PDA

View Full Version : Big Brother--Fiton ARBERI.....


Jana
02-06-08, 00:50
http://bigbrother.top-channel.tv/images/fituesi.jpg

Jana
02-06-08, 00:51
Fiton Arbėri

01/06/2008 23:24

"Faleminderit qė u bėtė pjesė e BBA". Eshtė kjo fjalia hapėse e Arbanės drejtuar publikut dhe banorėve, pikėrisht pėrpara se t'i thotė Arbrit dhe Olsit se kush ėshtė fituesi i kėsaj maratone 100 ditore dhe fituesi i cmimit prej 50 mijė eurosh.

I pyet tė dy cunat sesi ndihen. Arbri thotė se ishte njė sfidė e vėrtetė dhe se ndihet i rritur tashmė. Olsi thotė se nuk e kishte menduar se do tė ndihej kaq i emocionuar.

Vendimi i publikut ėshtė nė duart e Arbanės. Para se tė shpalli fituesin ajo u thotė se gjithsesi ata janė tė dy fitues. Lexon vendimin e publikut: "Publiku nga shtėpia ka vendosur qė i vetmi qė prek ėndrrėn pėr tė qenė fituesi i edicionit tė parė BBA dhe cmimit tė madh prej 50 mijė euro ėshtė... Arbri."

Ulėrimat nga studioja oshėtijnė nėpėr linjat e trasmetimit dhe nė ekran shfaqet flamuri shqiptar me njė fotografi tė Arbrit ngjitur nė tė. Arbri rri i heshtur dhe me kokėn e ulur. Ai thotė: Ia dedikoj kėtė fitore tė ndjerit Z. Dritan Hoxha qė e bėri tė mundur pėr mua kėtė eksperiencė dhe tė gjithė shqiptarėve".

Olsi del nga shtėpia, ndėrsa Arbri qėndron brenda, i vetėm.

Del Olsi

Olsi pritet nga brohoritje dhe ai ndoshta vėrtet ndihet njė hero nė kėto momente. Ai pėrqafohet me njerėzit qė kanė ardhur pėr ta pėrshėndetur dhe ėshtė tepėr i emocionuar pėr tė folur me Enon, i cili e kupton dhe e shoqėron menjėherė nė makinėn qė do ta cojė nė studiot ku e presin gjithė tė tjerėt.


Arbri i vetėm

Ndėrkohė Arbri ėshtė ulur dhe fėrkon sytė. Arbana e ndėrpret nga ky meditim dhe e pyet sesi ndihet. Ai i thotė se nuk e di ende nėse ėshtė e vėrtetė... Gjen fjalėt pėr tė pėrshėndetur banorėt qė tashmė e kanė lėnė shtėpinė. Pėr rivalin e tij mė tė fortė, Olsin, ai thotė se e dinte qė ishte lojtar i fortė, por mendonte se edhe Astriti mund tė ishte fituesi i mundshėm.


I vetėm nė shtėpi

Me flamurin rreth krahėve dhe njė gotė pije nė dorė ai ecėn duke dėgjuar hapat e tij qė oshėtijnė brenda shtėpisė bosh. Arbana e ndėrpret, duke i thėnė se tashmė ai ka realizuar njė ėndėrr dhe se mund tė dali nga shtėpia pasi njerėzit e presin. Ai ecėn shpejt duke pėrshėndetur edhe njė herė dhe del jashtė ku cdo gjė kthehet nė njė festė. Kaq ishte! Arbri rrėmbejnė fansat e tij dhe pamja e shtėpisė qė shndėrrin nga fishekzjarret bėhet logoja e atij qė Arbrit fitues tė edicionit tė parė tė Big Brother Albania. Edhe pse ky moment duket sikur nuk ka tė dytė.

Jana
02-06-08, 00:52
Vallja e fundit


Arbri del nga salloni pėr nė kopėsht me dorėn tek zemra duke hapur sytė pėr surprizėn qė i kanė pėrgatitur. Ai sheh se nga dera e shtėpisė hyjnė kėngėtarė dhe valltarė veshur me kostume fokloristike shqiptare me kolonė zanore kėngėn e Ali Pashės. Arbri qesh i emocionuar dhe nis kėndon e kėrcen me ta. Ai merr pėr dore rreshtin e vallėtareve dhe udhėheq kėrcimin e tij tė fundit nė shtėpinė e BB. Nė kėto momente, ai ngjan vėrtet si dhėndėr, qė tund shaminė e bardhė. Mbesa e tij e vogėl hyn papritur edhe ai lėshohet mbi tė duke e marrė nė krahė. Pastaj kėrcejnė tė dy. Pasi pushon kėnga, Arbri i thotė Arbanės se kjo ėshtė njė e papritur e jashtėzakonshme dhe se ai ėshtė tepėr i prekur.

