektoj mendimin tend por me shume te respektoj ty.:smile:

Po zine qė nuk mė njef fare mua, dhe unė lėshoj njė budallaki tė madhe me ndoj shkrim nė kėtė forum, mbase ti e rresepkton atė budallaki hatėri qė mė njef e mė rrespekton, po nuk e besoj tė pajtohesh me tė dhe ndodh qė mundohesh tė mė kundėrshtosh apo edhe ndoshta ta humbėsh gjithė rrespektin qė ke pėr mua nėse nuk mė kundėrshton.
Qe edhe njė shembull Dalldyshe.

4peace dikun e kish cek se nė njė farė mėnyre unė dhe ai as nuk jemi shokė as nuk rrespektojmė njėri tjetrin si persona, shpesh me rrespekt kam pranu mendimet e tija edhe kur mė kan shku pėr shtati e edhe kur nuk mė kan shku fare pėr shtati.

Rastin e njėjtė e kam me Makreshin, asnjėherė nuk i kam pranu mendimet e tia, po jo rrallė publikisht e nė privat i kam shkru pavarėsisht se nuk pajtohem me mendimet e tija kam shum rrespekt pėr ato mendime qė ai i shfaq, pėr mėnyrėn se si i shfaq, pėr kėmbėngulėsinė e tij pėr ti thėnė ato qė i ndjen pavarėsisht se nė kėtė forum shumė veta nuk pajtohem me ato mendime.

p.s Makresh e 4peace mė falni qė ju pėrfola mbrapa shpinės tuaj, por vetėm po dua tė them mendimin tim se rrespekti e pajtueshmeria me mendimet e tė tjerėve nuk jan tė njėjta.

Artisti
21-02-12, 21:07
Medium mė tolerant se Dardania.de nuk ka nė rruzullin tokėsor.


Sa pėr jashtėtokėsorėt, duhet pyetur Imam Mehdiun..

Antika
21-02-12, 22:22
Eshte e pamundur te mendojme njesoj, por, nese ne t'dyjat (ngulim kembe) dhe i mbrojme mendimet tona, (qe jane te pambrojtura, i imi per ty e i joti per mua) ēfare respektohet atehere,,,njera tjetra apo mendimi e njera tjetres, ketu e kisha fjalen...a nuk po del se ne respektojme personin se jo mendimin e tij...
E sheh se tingellon ēuditshem me respektua burrin por jo edhe mendimin e tij...veē nese mendon me m'a dhane rrogen, ate mendim i'a respektoj...:biggrin:

Ka mundesi qe as une nuk po e kuptoj, sidoqoft respektoj mendimin tend por me shume te respektoj ty.:smile:

Edhe kjo luan rol, si jo! Shpesh , jo gjithhere kuptohet, nuk respekton mendimin e dikuj, por shkaku i nofkes kursehesh, dhe anasjelltas! Ju ka ndodhe te e degjoni kur dikush thote: Ooo m'kofsh fale qe ke ti ,se e di une qysh te kisha thene :tongue:

sherri
22-02-12, 09:36
Sa Respektohet Mendimi i Antarit/es Nė Forum!?
I respektoj mendimet,shprehejet personale,qe i bejn rreth personalitetit,familjes,rrethit te ngusht qe une nuk i di ndryshe....(edhe pse me shkojn n'erva)

Per ceshtje(mendime)shoqerore,te perbashketa,qofshin politike,teologjike.....i respektoj kur eshte mendim i drejt,ide budallica pa logjik,vec te tham dicka s'p'sh... n'to hic le te ti ket shpreh kushdoqoft,

Ooo m'kofsh fale qe ke ti ,se e di une qysh te kisha thene

E kete e kam vertetu :P nejse te faktorizohesh ne publikun ton shqipetar nuk eshte edhe veshtir,majfton te shperndash komlimente, mengjes e mbramje,mandej shkruaj cka docoft, te miratohet pa e lexu fare(ket e kam vrejt sa here nje shkrim-mendim krejt budallic per nje ceshtje,vjen palaqoja,edhe e puth n'balle si shkembim per koplimentet)

Mendimin e gabuar nuk e respektoj. E arsyetoj? PO, eshte mendim i tjetrit,aq dime aq flasim,dham mendime.

Fshatari
22-02-12, 11:08
Per ēfare mendimi eshte fjala ?
Mendimi eshte akt sublim intelektual ! Dikush e ka , dikush s'e ka!

Daglasi
22-02-12, 16:45
Sa Respektohet Mendimi i Antarit/es Nė Forum!?

varet per ku e ki fjalen,kush me kan e qysh e tek,por ai/ajo qe te respekton ashtu siq je te respekton ,ateher vazhdon muhabeti,perdryshe ku nuk ka dashuri ska as repsekt njerzore etj,etj

natyra
22-02-12, 16:59
kjo nuk na bėn qė tė humbim dashurinė e rrespektin pėr njėri tjetrin. Murgesh e nderuar,(me fale per nderhyrje) por s'mund kalova pa vequar kete larte nga ti, per arsye te natyrshme..madje dhe me plot kuptimin e fjales...SIMBOLIKE!