Prishtinasja_
02-06-08, 08:33
E ka meritua ! :wink:

Jana
02-06-08, 09:56
E ka meritua ! :wink:

Edhe une jom kon me fitu Arberi......

Gjumashja
02-06-08, 10:52
Arberi e meritoi... mirpo edhe Titi po ta fitonte nuk do behej nami...

Sy_kaltra
02-06-08, 11:17
Qysh ne fillim kam pas pershtypjen qe Shkelqimi do te ishte fituesi ,po per fat te keq ne kete show kan vendos veq sipas interesave te tyre ,e jo sipas votave te publikut ,( te pakten un mendoj keshtu ) ,kan qen ato Besa dhe Romina qe kan perfitu shum prej tyre ne ane te votave ,megjithate pasi qe shkelqimi doli qe ishte njeri me shum provoja ne jete e me shume bagazh dhe bukur shum i mencur ,ate her un anova me teper nga poli ,sepse ai ishte nje njeri shum i paster shpirterisht ....Arbrin e kam urrejt qysh diten kur ka then q'te keqe ka te martohesh me nje serb ....ka pas disa merita qe nuk duhet humb arberit ,,,mirpo kur ka qen ne pyetje interesi i tij ai nuk ka shiqu dashuri shoqerore siq u ofrun julinda me besarten,,,,dmth deshira ime mes 5 finalisteve ishte te fitol POL , por prap jam e kenaqur pasi nuk fitoi Olsi apo Najada :smile:

Jana
02-06-08, 11:18
Arberi e meritoi... mirpo edhe Titi po ta fitonte nuk do behej nami...

Sish kon keq ama Titi shum tip "i pagdhendur" per kete sme ka pelqy...........

Sy_kaltra
02-06-08, 11:21
Sish kon keq ama Titi shum tip "i pagdhendur" per kete sme ka pelqy...........

U zgjidh mbram tit folke pa kontroll ahhahahahahhah si i tha Arbanes, duhet te t'kap ty separi ,jo ne at menyr te te kapurit por profesionalisht hahahahahahahahahahaaaaaa kokrra katnarit ahhahahahahahahah

Jana
02-06-08, 11:30
U zgjidh mbram tit folke pa kontroll ahhahahahahhah si i tha Arbanes, duhet te t'kap ty separi ,jo ne at menyr te te kapurit por profesionalisht hahahahahahahahahahaaaaaa kokrra katnarit ahhahahahahahahah

hahhahah Po de dhe kur dojke me tregu nje muhabet nje or ju cillke rreth e rreth kuku em bojke nervoz....jo me kalu en tem po gat i bike......

Shum me fol palidhje.....qata sem ka pelqy......edhe qe ja majke vetit si Burr.....

Jana
02-06-08, 11:33
Qysh ne fillim kam pas pershtypjen qe Shkelqimi do te ishte fituesi ,po per fat te keq ne kete show kan vendos veq sipas interesave te tyre ,e jo sipas votave te publikut ,( te pakten un mendoj keshtu ) ,kan qen ato Besa dhe Romina qe kan perfitu shum prej tyre ne ane te votave ,megjithate pasi qe shkelqimi doli qe ishte njeri me shum provoja ne jete e me shume bagazh dhe bukur shum i mencur ,ate her un anova me teper nga poli ,sepse ai ishte nje njeri shum i paster shpirterisht ....Arbrin e kam urrejt qysh diten kur ka then q'te keqe ka te martohesh me nje serb ....ka pas disa merita qe nuk duhet humb arberit ,,,mirpo kur ka qen ne pyetje interesi i tij ai nuk ka shiqu dashuri shoqerore siq u ofrun julinda me besarten,,,,dmth deshira ime mes 5 finalisteve ishte te fitol POL , por prap jam e kenaqur pasi nuk fitoi Olsi apo Najada :smile:

Edhe une pajtona me mendimin tend...se Skelqimi ka qen me i mir...
Poli me Inen me dy shfajqe te vogla na kan dhuru nje shfaqje fantastike,,,,,ata dyt shum te mir...E Arberi shum i ri edhe jeton jasht se she jeten si ata tjeret qe ishin aty....?
Edhe ma mur mendja qe ka fitu sepse te gjitha te hollat do ti jep Donacjon per Bamiresi.....

Sy_kaltra
02-06-08, 11:35
hahhahah Po de dhe kur dojke me tregu nje muhabet nje or ju cillke rreth e rreth kuku em bojke nervoz....jo me kalu en tem po gat i bike......

Shum me fol palidhje.....qata sem ka pelqy......edhe qe ja majke vetit si Burr.....

I pa gdhendun oj moter ahhahahah ,,,nejse nuk e qes aq posht ,mirpo kurr nje muhabet si duhet se ka ba ai ka qen si besa dy fjal nuk dike me i lidh kurr,veq aaa aaa ku ku kuu ,qesi senesh,ama me ka pelqy kur se ka njoft gruan e vet ( gjysa ) ahhahahahahahhahah 99% ajo ka qen po se kishte parfemin njejt hahahahah edhe kola kur e ka shti me ba pompa,ai i thojke 7,7,7 ky su ndalke ahahahahahahhaha...

Seriozisht per mu fitimtar kan qen Shkelqimi ( ani pse kah fundi pak me thashetheme,por jeta aty brenda mendoj se i ka obliguar ) ngaqe skan pas me qa mirren !!!

Jana per ke ke qen ti ?

Jana
02-06-08, 11:37
Astriti


http://bigbrother.top-channel.tv/images/galeri/Astriti-relaksohet-ne-hidro.jpg

Sy_kaltra
02-06-08, 11:39
Edhe une pajtona me mendimin tend...se Skelqimi ka qen me i mir...
Poli me Inen me dy shfajqe te vogla na kan dhuru nje shfaqje fantastike,,,,,ata dyt shum te mir...E Arberi shum i ri edhe jeton jasht se she jeten si ata tjeret qe ishin aty....?
Edhe ma mur mendja qe ka fitu sepse te gjitha te hollat do ti jep Donacjon per Bamiresi.....

Jana shum ka pas dallavere ne TCH se di sa e ke vre ti , ama besa boll ka qen e lig nga intelegjenca po pavarsisht asaj a e ke pa menyren se si e kan qit ,veq pse ka qen kosovare,me qen ma e qiten ahahhahah ( mu ka dhimt per bes ) menxi po e pres te premten emisionon eshte me klipe KAM THEN APO SKAM THEN ,,,hahaha te kqyrim besen qka ka than se un se kam ndi ,edhe rominen a asht e vertet qe ka then shkelqimi per arbrin K*** ahhahahahah shkelqimin kam bindjen qe e ka then hahahahahahah po ishte ne ndikim te nominimit e nuk e pranojke ahahaaahahahahahahaaaa...

Jana
02-06-08, 11:41
I pa gdhendun oj moter ahhahahah ,,,nejse nuk e qes aq posht ,mirpo kurr nje muhabet si duhet se ka ba ai ka qen si besa dy fjal nuk dike me i lidh kurr,veq aaa aaa ku ku kuu ,qesi senesh,ama me ka pelqy kur se ka njoft gruan e vet ( gjysa ) ahhahahahahahhahah 99% ajo ka qen po se kishte parfemin njejt hahahahah edhe kola kur e ka shti me ba pompa,ai i thojke 7,7,7 ky su ndalke ahahahahahahhaha...

Seriozisht per mu fitimtar kan qen Shkelqimi ( ani pse kah fundi pak me thashetheme,por jeta aty brenda mendoj se i ka obliguar ) ngaqe skan pas me qa mirren !!!

Jana per ke ke qen ti ?

Hhahahhahah kjo nima o kon interesant shum kam kesh ....po si i trullun hahahahE Bessa o kon pas bo si fmi valla.....

Mu em kan pelqy kta dyt Ina me Plon....

http://bigbrother.top-channel.tv/images/galeri/ina-poli-ne-mengjes.jpg

Sy_kaltra
02-06-08, 11:44
Hhahahhahah kjo nima o kon interesant shum kam kesh ....po si i trullun hahahahE Bessa o kon pas bo si fmi valla.....