P.s.votova per maxsimum..pasiqe me beri kurioze Murgesha

Pershendess e dashur..:smile:

Natyra.

emine
22-02-12, 17:28
kurr nuk shkruj dicka me shpres se dikush e mbeshtet apo rrespektone mendimin tim,aq sa kam merzi kure kcejne do bri thyme mendone qe ju rave qekiq kres,poashtu disa qe duartrokasin,qe as njana as tjetra pak rendsi ka ne at qka mendoi,poashtu nese nuk rrespektoi emndimin e dikujt kjo sdon te thote qe e kam armik at njeri....na llaf po bajna

murrizi
22-02-12, 18:42
po po duhet me i rrespektu njerzit, duhet mei rrespektu, e m'i nderu qebesa......

Gjemba e Murrizit:
Kujdes mos u pjerdh n'sy t'budallės, se ay duke u munduar tė emitoj, dhihet.

Gega 1
22-02-12, 21:09
po po duhet me i rrespektu njerzit, duhet mei rrespektu, e m'i nderu qebesa......

Gjemba e Murrizit:
Kujdes mos u pjerdh n'sy t'budallės, se ay duke u munduar tė emitoj, dhihet.
:biggrin:
murriz,a po do rep ?

tipi engjellor
22-02-12, 21:23
une mendoj qe pak respketohet mendimi i antarit ...pse them keshtu se shume tam shoh urrejtje e jo mendime e diskutime ...une shof aleanca .....dikush anon andej dikush kendej ....

Gega 1
22-02-12, 21:37
Fjala "respekt" nuk shkon,kur behet fjale per mendimin e kundert.
Se ti s`ke si e respekton mendimin e tjetrit,kur ai ka mendim te kundert krahasuar me mendimit tend!
Njeriu e respekton dike,se e merr per person pozitiv,se i pelqen mendimi i tij,p.sh.

Ne rastin tone,me drejt do te ishte te themi,me e respektue te drejten e tjetrit qe ta kete mendimin e tij.Pra,respektohet e drejta e tjetrit per ta dhane mendimin,jo
domosdo mendimi i tij!

Me drejt i bje te thuhet,me e durue mendimin e kundert.

valiii
23-02-12, 01:01
kurr nuk shkruj dicka me shpres se dikush e mbeshtet apo rrespektone mendimin tim,aq sa kam merzi kure kcejne do bri thyme mendone qe ju rave qekiq kres,poashtu disa qe duartrokasin,qe as njana as tjetra pak rendsi ka ne at qka mendoi,poashtu nese nuk rrespektoi emndimin e dikujt kjo sdon te thote qe e kam armik at njeri....na llaf po bajna

qe de ! :))

SAGITARIUS
23-02-12, 01:19
vete titulli i temes tregon qe ende kemi mangesi ne ate drejtim,por jemi popull ne tranzicion e duhet kohe deri te ngritet vetedija pakez per te komunikuar lirshem ne mes veti .Megjithate po ecim ne drejtim te mire edhe pse me hapa te ngadalshem.

Makresh
23-02-12, 15:26
Stafi ka ber progres ne kete drejtim.

Skyfter
23-02-12, 18:22
Cdo mendim i jem eshte relativ kunder mendimeve te tjerve dhe anasjelltas, plandaj them padyshim qe Absolut!

Info: Asgje absolue nuk ka, -me demek- qe e perdor 4 Peace, Rrejta :biggrin:Ps.

Bajlozi i Zi
23-02-12, 23:51
A po e matni me kilogram, a me metrra?

Hajde budallaki, hajde

Ma s'pari duhet me pyet: Sa ka mendime ne forum? Sa mendohet?

Asnjitrohe, qysh po shihet.
E le mo sa respektohet.
Ēka ki me respektu se?!
Berllog.

Qe une psh e kam nje mendim:

"Mpuqq mpuqq... Kiss e ki... Dujullovmi jesajdu kishmi kishmi...pu du mu tranu mbas menve tmija po t'mira i kom"

Qit mendim e kam une, edhe kqyrni mirė se une kam qejf me ma respektu.

Dali!Keq!ch
24-02-12, 03:37
pas pervojes aktuale nga nje her matem 30 her a me postu a jo.

Zero Cool
24-02-12, 17:13
Stafi ka ber progres ne kete drejtim.

Apo jo ? :wink:

emine
24-02-12, 17:34
Jo baj kishe po rrespektoi,se tybeh kure e di se so qashtu qysh shkruhet vec skam fuqi se flaken jau kisha shti,e kshtu bahna kishe po i rrespektoi,te na shqiptaret thuhet

me ja lashu rrugen:biggrin:

vjeshta
24-02-12, 20:04
Respektohet aq sa mendimi i thene permban respekt .

Amina
24-02-12, 23:31
Pas nje shkrimi qe pash dje, mendoje se mjaftueshem respektohet mendimi i anetarit ne forum