Mu em kan pelqy kta dyt Ina me Plon....

http://bigbrother.top-channel.tv/images/galeri/ina-poli-ne-mengjes.jpg

Edhe mua me kan pelqy gjdo her keta te dy :cool: kurgju mbasi nuk fitoi POL mbrem :)

Jana
02-06-08, 11:45
Jana shum ka pas dallavere ne TCH se di sa e ke vre ti , ama besa boll ka qen e lig nga intelegjenca po pavarsisht asaj a e ke pa menyren se si e kan qit ,veq pse ka qen kosovare,me qen ma e qiten ahahhahah ( mu ka dhimt per bes ) menxi po e pres te premten emisionon eshte me klipe KAM THEN APO SKAM THEN ,,,hahaha te kqyrim besen qka ka than se un se kam ndi ,edhe rominen a asht e vertet qe ka then shkelqimi per arbrin K*** ahhahahahah shkelqimin kam bindjen qe e ka then hahahahahahah po ishte ne ndikim te nominimit e nuk e pranojke ahahaaahahahahahahaaaa...


Po valla em ka ardh inati edhe mu qashtu nima palidhje e misugri per kete as nuk erdh mo en Prgram...

http://bigbrother.top-channel.tv/images/galeri/Ina-me-Besen.jpg

Jana
02-06-08, 11:47
Edhe mua me kan pelqy gjdo her keta te dy :cool: kurgju mbasi nuk fitoi POL mbrem :)

Hajt bre se kan njoni tjetrin kta,,,,,tjerat skan rendesi.....

Jana
02-06-08, 11:52
Olsi me Najaden....

http://bigbrother.top-channel.tv/images/galeri/Olsi-me-Nocen.jpg

Sy_kaltra
02-06-08, 12:00
Olsi me Najaden....

http://bigbrother.top-channel.tv/images/galeri/Olsi-me-Nocen.jpg

O per zotin keta te dy ,ma paten ba thi me shiqu big brother ,se spo dijn rinia mu puth a me ba asi senesh pffff,femer e mashkull te pacip kan qen per mendimin tim ..
ja edashura e tij sa e merzitur :biggrin:

http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/thumb_lusi_by_gentii.JPGhttp://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/10067/normal_visi-ina-lusi.jpg

Jana
02-06-08, 12:05
Valla dikur ja teprun ama a i pave prom komentet krejt i lavdojshin jo kan ndrru mentalitetin ton..e ksi sene ama sha em hini en nerva Babai i Najades kur i tha JAM KRENAR ME TY.....hahahhaha
O Zot far muhalifi far Krenari ai ncncncnnnc

Qe per ty....SHKELIMI....

http://bigbrother.top-channel.tv/images/galeri/cimi.jpg

Sy_kaltra
02-06-08, 12:05
Sa me beri Pershtypje mbrem kur hyri Najada ne studio asnjeri nga konkurentet perveq Romines nuk e pershendeti ,kurse POL aq shum iu hudhen ne perqafime sa qe harroi inen :biggrin:

Sy_kaltra
02-06-08, 12:07
Valla dikur ja teprun ama a i pave prom komentet krejt i lavdojshin jo kan ndrru mentalitetin ton..e ksi sene ama sha em hini en nerva Babai i Najades kur i tha JAM KRENAR ME TY.....hahahhaha
O Zot far muhalifi far Krenari ai ncncncnnnc

Qe per ty....SHKELIMI....

http://bigbrother.top-channel.tv/images/galeri/cimi.jpg

Krenar qe i iku vajza per te zbuluar qe i kishte 300 te dashur ahhahahah ...
Faleminderit shummmm shumm motrushe ...

Ja nje foto te shkelqimit dhe nje intervist e shkurter ...
http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/10067/visi-cimi.jpg

Big Brother Albania - Ēimi: “Tani mė kėrkojnė tė gjithė, sidomos nė Kosovė” Ka rifilluar jetėn sapo ka dalė nga shtėpia e “Big Brother” me mė shumė intensitet se mė parė, pasi shikon se ka shumė gjėra pėr tė bėrė, shumė plane, qė mendon se duhet t’i realizojė. Dhe padyshim qė pjesėmarrja nė “Big Brother” do tė jetė njė ndihmė e madhe pėr tė, pasi tani Ēimin e njohin dhe e pėlqejnė tė gjithė, madje
ai thotė se nė Kosovė ėshtė shumė i pėlqyer dhe ėshtė ftuar shpesh atje pėr projekte tė ndryshme. Siē e kemi shkruar edhe herėt e tjera, Ēimi ka ngritur shoqatėn “Romėt pėr Integrim”, tė cilėn e ka regjistruar nė gjykatė vetėm pak ditė mė parė, ndėrkohė qė ka edhe njė biznes, fitimet e sė cilės shkojnė nė arkėn e kėsaj shoqate.Ndėrkohė ambiciet e tij janė qė tė bashkojė tė gjitha shoqatat e ngjashme me tė tijat nė njė fondacion, pasi tė gjithė tė bashkuar mund t’ia dalin tė ndihmojnė kėtė komunitet tė lėnė pas dore. Dhe natyrisht gjithė ky impenjim nuk kishte sesi tė mosbinte nė sy. Shoqata “The doors”, njė kooperim shqiptaro-norvegjez e vendosur nė Shkodėr, ka ftuar mė datė 1 qershor Ēimin dhe Arbana Osmanin pėr tė qenė prezent nė pėrurimin e njė kopshti nė njė nga lagjet e Shkodrės. Ėshtė pikėrisht ky edhe njėri nga synimet e Ēimit pėr tė ngritur disa kopshte nė Tiranė pėr komunitetin rom dhe njė donacion nga kompania Vodafone ėshtė tashmė e garantuar. Ēimi e jeton me shumė intensitet ditėn, aq sa thotė se nuk po arrin as tė ngopet me gjumė, pasi dėshiron qė tė realizojė tė gjithė projektet e tij. Madje, ai thotė se ka kėrkuar njė takim me kryebashkiakun Rama, qė t’i kėrkojė atij njė ambient pėr tė zhvilluar biznesin ku ka tė punėsuar shumė romė.
MARRĖDHĖNIA ME ISH BANORĖT E “BIG BROTHER”
Ata janė tashmė miq dhe ēdo pasdite i gjen sė bashku. Ashtu siē kemi shkruar edhe herėn e kaluar, janė krijuar tashmė dy grupe, ku tė rinjtė kanė bėrė zgjedhjet e tyre, duke preferuar tė rrinė me ata me tė cilėt ndjehen mė mirė. Ēimi tashmė ėshtė shumė i lidhur me Visin dhe nė tė gjitha projektet ai ka bėrė pjesė tė rėndėsishme edhe Visin. Po kėshtu rri shumė edhe me Inėn, Julindėn dhe Besartėn, edhe pse kjo e fundit tani ėshtė nė Kosovė dhe vjen kėtu vetėm nė fundjavė. I pyetur sė ēfarė mendon pėr pesėshen finaliste, Ēimi thotė se nė finale nuk janė ata qė duhet tė ishin nė tė vėrtetė, por nuk dėshiron tė komentojė mė gjatė. Ai jep preferencėn e tij pėr fituesin, duke shpresuar me gjithė shpirt qė tė jetė Poli.

Sy_kaltra
02-06-08, 12:13
Jana veq per ty motrushe :)

http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/10067/normal_inapoli.jpg

http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/thumb_156526554_1293356.gif

rilinda
02-06-08, 12:18
Oooooo ēka mu ka knaq zemra qė Olsin e qun me pi ujė e nuk i dhan hahahhahahahha... ē'ja kan pikat :biggrin:

Prishtinasja_
02-06-08, 12:25
Olsi me Najaden....

http://bigbrother.top-channel.tv/images/galeri/Olsi-me-Nocen.jpg

Oo kete Najaden nuk mujsha me bajt bre...:redface:

Jana
31-08-08, 00:35
Ehhhh....shkurt e kishin pas edhe kta dyt......

http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0830042235485_m.jpg


Poli: Nuk mund tė mbaj lidhje nė distancė
Pėr tė gjitha vajzat qė pėlqejnė Polin, vjen njė lajm i mirė, Poli tashmė ėshtė vetėm. Ndėrsa pėr ata fansa tė programit shumė tė ndjekur "Big Brother", tė cilėt pėlqyen dhe bekuan lidhjen mes dy protagonistėve shumė simpatikė, Ina dhe Poli, padyshim qė ky lajm do t’i hidhėrojnė.
“Jemi ndarė” ka cituar Polin gazeta “Panorama”, i cili nuk ka preferuar tė japė shumė detaje pėr arsyet. Kjo edhe pėr faktin se nuk dėshiron qė tė hapė njė luftė mediatike me ish- tė dashurėn e tij Inėn.

“Unė me 1 shtator nisem nė Spanjė, njė mundėsi e siguruar nga “Top Channel”. Atje do tė punoj si menaxher nė njė nga hotelet e ishujve Canarie. Duke e njohur veten time, mendoj se nuk jam tip qė mbaj lidhje nė distancė kėshtu qė lidhja mori fund”.